» »

Štajersko gospodarstvo v težavah?

Štajersko gospodarstvo v težavah?

«
1
2 3

guano ::

Družba Magna, ki je v Hočah postavila tovarno in poskrbela za razburjenje okoljevarstvenikov, umika proizvodnjo iz Slovenije.
https://www.delo.si/novice/slovenija/ne...

Talum po 60 letih dokončno ustavlja proizvodnjo primarnega aluminija
https://n1info.si/gospodarstvo/talum-po...
  • zaklenil: bluefish ()

Scaramouche3 ::

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..

lolipop2 ::

guano je izjavil:


Talum po 60 letih dokončno ustavlja proizvodnjo primarnega aluminija
https://n1info.si/gospodarstvo/talum-po...


Delajo pa naprej druge stvari, recikliranje aluminija in ostalo. Po besedah direktorja so se prilagodili, opustili pa tisto, kar ni šlo več.

c3p0 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..


Itak, mama hotel in socialna 400€, pa par gramčkov obrne med kolege in je vsaj jurček tu. Igra tenis in golf. True story.

immortan ::

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..

te pa ii ti delat za 700€

LeQuack ::

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..


Pozabil bi napisati "za mizerno plačo." Nočejo delati fizična dela za mizerno plačo.
Quack !

s1m0n ::

Težko je nekoga prepričat, da dela za minimalnca v največji vročini, umazaniji in smradu (ala Talum, v elektrolizi, izparilniki ali anode...).

Alien123 ::

c3p0 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..


Itak, mama hotel in socialna 400€, pa par gramčkov obrne med kolege in je vsaj jurček tu. Igra tenis in golf. True story.


Idi pa ti delat 4 izmensko delo na vročini in tvegat svoja pljuča za slabiga jurja s potnimi in malco vred. Aaaa to pa ne, ker ti ne rabis, drugi pa morejo.

hendriks ::

Problemov je več:
- birokracija pri investicijah (prav zajebavajo, namerno)
- visoke obdavčitve plač (nekateri delodajalci bi radi, da imajo zaposleni višje plače, vendar je bruto-bruto tako visok, da jim ne preostane drugega kot da najemajo delovno silo iz juga)
- birokracija pri vzpostavljanju proizvodnje, gradnje, razširitve ipd.

phnj90 ::

Alien123 je izjavil:

Idi pa ti delat 4 izmensko delo na vročini in tvegat svoja pljuča za slabiga jurja s potnimi in malco vred. Aaaa to pa ne, ker ti ne rabis, drugi pa morejo.

Kaj to je najbolj ekstremna možnost? Za 1000€ ne, za 2000€ pa ni več problemov? Za opisano meni niti 2000€ dnevno ni dovolj (brez hiperinflacije, normalno).

Netrunner ::

Dokler bo trenutni župan na stolčku se kaj dosti ne bo spremenilo. Dajmo delat peš mostove čez dravo in zaprimo eno od dveh edinih cest skozi center ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

cortez ::

Štajersko gospodarstvo je v k...od osamosvojitve naprej....

MB je še nekaj veljal v Yugi, danes pa ni niti med top 5 mesti v Sloveniji.

Centralizacija moči je danes hujša kot prej v Jugi.

Scaramouche3 ::

cortez je izjavil:

Štajersko gospodarstvo je v k...od osamosvojitve naprej....

MB je še nekaj veljal v Yugi, danes pa ni niti med top 5 mesti v Sloveniji.

Centralizacija moči je danes hujša kot prej v Jugi.


LOl, katera 4 so pred pred njim?

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

phnj90 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Idi pa ti delat 4 izmensko delo na vročini in tvegat svoja pljuča za slabiga jurja s potnimi in malco vred. Aaaa to pa ne, ker ti ne rabis, drugi pa morejo.

Kaj to je najbolj ekstremna možnost? Za 1000€ ne, za 2000€ pa ni več problemov? Za opisano meni niti 2000€ dnevno ni dovolj (brez hiperinflacije, normalno).


Vedno se je iskalo nove delavce v ulitkih. Najslabšo delo kar je. Niti za 5k ne bi delal tam in dihal tiste alu hlape.

Apofis ::

Jst vidim edino varianto za rešitev štajerske odcepitev od slo k avstroogrski monarhiji...hej, če je kosovu ratal, ni vraga, da tud stajercem nebi...

Scaramouche3 ::

Apofis je izjavil:

Jst vidim edino varianto za rešitev štajerske odcepitev od slo k avstroogrski monarhiji...hej, če je kosovu ratal, ni vraga, da tud stajercem nebi...


Problem je dvoplastni, prvo Slovence ne marajo, so že štartali anti slovenizacijo..
In tudi če ti uspe, boš vedno državljan drugega reda, kot so exyu tukaj...pa izvoli..

phnj90 ::

Apofis je izjavil:

Jst vidim edino varianto za rešitev štajerske odcepitev od slo k avstroogrski monarhiji...hej, če je kosovu ratal, ni vraga, da tud stajercem nebi...

Ja, čeprav edina varianta rešitve, zelo verjetno ne bo kmalu izpolnjena. Vsekakor pa se spet vidi stekanje znanja in spretnosti iz kolonije v imperij. :D

Scaramouche3 je izjavil:

In tudi če ti uspe, boš vedno državljan drugega reda, kot so exyu tukaj...pa izvoli..

Če nimaš nikakršnega znanja, te res ne bi bili najbolj veseli. Tudi v Sloveniji smo že opazili, da je balkanski zalogovnik dela že skoraj izpraznjen :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

Apofis ::

Scaramouche3 je izjavil:

Apofis je izjavil:

Jst vidim edino varianto za rešitev štajerske odcepitev od slo k avstroogrski monarhiji...hej, če je kosovu ratal, ni vraga, da tud stajercem nebi...


Problem je dvoplastni, prvo Slovence ne marajo, so že štartali anti slovenizacijo..
In tudi če ti uspe, boš vedno državljan drugega reda, kot so exyu tukaj...pa izvoli..

Ma mam en občutek, da jih to nebi motilo...

Scaramouche3 ::

Poziv mladih FPÖ, usmerjen proti slovenski manjšini, v Avstriji niti ni doživel tako odločnega protesta. Pred dvema letoma so denimo na avstrijskem Koroškem v Žitari vasi postavili spominsko ploščo Hansu Steinacherju, enemu najpomembnejših nasprotnikov manjšinskih pravic Slovencev po drugi svetovni vojni. Steinacher, ki je bil med vojno nacist, je po vojni z drugimi bivšimi koroškimi nacisti s prirejanjem šolskih stavk in razpihovanjem mednacionalnega sovraštva dejansko začel raznarodovalno politiko na avstrijskem Koroškem.

xseki ::

Štajerska do Tokia, samostojna država!

phnj90 ::

Scaramouche3 je izjavil:


Zdaj rabijo delovno silo - očitno tako veliko - da se nekateri že bojijo, Slovenija je pač najbližji sosed, koroški čezmejni špetirji so tradicionalni in uporabni za dnevno politiko, za to se skoraj nihče ne obremenjuje za kakšne malenkostne izpade, dokler je biznis za oboje dober. In izgleda, da bo še boljši, norce pa imaš povsod, v Sloveniji, meniš, da jih ni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

guano ::

cortez je izjavil:

Štajersko gospodarstvo je v k...od osamosvojitve naprej....

MB je še nekaj veljal v Yugi, danes pa ni niti med top 5 mesti v Sloveniji.

Centralizacija moči je danes hujša kot prej v Jugi.

Katera so ostala štiri mesta? LJ... in?

PacificBlue ::

guano je izjavil:

cortez je izjavil:

Štajersko gospodarstvo je v k...od osamosvojitve naprej....

MB je še nekaj veljal v Yugi, danes pa ni niti med top 5 mesti v Sloveniji.

Centralizacija moči je danes hujša kot prej v Jugi.

Katera so ostala štiri mesta? LJ... in?


https://siol.net/novice/slovenija/kater...

Scaramouche3 ::

phnj90 je izjavil:

norce pa imaš povsod, v Sloveniji, meniš, da jih ni?


Dvomim da je isto, ni bila vsaka EU država proti nam v drugi svetovni in niso vse isto ksenofobne.
Jaz bi probal raje kako drugo državo in če to ne gre, Amerika, NZ ali Avstralija!

phnj90 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Dvomim da je isto, ni bila vsaka EU država proti nam v drugi svetovni in niso vse isto ksenofobne.
Jaz bi probal raje kako drugo državo in če to ne gre, Amerika, NZ ali Avstralija!

Ja, to imaš neke ideološko pogojene domneve in moraš kar daleč, da to preveriš. Meni je Avstrija super država, kar se posla tiče, sem delal za firme od Celovca, Gradca in Dunaja. Res je sicer, da delam za velike firme in da sem, izgleda, cenjen in nagrajen NEKAJKRAT boljše kot v Slovenji in to za manj dela. Tako, dobesedno, tvoja kilometrina se morda razlikuje.

Senior Dev ::

Gasilcu je 2000€ neto premalo, krovcu je 1800€ premalo. Kelnarjem pa se za top sezono napovedujejo plače okoli 3500€ neto. Narobe svet ali kdo bo še sploh pil kavo s smetano za 4€ in pivo za 8€.
Najbolj pametno, da počasi vse skupaj zapremo in gremo v hibernacijo.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

phnj90 ::

Kaj si glasen, saj si senior developer z remote dosegom, čisto neka druga orbita :D To so pač posledice covid utd-ja in presahlega bazena delovne sile... :D

PrihajaNodi ::

Scaramouche3 je izjavil:

Apofis je izjavil:

Jst vidim edino varianto za rešitev štajerske odcepitev od slo k avstroogrski monarhiji...hej, če je kosovu ratal, ni vraga, da tud stajercem nebi...


Problem je dvoplastni, prvo Slovence ne marajo, so že štartali anti slovenizacijo..
In tudi če ti uspe, boš vedno državljan drugega reda, kot so exyu tukaj...pa izvoli..


Boš imel pa kruh in vodo. Vsekakor bolje kakor je sedaj, kjer smo pravzaprav vsi državljani drugega reda. Javni sektor in seveda drugorazredni državljani, ki večinoma dela za mizerne plače.

PacificBlue je izjavil:

guano je izjavil:

cortez je izjavil:

Štajersko gospodarstvo je v k...od osamosvojitve naprej....

MB je še nekaj veljal v Yugi, danes pa ni niti med top 5 mesti v Sloveniji.

Centralizacija moči je danes hujša kot prej v Jugi.

Katera so ostala štiri mesta? LJ... in?


https://siol.net/novice/slovenija/kater...


Noro, Komenda. Župan Drolc si je pa vile z nakradenim kešom postavu. Ta hlod je še 3x več nakradu kot Zoki in Bavčar. Občina pa zapufana do riti.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..

Dej dost atraktivno plačo / delovne pogoje pa se bo kader hitro našel.

zobnik ::

Ni povpraševanja po robi, ker je občutno predraga

zobnik ::

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..


Fizično se dela na kmetiji, delaš dok gre, pa če je to 6 ur, 10 ali 14, al pa 2, ne da si be*ak pa 4 izmensko z vikendi, joj nedelje delat, to je za druženej, nedeljsko kosilo, sprehod.

Gagatronix ::

Stajerci sami sebi pljuvajo v lape ze od razpada Jugoslavije naprej. Ker za vse krivijo Ljubljano.

c3p0 ::

Alien123 je izjavil:


Idi pa ti delat 4 izmensko delo na vročini in tvegat svoja pljuča za slabiga jurja s potnimi in malco vred. Aaaa to pa ne, ker ti ne rabis, drugi pa morejo.


V Talumu bi pred leti skoraj delal, v IT-ju sicer, nek Korošec je bil šef, če se prav spomnim. A je bila preslaba plača in sem šel na svoje. Še ena v nizu dobrih odločitev.

Bi pa rekel, da elektrolize niso zaprli zaradi tega, ker ni delavcev, ali ker nihče noče delat zaradi prenizke plače.

Sparkxl ::

Pomoje je v prvi vrsti problem cena energije. V drugi vrsti pa štipendije ja.
Sem delal en čas v tistem koncu in se tudi prijavil na par razpisov. To so komedije. Takrat sem si rekel da v življenju več ne bom delal vzhodno od mb, ker razlike v plači so res velike proti mb.

To je verjetno tudi razlog da je največ dnevnih migrantov v avstrijo iz tistih koncev, ne mb.

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..


Mladina z veseljem dela, samo problem je ker so porušena razmerja... Pomisli takole, jaz grem komot streho rihtat ali fizičarit, samo če bom fizičaril in dobim 1.100 na TRR, hkrati pa imam na voljo delo doma pred PCjem za 1.650 na TRR bom valda zbral slednje... če bi mi pa za fizičarjenje ponudili 3k bi pa šel fizičarit... tu je generalni problem ne da mladina noče delat, samo neumni več nismo da bi delali fizičarjenje za MANJ denarja kot lažje poklice.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ales ::

hendriks je izjavil:

Problemov je več:
...
- visoke obdavčitve plač (nekateri delodajalci bi radi, da imajo zaposleni višje plače, vendar je bruto-bruto tako visok, da jim ne preostane drugega kot da najemajo delovno silo iz juga)
...

To je laž.

S tem zlaganim narativom lastniki kapitala nategujejo delavce že od kar kapitalizem vrti svet.

V resnici pa se gre samo za večji dobiček. Plače bi lahko komot bile višje, če bi jih hoteli dati, tudi ob še višji obdavčitvi.

Ampak kadar kapitalistom v današnjem globalističnem svetu ni treba plačevati ne višjih plač in ne davkov... jih ne bodo. Bodo pa še naprej prodajali pravljice delavcem in si medtem polnili žepe kolikor si lahko.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..


Mladina z veseljem dela, samo problem je ker so porušena razmerja... Pomisli takole, jaz grem komot streho rihtat ali fizičarit, samo če bom fizičaril in dobim 1.100 na TRR, hkrati pa imam na voljo delo doma pred PCjem za 1.650 na TRR bom valda zbral slednje... če bi mi pa za fizičarjenje ponudili 3k bi pa šel fizičarit... tu je generalni problem ne da mladina noče delat, samo neumni več nismo da bi delali fizičarjenje za MANJ denarja kot lažje poklice.


Seveda večina ni sposobna delat za krovca,
seveda večina ni sposobna bit v IT-ju.
Sploh ko je večino časa preživil v maminem kurniku, pripeljano vse do postelje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..


Mladina z veseljem dela, samo problem je ker so porušena razmerja... Pomisli takole, jaz grem komot streho rihtat ali fizičarit, samo če bom fizičaril in dobim 1.100 na TRR, hkrati pa imam na voljo delo doma pred PCjem za 1.650 na TRR bom valda zbral slednje... če bi mi pa za fizičarjenje ponudili 3k bi pa šel fizičarit... tu je generalni problem ne da mladina noče delat, samo neumni več nismo da bi delali fizičarjenje za MANJ denarja kot lažje poklice.


Seveda večina ni sposobna delat za krovca,
seveda večina ni sposobna bit v IT-ju.
Sploh ko je večino časa preživil v maminem kurniku, pripeljano vse do postelje.


Seveda večina ni, je pa večina sposobna polagat asfalt po cestah ali bit fizičar na gradbišču ali bit komunalni delavec, pa jih vseeno primanjkuje, le zakaj? ZARADI PLAČE vs težavnost dela...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..


Mladina z veseljem dela, samo problem je ker so porušena razmerja... Pomisli takole, jaz grem komot streho rihtat ali fizičarit, samo če bom fizičaril in dobim 1.100 na TRR, hkrati pa imam na voljo delo doma pred PCjem za 1.650 na TRR bom valda zbral slednje... če bi mi pa za fizičarjenje ponudili 3k bi pa šel fizičarit... tu je generalni problem ne da mladina noče delat, samo neumni več nismo da bi delali fizičarjenje za MANJ denarja kot lažje poklice.


Seveda večina ni sposobna delat za krovca,
seveda večina ni sposobna bit v IT-ju.
Sploh ko je večino časa preživil v maminem kurniku, pripeljano vse do postelje.


Seveda večina ni, je pa večina sposobna polagat asfalt po cestah ali bit fizičar na gradbišču ali bit komunalni delavec, pa jih vseeno primanjkuje, le zakaj? ZARADI PLAČE vs težavnost dela...


Ja in, sej grejo lahko na zahod. Tam razen boljše sociale ne bodo kaj bolje živeli, delali pa enako. Simalurali pa tako kot ostali "balkanci" dobro življenje ko bodo v upokoji doma. Razlika je le, da se cene na balkanu tudi dvigujejo in niso kaj dosti zadaj. Tako da se ti tudi ta računica ne izide.

Seveda "večina sposobna polagat asfalt" je del sovjega življenja izgubila na računo domče vzgoje, ker kot kaže večina tudi ni neumna, samo pričakuje enake standarde kot ostali ki so v istem časovnem obdobju investirali vase več kot samo best FB profil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nightrage ::

Upam, da je tole novinarstvo prazno govorjenje, ker če pa slovenski vladi uspe magno in talum zafu***, pol pa res ne vem v katere vode potuje slovenska država. Slovenska vlada, želel bi si da takoj priskočite na pomoč Magni in Talumu!
Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

132932 ::

Alien123 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Problem je tudi,da mladina noče več delati fizičnih del, sem se pogovarjal z enim štojercem iz okolice MB ,ki nam je streho delal, da mladina ne dela več fizičnih del in morajo uvažati exyu..


Itak, mama hotel in socialna 400EUR, pa par gramčkov obrne med kolege in je vsaj jurček tu. Igra tenis in golf. True story.


Idi pa ti delat 4 izmensko delo na vročini in tvegat svoja pljuča za slabiga jurja s potnimi in malco vred. Aaaa to pa ne, ker ti ne rabis, drugi pa morejo.


Ko bojo imeli tvoji starsi dovolj parazitstva in te bojo vrgli iz stanovanja, bos sel delati tudi to. S polno ritjo na racun drugega se je preprosto zmrdovat.

Boste koncno lahko uporabili edino kar ste v zivljenju natrenirali - misice iz fitnesa in teka. Ne vem zakaj se sploh kdo pritozuje, saj radi fizicno delate, samo namesto, da bi od tega sluzili, raje placujete drugim za nekoristno trosenje energije na raznih napravah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

49106 ::

132932 je izjavil:


Ko bojo imeli tvoji starsi dovolj parazitstva in te bojo vrgli iz stanovanja, bos sel delati tudi to. S polno ritjo na racun drugega se je preprosto zmrdovat.

Boste koncno lahko uporabili edino kar ste v zivljenju natrenirali - misice iz fitnesa in teka. Ne vem zakaj se sploh kdo pritozuje, saj radi fizicno delate, samo namesto, da bi od tega sluzili, raje placujete drugim za nekoristno trosenje energije na raznih napravah.


Haha, tak zafustriranec si, da jim privoščiš suženjstvo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

132932 ::

nightrage je izjavil:

Upam, da je tole novinarstvo prazno govorjenje, ker če pa slovenski vladi uspe magno in talum zafu***, pol pa res ne vem v katere vode potuje slovenska država. Slovenska vlada, želel bi si da takoj priskočite na pomoč Magni in Talumu!


Si nor? Kaj, kapitalist se odloci, da bo optimiziral stroske in brcnil ljudi iz sluzbe, mi naj ga pa se z denarjem zalozimo? Bi rad, da to postane poslovni model in zacnejo vse firme izsiljevati drzavo za denar?

49106 je izjavil:

132932 je izjavil:


Ko bojo imeli tvoji starsi dovolj parazitstva in te bojo vrgli iz stanovanja, bos sel delati tudi to. S polno ritjo na racun drugega se je preprosto zmrdovat.

Boste koncno lahko uporabili edino kar ste v zivljenju natrenirali - misice iz fitnesa in teka. Ne vem zakaj se sploh kdo pritozuje, saj radi fizicno delate, samo namesto, da bi od tega sluzili, raje placujete drugim za nekoristno trosenje energije na raznih napravah.


Haha, tak zafustriranec si, da jim privoščiš suženjstvo :))


Ti si za kapitalizem, pa te smrkavci tudi, tako, da naj pojejo, kar ste si skuhali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

49106 ::

Ti si za kapitalizem, pa te smrkavci tudi, tako, da naj pojejo, kar si kuhajo.


Kapitalizem ni suženjstvo. Jim pa zbijate ceno z migranti in takšnimi opazkami, namesto da jih primerno plačamo.

In športanje drugih ni tvoja stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

132932 ::

49106 je izjavil:

Ti si za kapitalizem, pa te smrkavci tudi, tako, da naj pojejo, kar si kuhajo.


Kapitalizem ni suženjstvo. Jim pa zbijate ceno z migranti in takšnimi opazkami, namesto da jih primerno plačamo.

In športanje drugih ni tvoja stvar.

Kapitalizem/neoliberalizem se ni suzenjstvo, gre pa zelo konkretno v to smer.

Namesto "sportanje" naj temu raje recejo zidarstvo pa bojo imeli prave misice. Trening vsak dan, pa se placan si zato. Win-win.

Ne vem, zakaj bi se nekdo, ki glumi hrcka na napravah za katere mora se placevati (ok, ne on, starsi), imel kaj proti.

Saj razne sponzoruse so tudi celo zivljenje vadile, kako biti lepe, pa grejo v prostitucijo/onlyfans, zakaj bi se ti zdelo to problematicno, saj za to so celo mladost trenirale?!

Kar se Janezek nauci, to Janezek zna, smo rekli nekoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Glugy ::

Mislim da so dejansko največji problem prevzemi podjetij. Zakaj? Zato ker so potem podjetja prisiljena delat na tak način da se gleda samo za največji dobiček za lastnike. Ker se vse podreja potem lastnikom. Potem pa namest da bi plače dvignil 20krat raje gledajo za čisti dobiček. Potem pa delavci odhajajo v pokoj, novih Slovencev se pa težko dobi za mizerno plačo ( če primerjamo z vloženim delom ). Pač hodt domov utrujen pa imet potrebo po zgodnjemu spancu ni ravno dobra kombinacija za prosti čas in za mizerno plačilo.

Jz mislim da je problem delavstva direkt to. Ne uprava podjetja ampak lastnik ki žgačka upravo podjetja v pretirano samo smeri dobička. Vsako podjetje bi moralo biti lastnik samega sebe, ker vsako podjetje najbolj ve kaj se rabi za dolgi rok. Ne pa da si last drugih podjetij. To ni nič.

Na dolgi rok je to tak nevzdržno. Ne pošteno plačat pa cuzat dobiček kot da bi pošteno plačeval. Uvažat manj zahtevne delavce je v bistvu začasni obvod tega.

132932 ::

Glugy je izjavil:

Mislim da so dejansko največji problem prevzemi podjetij. Zakaj? Zato ker so potem podjetja prisiljena delat na tak način da se gleda samo za največji dobiček za lastnike. Ker se vse podreja potem lastnikom. Potem pa namest da bi plače dvignil 20krat raje gledajo za čisti dobiček. Potem pa delavci odhajajo v pokoj, novih Slovencev se pa težko dobi za mizerno plačo ( če primerjamo z vloženim delom ). Pač hodt domov utrujen pa imet potrebo po zgodnjemu spancu ni ravno dobra kombinacija za prosti čas in za mizerno plačilo.

Jz mislim da je problem delavstva direkt to. Ne uprava podjetja ampak lastnik ki žgačka upravo podjetja v pretirano samo smeri dobička. Vsako podjetje bi moralo biti lastnik samega sebe, ker vsako podjetje najbolj ve kaj se rabi za dolgi rok. Ne pa da si last drugih podjetij. To ni nič.

Na dolgi rok je to tak nevzdržno. Ne pošteno plačat pa cuzat dobiček kot da bi pošteno plačeval. Uvažat manj zahtevne delavce je v bistvu začasni obvod tega.


Tukaj moras upostevati tudi delnice, ki so se vecji problem kot prevzemi. Ker so tvoji lastniki pohlepnezi, ki jih podjetje sploh ne zanima ampak hocejo samo profitirat.

Vsa podjetja bi morala izgledati takole, Mondragon Corporation @ Wikipedia , vse oblike lastnistva nekoga, ki ni zaposlen v podjetju pa prepovedati.

S tem bi tudi zelo elegantno resili problem obvezne soudelezbe zaposlenega pri dobicku, ki ga morda ta vlada v naslednjem mandatu celo sprejme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

49106 ::

vse oblike lastnistva nekoga, ki ni zaposlen v podjetju pa prepovedati.

S tem bi tudi zelo elegantno resili problem obvezne soudelezbe zaposlenega pri dobicku


Bedarija, imeli bi še en sektor, ki je prepojen z nepotizmom in kupom fiktivnih služb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

132932 je izjavil:


Ko bojo imeli tvoji starsi dovolj parazitstva in te bojo vrgli iz stanovanja, bos sel delati tudi to. S polno ritjo na racun drugega se je preprosto zmrdovat.

Boste koncno lahko uporabili edino kar ste v zivljenju natrenirali - misice iz fitnesa in teka. Ne vem zakaj se sploh kdo pritozuje, saj radi fizicno delate, samo namesto, da bi od tega sluzili, raje placujete drugim za nekoristno trosenje energije na raznih napravah.


Haha, tak zafustriranec si, da jim privoščiš suženjstvo :))

Ne mamini sinčki pa to. Realnost bi te morali starš po končanem šolanju postaviti pred dejstvo, da boš vseeno moral vzete fizično malo plačano delo. Sliši se grdo, ampak situacija z Milinijci in GenZ se v tej smeri samo še zaostruje. Težko me boš prepričal, da obstaja razlog, da pri 30 , živiš pri starših, ker kao ni dela . Samo delat se ti ne da. Zato pa hodijo z juga in begunci welcom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

Kam hodijo begunci?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
1752263193 (2848) enemon
»

Decentralizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21119975 (15374) Grizzly
»

Kaj bi se zgodilio, če bi se del Slovenije želel priključiti sosednji državi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16323501 (19760) Karaya 52

Več podobnih tem