» »

Vklop kamere na ekranu

Vklop kamere na ekranu

ekran66 ::

Zdravo,

lastim si ekran ThinkCentre TIO27 na katerem ne uspem omogočiti kamere. Naložil sem že vse driverje s s pripete povezave, vendar ne gre.

Sledil sem tudi temle navodilom, a v Device Manager pod Monitors ne vidim tega ekrana. Imam 2 zapisa Genenric PnP Monitor, vendar ne gre za ta ekran.

Po teh navodilih str. 22 bi se to moralo pokazati pod menijem Imaging Devices, a tega menija sploh ni.

V meniju Privacy/Camera sem dal možnost Allow apps to access your camera in tudi Allow desktop apps to access your camera.

Vse sem seveda že 100x resetiral itd. sedaj pa res več ne vem, kaj lahko še naredim.

Vsak nasvet bo dobrodošel.

Hvala že v naprej.

darkolord ::

Si prižgal kamero?

Nad kamero je zatič ki ga premakneš levo-desno in s tem fizično vklopiš/izklopiš oz odpreš/zapreš kamero.

JeBelaCesta ::

manjka podatek o operacijskem sistemu...;-)
lep pozdrav iz višav ;-)

mihagr ::

pozdravljen
na strani 3-10 piše da moraš imeti monitor povezan tudi z USB kablom, verjetno za kamero?

Manually installing the IR camera driver in Windows 10
To use the Plug and Play feature in Microsoft Windows 10, do the following:
1. Turn off the computer and all attached devices.
2. Ensure that the monitor and the USB cable (type B) are both connected correctly.
3. Turn on the monitor and then turn on the computer. Allow your computer to boot into
Windows 10 operating system.
4. From the Lenovo website http://support.lenovo.com/docs/TIO27, find the corresponding
IR camera driver and download it to a PC to which this monitor is connected (such as a
desktop).
5. Double click the "setup.exe" file in the folder where the downloaded camera driver is
located.
6. Follow the program's indication until it is finished.
7. Restart the system.
Manually installing the RGB camera driver in Windows 7
To use the Plug and Play feature in Microsoft Windows 7, do the following:
1. Turn off the computer and all attached devices.
2. Ensure that the monitor and the USB cable (type B) are both connected correctly.
3. Turn on the monitor and then turn on the computer. Allow your computer to boot into
Windows 7 operating system.
4. From the Lenovo website http://support.lenovo.com/docs/TIO27, find the corresponding
IR camera driver and download it to a PC to which this monitor is connected (such as a
desktop).
5. Double click the "setup.exe" file in the folder where the downloaded camera driver is
located.
6. Follow the program's indication until it is finished.
7. Restart the system.

mihagr ::

kaj pa mikrofon ti deluje? če ti ne deluje, potem je sigurno potrebna
dodatna usb povezava!

aerie ::

Ta monitor je narejen za Lenovo Tiny računalnike, ki se na zadnji strani monitorja potisnejo not in zadeva deluje. Za navadno kišto boš pa kot ti že pravijo potreboval še povezavo z USB kablom.

ekran66 ::

Imam Windows 10 Enterprise. PC je HP.

Ta zatič nad kamero sem pomaknil v levo, da je "odprta", vendar mi je tako ali tako nikjer ne ponudi v izbor (npr. Teams).

Da, na zadnji strani se lahko potisne notri še dodatni PC.

Zvok ne deluje preko zvočnika na ekranu. Ponudi sicer izbor, vendar potem ni nič -> Select Playback Device LEN TIO27 (Intel(R) Display Audio)

Drugače seveda je povezano na elektriko in PC z HDMI-jem.
Glede na stran 24 rabim tale "SS" kabel. Ne vem, kaj to sploh je in kje se ga dobi?

 Slika

Slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ekran66 ()

darkolord ::

SS kabel je USB 3.0 kabel

Izgleda luknja za tegale? https://www.mimovrste.com/kabli-in-adap...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ekran66 ::

Tole? Tale ima kar 1,8 m. Rabim recimo 0,5m. Na Mimovrste je samo 1, kar sem iskal, ker ne znam ustrezno filtrirati.

https://www.mimovrste.com/kabli-in-adap...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ekran66 ()

mihagr ::

ekran66
daj povej nam, koliko se ti razumeš v računalnike, tako da ti morda lahko povemo drugače.
Kot sem rekel, rabiš USB kabel, če ne veš kje in kako in si iz Lj. pridi ti bom dal enega.
Dolžina pa ni toliko pomembna, tudi če je 1,8m. ti praviš 0,5m to se mi zdi zelo malo, ali imaš računalnik lahko tako blizu, pa saj nisem prepričan, da delajo tudi tako kratke.

lp

ekran66 ::

Se razumem, kolikor se pač razumem. Ne vem, kaj naj ti rečem...

Kupil bom tegale na Mimovrste in je, upam da, to to.

IL_DIAVOLO ::

Ti prvo poglej ce imas na monitorju sploh tak tip prikljucka. Po moje imas istega kot na kisti, torej navadnega.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ekran66 ::

Imam tega. SS piše.
Ekran pa je točno ta, saj sem ga našel po SN.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB type C docking: tipka za vklop

Oddelek: Pomoč in nasveti
111476 (1031) GupeM
»

WiFi ne deluje

Oddelek: Strojna oprema
162079 (1548) buttcrack
»

Test matičnih ploŠč - kje so clr cmos zobci

Oddelek: Strojna oprema
163592 (3295) Siddh
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152916 (2306) fr!Xy
»

Remote desktop v XP SP3

Oddelek: Pomoč in nasveti
142521 (1591) neres

Več podobnih tem