» »

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam.

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam.

«
1
2

ATRUM ::

Ali je kakšna razlika med Laškim pivom iz Hoferja ali pa npr iz Merkatorjem?
Ravno kar imel oba na voljo in je Hofer laško dobesedno zanič.
Ali je to kakšna druga klasa al kje je problem?

matobeli ::

Poglej etiketo, če je odstotek alkohola ter sladu enak je velika verjetnost da se gre za enak proizvod. Potem pa testiraš naprej, ali sta oba v pločevinki, oba spita pri enaki temperaturi imata oba vsaj podoben rok trajanja (podobna serija) in seveda, poprosi nekoga da ti jih prelije v dva enaka kozarca brez da veš iz katere trgovine je kateri.

Če ugotoviš trgovino s katere je bilo pivo v vsaj 3/3 (raje več) primerih, potem veš da je pivo drugačno.

ATRUM ::

Mislim da ne potrebujem testiranj.
Enstavno je tako velika razlika da je ocitno. Predlagam da probas istocasno oba piva na mizo in probas.

Ganon ::

Stavim, da če bi ti nalil laškega v dva kozarca, bi za enega rekel, da je zanič.

nejc_nejc ::

Druga polnilnica, ena je bila, po spominu na hrvaškem in Skopju.
Kje so pa sedaj pa pojma nimam.

Groot ::

Haha ja pa seveda še kaj si boste zamislili :)) ti iz prve roke povem da pivo ne popolnoma enako, iz enake polnilne linije. Kaj pa ti okušaš pa najbrž še sam ne veš

ATRUM ::

Groot vabljen da probas :)

nejc_nejc ::

Groot je izjavil:

Haha ja pa seveda še kaj si boste zamislili :)) ti iz prve roke povem da pivo ne popolnoma enako, iz enake polnilne linije. Kaj pa ti okušaš pa najbrž še sam ne veš

Kaj, da je samo ena polnilnica?

starfotr ::

Nikoli ne veš, kaj se dogovorijo. Dopuščam dejstvo, da v hofer zahajajo manj zahtevni kupci in so pač dali manj kakovostno izvedbo piva. Ob vedenju hofra.

brbr21 ::

Laško in kakovost v istem stavku??!? Svašta...

matobeli ::

ATRUM je izjavil:

Mislim da ne potrebujem testiranj.


Kaj pa če maš covid?

PacificBlue ::

Hint:
Edina polnilnica Laskega izven Slovenije je v Skopju.

Receptura enaka, drugačna je samo voda.

V Laskem imajo zelo kvalitetno vodo.

Groot ::

nejc_nejc je izjavil:

Groot je izjavil:

Haha ja pa seveda še kaj si boste zamislili :)) ti iz prve roke povem da pivo ne popolnoma enako, iz enake polnilne linije. Kaj pa ti okušaš pa najbrž še sam ne veš

Kaj, da je samo ena polnilnica?


V Sloveniji samo v Laškem ja. Če pa misliš da vozijo Laško nazaj gor iz Skopja si pa optimist, ni nobene računice za to. Pa tudi če bi vozili, ti zagotavljam, da ni možnosti da opaziš razliko.

Lahko da je bilo pivo narkbe skladiščeno ali karkoli, čeprav so pri pločevinkah taki vplivi zelo vprašljivi.

OP si prepričan da nisi slučajno kupil 0.0 pivo ali pa novi Burin?

Linko ::

ATRUM je izjavil:

Ali je kakšna razlika med Laškim pivom iz Hoferja ali pa npr iz Merkatorjem?
Ravno kar imel oba na voljo in je Hofer laško dobesedno zanič.
Ali je to kakšna druga klasa al kje je problem?



Tole smo že testirali.
Laško iz avstrije, hrvaške. Pri nas pa iz špara in hofer/lidl.

Praktično ni razlike, tako da ne vem kaj ga bluziš-.

delavec44 ::

Drugače je pa tudi Orel (v akciji) za pol cene Laškega čisto ok. Če smo že pri Hoferju.

Ganon ::

brbr21 je izjavil:

Laško in kakovost v istem stavku??!? Svašta...


Oh, smo že pri gostilniških. Še kelnarico za rit uščipneš in boš glavni na vasi.

ATRUM ::

Mislil sem oziroma pričakoval sem da bo debata/odgovorili bili bolj povezani na temo....
Motiš se
Strinjam se
Res je
Ne ni razlike.

Tako da če kdo dvomi da ni razlike mu predlagam naj kupi v merkatorju in hoferju pa komentira potem.
Smo probali danes in sem bil presenecen kolikšna je razlika.

Mogoče da je psihološko, mogoče skladiščenje.. nevem

Zimonem ::

Poglej še pod pijano datum polnitve/ rok uporabe.

Webmojster ::

A ni vseeno s čim si zastrupljaš telo?

nejc_nejc ::

Meni je tudi čudno, da bi bila ogromna razlika.
To, da pa iz Skopja pripeljejo, ne vidim problema. Pod črto je v paketu lahko ceneje.

matobeli ::

Piše na embalaži kje je polnjeno. Če je iz skopja je popolnoma možno da je za en drek.

starfotr ::

Odkar je to globalna firma, lahko polnijo karkoli kjerkoli.

matobeli ::

Lahko ja, ampak napišejo pa še vedno. Razen če napišejo da je polnjeno v laškem v resnici je pa v pakistanu.

IL_DIAVOLO ::

Morda si bil brezalkoholnega :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Pithlit ::

ATRUM je izjavil:

Mislil sem oziroma pričakoval sem da bo debata/odgovorili bili bolj povezani na temo....
Motiš se
Strinjam se
Res je
Ne ni razlike.

Tako da če kdo dvomi da ni razlike mu predlagam naj kupi v merkatorju in hoferju pa komentira potem.
Smo probali danes in sem bil presenecen kolikšna je razlika.

Mogoče da je psihološko, mogoče skladiščenje.. nevem

Tebe psiha daje.

Kupljeno večkrat v svašta trgovinah. Nobene razlike ni med Laškim kupljenim v hoferju, merkatorju, sparu, Petrolu, pa nebroj lokalnih trgovinic. Ama nobene razlike pa se lahko na trepalnice postaviš.

Da nisi ti orla kupil v hoferju (je kr fajn 'podobna' piksna na prvo žogo)...
Life is as complicated as we make it...

windigo ::

Zlatorog 0.0% je meni kar zanič, embalaža pa je sicer podobna originalnemu Zlatorogu, ampak če (potem) dobro pogledaš, vidiš razliko.

Mi je bil pa všeč Burin.

feryz ::

Po mojem tudi ne more biti razlike.
Čeprav, po drugi strani, hofer dobesedno uniči vse sadje in zelenjavo. Ni mi sicer jasno kako, ker so banane ziher prišle z isto pošiljko, kot v vseh ostalih štacunah. Ampak le njim rata, da iz njih ustvarijo mokasto zadevo brez okusa. Dopuščam sicer možnost, da pri nas prodajajo tisto, kar se jim spridi pri zorenju, drugje pa normalne zadeve.
Ampak pri piru verjetno ne gre tako.

Moe_Lester ::

Pivo je "živ" produkt. Malenkostna odstopanja pri temperaturi varjenja, starosti hmelja in sladu itd. lahko dajo različen produkt. Poleg tega se pivo tudi v pločevinki spreminja. Kljub filtraciji v pivu še vedno ostane nekaj malega kvasa, prisotne so tudi druge snovi, ki s časom spreminjajo okus.

Veliki pivovarji imajo sicer precej dobro natuhtane procese varjenja in pakiranja, tako, da so razlike minimalne. Ampak vseeno do razlik med saržami lahko pride, še posebej, če je par mesecev razlike v starosti.

brbr21 ::

Ganon je izjavil:

brbr21 je izjavil:

Laško in kakovost v istem stavku??!? Svašta...


Oh, smo že pri gostilniških. Še kelnarico za rit uščipneš in boš glavni na vasi.

Verjetno si bil tam narejen in ti ne nese kaj dlje od postanega laškega iz tazadnje luknje v vaški vukojebini.

Laško je zelo povprečno pivo (še moja subjektivna ocena - podpovprečno), ki s kvaliteto nima prav dosti. Evo, predno si v ihti polomiš prste:
BeerAdvocate ga postavlja na 29.483 mesto z malce cinično oceno: 'Okay'. ;)
https://www.beeradvocate.com/beer/profi...

kixs ::

Meni Lasko tudi ne sede. Pred ne vem koliko leti, sem lahko spil eno flasko normalno, drugo pocasi, tretje niti pod razno. Se mi je cisto zagravzu. Potem sem ga nekaj casa miksal s CocaColo. Zdej ga sigurno nisem pil ze 10+ let.

sabali ::

smrdljivi alkohol. ew.

feryz ::

Meni sede, ko mi sede, katerokoli. Ko si ga ne želim, pa nobeno.
Mi je pa Union boljšega okusa. Ampak mi je popolnoma vseeno, katerega postaviš predme. Spijem enega ali drugega.

Ganon ::

brbr21 je izjavil:

Verjetno si bil tam narejen in ti ne nese kaj dlje od postanega laškega iz tazadnje luknje v vaški vukojebini


Projekcije ti gredo dobro od rok.

PacificBlue ::

brbr21 je izjavil:

Ganon je izjavil:

brbr21 je izjavil:

Laško in kakovost v istem stavku??!? Svašta...


Oh, smo že pri gostilniških. Še kelnarico za rit uščipneš in boš glavni na vasi.

Verjetno si bil tam narejen in ti ne nese kaj dlje od postanega laškega iz tazadnje luknje v vaški vukojebini.

Laško je zelo povprečno pivo (še moja subjektivna ocena - podpovprečno), ki s kvaliteto nima prav dosti. Evo, predno si v ihti polomiš prste:
BeerAdvocate ga postavlja na 29.483 mesto z malce cinično oceno: 'Okay'. ;)
https://www.beeradvocate.com/beer/profi...


Bos rekel, da je Pilsner Urquell kvalitetno pivo?
Lasko povozi marsikatero svetovno znamko. Te ocene so pa bolj slabo merodajne..lahko se pa gremo blind test pa marsikatera “kvaliteta” postane “kvantiteta”.

Moe_Lester ::

Kako pa na blind testu meriš "kvaliteto"? Oz. kaj sploh je kvaliteta?

Sestavine, ki jih uporablja Laško niso nič posebnega, kolikor vem sicer ječmenu ne dodajajo koruze, riža itd. kar je načeloma dobro. Uporabljajo nekaj hmeljnega ekstrakta, kar sicer ni problem samo po sebi. Njihovi procesi so definitivno standardizirani in ponovljivi, kot pri vsaki večji pivovarni.

Ampak načeloma kvaliteta nima dosti veze z okusom.

googleg1 ::

ATRUM je izjavil:

Ali je kakšna razlika med Laškim pivom iz Hoferja ali pa npr iz Merkatorjem?
Ravno kar imel oba na voljo in je Hofer laško dobesedno zanič.
Ali je to kakšna druga klasa al kje je problem?
Definitivno je treba pogledati datum do kdaj je uporabno. Po mojih izkusnjah pivo proti koncu roka uporabnosti spremeni okus.

fikus_ ::

Tako Laško kot Union nista pivi nekega presežka, paš pitni pivi za vsako priložnost in da "ustrezata" čim širšem krogu pivcev. Sedaj obe vrsti delajo in polnijo v Laškem, v LJ ima Union samo še skladiščno distribucijski center in pivnico.
Po mojem mnenju je Heiniken malo spremenil recepturi, tako da sta se okusa približala, Laško ni več toliko grenko.

Da bom pa "on topic", verjetno je kdo Laško in Union pivo v Hoferju zamenjal s podobno embalažo piv, ki ju delajo mislim da v AT.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

googleg1 je izjavil:

ATRUM je izjavil:

Ali je kakšna razlika med Laškim pivom iz Hoferja ali pa npr iz Merkatorjem?
Ravno kar imel oba na voljo in je Hofer laško dobesedno zanič.
Ali je to kakšna druga klasa al kje je problem?
Definitivno je treba pogledati datum do kdaj je uporabno. Po mojih izkusnjah pivo proti koncu roka uporabnosti spremeni okus.
Ja, po tvojih.
Pivu v piksni, ki je leto ali dve čez rok, popolnoma nič ne manjka.
Pri nas lahko samo takega piješ. Nabavimo ga, ko je kakšen žur in potem v kleti stoji par let. Do sedaj ni še nihče, vključno z mano, opazil, da je kaj drugačen.

googleg1 ::

feryz je izjavil:

googleg1 je izjavil:

ATRUM je izjavil:

Ali je kakšna razlika med Laškim pivom iz Hoferja ali pa npr iz Merkatorjem?
Ravno kar imel oba na voljo in je Hofer laško dobesedno zanič.
Ali je to kakšna druga klasa al kje je problem?
Definitivno je treba pogledati datum do kdaj je uporabno. Po mojih izkusnjah pivo proti koncu roka uporabnosti spremeni okus.
Ja, po tvojih.
Pivu v piksni, ki je leto ali dve čez rok, popolnoma nič ne manjka.
Pri nas lahko samo takega piješ. Nabavimo ga, ko je kakšen žur in potem v kleti stoji par let. Do sedaj ni še nihče, vključno z mano, opazil, da je kaj drugačen.
Odvisno od temperature skladiscenja. Na sobni temperaturi je velika verjetnost da bo spremenil okus.

Moe_Lester ::

Pivu v piksni, ki je leto ali dve čez rok, popolnoma nič ne manjka.


Saj ni napisal, da mu kaj manjka. Ampak okus se definitivno spremeni. Spojine, ki so odgovorne za aromo hmelja s časom razpadajo, tudi v piksni v hladilniku. Če hočeš nazoren prikaz tega, poskusi kak pol leta star močno hmeljen IPA.

Razlike so pri svetlih lagerjih manjše, ker imajo manj hmelja, ampak se vseeno opazi.

Sicer se pa pir načeloma ne "pokvari" v smislu, da bi predstavljal nevarnost za zdravje. Sploh v pločevinki ne.

firbec ::

pa saj ne moremo imeti vsi enak okus za vse vrste piv ?
Enim je všeč okus piva, ki stane v trgovini 5 €
drugim je boljši okus tistega, ki stane 0.6 €
enako vina, eni imajo rdeče, drugi belo, tretji polsuho, četrti sladko, peti pa kar teče.
Če piješ dražje pivo, ki ti je boljšega okusa, še ni rečeno, da ne moreš zboleti za cirozo :))
Laško in Union sta pa itak povsem drugega okusa, odkar nista več v slovenski lasti, veliko slabšega ;(

kriptobog ::

Lasko in Union sta itak primerna samo za veselice, kjer je folku vazno, samo da se ga nabijejo. Pa kot je nekdo omenil, lasko je z vsako flaso slabsi. Vec kot 3 tezko spijes, ker je tretji ze zanic. Pa ravno lager bi moral biti tisti, ki jih lahko pijes cel dan.

Invictus ::

Točen Union, če je svež, je meni kljub vsemu najboljše točeno pivo med temi povprečnimi lagerji.

Najboljšega še vedno dobiš na Šmarni gori... Drugje je ponavadi postano scanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

netopypy ::

feryz je izjavil:

Nabavimo ga, ko je kakšen žur in potem v kleti stoji par let. Do sedaj ni še nihče, vključno z mano, opazil, da je kaj drugačen.

Pivo-klet-je! Ne mores tako govoriti, no, pivo v kleti stoji, par let!?

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Točen Union, če je svež, je meni kljub vsemu najboljše točeno pivo med temi povprečnimi lagerji.

Najboljšega še vedno dobiš na Šmarni gori... Drugje je ponavadi postano scanje...


Pa ce je cista pipca. To naredi veliko. Veliko lokalov ne vzdrzuje pipc in se potem to pozna na kvaliteti piva. Pa svez sodcek seveda. Kolega ima v lokalu izkljucno 20l sodcke Lasgeka. Pravi, da je iz teh sodckov najboljse. Verjetno na ta racun, da se veckrat dnevno menja in je res sveze.
Meni je drugace top v kaki ceski pivnici, kjer ti ga tudi natocijo s par cm pene, kot je to treba. Tiste lahko pijes kot vodo. Dokler ne omagas :))

feryz ::

netopypy je izjavil:

feryz je izjavil:

Nabavimo ga, ko je kakšen žur in potem v kleti stoji par let. Do sedaj ni še nihče, vključno z mano, opazil, da je kaj drugačen.

Pivo-klet-je! Ne mores tako govoriti, no, pivo v kleti stoji, par let!?
Kar je res, je res.
Tudi dve leti čez rok smo ga spili z lahkoto. Najprej probali in ker mu ni nič manjkalo, smo ga popili. Pa so moji žlahtovci še kako občutljivi na to, kaj pijejo. Meni je itak vseeno.

Lani si je mulc enkrat junija kosmiče pacal. Vidim alpsko mleko Vindija. Ga vprašam, kje ga je dobil, ker tega pri nas ni za kupiti.
Pa mi pove, da v špajzu na polici. Itak da je bil predlanski, z morja, torej kakih 10 mesecev čez rok.
Mulc pogleda, proba, si naredi kosmiče in mirno poje. Prav nič mu ni manjkalo.

zavajon ::

Ganon je izjavil:

Stavim, da če bi ti nalil laškega v dva kozarca, bi za enega rekel, da je zanič.

Jaz bi za oba rekel, da sta zanič :))

PacificBlue ::

Iz piksne je se vsak zanič. Frišno točen iz soda je pa druga pesem. Sploh, če ga spiješ po kaksnem fizicnem delu/treningu. To je pol užitek

netopypy ::

feryz je izjavil:

Tudi dve leti čez rok smo ga spili z lahkoto. Najprej probali in ker mu ni nič manjkalo, smo ga popili.

Ne to ampak nepojmljiva nasprotja v izrazih, nepopito, pivo, klet, več let... Če te žuli pir, povej, pridem spit.

feryz ::

Nah, zadnjič sem ga moral celo brez žura nekaj kupit. Če slučajno kdo pride. Upam da bo, če ne bomo spet star pir žrli.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149762 (31766) SonoR
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28463171 (57245) ...:TOMI:...
»

Sodček piva

Oddelek: Loža
2314288 (11860) einstein :P
»

Laško ima novo podobo. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9715063 (8278) mihec87

Več podobnih tem