» »

O gojzarjih

O gojzarjih

«
1
2 3

Okapi ::

Nekaj tem je sicer na slotechu že o gojzarjih, ampak bolj v smislu kaj kupiti, zato odpiram novo, o tem, katere gojzarje imamo, katere smo imeli, pa jih nimamo več, ker nam niso ustrezali, katere bi radi imeli, pa so predragi in podobno.

Za začetek moja dva para.
Že nekaj let imam italijanske (narejene v Romuniji) AKU, model Suiterra. Kupil na razprodaji, za 89 evrov. Nič posebnega, pač bolj osnovni sodobni gojzarji, vibram, goretex... udobni, dovolj stabilni, za moje potrebe več kot dovolj dobri.



Nedavno sem si pa omislil še ene klasične oldskool usnjene gojzarje, brez sodobnih materialov. Bolj zaradi videza, in ker naj bi bili med najbolje narejenimi takšnimi gojzarji na svetu. Firma Courteney, iz - ne boste verjeli - Zimbabweja. Usnje je afriški divji bivol.

  • spremenil: Okapi ()

pegasus ::

Je že tema ...

Anyway, 2x probal domače proalp, 2x fental večino nohtov (in potem čakal mesece, da so se poštimali) ... Sedaj sem na barefoot varjanti vivobarefoot tracker forest, s katerimi lahko hodim tako po asfaltu kot po skalah ali gozdu. Daleč najbolj univerzalen čevelj do zdaj :)

Darko! ::

Okapi, to drugo ni gojzar no !
To je mal bolj masiven gležnar, čevelj za urbano džunglo, pozimi :)

Izgleda pa res fino narejen in fleksibilen.
Všeč mi je ker je spredaj širok.

Imam old skul Alpina usnjen gojzar. Visok, težak, trd in neudoben.

WhiteAngel ::

Jaz nosim za sprehode po lokalnih gmajnah in hribih Alpina Tundra: https://www.alpinashop.si/p1419/visoka-...



Prejšnji par sem nosil skoraj deset let in predlani kupil nove identične. Všeč mi je, ker je podplat višji in trd. Za hojo po koreninah in jesenskemu listju, ko ne veš, kaj je pos njim, idealno. Ni mi pa všeč, ker usnje po kakšni uri hoje po močvari začne prepuščati na notranji strani palcev. Verjetno bi moral impregnirat s čim.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

A pozna (ima izkušnje) kdo čevljarja, ki dobro menja podplate na gojzarjih, po možnosti z vibramom?

deleted ::

Okapi je izjavil:

A pozna (ima izkušnje) kdo čevljarja, ki dobro menja podplate na gojzarjih, po možnosti z vibramom?


Vsak čevljar. Npr. Stivale v Šiški.

Okapi ::

Ne vsk čevljar "dobro", zato sprašujem.
Sicer pa hvala za nasvet.

Xserces ::

Alpina Tibet s širokim kopitom. Zame najboljši čevelj za pomlad/jesen za visokogorje. Za zimo imam Salewa Condor EVO GTX. poleti pa za gore in hosto Salewa MTN Trainer GTX ali pa Alpina Breeze nizke.

WhiteAngel je izjavil:



Prejšnji par sem nosil skoraj deset let in predlani kupil nove identične. Všeč mi je, ker je podplat višji in trd. Za hojo po koreninah in jesenskemu listju, ko ne veš, kaj je pos njim, idealno. Ni mi pa všeč, ker usnje po kakšni uri hoje po močvari začne prepuščati na notranji strani palcev. Verjetno bi moral impregnirat s čim.


Problem alpitexa od zmeraj. Isto imam jaz problem. Stari model tibeta je imel isto alpitex in isto prebije voda po nekaj časa ko se usnje napoji. Impregnacija z mastjo in potem dodatno sprej tega ne rešita. Samo podaljšata čas predno premoči.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

yansek ::

pegasus je izjavil:

Je že tema ...

Anyway, 2x probal domače proalp, 2x fental večino nohtov (in potem čakal mesece, da so se poštimali) ... Sedaj sem na barefoot varjanti vivobarefoot tracker forest, s katerimi lahko hodim tako po asfaltu kot po skalah ali gozdu. Daleč najbolj univerzalen čevelj do zdaj :)


Tudi prisegam na barefoot. Koliko časa že imaš tracker forest? Kako bi ocenil kvaliteto? Kakšni minusi ali plusi?

kuglvinkl ::

Pred leti sem kupil keyland. Nikol se niso zmehcal dovolj. Garmont so menda mehki, tko da imam te na oku za naslednji nakup.
Your focus determines your reallity

bosmla ::

Vivobarefoot majo tudi kje v slo?

zobnik ::

Za doma na kmetiji imam od alpine z vibram podplatom, niso trdi, sam gobe sem pa nabiral z navadnimi dežnimi škornji, ker od alpine ko je podpalt pol zrabljen drsi sploh ko stopiš na korenino oz. kako staro vejo
in padeš vred z gobam.

Ales ::

zobnik je izjavil:

Za doma na kmetiji imam od alpine z vibram podplatom, niso trdi, sam gobe sem pa nabiral z navadnimi dežnimi škornji, ker od alpine ko je podpalt pol zrabljen drsi sploh ko stopiš na korenino oz. kako staro vejo
in padeš vred z gobam.

Vivobarefoot imajo od letnika 2021 naprej funkcijo, da gobe ostanejo pokonci tudi če te odnese! :D

yansek ::

bosmla je izjavil:

Vivobarefoot majo tudi kje v slo?


V Črnučah v Ljubljani je ena trgovina kjer imajo Vivobarefoot obutev.

Xserces ::

imajo Vivobarefoot kakšne malo bolj hribovske?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

celada ::

Okapi je izjavil:

A pozna (ima izkušnje) kdo čevljarja, ki dobro menja podplate na gojzarjih, po možnosti z vibramom?


Shoedoctor v Tržiču. Ni ravno najcenejši toda zrihta pa super.

Alfonso ::

Okapi je izjavil:

A pozna (ima izkušnje) kdo čevljarja, ki dobro menja podplate na gojzarjih, po možnosti z vibramom?


Taca Fužine. Vsi gorski kolesarji iz Ljubljane nosijo k njemu flat čevlje. Tudi gojzarje zrihta.

Okapi ::

Alfonso je izjavil:

Okapi je izjavil:

A pozna (ima izkušnje) kdo čevljarja, ki dobro menja podplate na gojzarjih, po možnosti z vibramom?


Taca Fužine. Vsi gorski kolesarji iz Ljubljane nosijo k njemu flat čevlje. Tudi gojzarje zrihta.

Hvala, tale je blizu, bom začel z njim.

WizzardOfOZ ::

jaz pa prisegam na Lowa gojzarje. za večji del leta imam lowa zephyr gtx mid (tf oznaka - task force). edini ki meni zdržijo vsak dan med 6 do 7 km, pa med vikendi po 20 ali več km pohodov, pa da me podplati ne bolijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

pegasus ::

yansek je izjavil:

Tudi prisegam na barefoot. Koliko časa že imaš tracker forest? Kako bi ocenil kvaliteto? Kakšni minusi ali plusi?
Šele to jesen prešaltal, bom lahko več povedal čez kako leto. Danes naredil 25km, od asfalta preko mokrega gozda pa do 20cm globokega blata, 0 issues.

kuglvinkl ::

pegasus je izjavil:

yansek je izjavil:

Tudi prisegam na barefoot. Koliko časa že imaš tracker forest? Kako bi ocenil kvaliteto? Kakšni minusi ali plusi?
Šele to jesen prešaltal, bom lahko več povedal čez kako leto. Danes naredil 25km, od asfalta preko mokrega gozda pa do 20cm globokega blata, 0 issues.


Ma kaj pa vem :). Men se zdi podobno kot lastniki Priusa 2005... obetavno, mogoče celo uporabno, vendar faking ackward.
Your focus determines your reallity

pegasus ::

Na kakšen način? V mojih očeh so pohodni čevlji nekaj za uporabljat, ne za kazat se v njih.

kuglvinkl ::

pegasus je izjavil:

Na kakšen način? V mojih očeh so pohodni čevlji nekaj za uporabljat, ne za kazat se v njih.


Ah, jebeš kaj si drugi mislijo, ne to.

Pač advanced štunf. Kolk je pa znanosti zadaj (pri Priusu je), pa težko rečem.
Your focus determines your reallity

pegasus ::

Aha, misliš barefoot kot advanced štunf? Odvisno od človeka do človeka in stila hoje ...
Moja izkušnja: delal sem pretežno dolge korake na peto in v četrtem desetletju življenja so se mi začeli pritoževati kolki. Malo sem raziskal mehaniko in tehniko človeške noge in se odločil, da moram stopati bolj na prste in delati krajše korake. Barefoot te v to prisili, pa tudi spodnji del hrbta je hvaležen. Moramo te dolge ure sedenja za tipkovnico nekako balansirati ...

kuglvinkl ::

sej pravi, če ti ustreza, dbest.
Your focus determines your reallity

gruntfürmich ::

zaenkrat sem planikinim Mangart AVS dal podplat zamenjat; 38EUR se mi zdi v Turnišču. se mi ni zdelo da bi nove kupoval, čeprav že kar smrdijo. podplat se ni toliko zlizal kot je že začel odstopat. imam jih bolj za po gozdu kot visokogorje.

nizke pa imam še 5 let stare Salewa GTX.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

A pozna (ima izkušnje) kdo čevljarja, ki dobro menja podplate na gojzarjih, po možnosti z vibramom?


V MB sem dal obnoviti pohodne čevlje za katere sem se skoraj zjokal ko so crknili.
Plačal 60€ za obnovo.
Surova guma je izginila, napol plastika.
Nosil za delo dve leti nakar je vse skupaj crknilo.
Nikoli več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

d4vid ::

WhiteAngel je izjavil:

Jaz nosim za sprehode po lokalnih gmajnah in hribih Alpina Tundra: https://www.alpinashop.si/p1419/visoka-...



Prejšnji par sem nosil skoraj deset let in predlani kupil nove identične. Všeč mi je, ker je podplat višji in trd. Za hojo po koreninah in jesenskemu listju, ko ne veš, kaj je pos njim, idealno. Ni mi pa všeč, ker usnje po kakšni uri hoje po močvari začne prepuščati na notranji strani palcev. Verjetno bi moral impregnirat s čim.


Letos sem jih kupil za delo na hribovski kmetiji, preživel v njih celo poletje in sedaj jih uporabljam za sprehode po gozdu. Za moje pojme odličen nakup, težav s prepuščanjem pa še nisem imel (ne rinem veliko po blatu in močvirju).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

WizzardOfOZ ::

pegasus je izjavil:

Aha, misliš barefoot kot advanced štunf? Odvisno od človeka do človeka in stila hoje ...
Moja izkušnja: delal sem pretežno dolge korake na peto in v četrtem desetletju življenja so se mi začeli pritoževati kolki. Malo sem raziskal mehaniko in tehniko človeške noge in se odločil, da moram stopati bolj na prste in delati krajše korake. Barefoot te v to prisili, pa tudi spodnji del hrbta je hvaležen. Moramo te dolge ure sedenja za tipkovnico nekako balansirati ...

zelo podobno se obnašajo lowa zephyr. križ in kolki so ti hvaležni, meni pa še podplati, ki so me zarado slabih gojzarjev boleli.
mam pa jaz tudi za poleti barefoot pa za v vodo imam adidasove barefoot. sploh za tam, kjer so zelo drseče skale, ker imaš veliko boljši oprijem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Klamzi ::


Alpina Ladakh, poleti za gobarjenje po strminah, pozimi za sneg. V prvem primeru ni prevroče, v drugem pa ne zebe. Premočli mi še niso, je pa res da jih vsake toliko namažem, pa tudi niso bli nikoli več kot par ur v eno na mokrem terenu. So pa težki napram ostalim s sodobnimi materiali.
Sem na hitro sprobal zgoraj omenjen model Tundra, pa mi je pretopel za poletje.

FrRoSt ::

:)):)):)) Ker tema!? :)):)):))

Jaz imam Planikine gojzarje in so praktično (ob primernem vzdrževanju) neuničljivi! 8-)

Naslednji bodo pa iz krokodilje kože! :D Seveda z vibram podplatom! :)):)):))

WhiteAngel je izjavil:

Jaz nosim za sprehode po lokalnih gmajnah in hribih Alpina Tundra: https://www.alpinashop.si/p1419/visoka-...



Prejšnji par sem nosil skoraj deset let in predlani kupil nove identične. Všeč mi je, ker je podplat višji in trd. Za hojo po koreninah in jesenskemu listju, ko ne veš, kaj je pos njim, idealno. Ni mi pa všeč, ker usnje po kakšni uri hoje po močvari začne prepuščati na notranji strani palcev. Verjetno bi moral impregnirat s čim.


Imaš spreje za impregniranje. Tudi vosek pomaga. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

recmajkemi ::

WhiteAngel je izjavil:

..

..

Teh čevljev bi se sam izognil na veliko. Saj je pri dveh parih ta guma/pena/zmes, ki povezuje čevelj s podplatom in blaži hojo v petem letu dobesedno razpadla. Drobilo se je vse v roki. Tako, da tudi v primeru kvalitetnega usnja ne boš mogel uporabljati čevljev naprej, če bi recimo hotel zamenjati podplat.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zimonem ::

Dober gojzar je recimo https://www.cevljarstvo-ratitovec.si/do...

Al pa za svojo ceno...
https://sl.sportsdirect.com/dunlop-neva...
Oboje imam. Pa še ene visoke. Vse šivan podplat.

Tisti lepljeni so bolj , tako, tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

floyd1 ::

Trenutno imam te, kupljene predvsem zaradi dobrih izkušenj z Merrellom iz preteklosti, saj so tudi prejšnji (vibram + goretex) držali skoraj 10 let. Večkrat tedensko za kako uro ali dve po Pohorju.

Imam še ene polvisoke usnjene Eco gojzarje (Vibram, jakovo usnje), kjer pa je od starosti (12+ let) šel podplat (starost - razpokali) in jih moram dat popravit - če se sploh splača. Drugače, za usnjeni čevelj, res mehek (močno, zelo tanko usnje) in lahek. Za hribe super, za pretežno kamniti alpski svet mogoče malo premehki.

GupeM ::

To ni gojzar. To je za na Pohorje, Šmarno goro in Blegoš.

Sicer pa sem dvakrat kupil Merrell, podobno varianto kot ti, le da nizki, ne preko gležnja. Obakrat zelo zadovoljen kar se tiče udobja, vzdržljivi pa nič. Leto in pol vsakodnevne hoje po eno uro, pa so šli v kurac.

gruntfürmich ::

recmajkemi je izjavil:

Teh čevljev bi se sam izognil na veliko. Saj je pri dveh parih ta guma/pena/zmes, ki povezuje čevelj s podplatom in blaži hojo v petem letu dobesedno razpadla. Drobilo se je vse v roki. Tako, da tudi v primeru kvalitetnega usnja ne boš mogel uporabljati čevljev naprej, če bi recimo hotel zamenjati podplat.

mislim da je to klasična smrt gojzerja. zamenjaš podplat in dalje nosiš. vsi to delajo, le da tega ti nisi vedel.
nisem siguren da bi prišit podplat rešil zadevo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

STASI ::

Prvo kar moraš vedeti ko kupuješ gojzarje moraš vedeti za kaj jih boš uporabljal.
okapijevi bivolji gojzarji so zame čisto neuporabni. si ne predstavljam, da bi z njimi v kaki steni lezel. podobno z bosonogo obutvijo in drugimi alternativami. si ne predstavljam kako bi gor dal dereze.
pred časom sem govoril z čevlarjem ki ima taco. saj sem ga spraševal za approach čevlje. mi je rekel, da so včasih bili alpina top, sedaj pa naj se jih ognem. trenutno imam lasportiva visoke gojzarje za polavtomatske dereze (ne vem modela) in lasportiva approach čevlje. glede na zlorabo obojih sem zelo zadovoljen. edina stvar ki me moti so vezalke. tega pa lasportiva ne zna narediti.
ko bom kupoval naslednje gojzarje bom gledal med lasportiva, scarpa in garmont obutvijo. eventuelno monturo ali pa salewo.
V moji najljubši trgovini so mi svetovali za popravilo pohodne obutve https://shoedoctor.eu/. Sem pa pred leti dal od žene plezalnike popraviti k tipu v Šiško (v bližini Žaka), pa sem bil zelo razočaran. Je uničil čevelj. Žena ga ni mogla več obuti.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Zimonem ::

Cementirane gojzarje je precej težko menjati podplat. Saj je ta del čevlja. Pri šivanih se menja samo guma. Notranji podplat je pa kos usnja.

dfgdfg ::

Alpina. Sam bejžte stran. Pred kakimi dvemi leti sm opisal mojo izkušnjo z vojaškimi škornji Arpanez. Po enem tednu je bil podplat stran. Nesem nazaj, dobim drug, na novo naleplen podplat gor. Spet mine en teden ...in spet podplat stran. Nesem nazaj, hočem, da mi vrnejo denar, ... dobim sredinca. Škornji iz besa romajo v smeti. Niso moji živci vredni tega, da se bom tm z eno prodajalko kregal,... V eni drugi temi je bla debata, kao slovensko, kupuj slovensko, podpiraj domačo industrijo. Zakaj že? Ker ne zna naša največja tovarna obutve fakin podplata na cevelj nalimat? Za pokozlat.

Dobri čevlji so Mammut in za lažje trekinge La Sportiva, pa Ratitovec so bli učas legendarni gojzarji, ...kako je zdej ne vem

Zimonem ::

Ratitovec so vredu. Zraven dobiš še rezervne šnirnce in vložke. Edino včasih kaj Muti z materjali. Itak so pa meindlov kopit. Sicer pa med alpino in planiko že dolgo planika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

RockyS ::

STASI je izjavil:

Prvo kar moraš vedeti ko kupuješ gojzarje moraš vedeti za kaj jih boš uporabljal.
okapijevi bivolji gojzarji so zame čisto neuporabni. si ne predstavljam, da bi z njimi v kaki steni lezel. podobno z bosonogo obutvijo in drugimi alternativami. si ne predstavljam kako bi gor dal dereze.
pred časom sem govoril z čevlarjem ki ima taco. saj sem ga spraševal za approach čevlje. mi je rekel, da so včasih bili alpina top, sedaj pa naj se jih ognem. trenutno imam lasportiva visoke gojzarje za polavtomatske dereze (ne vem modela) in lasportiva approach čevlje. glede na zlorabo obojih sem zelo zadovoljen. edina stvar ki me moti so vezalke. tega pa lasportiva ne zna narediti.
ko bom kupoval naslednje gojzarje bom gledal med lasportiva, scarpa in garmont obutvijo. eventuelno monturo ali pa salewo.
V moji najljubši trgovini so mi svetovali za popravilo pohodne obutve https://shoedoctor.eu/. Sem pa pred leti dal od žene plezalnike popraviti k tipu v Šiško (v bližini Žaka), pa sem bil zelo razočaran. Je uničil čevelj. Žena ga ni mogla več obuti.



Koliko pa je bila cena teh, da si lahko kar tako pozabil na denar?

mn ::

Okapi je izjavil:

Alfonso je izjavil:

Okapi je izjavil:

A pozna (ima izkušnje) kdo čevljarja, ki dobro menja podplate na gojzarjih, po možnosti z vibramom?


Taca Fužine. Vsi gorski kolesarji iz Ljubljane nosijo k njemu flat čevlje. Tudi gojzarje zrihta.

Hvala, tale je blizu, bom začel z njim.


Zgolj v vednost. Shoe doctor ima tudi pick&return po pošti in osebni prevzem na večih lokacijah, tudi v Ljubljani.

https://shoedoctor.eu/pickreturn-2/
https://shoedoctor.eu/prevzem/

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:


mislim da je to klasična smrt gojzerja. zamenjaš podplat in dalje nosiš. vsi to delajo, le da tega ti nisi vedel.
nisem siguren da bi prišit podplat rešil zadevo...

Teoretično lahko vsakemu čevlju zamenjaš podplat, samo da pri nekaterih sodobno narejenih (kjer je podplat integriran z notranjim podplatom in "zacementiran" na zgornji del) je to poseg, ki stane toliko, ali več, kot nov čevelj. Ker gre pri menjavi podplata za ročno delo evropskega čevljarja, pri novem pa za tekoči trak na Kitajskem.

Večina "superg" in tekaških čevljev je narejenih tako. Pri teh niti ni potrebe, da bi bili narejeni tako, da menjaš podplat, ker se zgornji del (tekstilen, plastičen) obrabi približno enako hitro (velikokrat celo hitreje) kot podplat.

Pri klasično narejenih je pa menjava podplata trivialno opravilo, ker so že v osnovi narejeni tako, da v življenjski dobi čevlja (usnjenega zgornjega dela) vsaj 2-3x zamenjaš podplat.

tonttu ::

No ja, osebno mi na misel ne pride da bi menjal podplate, ker je v casu ko zgonis podplat tudi preostal del cevlja vse prej kot nov. Je pa tudi res, da ni denarja, da bi v letu 2022 ob vseh sodobnih materialih nosil ledraste gojzarje izpred 100 let.
Tisto "razpadanje" podplata je pa zaradi starosti pene in njene neuporabe. PRi redno uporabljanih cevljih ti guma ne bo nikoli tako razpadla. Pri redko uporabljenih pa razprade precej hitreje.

energetik ::

Okapi je izjavil:

Nekaj tem je sicer na slotechu že o gojzarjih, ampak bolj v smislu kaj kupiti, zato odpiram novo, o tem, katere gojzarje imamo, katere smo imeli, pa jih nimamo več, ker nam niso ustrezali, katere bi radi imeli, pa so predragi in podobno.

Za začetek moja dva para.
Že nekaj let imam italijanske (narejene v Romuniji) AKU, model Suiterra. Kupil na razprodaji, za 89 evrov. Nič posebnega, pač bolj osnovni sodobni gojzarji, vibram, goretex... udobni, dovolj stabilni, za moje potrebe več kot dovolj dobri.

Za redno uporabo imam prav take AKU, sicer starejši model. Za naprej kupujem samo še tak tip gojzarja, in to Decathlonove gojzarje, ki so odlični za svoj denar. Kot imam tudi pohodne superge iz Decathlona, nepremočljivi že 3 leta redne uporabe, podplat odličen, udobni. Ni razloga, da bi nabavljal karkoli dražjega (firme). Tole:



Imam sicer še staro Planiko, usnje, nastavki za avtomatske dereze, težek kot svinja. Ampak so spravljeni v omari, nosim jih praktično nikoli. Tehnologija je napredovala, držati se težkega usnja je brezveze.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

tonttu je izjavil:

No ja, osebno mi na misel ne pride da bi menjal podplate, ker je v casu ko zgonis podplat tudi preostal del cevlja vse prej kot nov. Je pa tudi res, da ni denarja, da bi v letu 2022 ob vseh sodobnih materialih nosil ledraste gojzarje izpred 100 let.

Menjava podplata stane (pri malo prej omenjenem doktorju za čevlje) 45 evrov (za vibramov podplat). Pri spodobno narejenih sodobnih gojzarjih ali delovnih čevljih (še zlasti, če si vsaj malo skrbel zanje, v smislu čiščenja, negovanja usnja) za 100+ evrov je zgornji del še čisto uporaben (in lepo "uležan" po tvoji nogi). Če ti čevelj kot tak odgovarja, je čista neumnost (posledica potrošniške miselnosti) kupovati nov čevelj.

Kupiš dober usnjen gojzar/delovni čevelj in ga imaš lahko 10+ let, vmes 2-3x zamenjaš podplat, in je bolje (in ceneje), kot v tem času kupiti 3 pare poceni čevljev.

tonttu ::

Za delovne cevlje ne vem, za gojzarje pa kot sem rekel... danes mi na misel ne pride, da bi imel usnjene, kar je mogoce tudi razlog, da ni gojzarjev, ki bi mojo uporabo zdrzali 10 let. Je pa res, da nisem ravno tipicen uporabnik gojzarjev... za poleti ni najmanjse opcije da bi zamenjal trail running copate za gojzarje za po hribih, pozimi jih pa tudi uporabljam precej specificno, saj sem raje v pancarjih (je vecji uzitek za dol :)))

Groot ::

tonttu je izjavil:

Za delovne cevlje ne vem, za gojzarje pa kot sem rekel... danes mi na misel ne pride, da bi imel usnjene, kar je mogoce tudi razlog, da ni gojzarjev, ki bi mojo uporabo zdrzali 10 let. Je pa res, da nisem ravno tipicen uporabnik gojzarjev... za poleti ni najmanjse opcije da bi zamenjal trail running copate za gojzarje za po hribih, pozimi jih pa tudi uporabljam precej specificno, saj sem raje v pancarjih (je vecji uzitek za dol :)))


Torej dejansko hočeš povedati da sploh ne uporabljaš gojzarjev, ampak vseeno pa komentiraš o tem kaj je najbolj smiselno pri njihovi uporabi. Logično

tonttu ::

Dejansko jih uporabljam v razmerah, kjer jih vecina ne ;) In zato sem napisal, da leta 2022 ni najmanjse opcije, da bi vzel gojzarje iz leta 1950.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

STASI ::

RockyS je izjavil:

STASI je izjavil:

Prvo kar moraš vedeti ko kupuješ gojzarje moraš vedeti za kaj jih boš uporabljal.
okapijevi bivolji gojzarji so zame čisto neuporabni. si ne predstavljam, da bi z njimi v kaki steni lezel. podobno z bosonogo obutvijo in drugimi alternativami. si ne predstavljam kako bi gor dal dereze.
pred časom sem govoril z čevlarjem ki ima taco. saj sem ga spraševal za approach čevlje. mi je rekel, da so včasih bili alpina top, sedaj pa naj se jih ognem. trenutno imam lasportiva visoke gojzarje za polavtomatske dereze (ne vem modela) in lasportiva approach čevlje. glede na zlorabo obojih sem zelo zadovoljen. edina stvar ki me moti so vezalke. tega pa lasportiva ne zna narediti.
ko bom kupoval naslednje gojzarje bom gledal med lasportiva, scarpa in garmont obutvijo. eventuelno monturo ali pa salewo.
V moji najljubši trgovini so mi svetovali za popravilo pohodne obutve https://shoedoctor.eu/. Sem pa pred leti dal od žene plezalnike popraviti k tipu v Šiško (v bližini Žaka), pa sem bil zelo razočaran. Je uničil čevelj. Žena ga ni mogla več obuti.



Koliko pa je bila cena teh, da si lahko kar tako pozabil na denar?

Pozabil na denar???
Drugače so bili visoki cca 350€ nizki pa so bili cca 130€ (z 10% popustom).
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858226570 (3047) theStranger
»

Obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9420901 (2750) gruntfürmich
»

Klasične dereze, letni mehki gojzarji

Oddelek: Šport
255489 (1464) theStranger
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257377 (5827) erkgheoruugh
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331303 (27598) Kleemen

Več podobnih tem