» »

UPS z dolgozivo baterijo

UPS z dolgozivo baterijo

ales85 ::

V zadnjih < 5 letih je sel k rakom zvizgati ze drugi UPS. Prvega se niti ne spomnim, kupljen leta 2018, zdrzal max 2 leti. No, "zdrzal". Na koncu je zdrzal mogoce 30 sekund.

Drugi se je pa aktiviral vceraj, pa ne vem, ce je zdrzal vsega 3 minute.

Load nikoli velik, zaslon vedno kaze minimalno obremenitev. Na prvem sem imel prikljucen PC ter 2 monitorja in nekaj malenkosti (polnilci).
Na novem pa skoraj izkljucno prenosnik, 2 monitorja, NVR, NAS ter RPi in istih nekaj malenkosti.

Noben ni bil najcenejsi, 80-100 EUR po spominu.

Kar me moti je, da takrat, ko ga res potrebujem, baterija ne zdrzi omembe vrednega casa.

Kateri UPS kupiti, da bo baterija po 5 letih se na vsaj 50-80%? Konec koncev, ce za e-avtomobile dajejo garancije za 80% kapacitete po 8 letih, zakaj ne bi bilo za UPS prav tako?

ToniT ::

Pri UPS-ih držijo baterije cca. 2 leti. Pri nas v službi nam vsaki dve leti pregledajo vse baterije v UPS-ih in jih po potrebi zamenjajo.

ales85 ::

No, saj to mi je ze jasno. Tako je bilo tudi prej, ko sem se skrbel za te reci v podjetji.

Ampak ali res ne obstaja nekaj bolj normalnega?

Pa se niti ne gre za strosek, ampak da zadeva sploh dela takrat, ko jo rabis. Pa res se mi ne zdi normalno, da je oo 18 mesecih za v smeti, ceprav je to splosno sprejeto.

darkolord ::

Rešitev je UPS z litijevimi baterijami, ampak se pojavljajo res hudo (pre)počasi ...

DeeJay ::

30 sekund je dovolj, da ti vmes požene agregat :)
Don't f with me.

jukoz ::

ales85 je izjavil:

V zadnjih < 5 letih je sel k rakom zvizgati ze drugi UPS. Prvega se niti ne spomnim, kupljen leta 2018, zdrzal max 2 leti. No, "zdrzal". Na koncu je zdrzal mogoce 30 sekund.

Drugi se je pa aktiviral vceraj, pa ne vem, ce je zdrzal vsega 3 minute.

Load nikoli velik, zaslon vedno kaze minimalno obremenitev. Na prvem sem imel prikljucen PC ter 2 monitorja in nekaj malenkosti (polnilci).
Na novem pa skoraj izkljucno prenosnik, 2 monitorja, NVR, NAS ter RPi in istih nekaj malenkosti.

Noben ni bil najcenejsi, 80-100 EUR po spominu.

Kar me moti je, da takrat, ko ga res potrebujem, baterija ne zdrzi omembe vrednega casa.

Kateri UPS kupiti, da bo baterija po 5 letih se na vsaj 50-80%? Konec koncev, ce za e-avtomobile dajejo garancije za 80% kapacitete po 8 letih, zakaj ne bi bilo za UPS prav tako?


Kakšno pa imaš napeljavo. Pri strankah v industrijskih okoljih, kjer pogosteje prihaja do nihanja napetosti, UPS baterije v APCjevih UPSih zdržijo cca 2 leti. Drugje v APCjih zdržijo dlje.

Aja, držijo pa 1 omaro s stikali in dvema nepožrešnima serverjema cca 15 minut, več ne.

ales85 ::

darkolord je izjavil:

Rešitev je UPS z litijevimi baterijami, ampak se pojavljajo res hudo (pre)počasi ...

Kaksen link? Ce imas s kaksnim izkusnje.

DeeJay je izjavil:

30 sekund je dovolj, da ti vmes požene agregat :)

No, tako hudo pa spet ni, da bi rabil agregat. Z mojo porabo, kar je prikljuceno, bi moral 1500VA zdrzati vsaj 1 uro.

jukoz je izjavil:


Kakšno pa imaš napeljavo. Pri strankah v industrijskih okoljih, kjer pogosteje prihaja do nihanja napetosti, UPS baterije v APCjevih UPSih zdržijo cca 2 leti. Drugje v APCjih zdržijo dlje.

Aja, držijo pa 1 omaro s stikali in dvema nepožrešnima serverjema cca 15 minut, več ne.

Delam od doma. Napetost pa niha od 230-250. Ampak ne sunkovito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

driver_x ::

Jaz imam 2 APC-ja. Enega cca. 10 let, drugega pol manj. Na nekaj let zamenjam akumulatorje in to je to. Meni je pomembno, da se ob izpadu pravilno izklopijo strežniki.

ales85 ::

driver_x je izjavil:

Jaz imam 2 APC-ja. Enega cca. 10 let, drugega pol manj. Na nekaj let zamenjam akumulatorje in to je to. Meni je pomembno, da se ob izpadu pravilno izklopijo strežniki.

Koliko je to nekaj let? In kako dolgo ocenjujes, da se zdrzijo, preden menjas?
Nekateri strezniki rabijo celo vecnost, da se pravilno ugasnejo.

To imas doma ali v podjetju?

driver_x ::

Rekel bi, da vsaj tri leta. Za točen podatek bi moral malo pobrskati po mailih, ampak akumulatorjev ne kupujem vedno v istih trgovinah. Zadevo imam doma za dva NAS-a in še en strežnik za nekatere domače zadeve. Baterije menjam, ko UPS začne javljati, da so iztrošene.

ales85 ::

driver_x je izjavil:

Rekel bi, da vsaj tri leta. Za točen podatek bi moral malo pobrskati po mailih, ampak akumulatorjev ne kupujem vedno v istih trgovinah. Zadevo imam doma za dva NAS-a in še en strežnik za nekatere domače zadeve. Baterije menjam, ko UPS začne javljati, da so iztrošene.

Torej ne ves koliko se zdrzi takrat, ko to javi?

Katere modele uporabljas?

driver_x ::

Ker je strošek menjave baterije minimalen, se s tem ne obremenjujem. En model je APC smart ups 750, ena starejša izvedba, novejši imajo že displeje. V tega gresta dva akumulatorja. Modela drugega ne vem, je pa manjši in z enim akumulatorjem. Pa prav tako je APC. Sem se pa sedaj spomnil, da sem v preteklosti (15-20 let nazaj) uporabljal nek drug UPS, ki pa je crknil. Pri obstoječih mi je všeč to, da se akumulatorji menjajo kar med obratovanjem in zaradi tega ni potrebno ugašati strežnikov.

misek ::

driver_x je izjavil:

Baterije menjam, ko UPS začne javljati, da so iztrošene.
Samo kot opozorilo: Zgleda to ne znajo delati vsi UPS-i. Sem imel enega PowerWalker, ki je imel fuč baterijo (v bistvu jo je odprlo in je iztekla kislina), pa UPS nič ni javil. Verjetno je bila kakšna butasta varianta :)

bbbbbb2015 ::

ales85 je izjavil:

Kateri UPS kupiti, da bo baterija po 5 letih se na vsaj 50-80%? Konec koncev, ce za e-avtomobile dajejo garancije za 80% kapacitete po 8 letih, zakaj ne bi bilo za UPS prav tako?


Jaz kupujem samo APC SMART UPSe. Lahko tudi rabljene. Baterije držijo 3+ leta, ima pa tudi kontrolo. Kadar se baterija bliža koncu - dobiš oranžno, pa potem rdečo lučko.

Jaz sem APC UPS kupoval celo rabljene. V Nemčiji pa sem našel kekca, ki samo prodaja baterije za UPSe in prodaja kompatibilne APC UPS baterije.

Zdaj je samo problem, da v zadnjem letu dni ne morem več najti ugodnega 2200VA ali 3000VA UPSa. Nov stane 1800€, rabljen je bil svojčas 300€, zdaj pa jih ni dobiti pod 1400€. Kar je preveč. Potem je bolje novi.

DOSTI je odvisno od kvalitete baterij. Tisti kekec iz Nemčije prodaja solidne baterije, ki jih sicer uvaža iz Kitajske, samo ker so težke, se meni to ne izplača direkt iz Kitajske uvažati.

Moraš pa tudi vedeti, da UPS baterije (litijeve) ubija visoka temeratura. Baterija pri 20 stopinjah bo držala 4 leta. Baterija pri 32 stopinjah - 2 leti.

Svojčas smo vse podatkovne centre imeli hlajene. Zdaj jih prezračujemo. Račun za elektriko je bil včasih kar visok. Sedaj ni. Samo je pač noter 32 stopinj.

Furbo ::

Čas je za naprednejše UPSe brez baterij, menjati akkuje na 2 leti je kamenodobno.

A so že na voljo kakšni s (super)kondenzatorji, za končne uporabnike?
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

bbbbbb2015 ::

Furbo je izjavil:

Čas je za naprednejše UPSe brez baterij, menjati akkuje na 2 leti je kamenodobno.

A so že na voljo kakšni s (super)kondenzatorji, za končne uporabnike?



Čas je za kakšne nazadnjaške old-school baterije. Recimo Ni-Fe. Edisonove baterije.

Te nove reči so nabite z elektriko do daske. Tiste 1U ali 2U UPS sploh nočem kupit. Najraje TOWER UPSe. Ker v 2U je stvar nabasana do konca. To se tako slabo lufta. Tower UPS ima vsaj ventilator 12cm ali 14cm.

toro69 ::

Baterije zdržijo dlje če se jih kdaj izprazni. 100% polne baterije so fuč v 2 letih.

pegasus ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Jaz kupujem samo APC SMART UPSe. Lahko tudi rabljene.
Meni so v APCju po ene 15ih letih crknili releji, vsaj eden. UPS sedaj javlja internal error ... sem šel gledati in se model uporabljenih relejev dobi samo na kitajskih ebayih, rabljeni. Torej je dejansko out of production ... toliko o dolgoživosti APCjev. Te stvari na žalost niso večne ...

Me zanima kako bo z raznimi powerwalli in sorodnimi rešitvami čez 20, 30 let.

driver_x ::

Furbo je izjavil:

Čas je za naprednejše UPSe brez baterij, menjati akkuje na 2 leti je kamenodobno.


Imaš tudi UPS-e na vztrajnik, če ti je to kaj manj kamenodobno.

pegasus je izjavil:

Meni so v APCju po ene 15ih letih crknili releji, vsaj eden. UPS sedaj javlja internal error ...


V današnjih časih je 15 let kar solidna doba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

pegasus ::

driver_x je izjavil:

V današnjih časih je 15 let kar solidna doba.
Za industrijsko okolje vsekakor, za domače je to nekako tretjina pričakovane življenske dobe. Sploh ko govorimo o infrastrukturi ala elektrika ...

ales85 ::

pegasus je izjavil:

driver_x je izjavil:

V današnjih časih je 15 let kar solidna doba.
Za industrijsko okolje vsekakor, za domače je to nekako tretjina pričakovane življenske dobe. Sploh ko govorimo o infrastrukturi ala elektrika ...

Se hecas? Za UPS? Tega se jaz ne pricakujem, pa tukaj tezim s temo :))

pegasus ::

Razni powerwalli ipd so tudi samo malo večji "UPS", pričakujem da zdržijo vsaj tako dolgo kot cevi ogrevanja in električne žice v stenah bajte.

ales85 ::

Ceprav se strinjam s tabo, da bi bilo lepo, je v drugi kategoriji.

bbbbbb2015 ::

pegasus je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Jaz kupujem samo APC SMART UPSe. Lahko tudi rabljene.
Meni so v APCju po ene 15ih letih crknili releji, vsaj eden. UPS sedaj javlja internal error ... sem šel gledati in se model uporabljenih relejev dobi samo na kitajskih ebayih, rabljeni. Torej je dejansko out of production ... toliko o dolgoživosti APCjev. Te stvari na žalost niso večne ...

Me zanima kako bo z raznimi powerwalli in sorodnimi rešitvami čez 20, 30 let.


Tako, brez zamere... Na Internetu imaš dosti UPSov, ki so "za dele". Če že hočeš popravljati UPS. Vendar večina UPSov, kar jih imam jaz, drži kar nekaj let. Pač baterije so fuč, po eno 3 letih. To je treba menjavati, pa je v redu.

Za zelo stare stvari pa itak težko dobiš dele. To je potem čisto vprašanje, če se vse to izplača popravljati. Saj ne, da ne bi šlo.Saj gre, samo iskati del, pa ustrezati mora, pa tako. kar nekaj dela. Pa del ni nov, lahko je že defekten.

S tem se jaz ne ukvarjam.Dokler UPS zdrži na menjavo baterij, je v redu. Imel sem en UPS, kjer se ventilator ni več hotel vrteti. Oziroma se je vrtel, ropotal pa grozno.
Nisem našel novega.
Očistil sem ga tako, da sem počil ventilator plosko ob trdo plastiko. Ves tisti trdi prah je padel ven. In je ventilator zopet potiho delal.

Zdaj sem malo pogledal cene. Nov UPS 2200VA stane 1400 EUR z davkom, rabljen (prejšnja generacija pa med 900 - 1000EUR) - novimi baterijami. Ne vem no. Premajhna razlika, da bi kupoval rabljeno.

Škoda. Prej je bila razlika 2000EUR nov, 350EUR rabljen, baterije stale 200 EUR - 550EUR max skupaj.

Zgodovina sprememb…

papirza ::

bbbbbb2015, imaš kakšno spletno stran od tega nemškega kekca?
Tudi pri meni je čas za zamenjat nove baterije.

bbbbbb2015 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Kateri UPS kupiti, da bo baterija po 5 letih se na vsaj 50-80%? Konec koncev, ce za e-avtomobile dajejo garancije za 80% kapacitete po 8 letih, zakaj ne bi bilo za UPS prav tako?


Jaz kupujem samo APC SMART UPSe. Lahko tudi rabljene. Baterije držijo 3+ leta, ima pa tudi kontrolo. Kadar se baterija bliža koncu - dobiš oranžno, pa potem rdečo lučko.

Jaz sem APC UPS kupoval celo rabljene. V Nemčiji pa sem našel kekca, ki samo prodaja baterije za UPSe in prodaja kompatibilne APC UPS baterije.

Zdaj je samo problem, da v zadnjem letu dni ne morem več najti ugodnega 2200VA ali 3000VA UPSa. Nov stane 1800€, rabljen je bil svojčas 300€, zdaj pa jih ni dobiti pod 1400€. Kar je preveč. Potem je bolje novi.

DOSTI je odvisno od kvalitete baterij. Tisti kekec iz Nemčije prodaja solidne baterije, ki jih sicer uvaža iz Kitajske, samo ker so težke, se meni to ne izplača direkt iz Kitajske uvažati.

Moraš pa tudi vedeti, da UPS baterije (litijeve) ubija visoka temeratura. Baterija pri 20 stopinjah bo držala 4 leta. Baterija pri 32 stopinjah - 2 leti.

Svojčas smo vse podatkovne centre imeli hlajene. Zdaj jih prezračujemo. Račun za elektriko je bil včasih kar visok. Sedaj ni. Samo je pač noter 32 stopinj.

MIHAc27 ::

Jaz že kar nekaj let zapisujem na listek, ko baterijo v UPS zamenjam, da vidim, koliko so zdržale.
Razen ene cenovno ugodne, ki smo jih dajali 1 ali 2 leti (sinergy), ki so kot kaže slabe (hitreje so crknile, pogosto so bile tudi napihnjene) zdržijo UPS-i minimalno 1.5let.
Povprečno jih menjam med 2 in 3 leti. Ponavadi so to Fiammove.
Se zgodi, da zdržijo tudi več let... ampak ponavadi je to bolj, da UPS nič ne javi, potem pa ob prvemu izpadu vse crkne.

UPS smo pa imeli v 15 letih mogoče 2-3, da sta crknila. Menjaš baterijo pa delajo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

bbbbbb2015 ::

papirza je izjavil:

bbbbbb2015, imaš kakšno spletno stran od tega nemškega kekca?
Tudi pri meni je čas za zamenjat nove baterije.

bbbbbb2015 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Kateri UPS kupiti, da bo baterija po 5 letih se na vsaj 50-80%? Konec koncev, ce za e-avtomobile dajejo garancije za 80% kapacitete po 8 letih, zakaj ne bi bilo za UPS prav tako?


Jaz kupujem samo APC SMART UPSe. Lahko tudi rabljene. Baterije držijo 3+ leta, ima pa tudi kontrolo. Kadar se baterija bliža koncu - dobiš oranžno, pa potem rdečo lučko.

Jaz sem APC UPS kupoval celo rabljene. V Nemčiji pa sem našel kekca, ki samo prodaja baterije za UPSe in prodaja kompatibilne APC UPS baterije.

Zdaj je samo problem, da v zadnjem letu dni ne morem več najti ugodnega 2200VA ali 3000VA UPSa. Nov stane 1800EUR, rabljen je bil svojčas 300EUR, zdaj pa jih ni dobiti pod 1400EUR. Kar je preveč. Potem je bolje novi.

DOSTI je odvisno od kvalitete baterij. Tisti kekec iz Nemčije prodaja solidne baterije, ki jih sicer uvaža iz Kitajske, samo ker so težke, se meni to ne izplača direkt iz Kitajske uvažati.

Moraš pa tudi vedeti, da UPS baterije (litijeve) ubija visoka temeratura. Baterija pri 20 stopinjah bo držala 4 leta. Baterija pri 32 stopinjah - 2 leti.

Svojčas smo vse podatkovne centre imeli hlajene. Zdaj jih prezračujemo. Račun za elektriko je bil včasih kar visok. Sedaj ni. Samo je pač noter 32 stopinj.



Pošlji mi zasebno sporočilo, bom našel kekca po fakturah. Prve baterije sem kupil preko ebaya od njega. Samo od takrat poslujeva privatno. Na mail prosim ponudbo, on jo pošlje, plačam in dobimo baterije.

POPRAVEK: Na ZS sem ti poslal kontakt. Za APC UPS je vsaj meni v nulo poslal baterije za 10+ UPSov, večinoma naše lastne UPSe, nekaj od strank. Zdaj več ne vzdržujemo hardvera, baterije za lastne UPSe pa še vedno kupujem pri njem.

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz že kar nekaj let zapisujem na listek, ko baterijo v UPS zamenjam, da vidim, koliko so zdržale.
Razen ene cenovno ugodne, ki smo jih dajali 1 ali 2 leti (sinergy), ki so kot kaže slabe (hitreje so crknile, pogosto so bile tudi napihnjene) zdržijo UPS-i minimalno 1.5let.
Povprečno jih menjam med 2 in 3 leti. Ponavadi so to Fiammove.
Se zgodi, da zdržijo tudi več let... ampak ponavadi je to bolj, da UPS nič ne javi, potem pa ob prvemu izpadu vse crkne.

UPS smo pa imeli v 15 letih mogoče 2-3, da sta crknila. Menjaš baterijo pa delajo naprej.

Najbrž ne testiraš koliko še zdržijo, ko menjaš?

Ales ::

pegasus je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Jaz kupujem samo APC SMART UPSe. Lahko tudi rabljene.
Meni so v APCju po ene 15ih letih crknili releji, vsaj eden. UPS sedaj javlja internal error ... sem šel gledati in se model uporabljenih relejev dobi samo na kitajskih ebayih, rabljeni. Torej je dejansko out of production ... toliko o dolgoživosti APCjev. Te stvari na žalost niso večne ...

Me zanima kako bo z raznimi powerwalli in sorodnimi rešitvami čez 20, 30 let.

Odvisno od releja in kako je "crknil", a načeloma se praktično vsak rele da razstavit in poštimat.

Problematični so kaki miniaturni, a sklepam, da velikost tu ne bo problem.

Voluharr ::

Kar se tiče domače uporabe, LiFeYPO4 battery pack (DIY) in VOLT 24/48V UPS.
Trenutno pa načrtujem montažo VictronEnergyja, seveda LiFeYPO4.

Svinčevih baterij niti ne gledam, ker te se res uničijo tudi če jih ne uporabljaš.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

energetik ::

Enostavna rešitev je, da ko baterija crkne, zraven postaviš navaden avtomobilski aku in potegneš kable ven iz UPS-a...

Točno tako imam sam narejeno, prastari APC, rabljen svinčev aku, ob izpadu mi drži stacionarca+LCD+printer+router vsaj 1h brez težav.
vires in numeris


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13027868 (9279) Vuli
»

Servis za UPS (APC) v Ljubljani

Oddelek: Pomoč in nasveti
195267 (2423) Haniball
»

Kateri UPS (do 50 eur) naj kupim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
376921 (5721) suhi
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628830 (13112) ender
»

UPS - da ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314855 (3965) denabiker

Več podobnih tem