» »

Dodatnih 32 GB rama

Dodatnih 32 GB rama

Nesta ::

Zivjo

Trenutno imam samo 32GB (2\*16) RAMA in bi si rad dokupil se doatnih 32 GB (2\*16)

Motherboard: **ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME Z690-P WIFI (LGA1700)**

RAM: Kingston FURY Beast **2\* 16GB** Part number: **KF556C40-16**


Na spletu iscem iste rame ampak sem nasel samo te ki pa imajo drug part number:


[https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Kje bi lahko doobil iste rame 2*16GB ?

Hvala

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Nesta ::

So to isti rami?

KF556C40BBK2-32


Moji rami:



Hvala

kixs ::

Lahko vzames katerekoli rame (firma nima veze), ki imajo specifikacijo: DDR5-5600 CL40 288-Pin DIMM

Nesta ::

Nesta ::

Tole so trenutno moji rami:

 32 GB RAMA

32 GB RAMA

kixs ::

Dober.

Nikonja ::

Močno odsvetujem več kot 2 palčke ram-a posebej pri zadnjih verzijah Intel in AMD CPU-jev. Ne ljubi se mi razlagat razloge ampak če te zanimajo detaljčki tukaj je vse napisano. Res je da je post na MSI forumu ampak post je napisan ne vezano na matično ampak bolj na RAM-e in CPU.
https://forum-en.msi.com/index.php?thre...

kixs ::

Zdej si tako napisal, kot da mu bo potem racunalnik zgorel.

_Denny_ ::

Zgorelo ne bo nič, bo pa ram (v tem primeru DDR5) v tem sistemu omejen na 3600MT/s, ne glede na to, če se gre za Intel ali AMD. Pustimo zdaj tiste redke izjeme, ki jim uspe 4000MT/s ali več. Tu mora potem vsak sam premisliti, če mu bolj ustreza enkrat večja količina rama s pol počasnejšim bandwidthom.

Te omejitve so žal razlog zakaj sam osebno še nisem skočil na 7950X bandwagon...zaenkrat še ni nihče naredil 2x64GB 128GB UDIMM DDR5 kitov z 32Gbit čipovjem, 2x48GB 96GB kiti z 24Gbit čipi mi pa izgledajo preveč ogabno in nenaravno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kixs ::

Mas kak link do testov?

_Denny_ ::

Direktno za 4 module je nekaj tu:


Tu pri 12:20+ pa tip primerja hitrost z in brez EXPO, torej 3600 vs. 6000MT/s


Pri Intelu so verjetno podobni rezultati...tu nisem nič raziskoval, ker mi njihove platforme od začetka posiljevanja s "Spar S-Budget" E-cori in posledično nedelovanja starejših iger zaradi DRM-ja v le-teh ne pridejo več v poštev.

Prej sem še pozabil odgovoriti OPu - na njegovem mestu bi raje prodal obstoječi kit in kupil 2x32GB, bo pa to seveda stalo 200€+ (v primeru DDR5-6000)
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Nesta ::

Se pravi ce ostanem na 32GB bo vec koristi kot ce dodam se 2* po 16GB?

opeter ::

Ti sam veš, kakšne so tvoje potrebe ... Več RAMa rabiš v primeru, če je obstoječi premalo, ozirom znaš to izkoristiti (npr. virtualizacija).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bbbbbb2015 ::

Nikonja je izjavil:

Močno odsvetujem več kot 2 palčke ram-a posebej pri zadnjih verzijah Intel in AMD CPU-jev. Ne ljubi se mi razlagat razloge ampak če te zanimajo detaljčki tukaj je vse napisano. Res je da je post na MSI forumu ampak post je napisan ne vezano na matično ampak bolj na RAM-e in CPU.
https://forum-en.msi.com/index.php?thre...


Ta post je miks resnice, tehničnih specifikacij, izpisa testnih programv, špekulacij in čistih laži (namerno ali nenamerno).

Vsak motherboard, ki ima 4 slote, ima v navodilih napisano, kako se priporoča dati 2 modula noter. Ali prvi-tretji ali prvi-drugi. Pogosto so z barvami označeni.

Vendar, četudi daš prvi-tretji, pa je priporočeno prvi-drugi, ne bo nič zagorelo, niti RAM ne bo deloval slabše. Je sicer res, da če nista popolnjena oba slota, drugi slot je ožičen, ter dejansko se signali malo odbijajo. Vendar je to kalkulirano in je to enako, kot če imaš samo en modul (od štirih).

Kontroler RAM je sedaj v CPU in zdaj v glavnem sicer imaš fiksno število kanalov na DDR(5). Tipično najmočnejši Xeon procesorji na DDR4 imajo 8 kanalov. Koliko kanalov procesor podpira, si lahko pogledaš na specifikaciji. Svojčas so CPU ji lahko delali na enem ali dveh kanalih DDR. To je že preseženo. Ponavadi ti piše, na koliko kanalih dela CPU. To je predvsem na serverjih. Za navadne user-land motherboarde pa ti piše v knjižici, če drugje ne.

Recimo server IBM X3650 M4 ima 24 slotov za RAM, ter dva procesorja, ter ima posebno tabelo, kako moraš dajati noter module, kateri se lahko in kateri se ne smejo mešati.

Res je sicer, da je DDR5 nenormalno bolj občutljiv za motnje. To je bilo že več razprav, tukaj sem videl par primerov, ko bi RAMi morali delati skupaj, pa niso. Ko se je firma RAMov komplet zamenjala, pa je delalo. Mislim, da so notri Kingston Fury. Na spletni strani ali pa v dokumentaciji imaš pogosto, kaj so testirali na motherboardu. DDR5 so zdaj pač na leading edge.

Segrevanje mislim, da ni problem, razen če overclockaš RAM. Tam se ti seveda lahko pregreje RAM. Zdaj, če ti lahko RAM crkne, ne vem. Meni noben ni crknil, samo domnevam, da je to mogoče.

Moj predlog je, da najdeš še dva modula, 2x16GB, ter daš noter to. Ter imaš eventuelno 64GB RAM. Če to seveda rabiš.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Nikonja in _Denny_ imata prav, če ne potrebuješ 64GB je brezveze imeti 64GB DDR5, predvsem zaradi bandwidtha.
Noben razširjen esej ne bo spremenil tega preprostega dejstva. :))
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

kixs ::

Se vedno pa lahko kupi 2x32GB in stara proda naprej.

Ce res rabi vec kot 32GB, bo moral pa sam preverit.

Nesta ::

Kaj takega? Ali obstaja kaj boljsega/hitrejsega za podoben dnar:

https://www.amazon.co.uk/Kingston-Reneg...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil procesorje Ryzen 7000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10917165 (571) D3m
»

AMD na CES-u s široko paleto novosti

Oddelek: Novice / Procesorji
487419 (4684) FlyingBee
»

DDR5: kaj prinaša? Špekulacije in dejstva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11614203 (6413) FireSnake
»

Kateri pomnilnik za i9-12900k

Oddelek: Kaj kupiti
5688 (470) Kvinta

Več podobnih tem