» »

format c: na XP-jih

format c: na XP-jih

No0ne ::

No morn povedat da sn ze celi slo-tech preisko.. pa najdo ze kr nekaj tem o tem, pa mi se vedno ni nic jasno:( kr zadeva je taka da so se mi XP-ji cist sfukali in mi več ne kazejo meni-ja START in namizja... zato sn se odloco da formatiram. Naredu sm zagonsko disketo (sou sm v Moj racunalnik in floopy in sem izbral naj formatira disketo.in naredi zagonsko disketo) ampak zdaj je problem kr nevem kak se tega dalje lotit.. kr najprej sm ob zagonu pritisno F8 ... sam tam nisn najdo dobene funkcije ..iz katere bi zagnal samo disketo .. prosim pomagajte mi .. kr mi ni vec nic jasno..:'(
.:. No`0ne liVe§ 4eW3r .:.

Scorpia ::

V biosu mores nastavit, da ti naprej pregleda disketo ne pa disk oziroma kakor imas nastavljeno.Poglej v bios za zagon.

Sydk ::

sistemsko disketo moras narest v winsih98, tale narejena v win xp bo nekaj corruptana če boš poskušal, raje ne:)) ko boš imel to zagonsko disketo pojdi v bios (ob zagonu DEL ali F1) in nastavi First boot device = floopy, daj disketo not, resetiri in boš v dosu, uporabi format.com c: in formatiraj, potem gres spet v bios in das First boot device CD ROM, in not cd z winsi in gre potem vse avtomatsko, ce ti se kj ni jasn pa samo praši:)

cekr ::

Malo si zakompliciral.
V BIO-u nastavi štart s CD-ja, vstavi CD od WinXP, in poženi, naprej pa kar sledi inštalaciji, ko te bo vprašal na katero particijo naj inštalira sistem. Tam naredi format in zadeva bo čista.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sydk ::

cekr: jebiga, stara šola:D

No0ne ::

Sydk a bi se dalo na netu ki najt vsebino zagonske diskete, kr jaz sn probo z to iz xp in zadeva ni delala... in kaj za vraga pomeni
uporabi format.com c: in formatiraj
kr jaz sm napisal sam format c: ,kar pa očitno ni dovol :( in zadeva ni delaovala :'(
.:. No`0ne liVe§ 4eW3r .:.

Sydk ::

ker nimas pravi file...povej mi mail pa ti sendam vsebino zagonske in pravi format.com
se lazje če imaš icq

Sydk ::

lahko pa poskusiš kot ti je svetoval CEKR, a na ta način še nisem počel tega...

Zoidberg ::

Pa sej WinXP cd dobro formatira še particije si lahko narediš
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

tony ::

Ce ti noce formatirat vrzi CD v kanto;)

mescaline9 ::

Cekr je dal odličen, vedno delujoč in najbolj hiter predlog. Posluži se ga in vrzi že tisto disketo v kanto.

Boot s cdja, pobrišeš particijo po navodilih, ki te spremljajo, narediš novo in sformatiraš.

Vse ti piše na ekranu, ti sam beri

flipflop ::

Seveda če ima bootable CD. Če ga nima...

hruske ::

Če nima boot cdja pa lahko sname boot disketo za zagon namestitve ikspejev s cdja z downloads.microsoft.com.

nicjasno ::

Si probal v winsih prek taskmanagerja zagnat explorer.exe?

Zdravko ::

tukaj dobiš boot diske:
http://www.bootdisk.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201927 (1603) sirotka
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282068 (1703) kerrigh
»

disk se ne formatira

Oddelek: Strojna oprema
131555 (1382) koli99
»

instaliranje windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141985 (1823) Cokolesnik
»

Deinstalacija Win2000?

Oddelek: Operacijski sistemi
51513 (1434) andrej

Več podobnih tem