» »

Kartica PCie X4 to M.2PCie na PCIe vodilo

Kartica PCie X4 to M.2PCie na PCIe vodilo

borzon ::

Pozdravljeni,

Naprošam vas za pomoč, ker ne vem več kaj bi lahko bilo narobe...

Imam staro matično ploščo MSI H81M-P33 katera naj bi imela vodilo PCI. V to vodilo hočem vstaviti razširitveno karico PCie X4 to M.2PCie za M.2 disk. Disk je velikosti 256Gb in je že formatiran in na njemu so ze nameščeni Windowsi. Težava je v tem, da mi računalnik nikakor ne najde tega novega m.2 diska na tej razširitveni kartici.
A mogoče kdo od tukaj prisotnih ve v čem bi lahko bil problem.

hvala

Vuli ::

ja sigurno... Dvomim, da ti bo ratalo na tko stari plati m.2 usposobit.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

borzon ::

v podatkih plate najdem da ima sledeče PCIE...

Slots

o 1 x PCIe 2.0 x16 slot
o 1 x PCIe x1 slot

borzon ::

Na spletu sem našel nasljedni zapis:
citiram:
"
Simply put, a PCIe x4 card CAN fit in a PCIe x16 slot. The main reason this is possible lies within the fact that PCIe standard is cross-compatible as well as backward compatible.

Meaning, PCIe devices can work in different slots as long as they are provided the required PCIe lanes. They can also work across different generation provided that they get enough bandwidth.

So Can PCIe x4 Card Fit in x16 slot? Yes, it can. However, whether this is a good idea or not is something we explore further in this article.

The key point to note here is that the PCIe device and slot work at the speeds of the slowest component. So putting the x4 device in an x16 slot will not result in any performance boost.

"

pegasus ::

Nvme bo viden, ampak po tem ko zbootaš os iz nekega drugega diska. Če bios nima podpore za nvme, ne boš mogel bootati z njega.

borzon ::

pegasus je izjavil:

Nvme bo viden, ampak po tem ko zbootaš os iz nekega drugega diska. Če bios nima podpore za nvme, ne boš mogel bootati z njega.


Težava je v tem, da tudi ko OS zbootam iz drugega diska še vedno ne najde diska na PCIe vodilu.

pegasus ::

Potem imaš najverjetneje nekaj mehansko narobe.

OZZY ::

Katere windowse imaš. Na 7ki ne gre brez inštalacije hotfixa in nvem drajverjev.
Go with the flow.

OZZY ::

Kolikor vem win 10 ima že ter drajverje. Včasih jih moraš sicer inštalirat od proizvajalca plate. Potem ti disk pokaže v winsih.

Poleg tega imajo ti adapterji še eno foro. Sprejmejo po navadi samo M-key nvme diske. Odvisno kateri adapter imaš in kateri disk si dal gor. Lahko je tudi v tem problem. Ker nisi napisal kateri adapter in kateri m2 disk imaš je težko dati kako informacijo več.

Kolikor pa se spomnim in sem razikoval ko sem sam kupil tak adapter je ena opcija, da je bootloader na sata disku inštalacija winsow pa na nvem. Direktno bootat na tvoji plati pa naj ne bi šlo.
Sam imam sicer tudi tak adapter in nvem disk ampak moja plata je asus z710 in ima tudi m2 slot, ki ga že imam zasedenega, zato te zadeve delajo malo drugače.
Go with the flow.

Klemen86 ::

Jaz imam na Asrock H81 plošči v PCIe 16x adapter za nvme disk (za 2 dolarja z Aliexpressa). BIOS je z leta 2018 in piše, da podpira nvme. In začuda zadeva dela, Win11 se lepo bootajo z nvme diska. Kar hočem reči je, da poglej za novejšim biosem. Mogoče pomaga.

OZZY ::

Klemen86 je izjavil:

Jaz imam na Asrock H81 plošči v PCIe 16x adapter za nvme disk (za 2 dolarja z Aliexpressa). BIOS je z leta 2018 in piše, da podpira nvme. In začuda zadeva dela, Win11 se lepo bootajo z nvme diska. Kar hočem reči je, da poglej za novejšim biosem. Mogoče pomaga.


Če v biosu ni bilo podpore za nvme se je dalo to na ami uefi biosu narediti z samostojno modifikacijo biosa. Kar je za nevešče problem. SO pa nekateri proizvajalci to implementirali potem v svoje biose notri. Če je potem lahko bootaš.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD m2 NVMe na PCIE (druga reža) ni viden

Oddelek: Strojna oprema
262072 (1498) Ahim
»

Hitrost NVMe Samsung 970 EVO Plus 1TB

Oddelek: Strojna oprema
282602 (1480) Steinkauz
»

HP in NVMe via PCIE adapter

Oddelek: Strojna oprema
221630 (1311) krneki0001
»

X58 PCI-e boot

Oddelek: Strojna oprema
403207 (2678) Ahim
»

m.2 Adapter 2x SSD Samsung 950 v RAID 0

Oddelek: Strojna oprema
428331 (7524) klinker

Več podobnih tem