» »

Fitness za začetnike

Fitness za začetnike

Banza ::

Zivijo. Odločila sem se za fitness pa ne vem kako začet. Gre se za to,da grem sploh prvič v fitnes. Kakšen nasvet glede pogostosti treningov? Fitness je manjsi tako,da ni velike izbire naprav. Kako si vi sestavite treninge,kako ponovitve... Kam beležite napredek?Načeloma je moj cilj zgubit kak kilogram. Trenutno se gibam tja cca pol ure na dan mirne hoje.

IL_DIAVOLO ::

Prehrano si porihtaj in bo 30 min hoje dovolj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kiwix ::

Pojdi na vodene vadbe, predlagam bootcamp.

https://fitzone.si

janezvalva_5 ::

predvsem izvajaj vaje, katere ne obremenjujejo hrbtenice.

jijetelu ::

sej to človek ne more verjet, sami genialni nasveti, majke mi :D

če res nimaš pojma, je skor nujno, da si najdeš nekoga, ki ti vsaj osnove pokaže, danes maš na voljo tudi množico nekih kvazi trenerjev, k so po vseh večjih fitnesih, tam za cca 20 EUR ti bodo povedal osnove, pa kako začet ... po kakem mesecu ali dveh, če bo še volja, pa naprej nadgraditi trening

Kayzon ::

Ne rabis placevati trenerjev,vse imas na internetu zastonj. Ogromno fitnes kanalov je,tudi za zacetnike. S hojo drgac ne bos nic naredil,saj nisi upokojenec..oz koliko si sploh star?

Fitinn(BTC ali Siska) ima posebej oddelek kjer samo zenske trenirajo,pa zastonj mas dvakrat tedensko trenerja da ti pokaze kej.

japapajade ::

najem si trenerja in ga čimveč sprašuj ,kaj sploh je fitnes style treninga, ali pa če imaš kakšnega znanca, ki hodi v fitnes da ti pove vsaj nekaj osnov..

kardio, dvigovanje uteži, izolacijske vaje, seti, ponovitve, hitrost izvajanja itd. potem pa beri po netu, glej yt, greš na kak fitnes forum..

Groot ::

Kayzon je izjavil:

Ne rabis placevati trenerjev,vse imas na internetu zastonj. Ogromno fitnes kanalov je,tudi za zacetnike.


Nisem fan fitnes trenerjev, sploh insta fitnes trenerjev. Ampak če nekdo res nikdar v življenju ni pod nadzorom koga izvajal osnovnih fitnes vaj, po možnosti pa sedaj še ni več ravno 18, potem je vseeno zelo pametno vsaj za par ur vzeti trenerja da ti pokaže osnovne tehnike in te popravi kjer je treba.

Sem videl že preveč YouTube samoukov, ki se lotijo vaj za katere so povsem premalo izkušeni, predvsem pa s premalo samokontrole. Potem pa vidiš talente, ki kao dvigujejo 100+ kg na deadliftu, a hrbet tako zvit da še mene boli ko samo gledam.

trololololo ::

Banza je izjavil:

Zivijo. Odločila sem se za fitness pa ne vem kako začet. Gre se za to,da grem sploh prvič v fitnes. Kakšen nasvet glede pogostosti treningov? Fitness je manjsi tako,da ni velike izbire naprav. Kako si vi sestavite treninge,kako ponovitve... Kam beležite napredek?Načeloma je moj cilj zgubit kak kilogram. Trenutno se gibam tja cca pol ure na dan mirne hoje.


- ne se sekirat kako drugi izgledajo, kaj delajo in se bat vprašat (tudi če bo kdo aroganten, bo večina sigurno rada pomagala)
- prvo uredi jedilnik (to je osnova)
- mirno hojo spremeni v hojo v hrib oziroma hojo pod naklonom na traku (te dni ni zdravo zunaj bit). hojo v hrib 5x na teden 30 minut (mora bit težko! (noge bodo pekle!), ampak toliko da zmoreš- postopoma povečuj naklon - ne začet na polno!)
- vaje za moč za začetek: počepi, skleci, pullup:
npr. 3x na teden si daj nek cilj: npr. 50 počepov, 20 sklec in 10 pullupov na trening. sklece delaj na kolenih, pullupe na pullup machine ali z elastiko (poglej na netu). ni važno v kakih serijah jih delaš, vzami si pavze koliko rabiš, skušaj pa jih čimprej ko jih lahko (po svojih zmožnostih).
npr. 12 počepov, 5 sklec, 3 pullupi, mal pavze in potem ponovi vajo: do 50/20/10 oz karkol si zastaviš..
to je za začetek pol pa dalje, na squat, deadlift, row, pullup, press in bench (to so osnovne vaje - drugih realno ne rabiš).

blackbfm ::

Banza je izjavil:

Zivijo. Odločila sem se za fitness pa ne vem kako začet. Gre se za to,da grem sploh prvič v fitnes. Kakšen nasvet glede pogostosti treningov? Fitness je manjsi tako,da ni velike izbire naprav. Kako si vi sestavite treninge,kako ponovitve... Kam beležite napredek?Načeloma je moj cilj zgubit kak kilogram. Trenutno se gibam tja cca pol ure na dan mirne hoje.


če misliš delat za moč delaj s prostimi utežmi, drogom, telesno težo.. naprave pozabi

trololololo ::

ps. poglej si Hybrid Calisthenics je lih za začetnike. https://www.hybridcalisthenics.com/rout...

Magic1 ::

To je tako kot sem gledal en recept za eno jed na Youtubu. Tip ful samozavesten, kako obvlada in na začetku flikne v ponvo čebulo in česen hkrati. Noob, zajebal na največji osnovi. Seveda je še naprej glumil samozavestno.
Youtube je tak fake it till you maki it in je treba prvo najdit folk, ki se res spozna, ne samo samozavestno nabija. Tako da je najbolje če predlagate koga, ki se res spozna na fitnes.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

KlemenSj ::

Banza je izjavil:

Načeloma je moj cilj zgubit kak kilogram. Trenutno se gibam tja cca pol ure na dan mirne hoje.


Najprej replika do tega. Če je cilj zgolj in samo hujšanje, je 1. korak sestavljanje jedilnika, ki bo to omogočal. Recimo jedilnika, ki bo po energijski vrednosti pokril tvoje dnevne potrebe, bo podpiral tvoje življenje in aktivnosti ter bo dolgoročno vzdržen.
V 2. koraku to nadgradiš z vadbo, pri čemer je za hujšanje načeloma cardio boljša izbira kot fitnes. Npr. hojo nadgradiš v tek, kolesarjenje, plavanje ipd.
Z vadbo ustvariš tisti energijski deficit, ki bo med drugim poganjal tvoje hujšanje (ob uravnoteženem jedilniku iz 1. koraka).

Banza je izjavil:

Odločila sem se za fitness pa ne vem kako začet.

Če ob zgoraj napisanem vztrajaš pri fitnesu, se je najbolje napotiti v fitnes, razgledati po vseh napravah, prebrati morebitna navodila in napotke na njih, po potrebi pa vprašati ostale v fitnesu, kako se kaj izvaja, če vaj ne poznaš. Lahko si tudi predhodno pogledaš najpogostejše vaje na internetu.
V fitnesu na začetku sprobaš vaje na vsaki napravi, z nizko težo, da se privadiš na način in tehniko izvajanja. Potem pa sčasoma ustvariš nek svoj program vaj, ki jih izvajaš, lahko narediš 1 rep max test in treniraš po šablonah glede na % 1RM, lahko trenraš po občutku, kakor ti paše.

mr_chai ::

od Arnolda Schwarzeniggerja stare knjige si preberi

DamijanD ::

trololololo je izjavil:

(te dni ni zdravo zunaj bit).

Zakaj ne? A imamo kaj v zraku? Sem po radiju sicer nekaj slišal - a samo delček, tako da nisem slišal ne kje/ne zakaj - potem sem pa zvedel še za nesrečo na Vrhniki in sem pomislil, da so govorili za tisto območje?

A drugače kdo priporoča kakšno stran oz. kanal, kjer imaš nazorno pokazane vaje za moč, ki jih lahko izvajaš sam, brez fitnesa (torej edini kviht je telo samo) ?

DamijanD ::

Sem našel potem, da imamo trenutno preveč PM10 v zraku - sicer bi pričakoval, da bo to na
https://vreme.arso.gov.si/napoved/Ljubl... ali pa na https://meteo.arso.gov.si/met/sl/warnin... kaj omenjeno...

Glugy ::

Če te vadba spodbudi h temu da ješ več potem načeloma kot povprečen človek ne boš shujšala. Recimo da čips dodatno poješ ker te zasrbi lakota ker telo zajamra od fitnesa si naredila več škode kot koristi vsaj ko gre za kilograme.


Če govorimo o navadnem čipsu torej samo slanem (160g) je to 858 kalorij viška. Z tekom glede na vložen čas izgubiš največ kalorij ( izjema je edino HIIT metoda ).
Torej koliko časa rabiš da pokuriš teh 860 kalorij?

Pri 10 km/h ( dokaj dosegljiva hitrost za začetnika pri krajših progah ) vsake 2 km pokuriš cca 126 kalorij ( za bolj točen izračun bi rabil več tvojih podatkov).
Torej tam nekje 14 km oziroma 88 minut teka. To je če vzamem v zakup da lahko držiš teh 10km/h ves ta čas.

Fitnes če mene vprašaš je bolj za mišice trenirat, za moč kot pa za hujšat, imaš sicer tud kardio ( kolo ipd ) ampak to ni ravno ekskluziva fitnesa. Edino kar je smiselno pa fajn pri fitnesu glede hujšanja je to da če te samo okolje pa ko vidš kok se ostali trenirajo motivira pol da tud sama tok več pokuriš pri seb. Če ti je lažje na ta način vzpostavit neko rutino recimo.

Drgač na splošno za vzdržno hujšanje priporočam da si izračunaš koliko kalorij porabiš če ne delaš "nič" (BMR) potem pa mal pogledaš koliko kalorij daš vase pa probaš zdravo jest in daj vase 100 kalorij manj kot jih porabiš, pa enih 100+ še od teka/kolesarjenja .. na dolgi rok se bo poznalo pa velik lažje ti bo kot pa če se boš silila na hitro nekaj shujšat ( velikokrat če se na hitro shujša potem kilogrami hitro nazaj pridejo ker se ljudje preveč sprostijo pa grejo nazaj na slabe navade od prej) boljš nekaj postopnega pa vzdržnega na dolgi rok. Priporočam da imaš en dan ko se lahko mal pocrklaš ampak cel teden delaš za to da si to lahko privoščiš in si še vedno v minus kalorijah.

Glede na to da si rekla da je tvoj okvirni čas telovadbe 30 minut še tole:
v 30 minutah na kolesu kamot pokuriš 172 kalorij
v 30 minutah teka pa 291 kalorij

Če ne maraš teka dejansko priporočam da se vržeš v plavanje. Tud če plavaš sam žabco še vedno dost pokuriš v 30 minutah da je tam nekje med tekom pa med kolesarjenjem odvisno tud od tega kok se ženeš ampak ja.
Sigurno pa bo telo zarad švicanja želelo nekaj slanega tako da bodi pripravljena da sol dobiš vase če se le da izven raznih čipsov in podobnih nezdravih in kaloričnih stvari. Vedno ko si lačna imej najprej taprav obrok , nikar ne grabit po hitro dostopnih hrani ko te lakota zagrab. Reč si bom naprej juho / krompir pojedla pol bom pa že nekak. Po navad je tko da ko poješ hrano tud nekaj časa traja da telo spozna da ni več lačno tud to vzam v zakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

stevemcq_ ::

Kayzon je izjavil:

Ne rabis placevati trenerjev,vse imas na internetu zastonj. Ogromno fitnes kanalov je,tudi za zacetnike. S hojo drgac ne bos nic naredil,saj nisi upokojenec..oz koliko si sploh star?

Fitinn(BTC ali Siska) ima posebej oddelek kjer samo zenske trenirajo,pa zastonj mas dvakrat tedensko trenerja da ti pokaze kej.


Ločen oddelek za ženske? Je to nekaj novega? So vadbene naprave prilagojene za pripadnice ženskega spola?

IL_DIAVOLO ::

jijetelu je izjavil:

sej to človek ne more verjet, sami genialni nasveti, majke mi :D

če res nimaš pojma, je skor nujno, da si najdeš nekoga, ki ti vsaj osnove pokaže, danes maš na voljo tudi množico nekih kvazi trenerjev, k so po vseh večjih fitnesih, tam za cca 20 EUR ti bodo povedal osnove, pa kako začet ... po kakem mesecu ali dveh, če bo še volja, pa naprej nadgraditi trening


McDonald's in fitnes bi ti priporočal kajne?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Banza ::

Malo sem se narobe izrazila. V fitness grem zarad tega, da sem malo med ljudmi, če bom zgubila kako kilo super, če ne pa ok. Denimo če se držim krivo, potem sklepam, da bi bilo ok, da začnem na cardio napravah in se probam kontrolirat z držo šele potem pa npr.vaje s utežmi?

scythe ::

1. Porihtaj si prehrano.
2. Najam si osebnega trenerja, da te nauči pravilno izvedbo vaj.
3. Prvi mesec treniraj samo z lastno težo, da se telo navadi. Moraš se naučiti še pravilno izvedbo vaj, potem pojdi dalje na uteži.
4. V fitnesu se trenira, ne čveka. Zato si nabavi slušalke, drugače boš prečvekal celi trening.
5. Potrebna je samodisciplina in močna volja. Če imaš to tvoje, potem boš imel tudi uspehe.
6. ......
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

Banza ::

Po kolk je pa najbl fino zviševat težo? Npr. Treniranje uteži. Recimo,da začnem z najnižjo in jo treniram 1 teden,pa postopno višam po kilo al pa pol kile. Bi blo to ok? Seveda bi šla pa v fitness tja 3-4x,vmes pa rest day oz.gibanje(v smislu hoje, 5 do 10km)

trololololo ::

tisti ki o teku in hit govorite kot metodi hujšanja... hoja v hrib oz. naklon (ok pa štenge) je daleč najboljša varianta za večino splošne populacije. zakaj? ker je napram teku (govorim če treniraš še npr. 3 ali več za moč - ne če ti je tek osnovna oblika vadbe) bistveno manj obremenjujoča za sklepe in ne rabiš veliko regeneracije po njej - skratka low impact pa kar dosti kalorij pokuriš... ajde lahko en hitrejši tek 1600 do 2400m 1x na teden...
ne rabiš ekstremen hit in ne vem kaj vse izvajat zraven aka najbolj ekstremen primer vaje z olimpijskimi gibi na čas z neko preveliko težo... dolgoročno je to recept za probleme v starosti... niso zastonj old school body builderji večina časa hodil...

Zgodovina sprememb…

estons ::

@Banza, če si res tak začetnik/-ca, naredi si res uslugo in vzemi osebnega trenerja/-ko, da te malo poduči. Večina fitnesov ima v prvi obisk vključenega zastonj trenerja. Pa ne vzet prvega nabildanega loleka s popularnim instagramom, pač fajn je vzet nekoga, ki ima npr še faks narejen, je kaj športal (in je torej imel tudi svojega trenerja) poleg dvigovanja uteži, dela z raznoliko populacijo (tudi tako, ki morebit ima že kakšne težave, ali okreva po poškodbi, ipd), in ti ne bo prodajal raznih proteinskih praškov ali prehranskih dodatkov. Lahko mu/ji razložiš kaj so tvoji cilji (hujšanje? samo malo močnejše roke dobit? želiš se pripravit za smučanje? ipd), koliko časa lahko posvetiš fitnesu, koliko imaš izkušenj, pa naj ti predlaga program in ti seveda pokaže pravilno izvajanje vaj. Ni treba, da imaš zdaj skoz tega trenerja, ampak recimo dva-tri obiske si lahko privoščiš, pa te bo spremljal in te opozoril na napake med izvajanjem vaj.

Za programe in vaje lahko pogledaš tudi na r/BFW, r/fitness (ali r/xxfitness), tam imaš tudi predlagane rutine oz. programe z vajami. Imaš razne aplikacije za definiranje programov in spremljanje opravljenih vaj. (Npr. Boostcamp, Fitloop so za BWF, verjetno so ok tudi za vaje z utežmi.) Za resne rezultate predlagajo trening 3x tedno, ampak vse kar je več kot ničkrat na teden bo dalo rezultate.

Predvsem ni treba preveč komplicirat, če nimaš nekih ambicioznih ciljev. Vidiš že tukaj, da bodo ljudje naredili celo znanost iz tega. Tudi na Redditu je polno strokovnjakov, ki se prepirajo zaradi miniaturnih razlik v vajah, programih, prehrani itd. Če nimaš specifičnih težav, zaradi katerih bi moral paziti na kaj od tega, ali ambicioznih ciljev, je čisto ok, če si fitnes vzameš kot popestritev dneva brez preveč kompliciranja - to je v bistvu še najboljši način, da ti obiskovanje fitnesa postane dolgoročna navada in ne propadli eksperiment.

Banza ::

Zaenkrat sem vzela mesečno karto pa bom vidla kako pa kaj. Malo moram paziti le na hrbtenico, ker imam zelo slabo držo.

IL_DIAVOLO ::

Rit not, prsi ven in hodi. Posebej bodi pazljiva pri sedenju, cimmanj nagibanja naprej. Raje rit malo naprej da imas hrbet pod manjsim naklonom nagnjenega na naslonjalo, tako da se dotika naslonjala predel lopatic.

Uteži jaz ne bi uporabljal, dokler ne porihtas drze.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Horas ::

Banza je izjavil:

Malo sem se narobe izrazila. V fitness grem zarad tega, da sem malo med ljudmi, če bom zgubila kako kilo super, če ne pa ok. Denimo če se držim krivo, potem sklepam, da bi bilo ok, da začnem na cardio napravah in se probam kontrolirat z držo šele potem pa npr.vaje s utežmi?


to je brezveze. če ti nasplošno ni všeč dviganje uteži ali telovadba je škoda časa in denarja.

najdi nekaj kar te veseli in ne da boš malo med ljudmi.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kayzon ::

stevemcq_ je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Ne rabis placevati trenerjev,vse imas na internetu zastonj. Ogromno fitnes kanalov je,tudi za zacetnike. S hojo drgac ne bos nic naredil,saj nisi upokojenec..oz koliko si sploh star?

Fitinn(BTC ali Siska) ima posebej oddelek kjer samo zenske trenirajo,pa zastonj mas dvakrat tedensko trenerja da ti pokaze kej.


Ločen oddelek za ženske? Je to nekaj novega? So vadbene naprave prilagojene za pripadnice ženskega spola?



To je nekaj kar dela fitin posebnega ze odkar so v Sloveniji,leta 2013.

Vsak FITINN fitnes studio je opremljen z ločenim vadbenim prostorom za ženske. Tam najdeš najnovejše kardio naprave ter naprave za moč, ki so posebej prilagojene ženskim potrebam. Tukaj si pomembna!

https://fitinn.si/zenske-pri-nas/

Horas je izjavil:

Banza je izjavil:

Malo sem se narobe izrazila. V fitness grem zarad tega, da sem malo med ljudmi, če bom zgubila kako kilo super, če ne pa ok. Denimo če se držim krivo, potem sklepam, da bi bilo ok, da začnem na cardio napravah in se probam kontrolirat z držo šele potem pa npr.vaje s utežmi?


to je brezveze. če ti nasplošno ni všeč dviganje uteži ali telovadba je škoda časa in denarja.

najdi nekaj kar te veseli in ne da boš malo med ljudmi.


Se strinjam,brezveze ce nimas plana postati res fit. Potem najdi pilates,ples ali kej podobnega. Tam je veliko druzenja,ampak tudi ni poceni. Vem da so plesi ze od nekjaj,60+ € mesecno pa je sam enkrat tedensko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kayzon ()

Banza ::

Ples in raznorazne vadbe mi niso. Valda bo super če zgubim kako kilo ni pa zj zame to nek ful primaren cilj.

tilen03 ::

Čimveč delaj na mobilnosti ramena, kolka in gležnja, ker je preslabo. Ja, tebi govorim.

Magic1 ::

Uteži res niso potrebne, delaj na napravah. Tvoj cilj je, da se prešvicaš in ne delaš na masi. In seveda da delaš na drži. Sam to delaš 24/7 z glavo! Bodi pozorna na drugih ljudeh, kako slabo to izglda. Plavanje je tudi super za držo, sam ogromno tega.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Kayzon ::

Me res zanima kako zgledate,ce pisete take kot magic1 haha :))

recmajkemi ::

Če si se odločil/a prav fitnes, mogoče program starting strength? Kjer glede na omenjeno omejeno opremo vadbenega prostora potrebuješ le palico z utežmi in se uporablja le devet kombinacij vaj.
Lahko delim tudi za offline beleženje prirejeno excel razpredelnico samih vaj in napredka.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

lisaac ::

Banza je izjavil:

Zivijo. Odločila sem se za fitness pa ne vem kako začet. Gre se za to,da grem sploh prvič v fitnes. Kakšen nasvet glede pogostosti treningov? Fitness je manjsi tako,da ni velike izbire naprav. Kako si vi sestavite treninge,kako ponovitve... Kam beležite napredek?Načeloma je moj cilj zgubit kak kilogram. Trenutno se gibam tja cca pol ure na dan mirne hoje.


Obvezno si najdi osebnega trenerja, da narediš vsaj prve 3 mesece vaje z nekom kateri ti bo pokazal pravilno izvedbo vaj. Ni take panike pri vajah z malo utežjo..zna bit pa hudo ko boš hotela čez čas več in več. In takrat pride lahko do poškodb. Večina začetnikov ne zna pravilno narediti niti ene sklece ali počepa ..čeprav mislijo, da znajo. Potem po 3 mesecih boš pa videla kaj ti ustreza oz. če ti bo sploh še fitnes ustrezal.

sass628 ::

Zivijo. Odločila sem se za fitness pa ne vem kako začet. Gre se za to,da grem sploh prvič v fitnes. Kakšen nasvet glede pogostosti treningov? Fitness je manjsi tako,da ni velike izbire naprav. Kako si vi sestavite treninge,kako ponovitve... Kam beležite napredek?Načeloma je moj cilj zgubit kak kilogram. Trenutno se gibam tja cca pol ure na dan mirne hoje.

Okej lets do this!

Tako kakor v vsaki igrici si sedaj na Level 0 in nekje moraš začeti in pričakuj da je to dolgotrajni proces

Prehrana:

1. Ker si ravno začela telovadit si telo že dovolj presenetila tako da ne rabiš prvi mesec spreminjat prehrane in se držat nekih diet. +100 mana točk

2. Kupi zvezek in si konec dneva ali pa sproti zapisuj kaj kdaj in koliko poješ - vodi dnevnik prehrane +100 mana točk

3. Po enem mesecu vzami zvezek in se usedi za mizo, naredi analizo in ugotovi svoje napake kje in kdaj ter s čim najbolj zajebeš svoj trenutni lajf stajl, ki ti ne pomaga pri dobrem počutju in vizualni estetiki - ugotovi svoje prehranjevalne navade +100 mana točk

4. Po analizi naredi plan kako se boš lotila sprememb ki bodo pozitivno vplivale na počutje in vizualno estetiko - sprememba slabih prehranjevalnih navad (brez komplikacij in ekstremnih sprememb, keep it simple in naj bo prilagojeno tvojemu živ.stilu..služba..otroci..) in se jih drži! + 500 mana točk

Čestitke uspešno si pridobila novo sposobnost: Analitično razmišljanje in zdrava kmečka pamet:D
Čestitke napredovali ste na Level 1

Trening:

1. za začetek poznaš osnove, ki se jih učiš od samega začetka svojega obstoja in so zapisane v tvoj DNK
to sta hoja in tek - za začetek lahko dodaš to v svoj režim treninga vsaj 20-30 min +100 mana točk

2. skozi ves čas tvojega življenskega cikla sklepam da je bila opravljena nadgradnja motoričnih sposobnosti tako da si ready za upravljanje heavy strojev (kolo) ter lahkih efektivnih pripomočkov (kolebnica) + 100 mana točk

3. kar se tiče Kardiovaskularnih vaj si preskrbljena za nekaj časa, kombiniraj zadeve da ti ne postane dolgčas in prilagodi svojim trenutni fizični sposobnosti. + 100 mana točk

Čestitke uspešno si pridobila novo sposobnost: Memory unlock and basic motorične sposobnosti
Čestitke napredovala si v Level 2

(predno nek dumb f**ck napiše ne delat kardija za izgubo maščob pa samo težko kvihtej pa se deri na ves glas po fitnesu dokler ti ne poči zadnja kapilara v telesu, nej si malo prebere čemu služijo kardiovaskularne vaje)

4. Uporaba trenažerjev (naprav), če si v dokaj spodobnem fitnesu imajo trenažerji poslikavo ki prikazuje katere mišice so targetirane, radovednost ni greh, usedi se na trenažer in ga spoznaj... ves čas ti bo stal ob strani in te nebo razočaral tako kot dosedaj vsak bivši + 100 mana točk

5. če si sramežljive narave, vprašaj tam lokalnega fitnes trenerja ali zaposlenega če te spozna z vsemi trenažerji (napravami) toliko da prelomiš led in začneš trenirat + 100 mana točk

6. dobro je vedeti da ima vsak trenažer basic funkcijo to je push and/or pull (just how we like it ane), imajo dovolj upora da ti obarva lička in pripelje do pospešenega dihanja>:D tako da jih ne podcenjuj in jih pridno ter redno uporabljaj + 100 mana točk

7. Težki kvihti...ne se jih bat, železo je sestavni del tebe in je v tvoji krvi tako da si praktično blood sister. Predno jih efektivno implementiraš v svoje življenje in vaje moraš vedeti da veliko vaj lahko izvedeš brez njih ( google: kaj je gravitacija in trening lastna teža) basic primer je klasičen počep, delaj brez uteži in na tehniki oziroma pravilnem gibalnem vzorcu tvojega telesa, ko to osvojiš dodaj uteži...ta princip uporabiš še na drugih vajah + 300 mana točk

8. Ko pridobiš malo znanja boš pridobila tudi samozavest... pristopiš do dobrega osebnega trenerja ter mu/ji/identificiram se kot oseba...plačala nekaj ojrov da ti pokaže kako se z utežmi ravna in kakšna je pravilna izvedba vaj z utežmi. Urna postavka ti nebo predraga, ker si denar prišparala s tem ko do sedaj nisi kupovala prehranskih dodatkov ane? + 200 mana točk točk

Čestitke pridobili ste nove sposobnosti: branje poslikav, samozavest, uporaba možganov
čestitke pridobili ste naziv: Fitnes Bunny
Čestitke napredovali ste v Level 3


Basicly je to to, imaš pa spodaj naštetih še par sajd questov ampak jih odsvetujem

1. ustvari social media profil in pridobi sledilce s slikanjem izvedb vaj, ampak pazi trik je v tem da vsaj 60% slike mora zasedati mišica gluteus maximus, tudi če hočeš prikazati kako delaš skleco se drži pravila 60% slike je gluteus maximus ( zorni kot ni pomemben)

2. Reklamiraj overpriced pajkice raznih brandov od swy do lelosi ter kako so oh in sploh in kako nisi mogla verjet kakošno spremembo v življenju čutiš zaradi njih... dont forget to smile while u do it... also spet mora bit prikazan gluteus maximus večino časa

3. Reklamiraj razne praške, čokoladice...ker pač brez njih nemoreš več živet in boš takoj umrla ko jih boš nehala uporabljati hkrati zajebi vse kar si se naučila o prehranjevnju in sedaj živiš samo še od tega

4. Na razgovore za resne službe sedaj hodiš izključno samo že v pajkicah in airmaxicah ter imaš ponytail


Uglavnem malo za šalo malo za res, upam da ti pomaga in veliko sreče na tvoji fitness poti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sass628 ()

estons ::

@sass628, a boš moj osebni trener prosiiiiim?

Tole je bilo priceless, hvala za popestritev dneva :)

sass628 ::

estons je izjavil:

@sass628, a boš moj osebni trener prosiiiiim?

Tole je bilo priceless, hvala za popestritev dneva :)



Žal nisem več osebni trener, ta leta so za mano. Lahko pa trening naredimo skupaj.

Ni frke, humor je underrated medicine, lep dan še naprej:D

iso2000 ::

sass628, res dober prispevek.

Bi le dodal, da namesto blokca in ročnega vodenja evidence, predlagam aplikacijo za "štetje kalorij". Že več let po potrebi uporabljam MyFitnessPal, kjer si lahko tudi nastaviš cilje, ter v koliko časa, bi rad to dosegel. Potem ti apliakcija predlaga dnevni vnos kalorij. Omogoča skeniranje črtnih kod na embalaži, ali iskanje po nazivu. Tako hitro najdeš večino hrane, ki jo uživaš. Za svoje jedi lahko ustvariš nov recept/jed s pomočjo posameznih sestavin. Edino malo je smotano, ko je treba potem hrano tehtati. Amapk se človek navadi.

sass628 ::

iso2000 je izjavil:

sass628, res dober prispevek.

Bi le dodal, da namesto blokca in ročnega vodenja evidence, predlagam aplikacijo za "štetje kalorij". Že več let po potrebi uporabljam MyFitnessPal, kjer si lahko tudi nastaviš cilje, ter v koliko časa, bi rad to dosegel. Potem ti apliakcija predlaga dnevni vnos kalorij. Omogoča skeniranje črtnih kod na embalaži, ali iskanje po nazivu. Tako hitro najdeš večino hrane, ki jo uživaš. Za svoje jedi lahko ustvariš nov recept/jed s pomočjo posameznih sestavin. Edino malo je smotano, ko je treba potem hrano tehtati. Amapk se človek navadi.



Se strinjam...lahko je digitalna oblika ali pa stara šola pen and paper. Bistvo je da imaš podatke katere lahko uporabiš in uveljaviš efektivne spremembe, ki bodo dolgoročno pokazale obstojen rezultat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9313288 (10603) Malner
»

Napotki za fitness

Oddelek: Šport
447613 (5063) jusv
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12224183 (22156) egonk
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829403 (26341) Okapi

Več podobnih tem