» »

USB type C docking: tipka za vklop

USB type C docking: tipka za vklop

mrTwelveTrees ::

Imam namen kupiti nov prenosnik Acer + ACER USB type C docking III Thunderbolt3

Ta dock postaja ima POWER tipko, ampak nikjer res nikjer ne piše, ali s to tipko lahko tudi vklopiš prenosnik (Acer Swift)
https://www.avtera.si/priklopna-postaja...

Gejspodar ::

Zdravo,

Na šesti strani tehle navodil imaš tudi note/warning, da power gumb na docku ne deluje isto kot power gumb na prenosniku.
Opomba je sicer zelo dvoumno napisana, saj lahko to pomeni več reči.

HighBane ::

Za Docking II piše:
When Acer USB Type-C Dock II has the firmware installed and is connected
to the host with specific BIOS setting via the full function UBS Type-C
connection, the dock power button mirrors what the host power button does.
2. If you connect Acer USB Type-C Dock II to a USB 3.0 port on the host side,
o Acer USB Type-C Dock II will not support charging to your host.
o The dock power button will not be able to mirror what the host power
button does.
o The power indicator will not be able to reflect the power status of your
host.

Čudno, da bi funkcijo odstranili iz verzije II na III.

mrTwelveTrees ::

Thx za tole, sem gledal ta navodila, pa sem spregledal.

Potem ni nobenega drugega načina za prižiganje prenosnika kot na power gumb ? (če izvzamem bujenje računalnika iz spanca)
Ker bo prenosnik priklopljen na zunanji monitor in bi ga rad imel zaprtega. Malo smotano je da bi ga vsakič odpiral (ekran).

srus ::

Nastavitve: Wake on LAN, Wake on USB (when lid closed) v UEFi. Allow this device to wake the computer v Windows.
Sicer jaz leta 2021 ne bi zapravljal denarja za docking station, bi raje kupil monitor z podporo USB-C, USB hubom, ethernet portom .... Bo manj šare na mizi.

Gagatronix ::

Z laufanjem prenosnika zaprtega lahko uspesno zjebes zaslon, ker gre vrocina od maticne plosce (tudi) skozi tipkovnico in direktno v zaslon.

mrTwelveTrees ::

Prenosnik se bo uporabljal večinoma za office zadeve, tako da se ne bo skoraj nič grel.

srus je izjavil:

Nastavitve: Wake on LAN, Wake on USB (when lid closed) v UEFi. Allow this device to wake the computer v Windows.
Sicer jaz leta 2021 ne bi zapravljal denarja za docking station, bi raje kupil monitor z podporo USB-C, USB hubom, ethernet portom .... Bo manj šare na mizi.


Nočem wake up, hočem power on. Monitor že imam dober, tako da ga ne bom menjal.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

> Prenosnik se bo uporabljal večinoma za office zadeve, tako da se ne bo skoraj nič grel.

Moderni prenosniki so grajeni vedno bolj kompaktno, tako da lahko neko stopnjo gretja pricakujes tudi pri navadni office uporabi. Vsekakor odsvetujem, da je popolnoma zaprt.

matobeli ::

Najbolš da preveri kolk se res greje. Na mojmu službenmu imam enak stil uporabe, pa ni nič hudega zaslonu (dve leti).

Sicer pa ja, mrTT, če kaj najdeš, do tell, bi mi prav prišlo. (zaenkrat furam pač sleep)

Tomay ::

Tudi jaz uporabljam zaprt prenosnik priklopljen na TV brez težav.
Več težav z ekrani je zaradi nošenja in posledično odtisov tipk na ekranu, sploh na glossy.
Voodoo 4Ever

srus ::

Če delovanje laptopa z zaprtim ekranom ne bi bilo priporočljivo, bi proizvajalci to jasno zapisani v navodilih. Tega nisem zasledil še nikoli.

Če UEFI nastavitve, ki sem jih naštel zgoraj niso dovolj, lahko poizkusiš še z nastavitvijo "Wake on AC", če jo tvoj laptop ima. Ko je omogočena, se laptop zbudi, ko ga priključiš na napajanje. Malo štorasto, v tvojem primeru bi pomenilo, da moraš iztakniti in vtakniti napajalni kabel, oz. prekiniti napajanje.

GupeM ::

srus je izjavil:

Malo štorasto, v tvojem primeru bi pomenilo, da moraš iztakniti in vtakniti napajalni kabel, oz. prekiniti napajanje.

Ali pa ne, če bi tipka na docking stationu to simulirala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB C docking station

Oddelek: Kaj kupiti
314100 (1116) Morison
»

4K MONITOR

Oddelek: Zvok in slika
101393 (1226) SL4FKO
»

USB A --> HDMI

Oddelek: Zvok in slika
222117 (1323) MrStein
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910693 (6953) Mavrik
»

HDD Docking Station

Oddelek: Kaj kupiti
81822 (1383) meho7

Več podobnih tem