» »

rack za disk laptopa

rack za disk laptopa

mulc007 ::

Potrebujem disk za kopijo podatkov in iščem najbolj primerno varianto.
Verjamem da so diski znotraj računalnikov bolj vzdržljivi kot pa prenosni ki so namenjeni temu da se samo občasno priklopijo na PC.
Viška imam 250GB 2.5˝ disk od pokvarjenega laptopa, ki zadošča mojim potrebam in vidim da obstajajo racki v katere daš disk da ga lahko na PC priklopiš kot zunanji disk.

V akciji sem našel rack s specifikacijami na spodnjem linku v katerem piše da je za SATA2 diske. Ali ni razlika med SATA1, SATA2 in SATA3 samo v hitrosti, fizični priklop pa je pri vseh enak? Z drugimi besedami na SATA2 disku bodo delovali vsi SATA diski?
https://www.computeruniverse.net/en/int...
Poleg tega za ta rack piše da je primeren za diske do debeline 9.5 mm. Ali so včasih delali debelejše 2.5˝ diske, danes pa tanjše? Kakšna je debelina mojega diska ne vem ker ga še nisem našel kam sem ga spravil.

klinker ::

Diski so vsi enaki, le montirani v ohisje kot si ga ti linkal.
Tako je, imas diske 9.5mm in tanjse. V to ohisje bo sel vsak 2,5" disk.

starfotr ::

Če rabiš, ti lahko posodim USB-sata adapter, pa si prekopiraš. Lahko ti pa dam caddy, katerga vgradiš namesto CD pogona.

mulc007 ::

Kar rack bom kupil ker bom občasno potreboval za osvežitve podatkov.

Caddy je tista stvar v katero daš disk in potem zamenjaš s CD pogonom? To bi prav prišlo če dokupim SSD disk. Če se ne motim gre SSD disk namesto obstoječega znotraj prenosnika, v caddy dam pa klasični HDD za shranjevanje.

mulc007 ::

Na internetu nekdo prodaja rack v katerega naj bi šel tako IDE kot tudi SATA 2.5˝ disk. So takšni univerzalni racki vredu ali imajo kakšne minuse?
Enako me zanima za rack namenjen klasično velikim trdim diskom.

Če so vredu potem mislim da je najbolje vzeti rack ki podpira do hitrosti SATA3, da bo uporaben za vse diske.

dvihtelic ::

malo poglej po ebayu, nazadnje sem kupil za malo denarja pa mi še danes deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
231226 (827) abazuu
»

Prenova prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
351772 (1050) aborko
»

izbira racka

Oddelek: Strojna oprema
101097 (611) Han
»

2,5 HDD za prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
9850 (685) eales
»

SSD adapter

Oddelek: Pomoč in nasveti
213038 (2637) bbobst

Več podobnih tem