» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
68 / 74
»»

Mato989 ::

Hrvaška pa tudi slovenija sta kar se tiče cen totalno zgubile kompas.


Nihče te ne sili da greš tja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Utk je izjavil:

Si pa res brihten u božu mater. Pol litra soka je v vsaki vaški gostilni dražje od pol litra pive za 6 evrov, tako da sok je kvečjemu še večji nateg.


In kaj sedaj? A te kdo sili iti v gostilno? Ali te kdo sili izbrati pivo?

Torej piješ pivo, ker je boljše razmerje med količino in ceno (manjši nateg) in ne soka, ker je dražji, bi ga pa raje naročil?

Utk ::

Ti si reku, da ni problem v ceni, ampak v tem, da se sploh pije pivo. Jaz sem reku, da je sok še večji nateg. Vse druge zaključke iz tega si (napačno kot ponavadi) potegnil ti sam.

Mato989 je izjavil:

Hrvaška pa tudi slovenija sta kar se tiče cen totalno zgubile kompas.


Nihče te ne sili da greš tja...

Oni imajo pravico postavljat cene kot želijo, mi jih pa imamo pravico komentirat in primerjat. Ali se motim?

Predvsem pa imamo pravico vseeno dol it in se izogibat tem njihovim cenam. Za apartma bo vsak napraskal še naprej, pa tudi tu je neka konkurenca, bo že naredila svoje, pivo na plažo si pa lahko tudi iz lidla prinesem, če hočem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Oni imajo pravico postavljat cene kot želijo, mi jih pa imamo pravico komentirat in primerjat. Ali se motim?


Nič se ne motiš zato sem pa komentiral >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

WhiteAngel je izjavil:

Cene so pač Hrvaške. V vasi sta dve konobi in to je to. Nekaj, kar opažam in mi veliko pomeni je, da na hrvaških otokih praktično ni tatvin. To mi veliko pomeni, ker so nas lani na Azurni obali v FR oropali na plaži, telefon, denarnica :/ Sodelavcu so isto poletje vdrli v avto Milanu, pobrali vse, brata v Barceloni - denarnica. Vse nek organiziran kriminal, ko si opazovan, in potem ti v dveh urah iz kreditne začnejo šopat manjše zneske. Očitno se na hrvaške otoke še niso spravili.

Na otokih ponavadi ni ravno ogromno ljudi. Ampak če tako posplošiš, te na Hrvaškem lahko razreže gliser, ki vozi preblizu obale, lahko te na cesti zbije avto, lahko se zastrupiš s fekalijami, pa lahko te tudi okradejo. Zadnjič gledam nek video od britanke v Splitu, kjer snema s telefonom plažo, v tistem trenutku ji je nekdo hotel iz torbice suniti denarnico. To če nimamo slabih izkušenj na Hrvaškem še ne pomeni, da se ljudem ne dogajajo neprijetnosti. Ti organizirani žeparji pa so ponavadi na mestih, kjer je zelo veliko turistov na kupu. Plaža v Nici verjetno sodi med take kraje.

starfotr ::

Utk je izjavil:

Ti si reku, da ni problem v ceni, ampak v tem, da se sploh pije pivo. Jaz sem reku, da je sok še večji nateg. Vse druge zaključke iz tega si (napačno kot ponavadi) potegnil ti sam.


Bilo je vprašanje in ne trditev.

dronyx je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Cene so pač Hrvaške. V vasi sta dve konobi in to je to. Nekaj, kar opažam in mi veliko pomeni je, da na hrvaških otokih praktično ni tatvin. To mi veliko pomeni, ker so nas lani na Azurni obali v FR oropali na plaži, telefon, denarnica :/ Sodelavcu so isto poletje vdrli v avto Milanu, pobrali vse, brata v Barceloni - denarnica. Vse nek organiziran kriminal, ko si opazovan, in potem ti v dveh urah iz kreditne začnejo šopat manjše zneske. Očitno se na hrvaške otoke še niso spravili.

Na otokih ponavadi ni ravno ogromno ljudi. Ampak če tako posplošiš, te na Hrvaškem lahko razreže gliser, ki vozi preblizu obale, lahko te na cesti zbije avto, lahko se zastrupiš s fekalijami, pa lahko te tudi okradejo. Zadnjič gledam nek video od britanke v Splitu, kjer snema s telefonom plažo, v tistem trenutku ji je nekdo hotel iz torbice suniti denarnico. To če nimamo slabih izkušenj na Hrvaškem še ne pomeni, da se ljudem ne dogajajo neprijetnosti. Ti organizirani žeparji pa so ponavadi na mestih, kjer je zelo veliko turistov na kupu. Plaža v Nici verjetno sodi med take kraje.


Daj pojdi malo ven iz coklburga in si oglej svet. Verjetno v Ohonici ni žeparjev.

Utk ::

Bilo je vprašanje in ne trditev.


Pa koga brigajo pivci alkohola?

Pač priznajmo si že, da smo narod pijancev.


To je vprašanje? Dobesedno in resno si vprašal, ker te zanima "koga brigajo pivci alkohola"?
Drugi stavek je pa itak trditev. Najbrž smo Slovenci res edini narod na svetu, ki na dopustu, na morju, kdaj pa kdaj kako pivo spije...

Invictus ::

kingsix je izjavil:

Hrvaška pa tudi slovenija sta kar se tiče cen totalno zgubile kompas.

Dogodki ala koncerti/festivalu so dražji kot le-ti severno v Belgiji ali na Nizozemskem.

Primer...
- Dogodek na Velenjskem jezeru (Umek imel svoj show) : voda 3.5e, 1dcl brezalkoholne pijače (cola itd) 2.5e.. Ja točili so po deci. + kupiti je bilo treba lončke, ki ti jih sploh niso hoteli računat pol. Da niti ne omejim da je bilo vse na res nizkem nivoju.. Polom od organizacije.
- Ed Sheeran v Zagreb sedaj.. Voda 4.5.. Coca cola 5EUR itd.
- Tomorrowland vode nisem plačal enkrat. Coca cola 3.5e. Pivo mislim da 6.5 tako kot je v teh državah običajna cena. Hrana cenejša kot na Ultra in neprimerno boljša itd.

Balkan je ena velika napizdancija. Slaba kvaliteta za visoko ceno. Da sploh ne govorim o prijaznosti Oz splošno odnosu ljudi.

Očitno še nisi bil na nekem koncertu v tujini, kjer je to normala že zadnjih 30 let...

Razen seveda v VIP loži...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

starfotr je izjavil:

Daj pojdi malo ven iz coklburga in si oglej svet. Verjetno v Ohonici ni žeparjev.

Ohonica? Kje si pa to našel... :))

Magic1 ::

Problem kraje je v verjetnosti. Na Hrvaškem in pri nas je zelooo majhna verjetnost, da te bodo okradli. Bi lahko trdil, da je praktično kjerkoli drugje večja verjetnost. Kot so povedali, je v IT in FR bistveno večja verjetnost.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

denabiker ::

V Italiji so problem ti migranti, ko delajo totalno sran*je, kradejo kot srake, nadlegujejo ljudi, recimo nazadnje v Genovi jih je kar mrgolelo, ko sem bil tam. Najboljša pa je veselica, ko se pripeljejo karabinjeri malo na obhod, tako spizdijo, da mi ni bilo nič jasno v katere luknje so se skrili.

DamijanD ::

Zlatni RT, Rovinj - tam so kar radi kradli iz avtov - ampak samo denar

Sparkxl ::



Po nekem čudežu je formula imigranti=kriminal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

dronyx ::

Magic1 je izjavil:

Problem kraje je v verjetnosti. Na Hrvaškem in pri nas je zelooo majhna verjetnost, da te bodo okradli.

Pojdi v Kočevje na jezero in pusti tam na obali brisačo, torbo in denarnico. Pa poročaj. :D

V Ljubljani sem nekaj časa nazaj delal test in sicer sem imel prazno denarnico v zadnjem žepu na hlačah in sem se sprehodil po Čopovi in naprej ob Ljubljanici. Izvid je bil sicer negativen, bom pa ponovil še kdaj. Po moje ti v Ljubljani hitro kdo kaj ukrade, sploh okrog Prešernovega spomenika, kjer je veliko turistov. Ni pa seveda Ljubljana isto kot kakšen Firence, Barcelona ali Rim.

Invictus ::

Sparkxl je izjavil:



Po nekem čudežu je formula imigranti=kriminal

Saj je...

Poglej UK in Nemčijo, pa se pogovori s kom od tam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jest10 ::

Magic1 je izjavil:

Problem kraje je v verjetnosti. Na Hrvaškem in pri nas je zelooo majhna verjetnost, da te bodo okradli. Bi lahko trdil, da je praktično kjerkoli drugje večja verjetnost. Kot so povedali, je v IT in FR bistveno večja verjetnost.

Sicer v Lj niti ni tako majhna verjetnost, da te oropajo, če si blizu turističnih grup. Občasno pa tudi na Bledu.
Pri nas so to večinoma romunske ciganke.

Recimo 2 primera letos z Bleda:


Magic1 ::

Že celo življenje se sprehajam po Ljubljani s denarnico v zadnjem žepu in mi je še niso ukradli. Ni glih primerljivo. Je pa res, da so se določeni pri nas zelo opogumili v zadnjem času. Samo to je za v drugo temo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Sparkxl ::

Invictus je izjavil:

Sparkxl je izjavil:



Po nekem čudežu je formula imigranti=kriminal

Saj je...

Poglej UK in Nemčijo, pa se pogovori s kom od tam...


UK je predogled kaj nas čaka, če nadaljujejo z uvozom "delovne sile" iz juga v istem temu kot zdaj:

Spopadi med domačo ultra radikalno skrajno flat earth teorije zarote desnico in musliči. Policija ščiti kameltrajberje, totalna cenzura na družbenih omrežjih, visoke kazni če samo omeniš proteste,... Ah ja, ta naša demokracija...dokler maske ne začnejo padati

dronyx ::

Jaz sicer nisem nek velik svetovni popotnik, grem pa kdaj kam, tudi na zelo oblegane destinacije. Do sedaj so me uspeli oropati enkrat samkrat in sicer leta 2004 v Jeruzalemu. Tam sta mi dva palestinska smrkovca izmaknila denarnico, ki sem jo imel v torbici za okrog pasu. na njuno smolo je bila čisto prazna, ker je bila samo vaba. Prava denarnica je bila skrita seveda drugje. Potem eden od dveh smrkovcev priteče nazaj do mene in mi vrne denarnico, češ da mi jo je ukradel tisti drugi, ta pa je hotel izpasti kot mali pošteni palestinček. Marš!

V Firencah so na vlaku štirim iz moje skupine izmaknili denarnico, pa niso nič opazili. Očitno Italijani teh lopovov prav aktivno ne preganjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

c3p0 ::

Firence so očitno zlata jama žeparjev. Zadnjič sem bil na policiji in je tam prijavljal krajo sveže oropan, starejši možakar. Vstopal na nek vlak in je šla denarnica. Si pa upa, denarnico v zadnjem žepu na taki destinaciji (ali na sploh v večini Italije, vsaj večja/turistično oblegana mesta).

starfotr ::

dronyx je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Problem kraje je v verjetnosti. Na Hrvaškem in pri nas je zelooo majhna verjetnost, da te bodo okradli.

Pojdi v Kočevje na jezero in pusti tam na obali brisačo, torbo in denarnico. Pa poročaj. :D

V Ljubljani sem nekaj časa nazaj delal test in sicer sem imel prazno denarnico v zadnjem žepu na hlačah in sem se sprehodil po Čopovi in naprej ob Ljubljanici. Izvid je bil sicer negativen, bom pa ponovil še kdaj. Po moje ti v Ljubljani hitro kdo kaj ukrade, sploh okrog Prešernovega spomenika, kjer je veliko turistov. Ni pa seveda Ljubljana isto kot kakšen Firence, Barcelona ali Rim.


Ma ti si pravi človekoljub. Za nas vse se žrtvuješ in delaš teste in analize poštenosti po celem svetu!

dronyx ::

c3p0 je izjavil:

Firence so očitno zlata jama žeparjev. Zadnjič sem bil na policiji in je tam prijavljal krajo sveže oropan, starejši možakar. Vstopal na nek vlak in je šla denarnica. Si pa upa, denarnico v zadnjem žepu na taki destinaciji (ali na sploh v večini Italije, vsaj večja/turistično oblegana mesta).

V Firencah je bila situacija komična. Se peljemo nazaj do parkirišča za avtobuse z vlakom. Pridemo ven in eden se potipa za žep na hlačah in ugotovi, da mu je izginila denarnica. Ostali se hihitajo, kako lahko v Firencah nosi denarnico v žepu na hlačah, samo potem ko so še sami preverili so ugotovili, da so na isti vožnji samo iz te skupine izginile denarnice iz nahrbtnikov in torbic še trem. Pa menda še nekim Poljakom na istem vlaku. Skratka tam je očitno to dobro utečen posel in storilci so profiji. Se mi pa zdi, da policija to lepo tolerira, sicer bi naredili red in pozaprli te lopove. Recimo klasičen scam v Firencah so razne slike na tleh in v tisti gužvi mimogrede kaj pohodiš, nakar ti težijo, da moraš plačat ne vem koliko za uničeno sliko. Tudi temu scamu bi policija lahko naredila hitro konec, če bi se jih lotila. Samo ne naredijo nič. Samo evidentirajo. Zakaj je temu tako pa težko rečem oziroma raje ne ugibam.

Invictus ::

Saj Italija je znana po žeparjih, kaj vam tukaj ni jasno.

Že zadnjih 50 let... Če ne še več...

Skratka, še pred migrantskim obdobjem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dronyx ::

Če mene najamejo v Firencah, jim mesto počistim žeparjev v enem mesecu. To ni nerešljiv problem, če ga seveda kdo rešuje. Podgane se ti zaredijo tam, kjer imaš hrano in ne nastaviš strupa.

Magic1 ::

Ali si pomislil, da če ne bodo kradli denarnic, bodo kradli pa kaj drugega. Ti bi na hitro v keho spravil kup profičev, ki bi jih čez en teden zamenjali drugi. Po možnosti še več njih in manj prefinjenih. Pameten kriminal je za oblast bolši, kot kaos. In pameten kriminal drži nek red.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

c3p0 ::

Grejo pa žeparji na low hanging fruit. Če imaš malo preudarnosti kje nosit denar(nico), ne boš imel težav.

Znancu so sicer vdrli v avtodom, sredi mesta, sredi dneva, mislim da v Pisi, dejavno parkirišče. 20 minut ga ni bilo. Nihče nič videl ali hotel videt. Je šel notebook, denar in škoda na oknu. Bicikel je imel priklenjen zadaj posebaj s ketno, so ga hotli pajsnit pa je očitno zmanjkalo časa.

Utk ::

Magic1 je izjavil:

Ali si pomislil, da če ne bodo kradli denarnic, bodo kradli pa kaj drugega. Ti bi na hitro v keho spravil kup profičev, ki bi jih čez en teden zamenjali drugi. Po možnosti še več njih in manj prefinjenih. Pameten kriminal je za oblast bolši, kot kaos. In pameten kriminal drži nek red.

Daj ne bluzi. Noben kriminal ni nikjer potreben.

borut_p ::

Sparkxl je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sparkxl je izjavil:



Po nekem čudežu je formula imigranti=kriminal

Saj je...

Poglej UK in Nemčijo, pa se pogovori s kom od tam...


UK je predogled kaj nas čaka, če nadaljujejo z uvozom "delovne sile" iz juga v istem temu kot zdaj:

Spopadi med domačo ultra radikalno skrajno flat earth teorije zarote desnico in musliči. Policija ščiti kameltrajberje, totalna cenzura na družbenih omrežjih, visoke kazni če samo omeniš proteste,... Ah ja, ta naša demokracija...dokler maske ne začnejo padati


Haha - albanija prakticno brez podatka. Tam kjer je mafija se ropi ne prijavljajo

Spet statiatika zarad statistike, uporablja se pa kot vrla znanost

nejc_nejc ::

borut_p je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sparkxl je izjavil:



Po nekem čudežu je formula imigranti=kriminal

Saj je...

Poglej UK in Nemčijo, pa se pogovori s kom od tam...


UK je predogled kaj nas čaka, če nadaljujejo z uvozom "delovne sile" iz juga v istem temu kot zdaj:

Spopadi med domačo ultra radikalno skrajno flat earth teorije zarote desnico in musliči. Policija ščiti kameltrajberje, totalna cenzura na družbenih omrežjih, visoke kazni če samo omeniš proteste,... Ah ja, ta naša demokracija...dokler maske ne začnejo padati


Haha - albanija prakticno brez podatka. Tam kjer je mafija se ropi ne prijavljajo

Spet statiatika zarad statistike, uporablja se pa kot vrla znanost


ali si bil kdaj v Albaniji?

borut_p ::

V drzavo najhujse eu mafije me ne vlece

Magic1 ::

Utk je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ali si pomislil, da če ne bodo kradli denarnic, bodo kradli pa kaj drugega. Ti bi na hitro v keho spravil kup profičev, ki bi jih čez en teden zamenjali drugi. Po možnosti še več njih in manj prefinjenih. Pameten kriminal je za oblast bolši, kot kaos. In pameten kriminal drži nek red.

Daj ne bluzi. Noben kriminal ni nikjer potreben.

Seveda ga večina noče in je slab za družbo. Vendar realnost je taka, da je, če so pogoji primerni. Kriminala se ne ustavi le na silo, prvo moraš ustavit razmere, ki ga poganja. V Italiji imaš npr. konstantni dotok ilegalcev, ki nimajo nič in nič za izgubit. V Franciji so geta, kamor se natrpa ljudi, s katerimi ne vedo kaj bi (to se dela že od kolonjalnih časov). V Mehiki in j. Ameriki imaš droge in revščino. To so vse ljudje, ki nimajo kaj za izgubit in so idealna delovna sila za kriminal. Pri nas ni takšnih razlik in imajo ljudje več opcij, kot le kriminal.
Magic

Utk ::

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tur...

Elitni turizem po hrvaško.
Sekanje udov s čolni, uničevanje drugih ladij...a ne bi bilo bolje imet 5 čeških pašteta družin namesto enga takega bedaka?

damirj79 ::

jabe je izjavil:

dronyx je izjavil:

V tem video nekaj cen na Tenerifih. Dva ležalnika in marela 9€. To te pri nas in na Hrvaškem zlahka stane 30€. Hrana tudi do pol ceneje kot na Hrvaškem in pri nas. Jadransko morje je očitno sinonim za veliko lopovščino in pohlep. Nemci imajo tega kot kaže dovolj, upam da tudi ostali sledijo temu zgledu, čeprav bo nekaj časa trajalo, da dobijo ti lopovi lekcijo. Pa vreme na Tenerifih očitno mnogo bolj prijetno kot julij in avgust na Jadranu. Julija temperatura 28 stopinj in morje 21. Praktično idealno.



Koliko so ti kaj poznani kanarci in na sploh po cem so znani? Morje je tam za v neopren in na surf/kite/ipd... Za kopat se v bikiniju glih ni...

Saj ne, da je s tem kaj narobe, jaz zato tja grem, ker mi vodne aktivnosti odtehtajo burkini po nasih standardih in boze ne daj marsikatero lahko tudi usodno napako, ko odplavas malenkost preveč stran od obale.

Najboljs je best of both worlds. Poleti Hrvaška, vso preostalo leto Kanarci.


Ti pa tudi zgleda nisi kej preveč domača na kanarcih oz. vsaj Tenerifi, kot so bili zgoraj najprej omenjeni. Po južnem delu otoka z lahkoto najdeš morje s 23stC+ morje. Na severnem delu je resda malo težje, ampak kar tako posplošit pa tudi ne moreš. Je pa tudi res, da čez 26stC nisem videl nikoli :D

spenstar ::

Na Tenerife (Las Americas) plaza je bila maja voda topla 24c in zrak 28-31c.
SPENSTAR--builder

jabe ::

damirj79 je izjavil:

jabe je izjavil:

dronyx je izjavil:

V tem video nekaj cen na Tenerifih. Dva ležalnika in marela 9EUR. To te pri nas in na Hrvaškem zlahka stane 30EUR. Hrana tudi do pol ceneje kot na Hrvaškem in pri nas. Jadransko morje je očitno sinonim za veliko lopovščino in pohlep. Nemci imajo tega kot kaže dovolj, upam da tudi ostali sledijo temu zgledu, čeprav bo nekaj časa trajalo, da dobijo ti lopovi lekcijo. Pa vreme na Tenerifih očitno mnogo bolj prijetno kot julij in avgust na Jadranu. Julija temperatura 28 stopinj in morje 21. Praktično idealno.



Koliko so ti kaj poznani kanarci in na sploh po cem so znani? Morje je tam za v neopren in na surf/kite/ipd... Za kopat se v bikiniju glih ni...

Saj ne, da je s tem kaj narobe, jaz zato tja grem, ker mi vodne aktivnosti odtehtajo burkini po nasih standardih in boze ne daj marsikatero lahko tudi usodno napako, ko odplavas malenkost preveč stran od obale.

Najboljs je best of both worlds. Poleti Hrvaška, vso preostalo leto Kanarci.


Ti pa tudi zgleda nisi kej preveč domača na kanarcih oz. vsaj Tenerifi, kot so bili zgoraj najprej omenjeni. Po južnem delu otoka z lahkoto najdeš morje s 23stC+ morje. Na severnem delu je resda malo težje, ampak kar tako posplošit pa tudi ne moreš. Je pa tudi res, da čez 26stC nisem videl nikoli :D



Kaj sem rekla narobe? To vse je premrzlo za kopat. Tudi pri 26 moraš gibat, da ne zebe. To je tok, kot ima recimo voda v olimpijskih bazenih...

Kaj se ne drži...

Zdele ta moment pa na tenerifih dez pada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

ZveeZ ::

jabe je izjavil:


Kaj sem rekla narobe? To vse je premrzlo za kopat. Tudi pri 26 moraš gibat, da ne zebe. To je tok, kot ima recimo voda v olimpijskih bazenih.


What?!
Morje @ 26°c je kot mlaka.
Med 19 in 21° je mrzlo, da moras gibat.
Med 22 in 25° je "taman" za se osvezit.
Nad 25°c je toplo. Okoli 28°c pa je ze neosvezujoce.

delavec44 ::

Hehe, moj tamal se pri 30°C dere mrzla voda :D Jaz pa švicam v vodi.

LeQuack ::

Kupcev na Hrvaškem ni manj, vendar so zgradili ogromno nepremičnin in zato cene počasi padajo. Trenutno se cenijo predvsem novogradnje, ki niso na najboljših lokacijah. Te so se že pocenile za približno 20 odstotkov, predvsem hiše. Stanovanja so izgubila približno deset odstotkov vrednosti. Za prihodnje leto pričakujem razprodajo luksuznih vil, ki so jih gradili za oddajanje turistom. Letos so namreč relativno prazne in zato pričakujemo, da jih bo konec leta na trgu veliko. Stabilizacija trga na Hrvaškem bo trajala od dve do tri leta.

https://siol.net/novice/posel-danes/dus...
Quack !

Magic1 ::

Idealno morje je od 25°C-27°C. To so temperature, ko si lahko poljubno not. Za intenzivno plavanje bo 28°C že preveč, za izležavat v vodi bo pa 24°C že premalo.
Magic

Mato989 ::

Dejansko je temperatura morja ki je idealna odvisna prvotno od človeka, drugo pa od temperature zraka... Če je zunaj 37 stopinj je morje 25 dokaj mrzlo, če je pa zunaj 28 pa je bolj fajn če je morje bližje 22
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Seveda je odvisna, venda ne v veliki meri. Če pa gledaš povprečje, bo pa tam tam. Da pa ima morje 30 in je zunaj 37°C, je pa za se ustrelit in bi šel najraje dam. Pri 25°imaš vsaj opcijo da se ohladiš. Ti si bolj malo na morju vidim. Bolj mrzlo pivo objemaš za hlajenje...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Seveda je odvisna, venda ne v veliki meri. Če pa gledaš povprečje, bo pa tam tam. Da pa ima morje 30 in je zunaj 37°C, je pa za se ustrelit in bi šel najraje dam. Pri 25°imaš vsaj opcijo da se ohladiš. Ti si bolj malo na morju vidim. Bolj mrzlo pivo objemaš za hlajenje...


Meni je recimo 26/27 preveč... meni paše 23-25 to je idealno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Če si glih razlagal, da je 25°C mrzlo, ko je vroče?!? Dej pejt iz vročine, ker se ti blede.:))
Se prav spomnim letos pri 35°C, ko smo šli v vodo in je zgornji 1.5m imel okoli 29, nižje pa konkretneje hladneje, pod 25°C. Najbolj presenetljivo je bilo, da je bil prehod bi lahko rekel nezvezen, ena nevidna meja. Si nogo malo pokrčil in je bilo stopalo v toplem, nato pa stegnil in je bil v hladnem. Je bila vsaj opcija se ohladit.
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Če si glih razlagal, da je 25°C mrzlo, ko je vroče?!? Dej pejt iz vročine, ker se ti blede.:))
Se prav spomnim letos pri 35°C, ko smo šli v vodo in je zgornji 1.5m imel okoli 29, nižje pa konkretneje hladneje, pod 25°C. Najbolj presenetljivo je bilo, da je bil prehod bi lahko rekel nezvezen, ena nevidna meja. Si nogo malo pokrčil in je bilo stopalo v toplem, nato pa stegnil in je bil v hladnem. Je bila vsaj opcija se ohladit.


Odvisno kdaj... pri 37 je 25 mrzlo ja, mam raje bližje 26/27, medtem pa pri 28 pa mam raje 22-23
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

donvito ::

Saj ne moreš verjet ...

Invictus ::

jabe je izjavil:


Kaj sem rekla narobe? To vse je premrzlo za kopat. Tudi pri 26 moraš gibat, da ne zebe. To je tok, kot ima recimo voda v olimpijskih bazenih...

26 stopinj premalo, daj ne seri, sam pri plavanju v bazenu švicam, ker je pretopla voda zame. Sicer mislim, da je standard za plavalce 27 stopinj... Ampak jaz ne delam 4km treningov...

Vse kar je nad 20, je čisto dovolj, če PLAVAŠ in se ne namakaš.

Za namakanje pa pojdi v toplice, kjer se voda pogreje še s prdci in urinom...

LeQuack je izjavil:

Za prihodnje leto pričakujem razprodajo luksuznih vil, ki so jih gradili za oddajanje turistom. Letos so namreč relativno prazne in zato pričakujemo, da jih bo konec leta na trgu veliko.

Sam so res prazne, če gledaš preko bookinga, jih je cel kup na voljo...

Pač investitorji so pozabili, da poleg luksuzne vile manjka tudi luksuzna okolica...

Potem lahko kasiraš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

c3p0 ::

27 je že kaluženje, torej si lahko notri brez fizične aktivnosti in te ne bo zazeblo. Več od 28 pa je že scalina (strokovni izrazi).

Magic1 ::

Verjetno bomo zdaj prišli do tega, da bodo suhi govorili, da jih zebe pri 27°C, tisti s 100kg+ pa da je 20°C super. Pa eni, ki se uležejo v vodo, proti drugim ki plavajo na 130+ utripa...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

c3p0 ::

Koža je le nad maščobo. Potem bi ženske moralo manj zebst kot moške, pa vemo, da je obratno.

J.McLane ::

Olimpijski bazeni morajo imeti temperaturo od 25-28 C, v praksi so seveda nekje tu vmes.

Očitno je to nek ideal kar se tiče plavanja, ko pa plavaš, pa telesu jasno moraš odvajati malo več toplote kot pa če samo ležiš. Torej v tem temperaturnem rangu voda dokaj močno hladi telo, pa naj bo to koščeno ali pa zamaščeno, nima veze.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci
««
68 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120764 (5855) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430502 (4133) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436286 (29108) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548574 (6292) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042322 (32366) ThinkPad

Več podobnih tem