» »

Remote desktop v XP SP3

Remote desktop v XP SP3

refosk ::

Torej instaliral sem xp sp3 (clean install). Vse dela v redu le z remote desktopom so težave:
1. povezava RD iz xp sp3 na xp sp2 dela OK,
2. povezava RD iz xp sp2 na xp sp3 ne deluje,
3. povezava RD iz xp sp3 na xp sp3 ne dela!
Sumim, da zna biti problem v programu remote desktopa v xp sp3. Poskusil sem instalirati stari V5.1 remote desktop, vendar mi sistem tega ne dovoli. Ali je kakšen način, da bi odinstaliral novi RD, ki je v sp3? Če je še kdo naletel na to težavo in našel rešitev, je dobrodošel !

jan01 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

refosk ::

Sem sledil navodilom, pa še vedno ne deluje! Ni mi pa čisto jasno tole:

For example, assume that you want to turn on the Single Sign-On experience when you use Terminal Services to connect to a Windows Vista-based computer or to a Windows Server 2008-based computer from a Windows XP SP3-based computer. In this case, you would add the following registry entries on the Windows XP SP3-based computer:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CredentialsDelegation

REG_DWORD: AllowDefaultCredentials
Value data: 00000001

REG_DWORD: ConcatenateDefaults_AllowDefault
Value data: 00000001

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CredentialsDelegation\AllowDefaultCredentials

"1"="TERMSERV/*"


v mojem registriju sploh ne obstaja CredentialsDelegation key !!
Kako to dodam ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: refosk ()

jan01 ::

A si naredil najprej po http://support.microsoft.com/kb/951608 ?
Kopiram :
How to turn on CredSSP
Important This section, method, or task contains steps that tell you how to modify the registry. However, serious problems might occur if you modify the registry incorrectly. Therefore, make sure that you follow these steps carefully. For added protection, back up the registry before you modify it. Then, you can restore the registry if a problem occurs. For more information about how to back up and restore the registry, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
322756 (http://support.microsoft.com/kb/322756/) How to back up and restore the registry in Windows
1. Click Start, click Run, type regedit, and then press ENTER.
2. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
3. In the details pane, right-click Security Packages, and then click Modify.
4. In the Value data box, type tspkg. Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK.
5. In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders
6. In the details pane, right-click SecurityProviders, and then click Modify.
7. In the Value data box, type credssp.dll. Leave any data that is specific to other SSPs, and then click OK.
8. Exit Registry Editor.
9. Restart the computer.
in nič ostalega iz te microsoftove strani.

refosk ::

Točno to sem naredil! Sem pa danes našel informacijo da utegne biti problem zaradi novih (175) nvidia driverjev ! Bom poročal, ko stestiram.

neres ::

Sem tudi sam stestiral in ja, problem so novi nvidia driverji in ne SP3.

Z driverji 175.19 na oddaljenem PCju ne dela RD. Z 169.21 dela. Na tistem PCju iz katerega dostopaš na RD je, AFAIK, vseeno kaj imaš.
Ker sem posodabljal nvidia driver in nalagal SP3 praktično istočasno je bil pač glavni osumljenec SP3.;)

refosk ::

Res je to. Naložil sem stare driverje na obe geforce (tiste s CD-ja) in sedaj vse dela brez problema.

jan01 ::

http://blogs.technet.com/brad_rutkowski...
->
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
"SessionImageSize"=dword:00000020

Slowenc ::

Kaj pa če imaš ATI grafično, kakšen je pa potem recept da bo delal remote desktop?
Skiny gate.

Slowenc ::

Meni še vedno ne dela remote po instalaciji SP3.
Pa sem dodal CredSSP v registru. Vem da so problem povzročali nVidia gonilniki jaz pa imam ATI kartico, samo ne vem več kaj naredit. Dobr, vseen sem driverje posodobil.
Ni nekega univerzalnega recepta.
Ima kdo kakšen hint?
Skiny gate.

jan01 ::

Imaš najnovejše gonilnike?
Vseeno lahko narediš še
http://blogs.technet.com/brad_rutkowski...
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
"SessionImageSize"=dword:00000020

neres ::

Popravljam moj prejšnji odgovor. Po dolgotrajnem testiranju sem prišel do ugotovitve da so krivi tako SP3 kot Nvidia driverji.8-O

Torej:
SP2+169 driverji = dela!
SP2+17x driverji = se ne poveže oz. prekine takoj ob povezavi
SP3+169 driverji = se prekine po eni minuti
SP3+17x driverji = se ne poveže oz. prekine po eni minuti (z novejšimi - 178)

Tako da zaenkrat ostajam na SP2 in starejših driverjih. (Ostale posodobitve Windowsev ne škodijo.)
ps. Sem poizkusil tudi tisto finto z memory management v registru, ampak ne pomaga nič.

Sicer pa sem še vedno dojemljiv za kake druge rešitve.

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Da ne bi odpiral o RDP nove teme pa mene zanima sledece, kako bi pripravil da bi remote Desktop deloval kot VNC, da bi se povezal, vendar da ne bi enega ali drugega uporabnika prekinil.

Torej, recimo da bi deloval tako da bi jaz delal na svojem racunalniku, drugi pa bi me opazoval kaj se dogaja, recimo gre se za pomoc uporabnikom.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Ziga Dolhar ::

A, oddaljeno pomoč bi se šel?

windows remote assistance - Iskanje Google :D
https://dolhar.si/

neres ::

Popolnoma nov sistem s SP3 na oddaljenem PCju. Ravno tako Nov SP3 sistem na lokalnem PCju. Vsi zadnji driverji, vse posodobljeno... po pol minute:



Sem res pričakoval da bo kaj boljše s povsem novim sistemom...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152812 (2202) fr!Xy
»

težave z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
132391 (1981) jan01
»

Težava z Remote Desktop

Oddelek: Omrežja in internet
6787 (707) neres
»

Windows xp in samo 127 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
141666 (1482) Cranchi
»

Disk 200GB je v winsih samo 128GB?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51124 (1008) danielka84

Več podobnih tem