» »

Dahua SmartPSS program in veliko IP kamer

Dahua SmartPSS program in veliko IP kamer

mrTwelveTrees ::

Lokacija kjer je več kot 30 Ip kamer Dahua, in 4x IP senamlnik. Vse v isti mreži
POE switchi so 100/10, glavni switchi so 1Gbit,
Oseba ki želi gledati naenkrat več kamer, v programu SmartPSS, vsaj 20, 30 kamer naenkrat (televizija)
računalnik je zadosti zmogljiv, 12gen intel, mislim da je 8/12 core nisem prepričan, procesor NE zabije.

Ampak dogaja se da ko se zažene program SmartPSS občasno 2 ali 3 kamere ne prikaže slike, se dogaja random katere.
Stream type : main /sec .... pomaga, če zamenjaš ampak to ni rešitev.

Tudi na drugi lokaciji, 3 kamere, zaženeš program SmartPSS, 2 pokaže včasih 1, za ostale napiše Searching video....
Če se pa povežeš na IP kamero ali snemalnik, pa je main stream ok.

Karen ::

Na oko verjetno ne zmore mrežna oprema... jaz bi začel tako da bi nastavil tadrugi sec stream - tist manj kakovosten. Si napisal da to pomaga. Potem bi pa kakovost in ločljiovst na kamerah zmanjševal pa videl kje se ustavi. Videti je bolj kot težava s prepustnostjo omrežja kot kak bug v programski opremi. Če imaš POE-je na 8 kanalov bi znalo biti že tam ozko grlo.

vres.ales ::

Tudi, če so dolge linije rado zmanjkuje na POE

mrTwelveTrees ::

POE switchi so 8 portni, nisem pa prepričan če je na vseh POE switchih 1Gbit uplink.
Je pa ene 6 komadov poe switchov.

Bom za začetek beležil na katerih kamerah se to dogaja. Sam bojim se da je random.

Je pa beda imeti na SUB steam ker je kakovost čisto zanič. (SUB 1Mbit - 1,5Mbit)

Kaj naj spremenim MAIN stream iz 4 na 3Mbit ?

Karen ::

Verjetno je isto pri tebi, pišem na pamet, ampak če me spomin ne vara: jaz lahko na mojih nastavim, da mi snema main stream, prikazuje pa substream. Torej imaš posnetek v recimo 4mpix ločljivosti, sam pogled pa imaš pač slab. Če rabiš kakega bolje pogldat daš pa samo tistega na main stream prikaz, ali pa povečaš in imaš na povečanem main stream prikaz. Kot zanimivost: meni promet ko gledam na Mikrotik routerju tam nekje 1Mpbs po kameri pobere, 3 oz 4mpix kamere imam, ampak imam 2 frame-a na sekundo nastavljeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

raceboy ::

ja..poglej kak bandwidth mas na racunalniku, kadar imas vse streame

jaz bi na tvojem mestu najprej na vsak nvr snemalnik priklopil monitor in pogledal kako tam kaze

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raceboy ()

Karen ::

Ja, poglej kakšen promet ustvarjaš po portih, če imaš možnost. Če imaš 24fps 4k ločljivost po kameri ko snemaš je še dobr da dela kot dela, ampak verjamem da se tudi na posnetkih frame-i izgubijo, spet bolj po občutku bi rekel da ni variante da tole vse frame uspe posnet v tej konfiguraciji.

mrTwelveTrees ::

raceboy je izjavil:

ja..poglej kak bandwidth mas na racunalniku, kadar imas vse streame

jaz bi na tvojem mestu najprej na vsak nvr snemalnik priklopil monitor in pogledal kako tam kaze


To je že, mislim da 16 kamer in lavfa ok.

starfotr ::

A so ta stikala na isti lokaciji?

Če so, zmeči SOHO robo nekam in montiraj kak dober PoE switch, da bo vse na enem.

Kako dolge so linije?

raceboy ::

ce pravi da ni problem poe ker mu na nvrjih dela ok

mrTwelveTrees ::

starfotr je izjavil:

A so ta stikala na isti lokaciji?

Če so, zmeči SOHO robo nekam in montiraj kak dober PoE switch, da bo vse na enem.

Kako dolge so linije?


Ni možno, lokacije so cca 40m narazen (switchi gigabit)
Kabli so stari cca 2 leti.

starfotr ::

PoE je drugače občutljiv na razdaljo in ne smeš imeti CCA kablov. Čeprav jih digitklik veselo prodaja.

mrTwelveTrees ::

To ni moj problem, ker jih nisem jaz kupil niti napeljeval.
Sam glej, kaj prodajajo: https://digitklik.si/izdelek_DAHUA-PFM9...
pa na sami embalaži piše da je za POE primeren.

Zgodovina sprememb…

raceboy ::

niso kabli krivi. tud ce je najcenejsi utp kabel mora na 40m spravit POE in podatke. poe napaja normalno ker nvrji vidijo normalno. problem je od nvrjev do racunalnika kot sem zastopil

refosk ::

Jaz bi za začetek dal resolucije vseh kamer na 720, 10fps.

vres.ales ::

Eh zakaj, njemu itak prikazuje sub kanal, ki požre veliko manj. Če do česa pride pa rabiš malo več kot 10 fpsjev

c3p0 ::

Ta kabel deluje bp na 50m, PoE.

mrTwelveTrees ::

Za začetek bom pogledal, ob prikazu 30 kamer naenkrat, katere se "izgubijo", če se ponavljajo, pa promet na mrežni kartici.

Ampak, je zanimivo, na drugi lokaciji 3 kamere, isti program, pa se 2 ali 1 kamera ne prikaže na MAIN stream, če dam na SUB, dela. Če se povežem na Snemalnik ali IP kamero, MAIN stream dela, čudno mi je to. Je pa delalo BP, zdaj zadnji mesec problem. Edino če bi switcha hecala.

mrTwelveTrees ::

Tako je, posodobil sem vse snemalnike Dahua, in na drugi lokaciji kjer imam 3 kamere zdaj vse dela ok z SmartPSS .
Na prvi lokaciji sem tudi posodobil snemalnike (4), kamer je čez 30 mislim da 38.
Sicer je boljše, vendar še vedno občasno ko odpreš program SmartPSS ne naloži zapreš, in spet odpreš isto, ponoviš 3x pol pa je ok

Prometa na gigabitni mrežni kartici je cca 38-42Mb/s ob odprtih cca 30 kamer.

mrTwelveTrees ::

A je možno da bi grafična kartica bila problem, ker je Intel integrirana, procesor je I5 12400,... Sicer dvomim.
Ne naloži vseh kamer, če pa spremeniš streamih is SEC v MAIN, pa dela, pa to ne vedno na istih kamerah.

mrTwelveTrees ::

Sem spremenil bitrate za MAIN iz 4Mbit na 2Mbit, sicer je bolje, ampak še vedno ne.
Bo treba menjati switche, enega za drugim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje: koliko dolgi max utp/ftp kabel za POE kamere

Oddelek: Omrežja in internet
151561 (1054) s1m0n
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
819630 (6608) rdecaluc
»

IP kamera IR svetloba žužki

Oddelek: Pomoč in nasveti
384222 (2489) b3D_950
»

Videonadzorni sistem

Oddelek: Omrežja in internet
182531 (1707) dc10
»

Spletna kamera prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
214147 (3393) Egii

Več podobnih tem