» »

Zvočna izolacija za začetnike

Zvočna izolacija za začetnike

Kebab11 ::

Pozdravljeni,
ker ne vem kako bi se lotil reševanja problema, se obračam na vas v upanju, da mi boste znali pomagati.

Postavitev sobe:
 .

.



Kako bi moral izolirati stene, da čim bolj udušil glasnost zvočnikov zunaj tega prostora v smeri proti sosedu (predvsem nizkih frekvenc - basov)?

Sistem je 2.1, postavim ga lahko nekje med/ob/pri levi in sprednji steni

Kako se obnesejo izolacijske pene - ogledoval sem si sledečo http://www.plama-pur.si/sl/spletna_trgo... , da bi z njo prekril celotno spredno steno? Ali jo je boljše postaviti z razmaki? ali sploh pomaga?

Najlepša hvala! :)
Obiščite mojo spletno stran
  • spremenil: Kebab11 ()

videc ::

Za nizke frekvence boš rabil bolj debelo peno, zaradi valovne dolžine.
Kakšna je razdalja do soseda? Kakšna je moč zvočnikov? Kakšno glasnost misliš imeti?
V kakšnih urah boš poslušal?

Jaz se ne bi preveč obremenjeval, še posebej, če bo moč zvočnikov tam nekje do 40W (RMS).

Arey ::

Za nizke frekvence so primerni bass trapi iz kamene volne (večja gostota boljše je), ampak boš moral nametat precej tega v sobo, da se bo kaj poznalo. Brez plavajočega poda je pravzaprav več ali manj brezveze, ker ne bo šlo. PLavajoči pod je pa drag kot svinja, tko da se spet ne splača (razen če misliš res nažigat glasbo).
Pena pri nizkih frekvencah ne naredi popolnoma nobene razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arey ()

Spajky ::

...Bas zvočnik daš na povštr >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

fosil ::

Šibka točka tega prostora sta v prvi vrsti okna in vrata.
Ko jih zazidaš se lahko začneš ukvarjat s polaganjem pene ob steno.
Tako je!

Magic1 ::

Kup slušalke, ni šans poceni zvočno izolirat. Izolacija je draga kot pes in samo stena izolirana bo bolj malo pomagala pred basi. pozabi
Magic

Fuks ::

Ravno delam nekaj vsaj malce sorodnega, ampak z nekoliko drugačnim namenom:
https://drive.google.com/file/d/0B0K75i...

Tole so kupljene goste/trde plošče kamene volne (tam cca 60-80 kg/m^3), ki jih bom uporabil za bass trapse za izboljšanje akustike. Trenutno so provizorično položene ob akustični oviri (omara), testiral bom pa še pozicijo za zvočniki, ter seveda probal narest kotne bass-trapse.

Če te zanima cenovno, v merkurju dobiš 5cm debele plošče po 6,59€/m^2. (plošče so 100x60cm). Rabiš pa vsaj 10cm (se pravi dve plasti) da ustavljaš kakšne resne base. Gostota naj bi bila zadostna, sem pregledal nekaj eksperimentov in višje gostote komaj kaj doprinesejo k dušenju (v Merkurju nimajo nič gostejšega namreč).

Arey ::

S tako malo kamene volne ki je tako blizu stene ne boš izboljšal ničesar. Za umirjanje bassa v majhnih sobah rabiš precej, precej tega.

Sno0py ::

Si bom kar to temo izposodil.

Jaz imam malo drugacno zadevo.
Selim se v novo vecje stanovanje in bi rad eno veliko sobo delil na 2 sobe se pravi usaka svoje vrate..
Stena bo iz knaufa, podobno zadevo imam tudi sedaj v tem stanovanju ampak se vse cuje v drugi sobo.
Kako bi zvocno izoliral steno tako da se nebi culo v drugo sobo, ko se kdo pogovarja na skype recimo.
Zdaj v trenutni imam stekleno volno. V novem stanovanju bi v startu rad to izboljsal..
Kaksen predlog oz ideja kaj narediti?

sobe so cirka 3x3m2

energetik ::

Za sam govor bi morala biti dovolj steklena volna, vsaj 10cm.
Za boljšo izolacijo + base pa naredi dvojno konstrukcijo za knauf. Torej profile za vsako stran stene fizično ločene. Vmes steklena volna (debelejša kot bo stena, bolje bo. Na obeh straneh 2xgips plošča. Pri basih je važna razdalja med oblogama in teža oblog ter fizična prekinitev.
Jaz bi dal: 2x15mm knauf - profili - 20cm volne - profili - 2x15mm knauf.
Seveda se bo nekaj basov še vedno prenašalo čez tla in strop okoli stene.

Zgodovina sprememb…

Sno0py ::

za base ni taksenga problema..Trenutno se med sobama vse slisi, koliko je steklene volne pa nebi vedel..
Moj cilj je samo, da se ne cuje normalen govor na drugo stran stene.

Hvala za te informacije energetik!

energetik ::

Če narediš takole kot na sliki, se normalen govor skoraj zagotovo ne bo slišal. Tudi glasnejši ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izolacija stene z notranje strani

Oddelek: Loža
3812949 (11483) kljuc
»

Izolacija sobe za vaje z bendom

Oddelek: Loža
133298 (2913) LeQuack
»

Zvočna izolacija

Oddelek: Zvok in slika
103035 (2784) damjan1980
»

kaj uporabiti pri zidavi stanovanja?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5018166 (17234) madmitch
»

Zvočna izolacija sobe

Oddelek: Loža
1610980 (10672) Brane2

Več podobnih tem