» »

Rezerevni deli - kje dobiti

Rezerevni deli - kje dobiti

Grizzly ::

Imam 4 leta starega prenosnika ASUS X50SL, ki zaenkrat še dobro dela, pa tudi zmogljivost je za današnji čas še sprejemljiva. Edini problem je njegova glasnost... včasih je kar moteče glasen, pa tudi če imam samo prazno namizje pred seboj. Zelo verjetno je ventilator že toliko obrabljen, da bi ga moral zamenjat. Zanima me, samo, kje (v Sloveniji) bi se dalo dobiti rezervni/novi ventilator za omenjen prenosnik? Pa tudi baterija gre počasi h koncu, saj mi v povprečju zdrži le nekaj več kot 1 uro. Kje dobiti ventilator in baterijo?

amigo_no1 ::

Ebay.
Za Paypal kartico lahko uporabiš predplačniško kartico Visa Electron :
http://slo-tech.com/forum/t450878/p3597...

Zgodovina sprememb…

Šimpanz ::

Servis za Asus notesnike pri nas ima podjetje Sistem ena tako da vpraši pri njih.

krneki007 ::

Če ni bil v 4 letih nikoli očiščen,je to verjetno edini problem.Razstavi,spihaj prah,na novo nanesi termalno pasto...

Grizzly ::

Nekajkrat sem očistil samo reže na zadnji strani, skozi katere piha zrak. Bi moral še kaj drugega očistit? A je pomembno katero termalno pasto uporabim? Vidim namreč, da je mogoče dobiti več vrst termalnih past.

krneki007 ::

Potrebno je odstraniti celoten hladilni sistem in ločiti ventilator od hladilnika,ker se vmes ponavadi nabere prah.Pri ponovni montaži pa se nanese nova pasta,ker je stara ponavadi čisto suha.Vsaka termalna pasta je boljša kot nič ali pa suha :)

lp

Riff ::

si bom sposdu temo: frendu je šla matična pr HP 6735S, na bolhi ni nč patnga razen še en 2 z isto (okvara matične), moramo iskatna e-bay ali se da dobit kje drugje ?

Pyr0Beast ::

Pozabi, serijska napaka, se ne splača rihtat
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Riff ::

thnx mi je bilo sumljivo kar 2 na bolhi z isto okvaro :D

Pyr0Beast ::

Good reasoning :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Grizzly ::

Če se vrnem nazaj k svojemu problemu.... sem odprl zgoraj navedeni prenosnik in si ogledal zadevo, ki zgleda takole:

Več trenutno ne morem odpreti, ker je kovinsko ohišje za ventilator pritrjeno s posebno majhnimi vijaki, ki pa jih trenutno nimam pri sebi. Če odvijem navadne vijaki, pokrova ne snamem, lahko samo odstranim celotno strukturo iz prenosnika.
Drugače pa zadeva na prvi pogled niti ni videti tako zaprašena. Kaj pravite, je ventilator res tako zaprašen, ali je že zmatran? In če je potrebna menjava, kje dobiti novega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grizzly ()

fosil ::

Na ebayu.
Tako je!

krneki007 ::

odstrani še ventilator,se že na daleč vidi,da je med ventilatorjem in hladilnikom vse zabasano

Assass1n ::

Jop ventilator ven pa na kompresor, če ne gre zatakni ventilator z nečem pa spihaj.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nightbird ::

jap komot odstraniš ventilator, je samo z dvema šraufoma pritrjen. in spucaš ven. prav neverjetno je kolko se nabere tam med ventom in rebri. mam namreš isti prenosnik in se je kar poznalo (pri hlajenju in tišini :)) ko sem tam ven nesnago spucal. bi pa moral zemenjati tudi termalno pasto pod hladilnim sistemom, vendar še nisem tako daleč prišel :)

Grizzly ::

Zdej če prav razumem, če odstranim samo ta kovinski pokrov, da pridem do ventilatorja, še ne rabim termalne paste (sprašujem zato ker je niti nimam pri sebi). Bi jo pa potreboval, če bi celotno konstrukcijo (ki jo vidite na sliki) odstranil iz prenosnika. A mam prav? Da ne bo potem kaj zagorelo v prenosniku....

nightbird, tebe bom pa mogoče še kontaktiral, če me bo še kaj zanimalo. Bom čez vikend ko bo časa prenosnik spet razstavil in probam spucat.

Assass1n ::

Na sliki imaš le ventilator, če boš le njega odstranil ne rabiš termalne paste. Potem tista bakrena cevka, ki gre naprej na procesor in vrjetno še kam tam pa jo rabiš.
Zgoraj levo je en vijak, mali križni tega odvij. Potem pa spodaj desno imaš še nekaj, al je vijak al pride tja tipkovnica ne vem, če je vijak da odvi. Potem bi moral ventilator stran, počasi ga dvigni in odklopi.
Spihaj pa obratno sestavi.

PS: ko pihaš se ventilator ne sme vrtet!
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 8/8.1/10 hropeče, Kubuntu blesteče?

Oddelek: Operacijski sistemi
394725 (3634) Siddh
»

Pregrevanje prenosnika (čiščenje)

Oddelek: Strojna oprema
204405 (3294) Invictus
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518349 (13924) Zheegec
»

Prenosnik se mi pregreva hitro po zagonu - iščem serviserja

Oddelek: Pomoč in nasveti
262552 (2008) daljinec
»

glasen prenosnik in visoka temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142722 (2536) BorutK-73

Več podobnih tem