» »

Kuhinjska pečica VS Kuhinjska pečica

Kuhinjska pečica VS Kuhinjska pečica

kajtimara ::

Kaj res mora imeti? Kaj je dobro imeti? Katero lastnost pečice največkrat uporabljate?
Žena kuha super in ne rabimo enih Michelinovih eksperimentov!

wcpapir ::

Največ pri pečici uporabljamo gretje oziroma pečenje, kaj drugega skoraj nič...Razen ko je ne uporabljamo uporabljamo kot funkcijo skladiščenja (protfane noter itd.).

Magic1 ::

Tako je, 200°C standard in za shranjevanje. To se največ uprablja. Včasih še žar zgoraj dodatno vklopiš za finiširat, kar pa itak ima vsaka. Se pa moči kar razlikujejo med pečicami, kar vpliva le na hitrost segrevanja. Kolikšna so nihanja temperature glede na posamezno pečico pa ne bi vedel.
Magic

6151 ::

Piroliza obvezno
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

wcpapir ::

Magic1 je izjavil:

Tako je, 200°C standard in za shranjevanje. To se največ uprablja. Včasih še žar zgoraj dodatno vklopiš za finiširat, kar pa itak ima vsaka. Se pa moči kar razlikujejo med pečicami, kar vpliva le na hitrost segrevanja. Kolikšna so nihanja temperature glede na posamezno pečico pa ne bi vedel.


Meni je še bivši sodelavec predelal termostat ko dam na 240 ga seka brez prekinitev in gre v nedogled. Za pico je bombica.

starfotr ::

Tako, da gre temperaturno čim višje.

Magic1 ::

Ok to igranje s termostatom v pečici je riskatno. Ko bo kaj gorelo, se bo zavarovalnica samo smejala. Imaš namenske "ferari" pečice za 70EUR, v katerih pečeš neapeljske pice.
Piroliza pa je po moje bs. Kot prvo se pečica ne umaže tako hitro. Kot drugo pa daš lonc vode not, nastaviš na 100°C in pustiš par ur. Gre nato vse takoj dol.
Jaz sem jo v 7 letih uporabil enkrat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

krneki ::

Piroliza je pri meni obvezna. Poženem jo vsake 3 mesece in imaš pečico ko novo notri razen steklenih vrat katere je treba še vedno drgniti da vso črno maščobo spraviš dol.

wcpapir ::

Magic1 je izjavil:

Ok to igranje s termostatom v pečici je riskatno. Ko bo kaj gorelo, se bo zavarovalnica samo smejala. Imaš namenske "ferari" pečice za 70EUR, v katerih pečeš neapeljske pice.
Piroliza pa je po moje bs. Kot prvo se pečica ne umaže tako hitro. Kot drugo pa daš lonc vode not, nastaviš na 100°C in pustiš par ur. Gre nato vse takoj dol.
Jaz sem jo v 7 letih uporabil enkrat.


Delam na zavarovalnici pa ne razumem točno zakaj bi se zavarovalnica smejala ko bo izplačala škodo ampak dobro :)

Magic1 ::

Kar povej pri kateri zavarovalnici delaš, katere ne zanima razlog požara in kar na lepe oči izplačujejo zahtevke. Večji kot je zahtevek, bolj se trudijo iskat tvojo odgovornost, za par sto evrov pa ziher ne bo raziskovala.
Magic

c3p0 ::

Pirolizo bi vedno vzel, drugače pa se peče večinoma ventilatorsko, včasih spirala zgoraj.

Touchscreeni ipd. so balast. Vodil za plehe nimam in jih ne pogrešam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Ganon ::

Jaz imam prvič pečico z možnostjo dodajanja pare. Nikoli več ne bi vzel brez.

user4683 ::

Tudi jaz - Mieletova kombinirana parna pečica. Odlična zadeva za vse mogoče stvari.

AtaŠtumf ::

Magic1 je izjavil:

Tako je, 200°C standard in za shranjevanje. To se največ uprablja. Včasih še žar zgoraj dodatno vklopiš za finiširat, kar pa itak ima vsaka. Se pa moči kar razlikujejo med pečicami, kar vpliva le na hitrost segrevanja. Kolikšna so nihanja temperature glede na posamezno pečico pa ne bi vedel.


Se večinoma strinjam.

Po svoje bi bila zelo zanimiva raziskava med uporabniki bele tehnike, koliko nas sploh uporablja več kot ene ali dve funkcije (od vseh možnih)?

Osebno na večini bele tehnike, uporabljamo max 3 funkcije, največkrat pa samo 1.

Recimo pečica 200 stopinj celzija standrad.

Mikrovalovna, max moč (nastavljena od začetka do danes) in timer za 30 sekund (če rabim 2 min, pač 4x timer) ter play, grill nikoli, ostali programi nikoli.

Pomivalni stroj, auto program, ostali programi niso bili še enkrat uporabljeni.

Sušilni stroj, spet samo en program (ostali programi, samo, ko smo kupili zadevo, drugače nikoli več).

Pralni stroj (max 2 programa, pa še drugi program večinoma samo, ko damo čistiti pralni stroj).

itd.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gospodinjskih aparatov

Oddelek: Loža
121016 (625) Scaramouche
»

Pecica, ki doseze visje temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715684 (10698) c3p0
»

Plačala sem eno pečico dobila drugo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8312018 (9351) starfotr
»

Ventilacijska pečica dela slabo

Oddelek: Loža
374178 (3372) feryz

Več podobnih tem