» »

Windows pozabljeno geslo

Windows pozabljeno geslo

Vanadium ::

Skratka to so une teme saj ni res ampak na žalost je, znanka me je prosila, če jo lahko rešim iz zagate. Ima neki stari laptop (predvidevam, da windows xp, ker mi ga še ni uspela dostaviti) na katerem ima določene datoteke velike sentimentalne vrednosti, seveda je pa uspela pozabit geslo za account. Malo sem na hitro googlal, da so opcije resetiranja iz admin accounta, v katerega lahko prideš notri v kolikor tudi admin ni imel gesla (blank). Če to ne bo delovalo ali obstaja še kaki drugi način? Kako je z password recovery, če je gor slučajno windows Vista ali pa mogoče celo Windows 7?
  • spremenilo: Vanadium ()

pviran3 ::

če so samo datoteke, potem priklopi disk v drug računalnik in jih prenesi

Za password resetirat na xp in win7, če ni nič kriptirano in zašifrirano, potem pomaga google iskanje v stilu "password reset password recovery cd"
Najde morje nekih rešitev, kjer sistem zalaufaš z cdja in se omogoči administrator account, ki nima gesla.
Verjetno se da tudi preko windows 7 inštalacijskega dvdja, mounta register hive in pobriše geslo... Treba najdt kak članek...
Gesla se ne da ugotovit, se ga da pa pobrisat ali spremenit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

pviran3 ::

Če imaš XP lahko probaš safe mode in če se v varnem načinu pojavi možnost prijave z administrator accountom, potem je to najenostavnejše.

Miha 333 ::

Na Windows verzijah do 8.1 sem to uspešno reševal s tem orodjem: https://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

pviran3 ::

ta je bil ok ja

japapajade ::

če je win 7, 8, 10 je še najlažje... sam rabiš pa mal tehničnega znanja...



https://www.lifewire.com/step-by-step-g...

Han ::

ERD Commander.

jb_j ::

Vanadium ::

Hvala za predloge, bom probal ko dobim kiblo v roke :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
321815 (1084) GupeM
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525637 (4789) jedateruk
»

Win xp Administrativne pravice! Težave... Rabim pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
281729 (1509) smrekca
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203131 (2824) StratOS
»

win2000 logon problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131074 (929) PIII850

Več podobnih tem