» »

Zelo umazana pečica

Zelo umazana pečica

Mali voz ::

Očistiti moram zelo umazano pečico. Kako naj se tega lotim? Priporočate kakšna profesionalna čistila, ali DIY recepture, ki jih je polno na netu vendar ne vem ali sploh delujejo? Lahko podelite kakšno izkušnjo iz prve roke? Hvala.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.


Jaz uporabljam namenski sprej za čiščenje pečic. Delam po navodilih (običajno se pečica segreje na določeno temperaturo, nato pa se pečica naprši s sprejem). Priporočljivo je imeti dobro zračenje, ker se pri tem izločajo precej zadušljive pare. Pršilo pustiš delovati določen čas in potem očistiš - obrišeš. Jaz to naredim enkrat leto, res pa je, da pečica ni preveč umazana. Če imaš močno umazano pečico, je mogoče smiselno najprej umazanijo grobo odstraniti s strgalom - "špahtlom", preden se je lotiš s sprejem...


Lp

Jože

IL_DIAVOLO ::

Soda bikarbona in kis.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

floyd1 ::

S sodelavko sva po podobni debati ugotovila, da ima tudi ona na pečici pirolizo, a ni vedela, kaj točno je to. In čiščenje je postalo smešno enostavno.
Zakaj je sploh kupila toliko dražjo pečico? Lepo zgleda in paše v njeno kuhinjo.:8)

starfotr ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Soda bikarbona in kis.


Spet nebuloze.

FireSnake ::

Kot je nekdo zgoraj omenil: najlrej naj pogleda, če ima pirolizo.
Če ne pa razmaščevanje s poceni razmaščevalcem. Pošpricaš, počakaš in obriseš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

c3p0 ::

Če je "skorjica" debela, bo kar nekaj iteracij potrebnih. Piroliza je must buy.

111111111111 ::

Seveda piroliza zmaga, ampak dokler nismo imeli nove pečice se mi je najbolj obneslo:
https://www.spar.si/online/cistilo-za-p...

Imej dobro prezračen prostor, ker zadeva smrdi. Pa ne sme se ti muditi, ker mora ene 20 minut odstati, pa ko sem vse počistil sem obrisal še z vodo in kisom in potem segrel na 200 stopinj in obrisal z vodo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

dope1337 ::

Pri nas dosti uporabljamo izdelke od dr. Beckmann in smo načeloma zadovoljni.

https://www.tusdrogerija.si/i/gospodinj...

Link je samo referenca na izdelek.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

link_up ::

mi imamo parno, ki niti nima pirolize. Obrises po peki in adijo.
In and Out

Magic1 ::

Ne rabiš kemije. Prva opcija je piroliza, druga je pa da daš not v posodi ene par litrov vode, vklopiš na 200°C za par ur in počakaš da se sama počasi ohladi. Ko je temperatura primerna se načeloma zelo enostavno vse obriše.
Magic

FireSnake ::

link_up je izjavil:

mi imamo parno, ki niti nima pirolize. Obrises po peki in adijo.


In kako tole pomaga avtorju teme?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

Kemija je resitev. Naspricas z zato namenjenim cistilom, potem pa das cez folijo za zivila, da ne odtece in ne hlapi. Pustis cez dan, zvecer samo pobrises pecico.

GupeM ::

Namesto namenskega čistila lahko v pol litra vode raztopiš tableto za pomivalca. Zelo učinkovito.

Mali voz ::

In kaj potem? Pošpricaš in obrišeš ali pusti delovati za dlje časa?

Pečica nima pirolize, niti ni parna, tako da ti varianti odpadeta.

Preden napademo pečico z najhujšo kemijo bi vseeno preizkusili milejše variante. A je kdo dejansko, lastnoročno, očistil svinjarijo s sodo in kisom, ali gre zgolj za zapravljanje časa?

OutOfTheBox ::

Magic1 je izjavil:

Ne rabiš kemije. Prva opcija je piroliza, druga je pa da daš not v posodi ene par litrov vode, vklopiš na 200°C za par ur in počakaš da se sama počasi ohladi. Ko je temperatura primerna se načeloma zelo enostavno vse obriše.


Ne delat tega če imaš na vrhu pečice električno ploščo.

Mato989 ::

Jaz sem se trudil čistit pečico (ni pirolize) in največ težav imam s čiščenjem stropa pod grelci tam mi je pošpricalo olje in zdaj se kadi kot svinja... nikakro ne dobim vsega... drugo mi je še šlo. Z razmaščevalci ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

link_up ::

FireSnake je izjavil:

link_up je izjavil:

mi imamo parno, ki niti nima pirolize. Obrises po peki in adijo.


In kako tole pomaga avtorju teme?


ma ne vem, mu ne, zgodi je blo. Se opravicujem.
In and Out

Thompic ::

Mato989 je izjavil:

Jaz sem se trudil čistit pečico (ni pirolize) in največ težav imam s čiščenjem stropa pod grelci tam mi je pošpricalo olje in zdaj se kadi kot svinja... nikakro ne dobim vsega... drugo mi je še šlo. Z razmaščevalci ipd...


Ja, enako. Rešitve pa še nisem našel.. Edino če razstavim pečico in vzamem grelce ven in se spravim pucat strop..za to pa res nimam volje.
Kadi se pa grozno ja..

Zimonem ::

Prodaš na bolhi in kupiš novo.

Kaboom ::

Mali voz je izjavil:

In kaj potem? Pošpricaš in obrišeš ali pusti delovati za dlje časa?

Pečica nima pirolize, niti ni parna, tako da ti varianti odpadeta.

Preden napademo pečico z najhujšo kemijo bi vseeno preizkusili milejše variante. A je kdo dejansko, lastnoročno, očistil svinjarijo s sodo in kisom, ali gre zgolj za zapravljanje časa?


Jaz sem 20+ let staro pečico očistil s čistilom VIM in navadno gobico z mokro vodo. Za konec še spoliral z mikro-gobico (bele barve). Kot nova čeprav je bila dosti v uporabi - res pa na stropu nisem imel centimetra maščobe.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

reeves ::

Jaz imam doma vedno nekaj natrijevega hidroksida in si delam mešanico po potrebi. Tja do 20% sem največ rabil. Pa zaščitna oprema je res obvezna. Grize vse. Vzamem ga tukaj:

https://www.tovarnaorganika.si/trgovina...

starfotr ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero vgradno pečico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13633647 (1708) krho
»

Nakup gospodinjskih aparatov - Bosch, Electrolux, Gorenje

Oddelek: Loža
285329 (3872) Robert
»

Nakup gospodinjskih aparatov

Oddelek: Loža
121016 (625) Scaramouche
»

Pecica, ki doseze visje temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715688 (10702) c3p0
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411838 (10797) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem