» »

Na pomoč; odstranjevanje ventilatorja iz talne Mitsubishi klime

Na pomoč; odstranjevanje ventilatorja iz talne Mitsubishi klime

matijadmin ::

Dober večer, pri čiščenju notranje talne enote klime Mitsubishi MFZ-KJ35VE2 sem naletel na težavo. Ko sem odpustil (odstranil) vijak, ki pričvrščuje vodoravni ventilator na osovino motorja, se ventilator z nje ne izmakne. Po servisnih navodilih, bi moral zdaj odstraniti ležišče motorja in motor (tega drugega ne morem) in nato razmakniti izmenjevalca toplote in vzeti ventilator ven. Poskušal sem tresti, vleči levo, desno, gor in dol, pa nič. S silo težko kar koli narediš, ker je vse skupi vpeto v gumo in pleše. Ima kdo kako idejo, kako to rešit in zakaj do tega pride? Še slika vijaka, ki sem ga odstranil.

 Vijak

Vijak

Vrnite nam techno!

Pac-Man ::

Sicer gre za stensko, ampak je verjetno podoben koncept. Na drugi strani moraš odvit rebra, da gre ležaj stran.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

matijadmin ::

Hvala. Ja, podobno je. Jaz sem enega Indijca, ki je Mitsubishijevo stensko razstavljal, pogledal. Sem pa rešil, hinta ni bilo v videih, žal.

Za nadalje sem poznal postopek, kako pridobiti odprtino za ven vzet ventilator.

Meni se ventilator ni zmaknil z osovine potem, ko sem odvijačil vijak, ki ga je nanjo držal. Če sem ga potiskal levo ali desno, sem samo vlekel gumo impelerja. Zapeklo se je. Rešitev je bila preprosta. Z eno roko sem s prsti fiksiral motor z utežjo, ki ju povezuje impeler, da je bilo vse skupaj togo, z drugo pa sem sunkovito in hitro potisnil ventilator po osovini proti motorju. Je spustilo in nadaljen sem uspel vse razstavit BP.

Klima čista in pripravljena za zimo kot mora biti. Dvomim, da se samo z vodo na pritisk brez razstavljanja da dobro očistiti ventilator not med in za lamelami. Še s krtačko ni šlo vse enostavno stran. Kaj šele s peno, tisto bolj malo očisti.
Vrnite nam techno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtodeli Fiesta - RABIM POMOČ

Oddelek: Na cesti
245967 (5180) SkIDiver
»

Meganu ne deluje ventilator

Oddelek: Na cesti
167753 (7270) shadeX
»

Rezerevni deli - kje dobiti

Oddelek: Strojna oprema
161674 (943) Assass1n
»

odpiranje laptopa toshiba

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71697 (1452) Modiano
»

Odpiranje prenosnika HP 6735s

Oddelek: Pomoč in nasveti
82282 (2108) jurre

Več podobnih tem