» »

kako iz 2. stebra pokojnine

kako iz 2. stebra pokojnine

karafeka ::

Pri Savi imam v drugem stebru pokojnine par 1000€, ampak se že par let več ne vplačuje noter.

Kako zdaj dobit ta denar ven? Če bom čakal do penzije, mi bodo kapitalisti požrešni vse pobrali, ker imajo 50€ letnih stroškov, zajamčen donos je pa 0 oz. dejanski -4.% Na vse skupaj pa sedaj še inflacijo računaj...

Ima kdo izkušnje kako predčasno dvignit sredstva?

kixs ::

Das zahtevek za predcasni dvig. Dobis izplacano minus penali za predcasni dvig. Potem pa, ce se ne motim, ti ob dohodnini poberejo se en del.

Sej nekje na netu sigurno pise. Ce ne, pa poklici na ta "sklad".

delavec44 ::

Odkup privarčevanih sredstev iz naslova dodatnega pokojninskega zavarovanja, ki vam jih je delodajalec vplačal do 31. 12. 2012 (ZPIZ-1), je možen po
120 mesecih od začetka zavarovanja, razen v primeru upokojitve, ko je ta rok lahko krajši.

Odkup privarčevanih sredstev iz naslova dodatnega pokojninskega zavarovanja, ki vam jih je delodajalec vplačal po 1. 1. 2013 (ZPIZ-2), je možen samo
ob upokojitvi in v primeru, ko znesek privarčevanih sredstev znaša do 5.302 EUR. V vseh drugih primerih je obvezen nakup pokojninske rente.

Odkup privarčevanih sredstev iz naslova dodatnega pokojninskega zavarovanja, ki jih je zavarovana oseba vplačala individualno, je možen kadarkoli.

kixs ::

Potem so tole spremenili - logicno, ker noben ne bi pustil notri vec kot 10 let.

Od enga prejsnjega delodajalca sem vzel ven leta 2017/18. Vendar je bilo res nazadnje vplacano nekje 2012.

Imam pa se od drugega delodajalca, sem ravno danes dobil obracun, notri cca 2K€ in v zadnjem letu -13%, logicno glede na razmere. Ampak izgleda se lahko od teh 2K€ kar poslovim - RiP :lol:

Trenutni delodajalec pa nima tega... je pa zato bozicnica tako !visoka... :lol:

cvalsr ::

Pred precej leti je naša firma šla v to in nam prispevala tistih ~5%, vsak sam pa je tudi vplačeval ~5%. Po enem letu je šlo vse v maloro in nadalnje vplačevanje je bilo prekinjeno. Nameraval sem pač vplačevati sam, a ni bilo možno, razen če bi se zaposlil v neki firmi, ki sodeluje z isto zavarovalnico pod enakimi pogoji itd, skratka - nemogoče. Tudi do denarja 10 let ne moreš. Nabralo pa se je za eno dobro plačo.
Po 10 letih sem denar končno lahko dvignil. Zavarovalnica - 'steber' je denar tako uspešno plemenitila, da sem dobil ven za slabo polovico plače, pa še na to sem moral plačati 20% davka !
Gre pa seveda za Prvo - kakorkoli se že zdaj imenuje, vmes se je parkrat preimenovala - družbo v lasti in pod vodstvom veleuspešne managerke Alenčice s Kranjskega. Tako sem se v živo prepričal, na kakšen 'pošten' način je postala ena od večjih slovenskih tajkunk.

karafeka ::

Ma ne no, kamorkol in kakorkol se obrneš te nategnejo ..... pa to je isto kot tisti pidi v 90ih. Ven nisi dobil nič, oni so pa ratali milijonarji na račun provizij.

Ni čudno da se ljudjem vedno bolj trga.

WizzardOfOZ ::

Sem tudi jaz pred leti vplačeval po nekih 30EUR na mesec in to neka 3 leta, ker je bil obljubljen velik donos. Nabralo se je okoli 1000EUR. Ko sem jih hotel dvignit, so pa povedal, da 15EUR na mesec vzamejo za vodenje računa in da na tisto, kar pa bom dvignil moram plačat dohodnino (če ne bom imel vložka celih 25 let pri njih). Bila je pa to ena znana zavarovalnica, ki je to ponujala. Dobil sem potem ven malo manj kot 300EUR. Od takrat na tej zavarovalnici nič ne zavarujem in nič ne delam z njo, ter jo odsvetujem vsem, ki me vprašajo za mnenje o njih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Za dodatno pokojninsko zavarovanje zakon določa vse, tudi maksimalne stroške. Nobena zavarovalnica ne more računati 15€ mesečno fiksnih stroškov na 1k€ vrednost portfelja. V bistvu so vse tam tam, malo odvisno kako se podjetje izpogaja.

T440 ::

Dodatno pokojninsko zavarovanje je namenjeno točno temu, po čemer nosi ime. Dodatni pokojnini. Da so vsa predčasna izplačila obremenjena z dohodnini je logično, saj so vsa vplačila predhodno pa predstavljala davčno olajšavo (vsaj do tistega zneska tam cca. 2800 EUR letno).

Je pa obseg dodatnega pokojninskega zavarovanja zadeva, v kateri se v financah daleč največ razlikujemo od povprečja EU - povprečen Evropejec ima v tovrstnih oblikah premoženja bistveno več kot povprečen Slovenec. Na dolgi rok nas bo to teplo, seveda.

Donosnost je nizka, seveda (obveznice) in logično, da so vrednosti trenutno krepko zanihale navzdol, če pa smo v obdobju rastočih obrestnih mer. Kar mene edino resno skrbi je to, da bi kak Mesec priše na idejo, da bi to v imenu solidarne prihodnosti malo nacionaliziral, ampak v tem primeru mislim, da nas EU takoj po prstih. Tam so te reči svete.

FrRoSt ::

delavec44 je izjavil:

Odkup privarčevanih sredstev iz naslova dodatnega pokojninskega zavarovanja, ki vam jih je delodajalec vplačal do 31. 12. 2012 (ZPIZ-1), je možen po
120 mesecih od začetka zavarovanja, razen v primeru upokojitve, ko je ta rok lahko krajši.

Odkup privarčevanih sredstev iz naslova dodatnega pokojninskega zavarovanja, ki vam jih je delodajalec vplačal po 1. 1. 2013 (ZPIZ-2), je možen samo
ob upokojitvi in v primeru, ko znesek privarčevanih sredstev znaša do 5.302 EUR. V vseh drugih primerih je obvezen nakup pokojninske rente.

Odkup privarčevanih sredstev iz naslova dodatnega pokojninskega zavarovanja, ki jih je zavarovana oseba vplačala individualno, je možen kadarkoli.


Tole bo kar držalo po mojem zadnjem vedenju! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sem tudi jaz pred leti vplačeval po nekih 30EUR na mesec in to neka 3 leta, ker je bil obljubljen velik donos. Nabralo se je okoli 1000EUR. Ko sem jih hotel dvignit, so pa povedal, da 15EUR na mesec vzamejo za vodenje računa in da na tisto, kar pa bom dvignil moram plačat dohodnino (če ne bom imel vložka celih 25 let pri njih). Bila je pa to ena znana zavarovalnica, ki je to ponujala. Dobil sem potem ven malo manj kot 300EUR. Od takrat na tej zavarovalnici nič ne zavarujem in nič ne delam z njo, ter jo odsvetujem vsem, ki me vprašajo za mnenje o njih.


:))

Nisem kak ljubitelj zavarovalnic, vendar posamezne zavarovalnice s tem nimajo NIČ! 8-) Ti vplačani deleži so oproščeni dohodnine, pod določenimi pogoji, če pa zadevo predčasno prekineš, se ti obračunajo davki! NE glede na zavarovalnico! Ker je zakon (zakonska spodbuda) tako naravnana! ;)

Če ti davka nebi obračunali, bi šlo za davčno utajo, ne glede na posamezno zavarovalnico!! 8-)

15€ na masec za vodenje računa je res malce veliko, ker to je marsikje dejansko enako mesečnemu vplačilu!? :)) Verjetno gre za LETNO tarifo!!? ;)

T440 je izjavil:

Dodatno pokojninsko zavarovanje je namenjeno točno temu, po čemer nosi ime. Dodatni pokojnini. Da so vsa predčasna izplačila obremenjena z dohodnini je logično, saj so vsa vplačila predhodno pa predstavljala davčno olajšavo (vsaj do tistega zneska tam cca. 2800 EUR letno).

Je pa obseg dodatnega pokojninskega zavarovanja zadeva, v kateri se v financah daleč največ razlikujemo od povprečja EU - povprečen Evropejec ima v tovrstnih oblikah premoženja bistveno več kot povprečen Slovenec. Na dolgi rok nas bo to teplo, seveda.

Donosnost je nizka, seveda (obveznice) in logično, da so vrednosti trenutno krepko zanihale navzdol, če pa smo v obdobju rastočih obrestnih mer. Kar mene edino resno skrbi je to, da bi kak Mesec priše na idejo, da bi to v imenu solidarne prihodnosti malo nacionaliziral, ampak v tem primeru mislim, da nas EU takoj po prstih. Tam so te reči svete.


:)):)):))

NO, vsaj nekdo, ki je ABC finančno pismen in razume zadevo približno tako, kot je treba!! :)) To ni samo pohvala za slotech, temveč tudi za celotno (Butalsko) družbo nasploh. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

Irbis ::

T440 je izjavil:

Kar mene edino resno skrbi je to, da bi kak Mesec priše na idejo, da bi to v imenu solidarne prihodnosti malo nacionaliziral, ampak v tem primeru mislim, da nas EU takoj po prstih. Tam so te reči svete.

Madžari so to pred leti mirno naredili. Oziroma niso nacionalizirali, ampak so vsakemu dali preprosto izbiro: ali prenese sredstva iz drugega stebra v prvi steber ali pa izgubi pravijo do pokojnine iz prvega stebra. Uradno sredstev tako niso pobrali, so ti jih šteli kot dodatna sredstva v prvem stebru, ampak tam se to pri pokojnini seveda ne pozna toliko.

A. Smith ::

Irbis je izjavil:

T440 je izjavil:

Kar mene edino resno skrbi je to, da bi kak Mesec priše na idejo, da bi to v imenu solidarne prihodnosti malo nacionaliziral, ampak v tem primeru mislim, da nas EU takoj po prstih. Tam so te reči svete.

Madžari so to pred leti mirno naredili. Oziroma niso nacionalizirali, ampak so vsakemu dali preprosto izbiro: ali prenese sredstva iz drugega stebra v prvi steber ali pa izgubi pravijo do pokojnine iz prvega stebra. Uradno sredstev tako niso pobrali, so ti jih šteli kot dodatna sredstva v prvem stebru, ampak tam se to pri pokojnini seveda ne pozna toliko.


Vsekakor se to po EU kar konkretno dogaja.

To date, several nationalisations of second pillar assets have taken place. The first took place in Ireland in 2009, when the government bailed out banks with €4.4 billion taken out of the country’s National Pension Reserve Fund. A year later, the remaining €2.5 billion was taken out of the fund, while Portugal nationalised the assets of the Portugal Telecom pension fund and France took €33 billion from its National Reserve Pension Fund.

In to je star članek! Ki sploh ne omenja Madžarov in Cipra. Tko da ja, okrog penzij bo še veselo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

gruntfürmich ::

izplačila v enkratnem znesku so se masovno dogajala pred 10 leti. potem so zakon spremenili, ker to ni varčevanje s strani delodajalca za delavčkovo bebasto potrošnjo. kdor je bil pameten si je pustil (v naši firmi je bilo to ranga 10 do 15k), 'ta pametni' pa so to vsi ven jemali. in seveda plačevali masovne davke.
kaj mislite, folk s kakšnim IQ-jem je to večinoma ven jemal in kaj si je s tem denarjem ustvaril?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Js sem vzel ven, izgubil nekje 2500€, je bilo pa dovolj, da se dostukal in lahko kupil hiso brez kredita.

karafeka ::

Ja točno to, bolje vrabec v roki, kot pa holob na strehi.
Pa bogsigavedi, kdo bo sploh dočakal penzijo, počas bomo še do 70ga delali.

T440 ::

karafeka je izjavil:

Ja točno to, bolje vrabec v roki, kot pa holob na strehi.
Pa bogsigavedi, kdo bo sploh dočakal penzijo, počas bomo še do 70ga delali.

Ja, saj če iz prvega stebra ne bo dost, bomo pa:
a) uporabili nasvet Mato-ta in se samoevtanazirali;
b) uporabili logiko "levih" in šli protestirat pred vlado, da hočemo višje penzije, ker "nam pač pripada"
c) po nepotrebnem tudi finančno obremenjevali svoje otroke

Realno je tako, da je drugi steber ena taka nam prilagojena verzija 401k računov (kot jih poznajo v Ameriki), pri čemer pa ima nekatere specifike:
- z davčnega stališča je dejansko nenormalno ugoden (če je varčevanje kolektivno gre znesek od delodajalca v tvoj drugi steber brez da bi bil obremenjen s prispevki), prav tako ti nisi obremenjen z dohodnino;
- težava je, da je maksimalni znesek, ki je še davčna olajšava, priznan nenormalno nizko (2.800 EUR letno, malo bolj razvite države imajo te meje tudi 5x ali 10x višje);
- pa naši upravljalci niso ravne perle, drži.

Vseeno je to ena od možnosti s katero lahko tudi sam (vsaj nekoliko) vplivaš na kvaliteto svojega življenja v starosti, alternative za slo-tech populacijo, pa so napisane zgoraj od a) do c).

karafeka ::

Če prav razumem, lahko v zda s sredstvi na 401k celo na borzi trguješ, in to celo neobdavčeno, pod pogojem, da denarja ne vzameš ven. Kje je to pri nas možno?

T440 ::

karafeka je izjavil:

Če prav razumem, lahko v zda s sredstvi na 401k celo na borzi trguješ, in to celo neobdavčeno, pod pogojem, da denarja ne vzameš ven. Kje je to pri nas možno?

Ja, ni. Saj ti pravim, da je to prilagojena verzija.
Pa še enkrat: to ni en ekstra kupček denarja namenjen špekuliranju. To je varčevanje namenjeno za pokojnino. Saj tudi zdravstvene račune npr. lahko v Ameriki plačaš iz tega računa - zato ti pa tudi dovolijo, da neobdavčeno letno vlagaš bistveno bistveno več kot pri nas, kjer je to neobdavčeno le do cca. 2800 EUR letno.

delavec44 ::

karafeka je izjavil:

Če prav razumem, lahko v zda s sredstvi na 401k celo na borzi trguješ, in to celo neobdavčeno, pod pogojem, da denarja ne vzameš ven. Kje je to pri nas možno?


Ne poznam detajlov ampak ravno danes sem na youtube poslušal eno zgodbo kako bo foter iz svojega 401k vzel 150k$ in plačal hčerki faks, da ne bo rabila jemati kredita. Torej lahko tudi dvignejo ven?

WizzardOfOZ ::

gruntfürmich je izjavil:

izplačila v enkratnem znesku so se masovno dogajala pred 10 leti. potem so zakon spremenili, ker to ni varčevanje s strani delodajalca za delavčkovo bebasto potrošnjo. kdor je bil pameten si je pustil (v naši firmi je bilo to ranga 10 do 15k), 'ta pametni' pa so to vsi ven jemali. in seveda plačevali masovne davke.
kaj mislite, folk s kakšnim IQ-jem je to večinoma ven jemal in kaj si je s tem denarjem ustvaril?

Pri nas da služba 80% in lastnega vložka je 20% na mesec. Prihodnje leto mi bo firma dalala po 90%, lastnega vložka bo pa samo še 10%, ker od določene starosti naprej ti to pripada (lahko pa konec leta prestaviš tudi letno nagrado v 2. steber, kar se trenutno zelo splača, ker gre to v olajšave pri dohodnini in plačaš manj dohodnine).
Vseeno pa sem leta 2013 vzel ven 10 letni vložek, ker smo nekateri 'tapametni' s tem denarjem takrat kupili bitcoine. Tisti, ki so prodali bitcoine leta 2017 so zaslužili x100 glede na vložek. Tisti, ki smo pustili do januarja 2021, smo zaslužili x300 glede na vložek.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

FrRoSt ::

T440 je izjavil:

karafeka je izjavil:

Če prav razumem, lahko v zda s sredstvi na 401k celo na borzi trguješ, in to celo neobdavčeno, pod pogojem, da denarja ne vzameš ven. Kje je to pri nas možno?

Ja, ni. Saj ti pravim, da je to prilagojena verzija.
Pa še enkrat: to ni en ekstra kupček denarja namenjen špekuliranju. To je varčevanje namenjeno za pokojnino. Saj tudi zdravstvene račune npr. lahko v Ameriki plačaš iz tega računa - zato ti pa tudi dovolijo, da neobdavčeno letno vlagaš bistveno bistveno več kot pri nas, kjer je to neobdavčeno le do cca. 2800 EUR letno.


:)):)):))

To ni nobena prilagojena verzija, ampak navadno Butalsko SKROPUCALO!! ;)

Sem dobil ravno izposek za preteklo leto. Vplačano je bilo cca 400€! In s tem ne dobiš kakšnega omembe vrednega zneska!! 8-)

Kolega se je že upokojil, imel na računu okoli 3000€. So mu izračunali, se ne spomnim natančno :)) da bi od tega zneska dobil okoli 2€ na mesec pri penziji. :)):)):))

Ne, to ni komedija! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kixs ::

Vecina firm daje ravno nek drobiz. Sem pa videl od 20 do celih 200€ na mesec. Ampak teh za 200€ je verjetno zelo malo.

LeQuack ::

Krka daje 200€ na mesec.
Quack !

Lonsarg ::

Iz drugega stebra dobiš gotovo kak faktor 2 več per vplačani EUR kot iz prvega stebra.

Je pa jeba da gre v 1. pokojninski steber 24%, v drugi pokojninski pa večina delodajalcev daje 3%. Iz 3% pač ni za računati na bogastvo.

LeQuack ::

Nasploh pa je to tako kot bi varčeval denar pri lopovu, nikoli ne veš koliko ga boš dobil nazaj, če sploh.
Quack !

T440 ::

Kolega, ki dobi v okviru dodatnega kolektivnega pokojninskega zavarovanja vplačano 400 EUR letno, je zaposlen v firmi, ki se ji bolj je*e za zaposlene, hkrati pa tudi sam ne vlaga nič. Jasno, da je potem tudi izplačilo temu primerno mizerno.

Resne firme pa vplačujejo po 200 EUR + mesečno, s čimer dobi posameznik na tak račun (morda s 10%, 15% svojim doplačilom) tistih 2800 EUR letno, kar pa se potem v 30+ letih nabere nekaj več..

Je pa res, da za resne pokojnine je dodatno varčevanje 2800 EUR letno še vedno bistveno premalo, zato so v razvitih državah običajni višji zneski (in z višjimi zneski morda bolj fleksibilna pravila, kdaj si denar iz svojega lastnega 401k računa izposodiš (ja, izposodiš, potem ni obdavčeno, saj vrneš. če pa si nenamensko izplačaš, pa je to povsod obdavčeno z dohodnino)).

No, razen kot rečeno če načrtuješ obogateti s kriptovalutami ali pa se ob koncu delovnega obdobja odločiti za evtanazijo. Potem vsega tega res ne rabiš....

RED_line ::

Hm, moj steber tudi če je fural z virusom nekaj mesecev, je zadevo popravil in zdaj ima lep plus. Dejansko tudi če je nek strošek vodenja še zmeraj zadevo oplemenitijo. Mislim pa da to ni slabo vlagati, saj penzije lahko pozabimo. No, vsaj dostojne

Sparkxl ::

V teoriji res, v praksi pa močno sumim da bo tako, kot je zgoraj že en napisal: delomrzneži tipa Lukec bodo to pobrali in namenili ostalim delomrznežem. Zato sem jaz svoj kupček za dodatno penzijo vzel v svoje roke in plasiral daleč od slovenije.
Ker sistem kot ga poznamo zdaj je nevzdržen. Vedno več upokojencev, ki zahtevajo vedno večje penzije in vedno manj delovno aktivnih. To je demografski problem, ki bo en dan eksplodiral. In prvo kaj bodo naredili je točno to, da bodo se lotili teh dodatnih pokojnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

user4683 ::

Kako dalec? Lovke FURSa so ze danes kar dolge, apetiti levice po obdavcenju celotnega premozenja pa precej veliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Sparkxl ::

Davki so ena stvar...da pa ti delomrzneži nacionalizirajo nekaj pa je povsem nekaj drugega

user4683 ::

Kaj pa je x% davka na premozenje drugega kot pocasna nacionlizacija? 1% na vrednost nepremicnine, 25% na dohodek od oddajanja (zaenkrat), pa je ta tvoja dodatna "pokojnina" vredna obcutno manj.

Davki in pokojninski stebri niso locena stvar. Nacionalizacija teh stebrov po drugih drzavah se je zgodila tocno zaradi ene stvari - "premalo" pobranih davkov. Pa so to elegantno resili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

starfotr ::

Mene bolj kot 2. steber zanima kako iz 1. stebra izstopiti.

V 2. stebru imam minimalno denarja, ko je bivša firma nekaj vplačevala, tako da se ne sekiram kaj dosti glede tega.

Sparkxl ::

Nacionalizacija je kraja, kot strela iz jasnega iz danes na jutri, brez opozorila. Nimaš časa reagirat. Pri obdavčitvah se lahko prilagajaš in iščeš obvode.

starfotr je izjavil:

Mene bolj kot 2. steber zanima kako iz 1. stebra izstopiti.

V 2. stebru imam minimalno denarja, ko je bivša firma nekaj vplačevala, tako da se ne sekiram kaj dosti glede tega.


Na žalost ne moreš, ker to je ponzi shema. Če zdaj nehamo vplačevali, zdajšnji upravičenci ne dobijo nič in se sistem sesuje.
Edina opcija ja da si s.p. in vplačuješ minimum

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

MajorM ::

Ne pozabimo na krajo, ki se ji reče inflacija.

user4683 ::

"Taprava" nacionalizacija je problem, pocasno kuhanje zabe pa ni take panike >:D

McClane ::

Ker imam ravno papir pri roki, ki so ga iz Prve poslali, sem šel malo bolj podrobno prebrati to njihovo letno poročilo.

Vplačujem nek minimum, cca 300e na leto, pripisan donos letos je - 112 evrov, ker mi je bivši delodajalec vplačeval v isto zavarovalnico vendar drug sklad je tudi tam pripisan donos -142 evrov. Na to si obračunajo še provizijo in stroške v višini cca. 38e.

Dobesedno metanje denarja stran. Jutri jim pišem za prekinitev, ker tole sploh nima smisla ali pa ga jaz ne vidim.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

l0g1t3ch ::

V 10ih letih so 12k vplačanega naredili 15k€.

Ni da bi se hvalil z donosom :))

TESKAn ::

V 10ih letih so 12k vplačanega naredili 15k€.

Maš vsaj plus. Meni so naračunali, da dobim iz vplačanega manj, kot sem vplačal.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

l0g1t3ch ::

TESKAn je izjavil:

V 10ih letih so 12k vplačanega naredili 15k€.

Maš vsaj plus. Meni so naračunali, da dobim iz vplačanega manj, kot sem vplačal.


3k je plusa.
To je že davno pojedla inflacija :))

delavec44 ::

Pa še vedno bolje kot na banki.

gruntfürmich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

izplačila v enkratnem znesku so se masovno dogajala pred 10 leti. potem so zakon spremenili, ker to ni varčevanje s strani delodajalca za delavčkovo bebasto potrošnjo. kdor je bil pameten si je pustil (v naši firmi je bilo to ranga 10 do 15k), 'ta pametni' pa so to vsi ven jemali. in seveda plačevali masovne davke.
kaj mislite, folk s kakšnim IQ-jem je to večinoma ven jemal in kaj si je s tem denarjem ustvaril?

Pri nas da služba 80% in lastnega vložka je 20% na mesec. Prihodnje leto mi bo firma dalala po 90%, lastnega vložka bo pa samo še 10%, ker od določene starosti naprej ti to pripada (lahko pa konec leta prestaviš tudi letno nagrado v 2. steber, kar se trenutno zelo splača, ker gre to v olajšave pri dohodnini in plačaš manj dohodnine).
Vseeno pa sem leta 2013 vzel ven 10 letni vložek, ker smo nekateri 'tapametni' s tem denarjem takrat kupili bitcoine. Tisti, ki so prodali bitcoine leta 2017 so zaslužili x100 glede na vložek. Tisti, ki smo pustili do januarja 2021, smo zaslužili x300 glede na vložek.

ti si itq svetovni fenomen, ki vse narediš pravilno.
ostala večina pa so bebčki, ki so finančno nepismeni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FrRoSt ::

user4683 je izjavil:

Kaj pa je x% davka na premozenje drugega kot pocasna nacionlizacija? 1% na vrednost nepremicnine, 25% na dohodek od oddajanja (zaenkrat), pa je ta tvoja dodatna "pokojnina" vredna obcutno manj.

Davki in pokojninski stebri niso locena stvar. Nacionalizacija teh stebrov po drugih drzavah se je zgodila tocno zaradi ene stvari - "premalo" pobranih davkov. Pa so to elegantno resili.


:)):)):)):)):))

Najebejo pa naivni pridni pametnjakoviči! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

McClane je izjavil:

Ker imam ravno papir pri roki, ki so ga iz Prve poslali, sem šel malo bolj podrobno prebrati to njihovo letno poročilo.

Vplačujem nek minimum, cca 300e na leto, pripisan donos letos je - 112 evrov, ker mi je bivši delodajalec vplačeval v isto zavarovalnico vendar drug sklad je tudi tam pripisan donos -142 evrov. Na to si obračunajo še provizijo in stroške v višini cca. 38e.

Dobesedno metanje denarja stran. Jutri jim pišem za prekinitev, ker tole sploh nima smisla ali pa ga jaz ne vidim.


:)):)):))

Nočem te ravno odvračati od tvojih namer, vendar so danes v minusu praktično in teoretično vsi skladi!! ;) Ker je tako stanje na finančnem (delniškem, obvezniškem (in kripto trgu :)) )) Zadeve so padle dol tudi po 50% (z besedo: potdeset procentov) in več. ;)

Ko bomo zmagali na vzhodni fronti, bo pa nad nami ponovno samo modro nebo! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

Sparkxl je izjavil:

V teoriji res, v praksi pa močno sumim da bo tako, kot je zgoraj že en napisal: delomrzneži tipa Lukec bodo to pobrali in namenili ostalim delomrznežem. Zato sem jaz svoj kupček za dodatno penzijo vzel v svoje roke in plasiral daleč od slovenije.
Ker sistem kot ga poznamo zdaj je nevzdržen. Vedno več upokojencev, ki zahtevajo vedno večje penzije in vedno manj delovno aktivnih. To je demografski problem, ki bo en dan eksplodiral. In prvo kaj bodo naredili je točno to, da bodo se lotili teh dodatnih pokojnin.


Kot jih je nekaj že pojasnilo zgoraj, to ne delajo samo Lukci! ;)

Drugače pa, za tiste, z IQ > 50 (z besedo: inteligenčnim količnikom večjim od petdeset) obstajajo 3 (z besedo: trije) (pokojninski) stebri. ;)

Preberi si kdaj kakšen odtavek na to temo! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

WizzardOfOZ ::

gruntfürmich je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

izplačila v enkratnem znesku so se masovno dogajala pred 10 leti. potem so zakon spremenili, ker to ni varčevanje s strani delodajalca za delavčkovo bebasto potrošnjo. kdor je bil pameten si je pustil (v naši firmi je bilo to ranga 10 do 15k), 'ta pametni' pa so to vsi ven jemali. in seveda plačevali masovne davke.
kaj mislite, folk s kakšnim IQ-jem je to večinoma ven jemal in kaj si je s tem denarjem ustvaril?

Pri nas da služba 80% in lastnega vložka je 20% na mesec. Prihodnje leto mi bo firma dalala po 90%, lastnega vložka bo pa samo še 10%, ker od določene starosti naprej ti to pripada (lahko pa konec leta prestaviš tudi letno nagrado v 2. steber, kar se trenutno zelo splača, ker gre to v olajšave pri dohodnini in plačaš manj dohodnine).
Vseeno pa sem leta 2013 vzel ven 10 letni vložek, ker smo nekateri 'tapametni' s tem denarjem takrat kupili bitcoine. Tisti, ki so prodali bitcoine leta 2017 so zaslužili x100 glede na vložek. Tisti, ki smo pustili do januarja 2021, smo zaslužili x300 glede na vložek.

ti si itq svetovni fenomen, ki vse narediš pravilno.
ostala večina pa so bebčki, ki so finančno nepismeni.


Če ti misliš, da jaz v življenju nisem nič narobe naredil in zaje*al in sfučkal denarja, se zelo motiš. Na žalost sem se učil na svojih napakah, ki so me stale veliko in ne na napakah drugih. Srečo sem samo imel, da sem dobro služil, ker sem imel znanje, ki ga drugi takrat niso imeli, pa sem lahko nadoknadil.

In ni res, da je večina finančno nepismenih. Finančno nepismenih bebčkov je bolj malo. Ljudje se kar zavedajo kaj delajo narobe, ampak bodo tako še vedno delali. Ne morejo namreč iz svoje foušljive kože in morajo imeti avto boljši, kot ga ima sosed. In potem jim finančno ne znese, ker so se zakreditiral za nov avto in gre sedaj regres za registracijo, božičnica za gume, jesti morajo pa zelje in krompir naslednjih nekaj let zaradi tega. Če bi foušija gorela, bi bila slovenija pekel. (lahko pa zamenjaš nov avto z ostalimi nepotrebnimi stvarmi, ki jih ljudje rabijo nove, ker rabljenih pa oni že ne bodo imeli - ker trajnosti pa res ne bodo podpirali)

Največji problem Slovenije je, da potrebuje sovražnike. Najboljši sovražnik, je večja država od naše, ki bi nas ogrožala. Ta strah pred njimi bi združil naše ljudi. Dal bi nam namen.
Danes je pa zaradi tega težava, ker nas nihče ne ogroža (oziroma ljudje ne vidijo tega, kdo jih ogroža) in zato ena polovica te države misli, da je druga polovica njen sovražnik, ker se nimajo s kom boriti. In to se kaže v vsakodnevnem življenju v vseh porah tega naroda.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

flyko ::

Pozdrav

Še mene zanima, kako je z izstopom, namreč v Sloveniji nisem več zaposlen cc 8 let, do takrat, ko bom šel v pokoj mi bo vsa sredstva na računu "požrla" upravljalska provizija in bom ostal brez vsega....,
ko sem kontaktiral prvo zavarovalnico sem dobil odgovor: "zahvaljujemo se vam za sporočilo. V prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje ste se vključili 01.01.2013. V kolikor še niste upokojeni, po vaši polici prostovoljnega dodatnega pokojninskega zavarovanja, privarčevana sredstva lahko, skladno z določili Zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju 2, črpate ob upokojitvi."

Ima kdo kak nasvet glede tega, kako do teh sredstev?

svecka ::

Te pokojnine so nateg. Včasih so imele zavarovalnice celo napisane v starih policah, da ob predčasnem iztopu ti ne pripada NIČ denarja, vse vzamejo one. Vstopni stroški, iztopni stroški, skladi propradejo in prenesejo v drugega spet stroški. Več maš donosa, če maš v štumfu denar, kakor da vsakič ti kradejo. Če je celo nemški sklad z zagotovljenim vložkom propadel, ti to veliko pove.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodatno pokojninsko varčevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6613967 (1427) solatko
»

Pokojninska reforma 2023- (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885680 (3632) zobnik
»

Vlaganje denarja na srednji in dolgi rok (skladi, pokojninsko zavarovanje,...)?

Oddelek: Loža
305873 (4816) jakanov
»

Kolektivno dodatno pokojninsko zavarovanje Triglav

Oddelek: Loža
142897 (2329) MadMicka
»

Izplačilo vplačane pokojnine

Oddelek: Loža
203617 (2605) Tilen

Več podobnih tem