» »

Analogni Stereo VU Meter

Analogni Stereo VU Meter

MI$$ION ::

Doma imam en VU meter vendar ne vem kaj moram narest da bi delal. Priključil sem kabel iz slušalk na + in - vendar se nič ne zgodi? VU meter imam 4 vtiči (2-, 2+) en + in - sta za levga in enako za desnega. a moram kako drugače priključit?

PS: Če na + in na - dam 9V baterijo se tista palčka premakne čisto do vrha.

+ ----| / 0 \ |----- +
L - ----| / 1 \ |----- - R

tako naj bi izgledal če kdo razume. te poševnice so kao tisti dve palčki!
  • spremenil: MI$$ION ()

Highlag ::

S temi inštrumenti je tako, da imajo maksimalen odklon pri neki napetosti. Kakšna je pa ta napetost je pa popolnoma odvisno od samega inštrumenta.

Kako občutljiv je tvoj VU meter lahko ugotoviš če na baterijo vežeš potenciometer npr. 10000Ohmov. Srednji odcep vežeš na input (+) pin Vu metra, poleg tega moraš vezati še - pol baterije na - Vu metra. Potem potenciometer počasi vrtiš tako, da se drsnik pomika od - pola baterije proti + polu baterije. Ko imaš maksimalni odklon izmeriš napetost na vhodu VU-metra.

Ti poizkušaš priključiti VU meter na izhod za slušalke.
1. Izhod za slušalke ima zelo majhen signal. (premajhen)
2. čisto možno je, da boš rabil še kakšno diodo za usmerjanje signala do Vu metra (če nima vgrajenega usmernika)


ASCI risanje ne dela :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

MI$$ION ::

Kam pa prispajkam diodo? Kje pa potem dobim močnješi (večji) signal?

Se ne spoznam tolk na elektronko!

Spajky ::

za zadevo priklopit na signal za slušalke, bi potreboval vsaj eno stopnjo predojačenja in nato "usmernik" po kanalu, nekaj takega kot ima moj Led VU na moji strani pod elektroniko; ma si rekel, da se ne štekaš v elektriko kej preveč, naj ti kak hobi elektro frend pomaga praktično, ker je mal nerodno objašnjavat nekomu, ki se baš ne šteka v podrobnosti ....8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

blazp88 ::

rabil boš kako vezje, drugače pa dobiš v Conradu kit za ene dva jurja.

BaRtMaN ::

Mene tudi zanima tale modifikacija, pa se ne spoznam kaj preveč ne elektroniko. V Conradu sem našel stereo VU meter, zanima me samo, ce rabim kakšno posebno vezje še, ali ga lahko direktno priklopim.

Hvala vsem!

EDIT: Na Metku mods je en lušten test Musketeerja, zadevice, ki ima 3 VU metre. Audio VU meter je priključen direktno na audio izhod (integrirane) zvočne kartice, edino kar bi lahko bilo težava je vezje, ki pa ni ravno višek tehnike. :8)


Pravkar zvedel, da V Conradu nimajo na zalogi in dobijo čez približno en mesec. :(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Lio ::

že vidu, fensi-ampak ne preveč funkcionalno. Ja pa nucu bi še usmernik, dobiš ga tud v conradu, mal poglej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim mojstra za led diode =) za nasvet

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142057 (1709) ;-)
»

Problem z Fostex mešalno mizo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202390 (2037) Azrael
»

Utripanje LED diod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145568 (5395) Mikron
»

kako se veze VU meter ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
191517 (1246) iNN
»

Vu led mod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262612 (2030) Azrael

Več podobnih tem