» »

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Kaksne so to cene na Hrvaskem?

Temo vidijo: vsi
««
62 / 74
»»

dronyx ::

Eni ste kot Gorenci, ko mu ženska doma jamra, da nikdar ne gredo nikamor, potem jo pa za en dan pelje v Boh'n da se malo namoči v jezeru. :D

feryz ::

Jo ja, ampak le če je iz Bohinja doma.

dronyx ::

feryz je izjavil:

Jo ja, ampak le če je iz Bohinja doma.

Razumljivo. Ne bo jo menda peljal na izlet v Bohinj iz Radovljice. :)

dronyx ::

Begunski center Makarska rivijera. Pravijo vse OK, samo na tržnici malo jamrajo, ampak zakaj bi kdo od turistov hodil na tržnico, če so pa fast food konobe tako ugodne.

jocoj ::

Invictus je izjavil:

Kar se tiče slovenskega Hofra, ima v celi Hofrovi verigi najvišji dobiček.

Nekaj to že pove o lupljenju...

Od kje si pa to privlekel? Hofer je imel lansko leto izgubo in upad prometa. Previsoke cene, saj zato pa letos nižajo cene 50+ % izdelkom plus katalogi so polni tedenskih znižanj.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

dronyx ::

Rast cijena u hotelima i restoranima od lipnja 2021. do lipnja 2024. iznosio je 51.7 posto u Hrvatskoj, daleko više nego u konkurentskim turističkim državama. Drugo najveće poskupljenje je imao Portugal, s rastom cijena hotela i restorana od 36.8 posto, a treća je Crna Gora s rastom od 33.9 posto.

Francuska, Španjolska, Italija i Grčka su imale također snažan rast cijena, ali ni blizu kao Hrvatska. Implikacije toga su dalekosežne jer je Hrvatska jako brzo postala jedna od najskupljih ljetnih turističkih destinacija u Europi, što bi trebao pratiti i rast kvalitete.

Hrvatska postala treća najskuplja destinacija u Europi, jeftinija samo od Francuska i Italije.
vir index

Ne glede na rekordne rasti cen menda turisti še kar masovno prihajajo.

enemon ::

jocoj je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kar se tiče slovenskega Hofra, ima v celi Hofrovi verigi najvišji dobiček.

Nekaj to že pove o lupljenju...

Od kje si pa to privlekel? Hofer je imel lansko leto izgubo in upad prometa. Previsoke cene, saj zato pa letos nižajo cene 50+ % izdelkom plus katalogi so polni tedenskih znižanj.


Katerim izdelkom v Hoferju se je znižala cena za 50%?

Magic1 ::

jocoj je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kar se tiče slovenskega Hofra, ima v celi Hofrovi verigi najvišji dobiček.

Nekaj to že pove o lupljenju...

Od kje si pa to privlekel? Hofer je imel lansko leto izgubo in upad prometa. Previsoke cene, saj zato pa letos nižajo cene 50+ % izdelkom plus katalogi so polni tedenskih znižanj.

V Hofer tudi jaz hodim samo po specifičnih par stvari, včasih me pa premami kakšna stvar v fajn akciji. Drugače v povprečju res dražje od podobne konkurence, pa še ponudba se mi zdi kar pomanjkljiva. Ter še najbližji Hofer je dost zanemarjen. So se včasih havalili o najlepši zelenjavi in sadju, tu je od vedno vse tretjega ranga.

enemon je izjavil:

jocoj je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kar se tiče slovenskega Hofra, ima v celi Hofrovi verigi najvišji dobiček.

Nekaj to že pove o lupljenju...

Od kje si pa to privlekel? Hofer je imel lansko leto izgubo in upad prometa. Previsoke cene, saj zato pa letos nižajo cene 50+ % izdelkom plus katalogi so polni tedenskih znižanj.


Katerim izdelkom v Hoferju se je znižala cena za 50%?

https://letaki.hofer.si/emag/sl_SL/prin...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

slon4 ::

Je kdo ta teden kje na moru , da časti kakšno pivce za živce? lp

redtech ::

Jaz sem veliko v Hofru in so veliki popusti, ki jih prejšna leta ni bilo. Če primerjaš Lidl vs Hofer boš v slednjem pobral manj umetnih sladil, večji beljakivinski delež v stvareh.

Tommy: piščančja prsa s kostjo 16€/kg :D, drag kot "zorjeni" steaki v akciji Lidl/Hofer pri nas.

Invictus ::

jocoj je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kar se tiče slovenskega Hofra, ima v celi Hofrovi verigi najvišji dobiček.

Nekaj to že pove o lupljenju...

Od kje si pa to privlekel? Hofer je imel lansko leto izgubo in upad prometa. Previsoke cene, saj zato pa letos nižajo cene 50+ % izdelkom plus katalogi so polni tedenskih znižanj.

Prijatelj, ki je delal na Hofru...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatjek ::

Lupijo tako vsi trgovci. Tudi ko ti nekaj 50% znižajo, še vedno prodajo s profitom. Žalostno je, da nekdo, ki izdelek proizvede, na njem zasluži bistveno manj, kot trgovec, ki dotični izdelek samo na polico postavi.

Sovražim pa, ko vidim sadje/zelenjavo, itak je precenjeno, potem pa ne morejo prodat in ti na tisto ovenelo ali gnilobo dajo akcijo 50% in mislijo, da bom kupil. Naj dajo normalne cene in bodo vse prodali, ne bo potrebno da tam gnije in na koncu zavržejo. Zaslužek bi bil verjetno enak, s to razliko, da bi tudi ljudje imeli kaj od tega.

FireSnake ::

Hehe, hrčeki pravijo, da so švabi bolj revni, da oni niso predragi:
https://siol.net/novice/slovenija/repor...

Pravijo tudi, da bi raje videli turiste, ki namesto hamburgera in pice jedo ribe (ribe imajo pa vse iz ribogojnice - divje pa drago prodajo v tujino).

Jaz jih 15 let že ne pogrešam več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

WizzardOfOZ ::

Ribe imajo ulovljene ribiči, od katerih se ribe tudi kupuje. Moraš pa bit okol 6h zjutraj na pomolu kjer pristajajo. Vedno se dobi ribe. Cena pa okol 10€ za 5 velikih ulovljenih brancinov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Itak, na dopustu bom vstajal ob pol 6h za to zarad kosila.
Da ne govorimo o tem, da Hrvati itak nočejo takih turistov, ki kupijo kilo rib za 6 evrov.

Magic1 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ribe imajo ulovljene ribiči, od katerih se ribe tudi kupuje. Moraš pa bit okol 6h zjutraj na pomolu kjer pristajajo. Vedno se dobi ribe. Cena pa okol 10EUR za 5 velikih ulovljenih brancinov.

To boš moral kar povedat kje. V Istri dobiš te sveže ribe zjutraj na pomolu ponavadi za premium ceno. Torej še dražje kot v trgovini.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FireSnake ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ribe imajo ulovljene ribiči, od katerih se ribe tudi kupuje. Moraš pa bit okol 6h zjutraj na pomolu kjer pristajajo. Vedno se dobi ribe. Cena pa okol 10€ za 5 velikih ulovljenih brancinov.


Tudi ribiči prodajajo iz ribogojnice.
Kako vem: povedal domačin v Puli dolga leta nazaj. Celi ponosni smo prišli iz pristanišča s svežimi ribami. Iz razdalje petih metrov je pogledal ribe in rekel: "Saj veste, da so iz ribogojnice, ane?".
Potem nismo več bili tako veseli.
Tako, da tudi oni nategujejo.

Magic1 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ribe imajo ulovljene ribiči, od katerih se ribe tudi kupuje. Moraš pa bit okol 6h zjutraj na pomolu kjer pristajajo. Vedno se dobi ribe. Cena pa okol 10EUR za 5 velikih ulovljenih brancinov.

To boš moral kar povedat kje. V Istri dobiš te sveže ribe zjutraj na pomolu ponavadi za premium ceno. Torej še dražje kot v trgovini.


Lepo te nategnejo in ti prodajo premium iz ribogojnice.

Jadranske ribe jedo pa Hrvati na Dunaju.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Magic1 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ribe imajo ulovljene ribiči, od katerih se ribe tudi kupuje. Moraš pa bit okol 6h zjutraj na pomolu kjer pristajajo. Vedno se dobi ribe. Cena pa okol 10EUR za 5 velikih ulovljenih brancinov.

To boš moral kar povedat kje. V Istri dobiš te sveže ribe zjutraj na pomolu ponavadi za premium ceno. Torej še dražje kot v trgovini.

Dobil 2 kili rib za 10 EUR.

Sam ne hodim v Istro...

FireSnake je izjavil:

Lepo te nategnejo in ti prodajo premium iz ribogojnice.

Jadranske ribe jedo pa Hrvati na Dunaju.

Kaj pa žrete samo orade in brancine >:D.

Sam sem se najedel cipljev in lokard, tukaj ni nič gojeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

FireSnake ::

Ti veš, kaj mi "žremo", ja.
Smo imeli kovača (tako mimogrede).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Pa sej za 8€/kg dobiš hrvaškega brancina v akciji v trgovini pri nas in to očiščenega. 5€/kg ni neka blazno ugodna zadeva za celo majhno ribo.
Magic

Invictus ::

Važno, da se je poceni >:D.

8 EUR/kg je cena starega brancina, ki ga morajo prodati, ne pa svežega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

Trogir ribarnica...skampi po 25e/kg...kozice 20e/kg...brancin 15e/kg...šanpjer je pa samo na pomolu ob sestih zjutraj...15e/kg...
In and Out

feryz ::

Matr blebetanja. A ribogojnice ribe pa s 3d printerjem naprintajo? Ali od kje naj bi prišle tja?
Zmaga pa seveda tista, da ti postrežejo zamrznjene ocvrte kalamare.
Kakšni pa še obstajajo? Razen tistih, ki jih zjutraj sam uloviš.

Invictus ::

Napačna tema...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

delavec44 ::

feryz je izjavil:

Matr blebetanja. A ribogojnice ribe pa s 3d printerjem naprintajo? Ali od kje naj bi prišle tja?
Zmaga pa seveda tista, da ti postrežejo zamrznjene ocvrte kalamare.
Kakšni pa še obstajajo? Razen tistih, ki jih zjutraj sam uloviš.


Kaj ni tako, da naj bi vse mehkužce zamrznili pred pripravo? Sveži so žvečljivi.

fikus_ ::

Jadran je izropan, v njem je bolj malo rib. Občasno kateremu ribiču uspe ujeti kaj konkretnega. Ribe v restavracijah/gostilnah so iz ribogojnic, kakšna "eksotika", če imate srečo na ledu pripeljane od drugod, dosti je pa zmrznjenih.
Za svežo "eksotiko" iz Jadrana ima večina tu gor preplitek žep (razen Feryz).

Še anekdota znanca. Zaželel si je jastoga in ga naročil (je slabo pogledal, da je cena na kg). Ko je plačal, mu je vzelo sapo, komentar njegove boljše polovice je pa bil, da si celo leto ne privoščijo toliko teletine, kolikor je on dal za enega jastoga. Ampak sedaj je "car", ko to pripoveduje, jedel je jastoga.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

Recimo, sem debatiral z domačinom pri katerem sem bil...

Hobotnic je bilo včasih cel kup, to je bila jumk hrana. Oz. tega noben domačin ni jedel.

Zdaj je to neka specialiteta, in jih sploh več ni, ker je vse izlovljeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delavec44 ::

Koliko kil je pa imel ta jastog, da je bila taka razlika?

Ker jastog je navadno 500-900g.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Drugače jaz gledam termin zdej od 11.-15.8. naprej za 14 dni.
Praktično nič ne dobiš, oziroma je od 2k naprej.
Torej imajo vseeno precej dobro zasedeno, vsaj ta termin.

Iščem pa last minute, ker mi je rezervacija padla v vodo.

BuDi79 ::

solatjek je izjavil:

Žalostno je, da nekdo, ki izdelek proizvede, na njem zasluži bistveno manj, kot trgovec, ki dotični izdelek samo na polico postavi.
Če je tako lahko služit ne razumem zakaj nekdo, ki proizvede sam ne prodaja. Aja, zato ker po tem ko si omisli priložnostno stojnico pa dva avtomata vidi da zadeve niso tako simpl.

Invictus ::

fikus_ je izjavil:

Jadran je izropan, v njem je bolj malo rib. Občasno kateremu ribiču uspe ujeti kaj konkretnega. Ribe v restavracijah/gostilnah so iz ribogojnic, kakšna "eksotika", če imate srečo na ledu pripeljane od drugod, dosti je pa zmrznjenih.
Za svežo "eksotiko" iz Jadrana ima večina tu gor preplitek žep (razen Feryz).

Še anekdota znanca. Zaželel si je jastoga in ga naročil (je slabo pogledal, da je cena na kg). Ko je plačal, mu je vzelo sapo, komentar njegove boljše polovice je pa bil, da si celo leto ne privoščijo toliko teletine, kolikor je on dal za enega jastoga. Ampak sedaj je "car", ko to pripoveduje, jedel je jastoga.

Meni so razlagali, da je večina rib in morskih sadežev zmrznjenih, uvoženih iz Kitajske ali Azije... Hrvaška nima toliko rib, da bi nafutrala turiste. Zdaj bo mogoče lažje, ko so višje cene...

Domače, tudi gojene, ribe oni raje izvozijo, ker dobijo več denarja v tujini na kilo, kot če bi jih prodajali doma.

Recimo, praktično ne dobiš Gotovinove tune nikjer na Hrvaškem. Vse gre v izvoz, največ na Japonsko.

1x sem gledal na Hvaru, na rivi, izven sezone, v maju, ko smo se lahko reveži še vezali na pomol v mestu, ko je bil tam v izložbi nek kapitalc, preluknjan s harpuno, ampak to je bilo 20 let nazaj... Cena pa tam nekje 50 EUR/kilo.

Na Visu jedel orado, kilo in pol, divjo, v predsezoni, pa je tudi prišlo tam 100 EUR plus vse skupaj. Še v predkoronskem, pred HR EU časom. Sam lastnik plaže tam, kjer smo se vezali, je bil pač navdušen ribič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bciciban ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ribe imajo ulovljene ribiči, od katerih se ribe tudi kupuje. Moraš pa bit okol 6h zjutraj na pomolu kjer pristajajo. Vedno se dobi ribe. Cena pa okol 10€ za 5 velikih ulovljenih brancinov.


Takrat normalni ljudje spimo :))

Sploh pa najboljša riba je svinjska ribica ;)

fikus_ ::

delavec44 je izjavil:

Koliko kil je pa imel ta jastog, da je bila taka razlika?

Ker jastog je navadno 500-900g.


Številke sem pozabil, je pa pokazal na največjega.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dronyx ::

fikus_ je izjavil:

Jadran je izropan, v njem je bolj malo rib. Občasno kateremu ribiču uspe ujeti kaj konkretnega. Ribe v restavracijah/gostilnah so iz ribogojnic, kakšna "eksotika", če imate srečo na ledu pripeljane od drugod, dosti je pa zmrznjenih.

Torej če imaš ribiško ladjico, se z njo zgodaj zjutraj odpelješ do ribogojnice, naložiš ribice in potem to drago prodajaš na pomolu kot svež ulov?

Kodrnusa ::

Ce hočeš ribe jest ne gres kockastim. Vsak ki se hvali kake dobre ribe je jedel na hrvaskem se mi smili, oziroma prodaja bucke in se hvali. Vse iz ribogojnic ali pa zmrznjene. Ce hočeš prave ribe jest gres po svetu malo... Zanzibar, Bali, Srilanka, Tajska...
Poceni, sveze, iz morja na kroznik...

dronyx je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Jadran je izropan, v njem je bolj malo rib. Občasno kateremu ribiču uspe ujeti kaj konkretnega. Ribe v restavracijah/gostilnah so iz ribogojnic, kakšna "eksotika", če imate srečo na ledu pripeljane od drugod, dosti je pa zmrznjenih.

Torej če imaš ribiško ladjico, se z njo zgodaj zjutraj odpelješ do ribogojnice, naložiš ribice in potem to drago prodajaš na pomolu kot svež ulov?

Lahko ti povem iz prve roke da ribici najprej prodajajo gostincem, ker dobijo, veliko vecjo ceno kot jim ti lahko ponudis. Pa se zmeraj imajo gostinci premalo rib in nategujejo goste tako da jim pokaze ribo v akvarijo, potem mu pa spece zmrznjeno. Govorim za obmocje Dubrovnika kjer je veliko vec rib kot v kaki istri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

fikus_ ::

dronyx je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Jadran je izropan, v njem je bolj malo rib. Občasno kateremu ribiču uspe ujeti kaj konkretnega. Ribe v restavracijah/gostilnah so iz ribogojnic, kakšna "eksotika", če imate srečo na ledu pripeljane od drugod, dosti je pa zmrznjenih.

Torej če imaš ribiško ladjico, se z njo zgodaj zjutraj odpelješ do ribogojnice, naložiš ribice in potem to drago prodajaš na pomolu kot svež ulov?


Ne vem, kje vse lovijo ribe. Tisti ki se spozna na ribe, bo takoj ugotovil katere so sveže in katere "sveže".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Gor, v Estoniji, imajo sveže.
Lignje imajo kar v sodu, premer okrog meter in pol in kak meter dvajset visok.
Baje so jih imeli, ker je bila voda čisto črna in nisi mogel videti, če se kaj utaplja noter.
Ampak tudi tisti štirje, ki so že bili v vitrini, so bili videti kot novi.
Tudi vse ostalo je bilo fresh.
Ampak to je fiš market kot se zagre. Ne en kombi s hladilnikom, ki se predstavlja kot ribogojnica.

Se ti pa kar smešno zdi, ko vidiš kaj vse prodajajo. Res da po smešni ceni, ampak vseeno.
Rdečeperk so naši na jezeru zadnjič kako tono ali dve v grme zmetali, ker je totalno neuporabna. Čeprav po okusu ena izmed boljših.
Gor pa tudi to skušajo prodati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

zavajon ::

dronyx je izjavil:

Rast cijena u hotelima i restoranima od lipnja 2021. do lipnja 2024. iznosio je 51.7 posto u Hrvatskoj, daleko više nego u konkurentskim turističkim državama. Drugo najveće poskupljenje je imao Portugal, s rastom cijena hotela i restorana od 36.8 posto, a treća je Crna Gora s rastom od 33.9 posto.

Francuska, Španjolska, Italija i Grčka su imale također snažan rast cijena, ali ni blizu kao Hrvatska. Implikacije toga su dalekosežne jer je Hrvatska jako brzo postala jedna od najskupljih ljetnih turističkih destinacija u Europi, što bi trebao pratiti i rast kvalitete.

Hrvatska postala treća najskuplja destinacija u Europi, jeftinija samo od Francuska i Italije.
vir index

Ne glede na rekordne rasti cen menda turisti še kar masovno prihajajo.

Temu podatku ne verjamem. Rast cen v restavracijah v Sloveniji je bila v tem obdobju tudi gotovo 50%.

free_rider ::

Fajn je brat te zgodbice Slovencev od ribičije, en je večji ekspert od druzga.
Podobno kot tiste od Hrvatov in alpinizma.

dronyx ::

zavajon je izjavil:

Temu podatku ne verjamem. Rast cen v restavracijah v Sloveniji je bila v tem obdobju tudi gotovo 50%.

Če si prebral članek Slovenija ni omenjena in ni podatka. So pa pri nas podražitve po moje podobne kot na Hrvaškem, torej ene najvišjih. Premium destinacija pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

c3p0 ::

feryz je izjavil:

Če hočete videti avte, pojdite v Prago. Ta čas, ko boste kofe pili, bo šlo mimo vse, kar je nekaj vrednega od avtov na tem svetu.
Od majbahov, do lambotov, ferarijev itd. Šare, kot je zafira, s klasa in podobno, niti pogledaš ne.


Sam sem se zadnjič v Zadru čudil količini top SLO avtomobilov doli, od novega Maybacha (2-barvno pobarvan), spedenega MB G, ferrari, ni da ni. Pri nas pa bele tesle, kak stari S, potem pa se že skoraj neha.

c3p0 ::

Kodrnusa je izjavil:

Ce hočeš ribe jest ne gres kockastim. Vsak ki se hvali kake dobre ribe je jedel na hrvaskem se mi smili, oziroma prodaja bucke in se hvali. Vse iz ribogojnic ali pa zmrznjene. Ce hočeš prave ribe jest gres po svetu malo... Zanzibar, Bali, Srilanka, Tajska...


Meni je direktno povedal: "imamo tuno "sveže odmrznjeno" za xx in danes ulovljeno za xx+y".

zavajon ::

dronyx je izjavil:

zavajon je izjavil:

Temu podatku ne verjamem. Rast cen v restavracijah v Sloveniji je bila v tem obdobju tudi gotovo 50%.

Če si prebral članek Slovenija ni omenjena in ni podatka. So pa pri nas podražitve po moje podobne kot na Hrvaškem, torej ene najvišjih. Premium destinacija pač.

Saj zato ne verjamem, ker Slovenija ni omenjena. Torej ne morejo reči, da Hrvaška vodi, kajti morda vodi Slovenija.

denabiker ::

c3p0 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ce hočeš ribe jest ne gres kockastim. Vsak ki se hvali kake dobre ribe je jedel na hrvaskem se mi smili, oziroma prodaja bucke in se hvali. Vse iz ribogojnic ali pa zmrznjene. Ce hočeš prave ribe jest gres po svetu malo... Zanzibar, Bali, Srilanka, Tajska...


Meni je direktno povedal: "imamo tuno "sveže odmrznjeno" za xx in danes ulovljeno za xx+y".


Hja tuna je prava redkost, to se že z imenom ve, kdo je kaj dobil, tak dosti vse lari fari tu na jadranu...večina tak laže da glava peče...Če hočeš res dobro jest, pa imeti krasne plaže, idite v Francosko Polinezijo, tam pa boste res jedli tuno kot se šika, tam pa ni goljufanja, pa obilo zelenjave vseh vrst, pa sadja in to tak okusnega da se ti sline cedijo, da ne omenjam lepih otokov, kot da bi bil v raju...

J.McLane ::

Tuno se itak je surovo, zato mora biti zamrznejna, da paraziti pocrkajo :)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

brett ::

Mi pa na otokih pod Indijo ... v lokalni ribarnici, kjer so odirali sveže tune, pa psičke, pa ... kaj jaz vem kake vse sorte rib:P. Skratka ni da ni. Samo zijaš. Še bolj pa ko ti pove ceno: tuna 1kg/2$!

feryz ::

A psiček je sorta ribe? Vsaj tako se bere.

Twixz ::

dronyx je izjavil:

Rast cijena u hotelima i restoranima od lipnja 2021. do lipnja 2024. iznosio je 51.7 posto u Hrvatskoj, daleko više nego u konkurentskim turističkim državama. Drugo najveće poskupljenje je imao Portugal, s rastom cijena hotela i restorana od 36.8 posto, a treća je Crna Gora s rastom od 33.9 posto.

Francuska, Španjolska, Italija i Grčka su imale također snažan rast cijena, ali ni blizu kao Hrvatska. Implikacije toga su dalekosežne jer je Hrvatska jako brzo postala jedna od najskupljih ljetnih turističkih destinacija u Europi, što bi trebao pratiti i rast kvalitete.

Hrvatska postala treća najskuplja destinacija u Europi, jeftinija samo od Francuska i Italije.
vir index

Ne glede na rekordne rasti cen menda turisti še kar masovno prihajajo.


Če se gremo čisto golo matematiko - regres za dopust je 1500€ minimalno. Na dva je to 3000€.
Če si za 1500€ ne moreš najdit nekaj kvalitetnega za en teden na morje (če si človek za to) je pa kar problem...
Pa recimo da je (vsaj v teoriji, večkrat v praksi) last minute še mal ceneje (govorim o apartmajih, ne prek agencije).
Lignjev pod 10€ itak nikjer več ne dobiš. Tako kot je pivo ob plaži 5€ je isto na Voglu ali pa v Dolomitih. Pice, testenine so približno ista cena pri nam kot v Istri. Edino te morske specialitete so pač dražje.
Je pa res, da veliko ljudi ne nameni regresa za dopust, kar je pa drug problem :D

feryz ::

Regres za dopust ni za dopust ampak za registracijo avta in nove gume.
Ker sta dva pri hiši, to pomeni dva regresa.

Dopust pa ... šmrk.

Twixz ::

feryz je izjavil:

Regres za dopust ni za dopust ampak za registracijo avta in nove gume.
Ker sta dva pri hiši, to pomeni dva regresa.

Dopust pa ... šmrk.


Mislim men je velik da sem skor 3000€ zapravu za komplet dopust.
Potem pa poštudiram, da sva z moj skupaj dobila 3700€ regresa. Je mal lepše vse :)

Koliko kaj hrvati jamrajo ko se hodijo k nam smučat za ceno kart :P
««
62 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120765 (5856) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9430503 (4134) Pithlit
»

Zakaj Slovenci sovražijo slovensko morje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21436296 (29118) SuperKripto
»

turistične cene na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548575 (6293) Spock83
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17042324 (32368) ThinkPad

Več podobnih tem