» »

Kamera za opazovanje gnezda

Kamera za opazovanje gnezda

tjukic ::

Pozdravljeni, na našem balkonu smo opazili gnezdo na katerem samica kosa pridno leži na treh jajcih. Ker jih nebi radi vznemirjali bi gnezdo opazovali od daleč. Prosim za nasvet kakšno kamero naj kupim (do 50 EUR) da bi lahko opazovali dogajanje v gnezdu. Hvala!


Likalnik ::

tega je sedaj res veliko...mislim jajc od kosa...kamer tudi ampak bolj bi se navezal na jajca.
Kolega ima isto situacijo kot ti...sem bil pa kakšen mesec nazaj sam na istem....pod balkonom je imel kos gnezdo in notri 4 jajca.
Vse super, nisem ga vznemirjal s svojo prisotnostjo v okolici in prav tako sem pazil na morebitne mačke.
Mladički so se izvalili (vsi 4-je)
po nekaj časa sem rekel, da pokukam kako zadeve laufajo pri novi družinici....in opazim, že nekoliko večje mladičke in vsi štirje mrtvi...kosa pa nikjer

ne vem kje je bila težava zakaj je prišlo do tega....razlog zakaj jih mama kos hrani in preživlja do neke mere potem so pa vsi mrtvi v gnezdu.
Ni jih napadel noben maček...ker je bil gnezdo nedotaknjeno in vsi mladiči v njem....ali se je kaj zgodilo kosu..oziroma drugega razloga ne vem

PacificBlue ::

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

OutOfTheBox ::

Likalnik je izjavil:

tega je sedaj res veliko...mislim jajc od kosa...kamer tudi ampak bolj bi se navezal na jajca.
Kolega ima isto situacijo kot ti...sem bil pa kakšen mesec nazaj sam na istem....pod balkonom je imel kos gnezdo in notri 4 jajca.
Vse super, nisem ga vznemirjal s svojo prisotnostjo v okolici in prav tako sem pazil na morebitne mačke.
Mladički so se izvalili (vsi 4-je)
po nekaj časa sem rekel, da pokukam kako zadeve laufajo pri novi družinici....in opazim, že nekoliko večje mladičke in vsi štirje mrtvi...kosa pa nikjer

ne vem kje je bila težava zakaj je prišlo do tega....razlog zakaj jih mama kos hrani in preživlja do neke mere potem so pa vsi mrtvi v gnezdu.
Ni jih napadel noben maček...ker je bil gnezdo nedotaknjeno in vsi mladiči v njem....ali se je kaj zgodilo kosu..oziroma drugega razloga ne vem


Če si hodil preveč blizu oz. zadevo tikal se je zgodilo to da je mati zapustila gnezdo in s tem mladiče zaradi nehranjenja obsodila na smrt.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Nehaj te stare vraze sirit. Samo vonj po cloveku ne bo povzrocil, da bo mati zapustila mladice, ker ptici izjemno slabo vohajo.

BorutO ::

Likalnik je izjavil:

tega je sedaj res veliko...mislim jajc od kosa...kamer tudi ampak bolj bi se navezal na jajca.
Kolega ima isto situacijo kot ti...sem bil pa kakšen mesec nazaj sam na istem....pod balkonom je imel kos gnezdo in notri 4 jajca.
Vse super, nisem ga vznemirjal s svojo prisotnostjo v okolici in prav tako sem pazil na morebitne mačke.
Mladički so se izvalili (vsi 4-je)
po nekaj časa sem rekel, da pokukam kako zadeve laufajo pri novi družinici....in opazim, že nekoliko večje mladičke in vsi štirje mrtvi...kosa pa nikjer

ne vem kje je bila težava zakaj je prišlo do tega....razlog zakaj jih mama kos hrani in preživlja do neke mere potem so pa vsi mrtvi v gnezdu.
Ni jih napadel noben maček...ker je bil gnezdo nedotaknjeno in vsi mladiči v njem....ali se je kaj zgodilo kosu..oziroma drugega razloga ne vem

Mogoče je bilo tako, kot sem že parkrat v življenju videl... Pri starših doma smo imeli kmetijo, kjer so lastovice imele okoli 10 gnezd... Mački so na oknu na štali čakali, da je katera priletela notri in jo hitro zgrabila. Ker mačku ne moreš dopovedati kaj sme in kaj ne sme, smo stran od okna pod stopom naredili 3 10cm široke luknje, da so lahko tam letali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25234007 (3269) BorutO
»

Lastovicje gnezdo na fasadi

Oddelek: Loža
4912233 (4485) ;-)
»

pustiti naravo sebi?

Oddelek: Loža
364287 (2841) BlackMaX
»

Sršeni!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10125713 (18272) Aljaz1980
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616545 (15276) Thomas

Več podobnih tem