» »

Linux FS

Linux FS

Highlander ::

Po nekaj mesecih si bom na en star comp spet namesil eno Linux distribucijo in me zanima, kateri file system je najhitrejši in kakšne so razlike. Katerega priporočate? Velike varnosti ne potrebujem, rad pa bi seveda stabilnost in zanesljivost za domače delo... Comp je Intel 850Mhz, disk pa 5400rpm 10GB UATA/33.

In še to: ali se da usposobit KsCD za digitalno branje avdio CD-jev? Vem, da se da to z ALSA playerjem in XMMS, ampak jaz bi raje KsCD uporabljal. Na netu mi ni uspelo nič najt.

Hvala!

MUC ::

Ext3

Gandalfar ::

vzami Ext3, ker je v vanilla kernelu in deluje in če boš kdaj rabil disk iz windowsow prebrat boš tudi lahko. To je pa iz tvojega stališča poglavitna prednost pred RaiserFS in XFS.

Brane2 ::

Baje da je ReiserFS najveckrat hitrejsi od ext3 in celo od ext2 a jaz nisem opazil nobene drasticne razlike.

Kakorkoli ze, Reiser ali ext3, za tako nekriticno domaco uporabo po moje ni nobene pametne razlike...

root987 ::

Osebno priporočam ReiserFS in ker si dejal da boš namestil to na star sistem z relativno malim diskom, v bistvu ne rabiš podpore za branje linux particije v Windowsih. ReiserFS je precej hitrejši pri datotekah manjših od 4k( Klik!), in prehiti ext3 in ext2 za faktor 10-15x.

Osebno sem v mapah z velikim številom direktorijev in map, od katerih je bila večina resnično pod 4k, opazil precej razlike.

Ext3 je pa "true and tested" linux FS. Obadva(reiser in ext3) pa delujeta stabilno in ti bosta služila zadovoljivo.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira filesystema(linux)

Oddelek: Operacijski sistemi
312326 (1494) zee
»

Nov datotečni sistem ext4 prestopil v fazo testiranja

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
424677 (3288) kekz
»

Gentoo in dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
211061 (922) moj_nick
»

Gentoo - Install from Stage1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
683159 (2671) noraguta
»

Linux datotečni sistemi

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
62619 (2619) Brane2

Več podobnih tem