» »

Neoriginalni lightning kabli čez čas prenehajo delat. Zakaj??

Neoriginalni lightning kabli čez čas prenehajo delat. Zakaj??

«
1
2

nodrim ::

Takole: punca vsakih par mesecev kupi nov neoriginalni lightning kabel za polnit iPhone, probala je tudi z nekimi z oznako Made for iPhone. In vsi po nekaj mesecih počasi nehajo polnit in to brez kakršnihkoli vidnih fizičnih poškodb.

Na netu je ogromno zgodbic o tem in razlaga je običajno, da so kabli "slabše kakovosti" (karkoli že to pomeni) in da se sčasoma "iztrošijo", kar je spet kr neki razlaga.

A je komu kaj bolj jasno zakaj bi do tega prihajalo? Ker razumem, da recimo večji premer žice pomeni večjo kapaciteto za tok in s tem recimo možnost hitrejšega polnjenja, kar je zdaj dejansko potrebno za nove močnejše polnilce. Ampak, a lahko to kakorkoli vpliva, da novi kabel sčasoma preneha delovati?

mirancar ::

jaz mam tud slabe izkušnje z neoriginalnimi kabli. za data transfer so praktično neuporabni, polnjenje pa nekaj za silo deluje, ampak ne vedno.

pomoje je krivo to da majo applovi kabli vgrajem nek proprieary čip. majo ga zato da ne more vsak narest kabla. kitajci potem probajo reverse engineerat zadevo in rata nek pol-izdelek

nimam druge razlage, vglavnem si prisiljen met njihov kabel in če hočeš enga extra - plačaš. men se je na srečo nabral enepar teh kablov od preteklih iphonov/ipad tko da jih mam dovolj (mam 3 originalne)

Nikonja ::

Ja, eplovi kabli dejansko imajo mejhn čip kateri vsak eppl mobi preveri če je tam, ker kako bi drugače prodajali ligtning kable po 30 eur na komad, čeprav so navadni USB 2 kabli katere dobiš po 1 eur na metar.... ampak ovčke treba lupit ane! Zato jim je EU stopila na prste z USB-C končno

nodrim ::

Ja, ok, ampak to samo ponavljate te "govorice" po netu. Dejstvo pa je, da če kupim ta poceni neoriginalni kabel, od začetka polnjenje deluje normalno.

Zato probam najt neko bolj podrobno tehnično razlago, zakaj bi čez čas nehal delat, če pa nima fizičnih poškodb od prepogibanja ali trganja kabla.

hojnikb ::

prepogibanje tankih zic jih unicuje... al pa se odtrga tam k je zalotana gor
#brezpodpisa

Furbo ::

Meni moji delujejo že leta in leta, so pa od Baseus, tisti kao prepleteni in ojačani.
Kakšni ceneni gladki pa verjamem da crknejo.
Pa fino je vzeti dolge 3m, tako ne trpijo, če uporabljaš telefon ko se polni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nodrim ::

Torej noben nima pametne razlage, zakaj bi kabel brez fizičnih poškodb prenehal delovati čez ne preveč časa?

Na netu sem edino uspel najti, da se žice "iztrošijo", kar je precej slaba razlaga, ker pač delamo z zelo nizkimi tokovi.

OutOfTheBox ::

nodrim je izjavil:

Torej noben nima pametne razlage, zakaj bi kabel brez fizičnih poškodb prenehal delovati čez ne preveč časa?

Na netu sem edino uspel najti, da se žice "iztrošijo", kar je precej slaba razlaga, ker pač delamo z zelo nizkimi tokovi.


Hojnik je povedal. Zica notr se pretrga, posledicno ni vec toka.

Kaj ce bit drugega?


P.s jaz sem imel iste probleme s kabli za 3EUR. Ko sem kupil enega za 12EUR ga imam ze 4 leta.

Zgodovina sprememb…

no comment ::

Nikonja je izjavil:

Ja, eplovi kabli dejansko imajo mejhn čip kateri vsak eppl mobi preveri če je tam, ker kako bi drugače prodajali ligtning kable po 30 eur na komad, čeprav so navadni USB 2 kabli katere dobiš po 1 eur na metar.... ampak ovčke treba lupit ane! Zato jim je EU stopila na prste z USB-C končno

in potem eppl ota updejta ios, da kabli po nekem času nehajo delat. zato, da greš kupit nov kitajski kabl. ker ima eppl pol ful večji dobiček zarad tega.

(ovce se že mogoče pustijo strižt, ampak ko pa čoban pri frizerju razlaga kako je zgruntal Življenje...)

Alien123 ::

Narod kupuje 1k+€ vredne telefone, nima pa za malo boljši kabel. Neverjetno

nodrim ::

Torej, če povzamem, pravite, da je problem pri poceni kablih, da so žice notri tako tanke, da se že v nekaj mesecih nič kaj posebej zvijanja kablov itd. že pretrgajo?

Alien123 je izjavil:

Narod kupuje 1k+EUR vredne telefone, nima pa za malo boljši kabel. Neverjetno


Problem je bolj v tem, kako vedeti, kateri kabel je boljši? Premerov žic nihče ne navaja, tako da lahko samo verjameš številkam za tok na embalaži.

Poleg tega pa tudi ne gre samo za poceni fejk kable, preskušeni so bili tudi kabli s certifikacijo MFi iz večjih trgovinskih verig ala BigBang ali MediaMart.

Moj "neoriginalni" poceni USB-C kabel pa normalno pri enaki uporabi deluje že leta. Kupljen recimo isti model v enaki embalaži od iste neoriginalne firme in to pod 5 EUR za 2 metra kabla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nodrim ()

hojnikb ::

jap... mors vedet da v poceni kablih velikrat sploh ni baker ampak kaksne zlitine aluminija zeleza in še česa in se dosti hitreje lomi in posledicno ne dela vec
#brezpodpisa

kriptobog ::

Jaz jih kupujem od ugreen iz aliexpressa in delajo leta.

nodrim ::

hojnikb je izjavil:

jap... mors vedet da v poceni kablih velikrat sploh ni baker ampak kaksne zlitine aluminija zeleza in še česa in se dosti hitreje lomi in posledicno ne dela vec


Ja, saj to bi še razumel, ampak sem dejansko kupil 2 kabla od istega proizvajalca za isto ceno. En za USB-C in en Lightning in oba uporabljamo samo v avtu med vožnjo tu pa tam in Lightning je nehal delat, oz. je zelo nezanesljiv.

Pomislil sem tudi, da je bil problem v konektorju na iPhonu, ampak se zdaj dogaja enako že z drugim iPhonom (čisto druge generacije). Še vedno obstaja možnost, da punca na polno lomi kable, ampak hkrati so originalni kabli preživeli veliko dlje.

A. Smith ::

Alien123 je izjavil:

Narod kupuje 1k+€ vredne telefone, nima pa za malo boljši kabel. Neverjetno

Ista fora kot folk ki kupi BMW ali Mećko, potem da pa Sailun gume gor...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

_Denny_ ::

OutOfTheBox je izjavil:

P.s jaz sem imel iste probleme s kabli za 3EUR. Ko sem kupil enega za 12EUR ga imam ze 4 leta.

Problem je, ker cena (vsaj v slovenskih trgovinah) ne odraža kvalitete. Pred leti sem pri menjavi tv-ja nabavil še novi 3m hdmi kabel in se odločil, da namesto obstoječega za 2€ iz Aliexpressa kupim pri nas "malo boljšega" za 20€...no, dobil sem čisto isti kabel. Kasneje sem vzel 20€ Ugreenovega kjer se je že po tipu konektorjev in ~1cm premeru kabla videla razlika v kvaliteti izdelave.

Dokler se držiš znanih znamk tipa Ugreen, Anker, Orico, Blitzwolf, ipd. je verjetno ok.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

hojnikb ::

nodrim je izjavil:

hojnikb je izjavil:

jap... mors vedet da v poceni kablih velikrat sploh ni baker ampak kaksne zlitine aluminija zeleza in še česa in se dosti hitreje lomi in posledicno ne dela vec


Ja, saj to bi še razumel, ampak sem dejansko kupil 2 kabla od istega proizvajalca za isto ceno. En za USB-C in en Lightning in oba uporabljamo samo v avtu med vožnjo tu pa tam in Lightning je nehal delat, oz. je zelo nezanesljiv.

Pomislil sem tudi, da je bil problem v konektorju na iPhonu, ampak se zdaj dogaja enako že z drugim iPhonom (čisto druge generacije). Še vedno obstaja možnost, da punca na polno lomi kable, ampak hkrati so originalni kabli preživeli veliko dlje.

čisto mozno je da je lightning kabl bistveno slabse kvalitete, čeprav je od istega proizvajalca..
#brezpodpisa

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

nodrim je izjavil:

hojnikb je izjavil:

jap... mors vedet da v poceni kablih velikrat sploh ni baker ampak kaksne zlitine aluminija zeleza in še česa in se dosti hitreje lomi in posledicno ne dela vec


Ja, saj to bi še razumel, ampak sem dejansko kupil 2 kabla od istega proizvajalca za isto ceno. En za USB-C in en Lightning in oba uporabljamo samo v avtu med vožnjo tu pa tam in Lightning je nehal delat, oz. je zelo nezanesljiv.

Pomislil sem tudi, da je bil problem v konektorju na iPhonu, ampak se zdaj dogaja enako že z drugim iPhonom (čisto druge generacije). Še vedno obstaja možnost, da punca na polno lomi kable, ampak hkrati so originalni kabli preživeli veliko dlje.

čisto mozno je da je lightning kabl bistveno slabse kvalitete, čeprav je od istega proizvajalca..

Sploh ni nujno da je od istega proizvajalca čeprav ima enako nalepko gor. Če smo že pri tem.
Life is as complicated as we make it...

T440 ::

nodrim je izjavil:

Takole: punca vsakih par mesecev kupi nov neoriginalni lightning kabel …
…..A je komu kaj bolj jasno zakaj bi do tega prihajalo?

Ja, do tega prihaja zato, ker imaš punco. Če bi bil samski, se ne bi ukvarjal s tem. Bodisi menjaj punco ali pa jo poroči. Potem bo nove kable kupovala žena, kar pa je druga tema.
:))

111111111111 ::

Alien123 je izjavil:

Narod kupuje 1k+€ vredne telefone, nima pa za malo boljši kabel. Neverjetno

To me od vsega najbolj čudi. Pripravljeni so dati 1k za telefon in so pripravljeni tvegati s kablom in polnilcem iz Tedija. Jaz svojemu Samsunugu privoščim boljši kabel in polnilec, pa je bil samo 400€. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

MIHAc27 ::

Je treba šparat, pa naj stane kolkor hoče.

nodrim ::

MIHAc27 je izjavil:

Je treba šparat, pa naj stane kolkor hoče.


Jao, no :D sej se ne gre za šparanje, gre se za vprašanje, zakaj neoriginalni lightning kabli tako hitro nehajo delat, USB kabli poceni ali ne-poceni pa delajo leta in leta, v bistvu se sploh ne spomnim, da bi mi kak kabel kdaj nehal delat.

In edini omenjeni razlog do zdaj je bil, da so notri tako tanke žice, da se prekinejo že pri res normalni uporabi, pa konspiracija zaradi manjka posebnega Apple čipa.

tomlin ::

mirancar je izjavil:



pomoje je krivo to da majo applovi kabli vgrajem nek proprieary čip. majo ga zato da ne more vsak narest kabla. kitajci potem probajo reverse engineerat zadevo in rata nek pol-izdelek

nimam druge razlage, vglavnem si prisiljen met njihov kabel in če hočeš enga extra - plačaš. men se je na srečo nabral enepar teh kablov od preteklih iphonov/ipad tko da jih mam dovolj (mam 3 originalne)


Mislim da je kar to, ne me držat za besedo, toda Jabolko je za*ebano od začetka do konca.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Gregor P ::

Meni so tudi Anker ipd. kabli crknili po enem letu. Zgleda, da je kar huda obraba pri redni uporabi teh kablov, ker tudi originalni po nekaj letih zgledajo zelo izstrošeni in delujejo tako na pol.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zee ::

Zanima me, kaj tocno pocnete z Applovimi kabli, da vam tako hitro crknejo. Doma uporabljamo kable, ki so so stari 7 ali 8 let in delajo brez problema. Za novejse Applove male naprave (iPhone, Airpods, Watch) pa smo itak na brezzicnem polnjenju. Poknes zvecer gor in poberes zjutraj. Easy.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mato989 ::

nodrim je izjavil:

Torej noben nima pametne razlage, zakaj bi kabel brez fizičnih poškodb prenehal delovati čez ne preveč časa?

Na netu sem edino uspel najti, da se žice "iztrošijo", kar je precej slaba razlaga, ker pač delamo z zelo nizkimi tokovi.



Jaz ko sem delal na servisu telefonov je bilo receno da iphone dobi informacijo preko updatov ali skritih updatov da kabel ni original in ga vec ne sprejme in da je to razlog da po nekaj casa neha delat

V software bloku kabla

Ce je pa to res pa ne bi vedel
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

49106 ::

zee je izjavil:

Zanima me, kaj tocno pocnete z Applovimi kabli, da vam tako hitro crknejo.


Onratno je, kabli za Apple.

zee je izjavil:

Zanima me, kaj tocno pocnete z Applovimi kabli, da vam tako hitro crknejo.


Obratno je, kabli za Apple naprave crkujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

Kako je s keyloggerji, ki so v samem kablu? Se je potrebno bati, da ne fašemo kompromitiran kabel?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Furbo ::

Mato989 je izjavil:

Jaz ko sem delal na servisu telefonov je bilo receno da iphone dobi informacijo preko updatov ali skritih updatov da kabel ni original in ga vec ne sprejme in da je to razlog da po nekaj casa neha delat

V software bloku kabla

Ce je pa to res pa ne bi vedel

Preveč snifajo lepilo na tem servisu.

In kako naj si zapomni telefon en generičen kabel? Saj se mu ne predstavi vsak s svojim imenom in priimkom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pithlit ::

Furbo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz ko sem delal na servisu telefonov je bilo receno da iphone dobi informacijo preko updatov ali skritih updatov da kabel ni original in ga vec ne sprejme in da je to razlog da po nekaj casa neha delat

V software bloku kabla

Ce je pa to res pa ne bi vedel

Preveč snifajo lepilo na tem servisu.

In kako naj si zapomni telefon en generičen kabel? Saj se mu ne predstavi vsak s svojim imenom in priimkom.

MAC!
Life is as complicated as we make it...

Lonsarg ::

Jaz sem nehal kable in polnilce kupovat na ebay, ker marsikaj ni delalo, ali pa čez čas crknilo itd.

Od kar se držim Amazon.de alk Amazon.it in kupujem 4+ ocene izdelkov vse tipi topi. Ja cena je sicer faktor 3, pa poštnina je draga in moraš več artiklov naenkrat. Ampak vsaj ne grejo več živci, ker iz ebaya je 75% sčasoma letelo v koš.

Gagatronix ::

Furbo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz ko sem delal na servisu telefonov je bilo receno da iphone dobi informacijo preko updatov ali skritih updatov da kabel ni original in ga vec ne sprejme in da je to razlog da po nekaj casa neha delat

V software bloku kabla

Ce je pa to res pa ne bi vedel

Preveč snifajo lepilo na tem servisu.

In kako naj si zapomni telefon en generičen kabel? Saj se mu ne predstavi vsak s svojim imenom in priimkom.


Telefon rece: A te poznam?
Kabel molci.
Telefon si rece: Aha, ne poznam te. Spizdi.

Lonsarg ::

To je marsikje praksa v proprietry industriji, marsikater proizvajalec kartuš in tonerjev za tiskalnike to dela. Zelo pogosti so primeri ko z update neha delat, celo Sony fotoaparati so imeli to pri baterijah.

Kako je s tem pri Apple so različne informacije na netu, je pa en postopek opisan na netu da lahko preveriš ali je kabel res pokvarjen ali ga Apple blokiral:
- vklopiš kabel
- shutdown telefona (medtem ko je kabel že vklopljen)
- ko je telefon ugasnjen je ugasnjena tudi softwerska blokada kablov in če je bilo samo to krivo se bo sedaj telefon polnil in s tem si potrdil da je kabel sicer ok ampak ga je Apple blokiral

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

dr.Akula ::

_Denny_ je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

P.s jaz sem imel iste probleme s kabli za 3EUR. Ko sem kupil enega za 12EUR ga imam ze 4 leta.

Problem je, ker cena (vsaj v slovenskih trgovinah) ne odraža kvalitete. Pred leti sem pri menjavi tv-ja nabavil še novi 3m hdmi kabel in se odločil, da namesto obstoječega za 2€ iz Aliexpressa kupim pri nas "malo boljšega" za 20€...no, dobil sem čisto isti kabel. Kasneje sem vzel 20€ Ugreenovega kjer se je že po tipu konektorjev in ~1cm premeru kabla videla razlika v kvaliteti izdelave.

Dokler se držiš znanih znamk tipa Ugreen, Anker, Orico, Blitzwolf, ipd. je verjetno ok.

To je vse česar se držim pri kablih in adapterjih za polnjenje. Blitzwolf sicer ne poznam, ampak če je v družbi ostalih, bo verjetno ok. Jaz bi med te dodal še AmazonBasics.
Edino en polmeterski kabel od Ugreen-a je do zdaj bil napol DOA; ob priklopu na računalnik ne zazna vedno ali pa ob prenašanju podatkov disconnecta. Za polnit je še ok.
Na tvojem mestu bi naročil ali en Ugreen kabel iz Aliexpressa (pa izberi Aliexpress shipping!) ali pa en Ankerjev iz Amazona, če boš lahko spotoma dodal zraven še česa drugega. Pa braided, da je malo bolj trpežen.
ni podatka

nejodagreat ::

Gagatronix je izjavil:

Telefon rece: A te poznam?
Kabel molci.
Telefon si rece: Aha, ne poznam te. Spizdi.

Ampak nov “kitajski” kabel tud molči, pa vseeno nekaj časa dela.

mirancar ::

sej ne molči. kitajci so reverse engineeral zadevo brez da vejo kaj točno ta čip počne. to lahko nekaj časa dela, pol se pa iphone odloči uporabit en drug ključ na katerega kitajc več ne zna odgovorajat ker ga še ni videl. pr data transfer recmo nekaj deluje ampak randomly prekine povezavo. kak večji fajl je skoraj nemogoče stankat dol, ta manjše pa gre (če prekine, poskusiš še enkrat ...)

mogoče drugačna predstava:

Telefon: Kaj je geslo za SFKAJFIF?
Kabel: geslo je FDFJIDJFIDF
Telefon: Pravilno, delaj dalje
Telefon: Kaj pa je geslo za OOODJFJDFF?
Kabel: geslo je KKLJFJDIF
Telefon: Narobe, jebi se

verjetno je še dost bolj komplicirano ampak you get the point. Recimo lahko da ma čip zapečene neke ključe še za 10 let naprej, iphone jih pa z updejti dobivajo postopoma

Gagatronix ::

Kitajski reverse engineering zgleda tako, da zmecejo skupaj ravno toliko stvari, da pogojno stvar deluje.

Preberi si kdaj knjigo "(Poorly) made in China".

Furbo ::

Gagatronix je izjavil:

Furbo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz ko sem delal na servisu telefonov je bilo receno da iphone dobi informacijo preko updatov ali skritih updatov da kabel ni original in ga vec ne sprejme in da je to razlog da po nekaj casa neha delat

V software bloku kabla

Ce je pa to res pa ne bi vedel

Preveč snifajo lepilo na tem servisu.

In kako naj si zapomni telefon en generičen kabel? Saj se mu ne predstavi vsak s svojim imenom in priimkom.


Telefon rece: A te poznam?
Kabel molci.
Telefon si rece: Aha, ne poznam te. Spizdi.

Potem tudi z novim neoriginalnim ne bi delal. To je kot bi rekel da ti PC napajalnik zavrača napajalni kabel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tomlin ::

nodrim je izjavil:

Torej noben nima pametne razlage, zakaj bi kabel brez fizičnih poškodb prenehal delovati čez ne preveč časa?

Na netu sem edino uspel najti, da se žice "iztrošijo", kar je precej slaba razlaga, ker pač delamo z zelo nizkimi tokovi.

Res je nimamo pametne razlage, toda vsaj ena od navedenih drži. Sposodi si original kabel za kak mesec, ki naj bi bil po zagotovilih Appla dolgotrajen. potem pa sporoči svoje ugotovitve.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

MacGyver141 ::

Če kabel tukaj najdeš, potem je vredu:
https://mfi.apple.com/account/accessory...

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

Mato989 je izjavil:






Jaz ko sem delal na servisu telefonov je bilo receno da iphone dobi informacijo preko updatov ali skritih updatov da kabel ni original in ga vec ne sprejme in da je to razlog da po nekaj casa neha delat

V software bloku kabla

Ce je pa to res pa ne bi vedel


Meni se zdi to popolnoma verjetno. Saj mi MS prešnifa popolnoma cel komp, če želim posodobiti na windows11.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

blackbfm ::

Zanima me, kaj tocno pocnete z Applovimi kabli, da vam tako hitro crknejo. Doma uporabljamo kable, ki so so stari 7 ali 8 let in delajo brez problema. Za novejse Applove male naprave (iPhone, Airpods, Watch) pa smo itak na brezzicnem polnjenju. Poknes zvecer gor in poberes zjutraj. Easy.


nevem otroci uspejo uničit ne samo kabel, ampak tudi konektor.. drugi filajo naprave kot po jajcih, ne upajo dotaknit telefona tekom polnjenja...

tomlin ::

Verjetno sem z google "preiskavo" bliže resnici. Torej drži kar so nekateri že pisali-update, čip,za malenkost drugačna napetost pa še morda kaj.

Mislil sem, da bo to pomagalo drugim. Ali uporabljate polnilni kabel, ki ni Apple? Se je vaš iPhone ali iPad prenehal polniti po namestitvi iOS 12.4? Pred kratkim sem namestil iOS 12.4 in zaradi tega je moj polnilni kabel, ki ni Applov proizvajalec, prenehal delovati na mojih napravah iPhone 5s in iPad mini 4. Kabel Lightning, ki se uporablja za polnjenje iPhonov in iPadov, ima v sebi čip za preverjanje pristnosti kabla, ki ustreza nekaterim Appleom merila oblikovanja in polnilni kabli Lightning, ki niso proizvajalci Apple, so po posodobitvi programske opreme iOS prenehali delovati, tudi tisti, ki imajo čip in jih je potrdil Apple.

Apple patented the lightning cables and genuine copies are licenced and are available from the premium manufacturers .The cheap versions are almost certainly unlicenced knockoffs
Apple genuine items cables and charger units will work as expected. No-one can predict how a cheap backstreet copy will work


https://discussions.apple.com/thread/25...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

m0LN4r ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz sem nehal kable in polnilce kupovat na ebay, ker marsikaj ni delalo, ali pa čez čas crknilo itd.

Od kar se držim Amazon.de alk Amazon.it in kupujem 4+ ocene izdelkov vse tipi topi. Ja cena je sicer faktor 3, pa poštnina je draga in moraš več artiklov naenkrat. Ampak vsaj ne grejo več živci, ker iz ebaya je 75% sčasoma letelo v koš.

Tako, tudi pri Alternativi so razlike. Kak evro vec, pogledat ocene in komentarje, namesto kupiti najvecji drek z aliexpresa ali pa Ebaya, kjer so preprodajalci nepreverjene alibaba robe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tomlin ::

Nekaj malega sem se naučil iz naše diskusije:
Nikoli ne bom kupil karkoli z oznako Apple:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

MacGyver141 ::

Ah kot sem že prej napisu, pogledaš če je v MFi bazi in ni nobenega problema. Men recimo BlitzWolf BW-CL3 deluje brez problemov (je v MFi bazi). Najnovejši iOS, fast charging brez problema skoči na 9V. Imev sem še UGREEN kabel, sam tam mi je izolacija nekje mal počla in ga rajše ne uporabljam. Deluje pa še zmeraj normalno fast charging na njemu. Ipad pro pa sploh ni problem, mi deluje običen C-C kabel od BlitzWolfa in ga polni z 15V/2A.

nodrim ::

tomlin je izjavil:


Res je nimamo pametne razlage, toda vsaj ena od navedenih drži. Sposodi si original kabel za kak mesec, ki naj bi bil po zagotovilih Appla dolgotrajen. potem pa sporoči svoje ugotovitve.


Saj originalen kabel imam in seveda deluje (čeprav je tudi zelo tanek in se hitro poškoduje zraven konektorja). Vprašanje je bilo samo, a so tej cenejši neoriginalni kabli dejansko "crknili" ali jih jih je telefon na tak ali drugačen način onesposobil? Je še kak drug način za to stestirat, razen zgoraj omenjenega s polnjenjem izklopljenega telefona, kar naj bi onemogočilo softversko blokado?

OutOfTheBox ::

tomlin je izjavil:

Nekaj malega sem se naučil iz naše diskusije:
Nikoli ne bom kupil karkoli z oznako Apple:)


Koliko naprav tega proizvajalca pa si že lastiš?

blackbfm ::

Je še kak drug način za to stestirat, razen zgoraj omenjenega s polnjenjem izklopljenega telefona, kar naj bi onemogočilo softversko blokado?


at35 usb tester

https://lygte-info.dk/review/USBmeter%2...

nodrim ::

Hmm, tole je malo overkill, z voltamper metrom bi tudi šlo preverit kontinuiteto žic v notranjosti?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple uradno potrdil, da bo iPhone imel USB-C

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
426406 (3119) dude
»

Zdaj pa res enotni polnilniki v EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10821235 (13667) Zimonem
»

Bo Apple končno sprejel USB-priključek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5516293 (13088) boolsheat
»

Bo iPhone res brez 3,5-mm stereo priključka in kaj to pomeni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16148020 (41231) matobeli
»

Servis HTC - Al' sem nor, ali je to banalnost na vrhuncu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12533203 (27288) shadeX

Več podobnih tem