» »

DVD to SSD adapter

DVD to SSD adapter

Zvezdica27 ::

LP,

namesto DVD enote, ki je po moje nisem uporabil 1x (kupi kdo? 10e?), bom dal notri SSD.

Zanima me, ali moram nujno kupiti caddy, ali obstaja kak kabelček adapter? Je vmes kako čipovje? Če pa mi nekdo še razloži imena obeh priklopov (oboje najbrž sata, sam en je manjši od drugega in število kontaktov ni isto), bom pa še bolj vesel

Hvala,

b

Frgazor ::

caddy je v bistvu "kabelček adapter"... popolnoma neumna zadeva

kaj je razlog, da ne bi uporabil caddyja, saj ne stane več kot par €?

Zvezdica27 ::

lp,

ni razloga, samo prvič točno to delam in sprašujem ali je caddy edina opcija ali obstaja samo kabelček? Da je namesto 10e, recimo 2e?

zz

Frgazor ::

Pri kitajcu caddy najbrž ni več kot 2 ali 3€. Ti kar caddy nabavi, ker druggače boš disk lepil z dvostranskim montražnim trakom pa grda luknja ti bo zijala tam kjer je bil včasih dvd.

starfotr ::

Caddy je lahko namenski za točno določen računalnik ali pa univerzalni. Priporočam namenskega, sploh če je kak hp, dell, lenovo...

Nekateri imajo noter tudi IDE - SATA pretvornik. Tam ni samo naumne povezave, pač pa je aktivno vezje. Odvisno od starosti računalnika, danes imajo sicer vsi SATA.

Zvezdica27 ::

hvala!

zz

klinker ::

Cakte, o cemu vi to?
Ce nimas 15-20let stare kiste so priklopi enaki klsicnemu HDDju, SATA podatkovni in SATA napajalni.
Caddy je bolj kot ne nosilec in nic drugega, SSD pa lahko postavis kamor ces, tudi ce visi je vseeno, za uno luknjo pa ponavadi zraven ohisja dobis pokrovcek.
Ce ze caddy, imas za 5,25" plac caddyje za vec diskov. Jst imam takega za 1x 3,5" + 2x 2,5" diske, imas pa tudi take za 4-6 2,5" diske.
Tacga imam jst npr. OImaster 2.5"/3.5" HDD SSD to 5.25"

bozicek ::

Se ti ne zdi da govoru o prenosniku kjer bo vtaknil ssd v dvd luknjo in ne o obični kišti?
Darila letos samo za poredne

klinker ::

Ne se mi ne, ker nikjer ni omenjeno nic ;)
Torej je caddy obvezen ja, naj pa pol pazi na debelino caddy-ja, ker sta dve razlicni debelini.

Zvezdica27 ::

lp,

gre za all-in-one računalo, priklop ni isti. Načeloma je ta all-in-one desktop, ni notri nič za laptope.

zz

m3k ::

Zvezdica27 je izjavil:

gre za all-in-one računalo...
zz

Daj pofotkaj, ali pa daj link do računala, da ne bomo ugibali !?
Mirko tipka na radirko ////

klinker ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

gre za all-in-one računalo, priklop ni isti. Načeloma je ta all-in-one desktop, ni notri nič za laptope.

zz


Sej allinone imajo naceloma enako dvd enoto kot laptopi. Ce je slim dvd enota je taka kot za laptop. Preveris kake debeline je in narocis caddy.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Caddy hitrost

Oddelek: Strojna oprema
322655 (1588) Anney
»

Prenova prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
351747 (1025) aborko
»

rack za disk laptopa

Oddelek: Strojna oprema
5564 (419) dvihtelic
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678002 (6559) ngc2392
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464139 (3014) BorutK-73

Več podobnih tem