» »

Kje dobiti BAKER???

Kje dobiti BAKER???

andrejg ::

Pozdrav!

Ali mi lahko kdo pove kje bi lahko dobil kakšne kose BAKRA za izdelavo vodnega bloka CPU - AMD.

HVALA!

frenk ::

baje da se da dobit v metalki v ljubljani:)

tratto ::

Glej: Merkur. Imajo dosti na zalogi, toda moral boš malo poklicati, ker celotnega prodajnega programa črne in barvaste metalurgije nimajo na zalogi.

Lahko pa poskusiš tudi na podjetje Al-Cu v Kamniku tel.(01) 831 17 20, toda mislim, da imajo le veleprodajo. Torej boš moral preko očetove ali mamine firme zadevo naročiti.

V obeh primerih pa bodo verjetno težave glede količine, ker poterbuješ le malo materiala.:))

mravljinec ::

Poizkusi še pri firmi MAREX v Grosupljem, včasih pa so bili v Šmarje Sapu. Mislim da tam ne bo problem s količino samo če imajo. Dugače pa kjerkoli kupuješ, se zmeni kar s skladiščnikom, pa mu daj za pivo ali dve, imajo sigurno kakšen višek kje. Pa bo za oba najboljš!!!!

andrejg ::

Hvala za vaše informacije. Kaj pa če bi namesto bakra uporabil aluminij. Saj jaz mislim da ni kaj slabši toplotni prevodnik. Al je??

frenk ::

niti pod razno aluminij...razlika je več kot opazna:D

na slo-tech maš nek teste vodnih blokov in lahko primerješ baker in aluminij pa boš vidu

andrejg ::

Torej mi ne preostane nič drugega kot da dalje iščem kose bakra ;(

T0RN4D0 ::

yes. lahko pa kupiš narejen blok;)

Nič od tega pravzaprav ni nujno. air cooling is cool to 8-)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

andrejg ::

Ja saj, očitno mi ne bo preostalo nič drugega kot da kupim en vodni blok. Spet bo šlo okrog 15k;((

frenk ::

andrejg: in kako ti mislš to nardit?...če mi nardiš vodni blok za NB, ti jest na dom prpelem baker:))

andrejg ::

Mam enega kolega ki obvlada AUTOCAD in pa CNC mašine te pa bi se malo poigrala. Za modele blokov pa bi tak uporabila že obstoječe bloke. Jaz bi jih samo kopiral, ker je premalo časa za razvijanje. Pa še za dostop k mašinam bo treba hudičevo zaprosit. Tak da žal ne nameravama nič kaj delat za ostale potencialne kupce. SORRY

frenk ::

sej to je blo rečen bol za šalo kot za res:D

...vglavnem, poklič v metalko al pa kontaktiraj morpha, eddya, gizmota, boeinga...oni bojo vedl...pa vasko in tiborrr sta tud nekj delala:)

tiborrr ::

Danes sem ga dobil v Al-Cuju v Kamniku. Hvala za stevilko.l
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Jest tud rabim nekaj bakra za en vodni blok narest (grafična). Problem je v tem da grafična nima lukenj in bo treba naredit tokšen blok da bo prekril celo grafo (zraven se bodo seveda hladili še RAMi). In zato rabim palico dimenzij 5mm (debelina) 120mm (širina) in 140mm (dolžina). Problem je ker še nikjer nisem videl palic debeline 5mm in širine večje kot 100mm. Kar pa je premalo.

A ma kdo že izkušnje s tem? Vem da je morphling naredu VB za R8500 in Ti4200 na isti način, tako da take dimenzije bakra bi morale obstajat.

Help needed.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Meni so danes v kamniku izrezali 20x150x150mm. Pomembna je le debelina, ostalo ti ze narezejo...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

TribesMan ::

Ja ampak jest ne rabim 20mm debelega kosa ampak samo 5mm. Že če bi vzel 10mm bi se dal dobit zadosti široke palice... sam potem bi moja grafična tehtala 5kg. Kar pa ni glih kul.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Ja Tribes 100*5*xxx mm baker seveda obstaja, dobil sem ga v Al-Cu na Duplici pri Kamniku.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Keyser Soze ::

V Metalki na topniški 9 garant dobiš baker. V ploščatih palicah debeline 20 in 10 mm. Širine 100mm ter poljubne dolžine. Alu palice, Cu pločevino, Cu okrogle palice...
OM, F, G!

TribesMan ::

@morph

Ja sam 100mm je v vsakem primeru premalo. Rabim 120mm*140mm*5mm Torej premalo. Pa sej veš sej si tud ti delal VB za R8500 od Herculesa ki nima lukenj. Razen če je tle kaka fora ki je jest ne vem.

Aja če boš dons v službi ti prinesem un CD ki sem ga obljubil tvojmu kolegu... bom neki po BTCju hodil pa se lahko oglasim.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Jaz sem imela za Radeona srečo in dobil eno ploščo 500*250*6mm veliko, ker majo v Al-Cu včasih tudi plate 2*3m samo ti ne gre rezat take male kose, takrat sem pa ravno zagledal tak kos in sem potem vse vzel. 150*5*xxx mm še nisem videl tam, videl sem samo 150*10*xxx mm, samo to moraš polovico materiala pofrezat in pri tem zjebaš orodje pa ogromno odpadkov maš, tak da to je opcija samo v skrajnosti. Enostavno je treba it malo pogledat če se jim kje vala kak kos.

Ja pop. delam, lahk prideš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mloncar ::

de ne bom nove teme odpiru.. ..mene pa zanima kje lahko kupim baker (70x70x10mm) v okolici celja ali maribora?

baje je v slovenski bistrici ena trgovina (podjetje) kjer majo take stvari, sam ne vem kako se imenuje!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja nova kolekcija vodnih blokov (56k opozorilo - slike)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142771 (1974) PI
»

Pretopitev bakrenega valja v kvader za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192003 (1529) primo~1
»

Debelina dna vodnega bloka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9969 (824) Lazy
»

vodni bloki

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5923 (817) tiborrr
»

NV Cooling predstavlja R9500PRO vodni blok - 'Ultrachill R1'

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472106 (1249) Smorny

Več podobnih tem