» »

USTVARJANJE SVOJEGA PREBIVALIŠČA

USTVARJANJE SVOJEGA PREBIVALIŠČA

«
1
2 3 4

Prikupno zme ::

Pozdravljeni,
premalo vem o teh stvareh katere omenja naslov. Kako si lahko človek ustvari nek svoj objekt kjer lahko živi sam (stanovanje/majhna hiša). Vse je tako drago in traja da dobiš dovoljenja. Faks mam, službo mam imam pa tudi 28 let in hočem čimprej na svoje. Ovira pa so finance.
Kakšen nasvet mogoče?

Za koristne nasvete 100x hvala, kakšnih trapastih pa prosim niti se ne trudi pisat

immortan ::

delaj na pune, zasluži denar, koristi mama hotel (to je the best option trenutno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: immortan ()

Pithlit ::

Al pa narediš kot en kup ostalih: kredit za 30 let al pa najem. V obeh primerih boš plačeval k črnc, ampak sam v enem boš na koncu lastnik nečesa. Razen če ti nekje uspe dobit neko stvar kjer se ti najemnina šteje v eventuelno kupnino.

Ne vem pa kaj ma "faks mam" z vsem tem.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

kixs ::

Imas parcelo? Imas gozd/les? Potem si lahko manjso hisko iz lesa skoraj sam naredis ali pa vsaj za dosti manj denarja.

Mato989 ::

Ti bom jaz povedal:

1. Če lahko ostaneš doma ostani doma in daj staršem nekaj desetakov ali stotaka (če rabijo oz. pričakujejo)
2. Varčuj, varčuj, varčuj, skenslaj 90% luksuza in dajaj na stran, cilj je da prihraniš 40.000 EUR gotovine, če živiš v hotelu mama je to ob solidni službi možno v 3-4 letih
3. Pogodba za NDČ
4. Kupi 1-2 sobno stanovanje nekje, kjer ni predrago (ne LJ ipd razen če imaš 3k bruto plače)
5. lajf naprej.

Če ti to uspe (še bolje je če dobiš partnerja ki varčuje podobno kot ti in skoraj razpolovita čas varčevanja ali pa povišata kvadraturo kupljenega) boš hvaležen sam sebi za te "izgubljena 4 leta" čez 10-20 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

val46 ::

Ok mato, račununanje ti ravno ne gre vidim :) 40000€ v 3-4 letih? v 3 letih je to 1111€ na mesec. v 4 pa 833€ na mesec. Zdaj pa povej, koliko je zate ta solidna služba s solidno plačo, da bi si lahko privoščil toliko prišparat na mesec? Ob predpostavki, da ima OP vsaj telefon, internet, pa morda avto, valda zavarovanje in jest ter pit tudi najbrž da nekaj mora. Poleg tega pa še dajat stotaka mami za njen hotel vsak mesec...Kaj je zate 90% luksuza? Vse kar sm jst napisal je dandanes skoraj da nuja, ne luksuz. Tisto pogodbo za NDČ si pa tud lahko nekam vtakneš, ker če gre firma falit, ti nobena pogodba nič ne pomaga. Ali pa če se enostavno šefu ne dopadeš več. Vsa razlika je sam v tem, da lažje dobiš kredit, ampak to še vedno ne pomeni, da če dobiš odpoved, da ti bo firma plačevala tvoj kredit naprej, namesto tebe. Ampak ok, to so tvoje ideje, naj ti bo.

Mato989 ::

val46 je izjavil:

Ok mato, račununanje ti ravno ne gre vidim :) 40000EUR v 3-4 letih? v 3 letih je to 1111EUR na mesec. v 4 pa 833EUR na mesec. Zdaj pa povej, koliko je zate ta solidna služba s solidno plačo, da bi si lahko privoščil toliko prišparat na mesec? Ob predpostavki, da ima OP vsaj telefon, internet, pa morda avto, valda zavarovanje in jest ter pit tudi najbrž da nekaj mora. Poleg tega pa še dajat stotaka mami za njen hotel vsak mesec...Kaj je zate 90% luksuza? Vse kar sm jst napisal je dandanes skoraj da nuja, ne luksuz. Tisto pogodbo za NDČ si pa tud lahko nekam vtakneš, ker če gre firma falit, ti nobena pogodba nič ne pomaga. Ali pa če se enostavno šefu ne dopadeš več. Vsa razlika je sam v tem, da lažje dobiš kredit, ampak to še vedno ne pomeni, da če dobiš odpoved, da ti bo firma plačevala tvoj kredit naprej, namesto tebe. Ampak ok, to so tvoje ideje, naj ti bo.


Če ima faks (kot pravi) bi moral s faksom pri 28tih imet načeloma cca 2-4 leta delovne dobe, v tem času bi moral prit vsaj do plače cca. 1.800 bruto ali 2.000 bruto (če je ok študiral, ne pa LGBT woke faksov) če ima 1.800 bruto + dodaten na delovno dobo 1-2% + max malico pomeni da dobi na TRR 1.378EUR + potne stroške...

Če od tega ni sposoben (medtem ko živi v hotelu mama) dat na stran VSAJ 833EUR/mesec potem pač jebiga...

Jaz sem leta 2014 delal za minimalca, ne vem kolko točno je bil, pa sem mesečno dal od minimalca 500EUR na stran, pa ne vem če sem dobil več kot 750EUR na TRR...


Seveda če s faksom ni sposoben dobit 1.800 BRUTO potem je vprašanje če se je splačalo 3-5 let študirat, ampak to je debata za kje drugje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

teslam2 ::

najdes si bogato babo al pa tipa, problem solved

inferno666 ::

Kupiš staro hišo v neatraktivnem kraju. Počasi jo potem obnavjaj.

Drugače pa ne poslušat ljudi, ki kvasijo o varčevanjih. Slocenci samo šparajo, ne znajo pa vlagat, Predvsem ker enačijo vlaganje v slovenske sklade, varčevanja, zavarovanja, ki so se v večini primerov izkazali za nateg, s čisto legit instrumenti v tujini. Vlagaj mesečno v varne naložbe (ETF, zlato). Da ti raste vsaj hitreje kot inflacija.

kriptobog ::

val46 je izjavil:

Ok mato, račununanje ti ravno ne gre vidim :) 40000EUR v 3-4 letih? v 3 letih je to 1111EUR na mesec. v 4 pa 833EUR na mesec. Zdaj pa povej, koliko je zate ta solidna služba s solidno plačo, da bi si lahko privoščil toliko prišparat na mesec? Ob predpostavki, da ima OP vsaj telefon, internet, pa morda avto, valda zavarovanje in jest ter pit tudi najbrž da nekaj mora. Poleg tega pa še dajat stotaka mami za njen hotel vsak mesec...Kaj je zate 90% luksuza? Vse kar sm jst napisal je dandanes skoraj da nuja, ne luksuz. Tisto pogodbo za NDČ si pa tud lahko nekam vtakneš, ker če gre firma falit, ti nobena pogodba nič ne pomaga. Ali pa če se enostavno šefu ne dopadeš več. Vsa razlika je sam v tem, da lažje dobiš kredit, ampak to še vedno ne pomeni, da če dobiš odpoved, da ti bo firma plačevala tvoj kredit naprej, namesto tebe. Ampak ok, to so tvoje ideje, naj ti bo.



Mato ne rabi znati racunati, ker ko mu zmanjka mu primakne stari.

Drugace pa. Delat in kredit. To je to. Dobiti cim boljso sluzbo, zgradi si dobro kariero i to je to. Ne gre pa cez noc.

Btw. Dovoljenje se hitro dobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Malidelničar ::

To z matotovim prihrankom je v bistvu kar realno (ok +/- give or take). Če res stiskaš na polno se da ogromno prihranit. Vem sam. Je pa potrebno pametno izkoristiti 'mama hotel' in seveda imeti pravi faks (se pravi FF/FDV/EkonF/PF/FSD vsi odpadejo) - če nisi pravi za STEM fakse je pa bolje imeti poklicno/srednjo tehnično. V tem primeru se pa matotov model definitivno izide oz. ga je možno še dodatno tweakat.
Mladi smo zajebali, ker smo šli po drugi poti, kot jo je predlagal Mato.
Vem, ker sem zajebal sam.
LP

Aja, en nasvet: Ljubljana/Osrednjeslovenska regija je overrated. LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

To z matotovim prihrankom je v bistvu kar realno (ok +/- give or take). Če res stiskaš na polno se da ogromno prihranit. Vem sam. Je pa potrebno pametno izkoristiti 'mama hotel' in seveda imeti pravi faks (se pravi FF/FDV/EkonF/PF/FSD vsi odpadejo) - če nisi pravi za STEM fakse je pa bolje imeti poklicno/srednjo tehnično. V tem primeru se pa matotov model definitivno izide oz. ga je možno še dodatno tweakat.
Mladi smo zajebali, ker smo šli po drugi poti, kot jo je predlagal Mato.
Vem, ker sem zajebal sam.
LP

Aja, en nasvet: Ljubljana/Osrednjeslovenska regija je overrated. LP



Seveda je, so pa nekateri pogoji... glavni niti ni ta ki ga opisuješ ti ampak:

1. življenje free pri starih kjer daš max 50EUR starim za "položnice"
2. Brez luksuza in edino kar plačaš sam je dodatno zdr. in telefon
3. Avto je low budget stuff ki ti letno ne porabi več kot 500EUR (torej servis + zavarovanje in cestnina)
4. Tu je pa komaj to kar pišeš ti glede izobrazbe... ker 1,8k bruto lahko dobiš tudi brez izobrazbe če ti je cilj samo prihodek...


Ampak kritični sta točki 1 in 2... kajti če teh 2 ni, potem pač to ni realno dosegljivo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

OneYellow ::

Tako ja, 200 EUR je vrh glave na mesec za porabit. Potem ko imaš pa familijo pa zvišaš budget na 300 EUR. :)

Pa ne pozabi, kar boš našparal že naslednje leto ne bo ustrezalo zvišanju cen nepremičnin. Tako da jaz bi upošteval kriptoboga, delat pa kredit, šparat se ne splača niti ni izvedljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OneYellow ()

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Tako ja, 200 EUR je vrh glave na mesec za porabit. Potem ko imaš pa familijo pa zvišaš budget na 300 EUR. :)

Pa ne pozabi, kar boš našparal že naslednje leto ne bo ustrezalo zvišanju cen nepremičnin. Tako da jaz bi upošteval kriptoboga, delat pa kredit, šparat se ne splača niti ni izvedljivo.


Jao, prihranit moraš za prvih 20% pologa... O tem jaz govorim, kako prit najhitreje do tega, to nima veze z kasnejšim varčevanjem,. jaz se stirnjam dač imprej kredit, ampak prvi pogoj za kredit je 20% privarčevanih sredstev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Saj vem Mato, malo podrezam. :) Ja če je priložnost mama hotel potem čim bolj zategnit pas za polog.

matobeli ::

Če nimaš babe in froca spizdi v tujino za 5let in pol pridi nazaj zrihtat nepremičnino, dobit bejbo in nardit otroka, nekje do 35 maš vse to lahko. Niso ravno ameriške sanje, pa cel lajf boš pol tisti puf odplačeval, ampak tako je. Ker če nisi ravno programer ali privatnik boš kar lepo pozabil na kaj več kot povprečno plačo, pa še to bo kar dobro.

Pa naslednjič na volitvah se spomni kaj so zate prioritete.

TheBlueOne ::

Prikupno zme je izjavil:

Ovira pa so finance.
Kakšen nasvet mogoče?


Moras vec zaluzit, ni druge. :)

So pa slabi casi za ta zadeve, cene so prilicno max, servisiranje dolga pa raste, ker se aktualno borijo proti inflaciji. Tezko je slabse.

matobeli je izjavil:

Če nimaš babe in froca spizdi v tujino za 5let in pol pridi nazaj zrihtat nepremičnino,


Tisti, ki v tujini v petih letih prihrani za celo nepremicnino, si jo verjetno tako ali tako lahko privsci tudi brez da gre v tujino.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Prikupno zme je izjavil:

Ovira pa so finance.
Kakšen nasvet mogoče?


Moras vec zaluzit, ni druge. :)

So pa slabi casi za ta zadeve, cene so prilicno max, servisiranje dolga pa raste, ker se aktualno borijo proti inflaciji. Tezko je slabse.

matobeli je izjavil:

Če nimaš babe in froca spizdi v tujino za 5let in pol pridi nazaj zrihtat nepremičnino,


Tisti, ki v tujini v petih letih prihrani za celo nepremicnino, si jo verjetno tako ali tako lahko privsci tudi brez da gre v tujino.


On je mislil da v 5 letih v tujini garaš in prihraniš za polog ene 20-35% cene, ne pa da skeširaš celo nepremičnino...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

Mato989: Jp saj na to sem ciljal, točke 1-3 so nujne. IMHO jih ni problem implementirat. Jaz še sedaj furam 'frugality' style.

Matobeli: Ja se strinjam, to je tudi edina alternativna opcija, če jo imaš na voljo. Realna za marsikoga in tudi to pot je marsikdo uspešno prehodil.

Veliko sreče ti želim in ne počni istih napak kot jaz!
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

TheBlueOne ::

Tocke od 1-3 niso nujne. Navzgor ni meje, prihranis pa lahko samo kar zasluzis.

Utk ::

Na kateri točki se gre do starcev, da ti dajo 30 jurjev?

marvin42 ::

Utk je izjavil:

Na kateri točki se gre do starcev, da ti dajo 30 jurjev?

Na točki, ko starci sploh imajo 30 jurjev.
Mostly Harmless

OneYellow ::

Lahko ti takoj skeširajo lahko pa na kredit tako, da si zastonj v mama hotelu. :) Z malo smole pa jamraš po forumu, ker nimaš takšnih starcev. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OneYellow ()

enemon ::

inferno666 je izjavil:

Kupiš staro hišo v neatraktivnem kraju. Počasi jo potem obnavjaj.

Drugače pa ne poslušat ljudi, ki kvasijo o varčevanjih. Slocenci samo šparajo, ne znajo pa vlagat, Predvsem ker enačijo vlaganje v slovenske sklade, varčevanja, zavarovanja, ki so se v večini primerov izkazali za nateg, s čisto legit instrumenti v tujini. Vlagaj mesečno v varne naložbe (ETF, zlato). Da ti raste vsaj hitreje kot inflacija.


To je to. Tudi če je lokacija neatraktivna, neka ruralna stvar, ima lahko v bližini tako trgovino kot zdravstveni dom, avtobusno, šolo itd.

fikus_ ::

Matotu so še starši primaknili zraven 10k€ (da je šel od doma :D ), ko si je kupil stanovanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Malidelničar ::

enemon: kaj je tvoje mnenje, zakaj veliko mladih te logike ne kapira? Jih ne pripravijo na realnost?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Miki N ::

Še dobro da ni Mato predlagal, da stopiš do staršev s sekiro - prebivališče nato podeduješ. :))

ginekk ::

Mato989 je izjavil:

Ti bom jaz povedal:
2. Varčuj, varčuj, varčuj, skenslaj 90% luksuza in dajaj na stran, cilj je da prihraniš 40.000 EUR gotovine, če živiš v hotelu mama je to ob solidni službi možno v 3-4 letih


Če si prišparal 40k v zadnjih 3-4 letih, nisi naredil čisto nič, kajti cena normalnega stanovanja je šla gor najmanj za toliko. Bolje da bi vzel takoj kredit - samo vprašanje kako, če ni pologa.

Kako bi to rešil?

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ti bom jaz povedal:
2. Varčuj, varčuj, varčuj, skenslaj 90% luksuza in dajaj na stran, cilj je da prihraniš 40.000 EUR gotovine, če živiš v hotelu mama je to ob solidni službi možno v 3-4 letih


Če si prišparal 40k v zadnjih 3-4 letih, nisi naredil čisto nič, kajti cena normalnega stanovanja je šla gor najmanj za toliko. Bolje da bi vzel takoj kredit - samo vprašanje kako, če ni pologa.

Kako bi to rešil?


Vedno je bolje imet 40k, kot 0 k ko iščeš stanovanje... še vedno lahko znižaš standarde in lokacijo.

Tako ti bom povedal... z 0EUR na računu ne moreš NIKJER v Sloveniji kupit stanovanja na kredit ki zahteva 20% udeležbo (polog) z 40k, pa marsikje, morda ali verjetno pa res ne tam kjer si si ob začetku varčevanja pred 4 leti zamišljal.

Ampak cilj je nepremičnina ali ne? In z 40k na računu si bližje nepremičnini kot z 0k na računu 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Realen problem. Recimo kupuješ stanovanje za 200k in šparaš, da boš našparal 20%=40k za polog. V 3 letih pa ti cena stanovanja skoči na 250k in kar naenkrat po 3 letih, ko si ravno našparal 40k, tvojih našparanih 40k ne zadostuje več za polog, ampak rabiš dodatnih 10k. Kaj sedaj? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OneYellow ()

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Realen problem. Recimo kupuješ stanovanje za 200k in šparaš, da boš našparal 20%=40k za polog. V 3 letih pa ti cena stanovanja skoči na 250k in kar naenkrat po 3 letih tvojih našparanih 40k ne zadostuje več za polog, ampak rabiš dodatnih 10k. Kaj sedaj? :)


Še vedno si bližje kot pred 4 leti =)

Lahko pa rečeš fuck off ne bom imel to stanovanje, znižaš standard in lokacijo in drugje kupiš za 180k kjer je šlo tudi 30k gor ampak je znotraj budgeta in nekaj imaš.

Če pa našparaš 0k v 4 letih pa garantiram da nobenga ne boš mogel kupit =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

Ene poznam, so stanovanje v mestu prodal in si na podeželju zgradil hišo, mal še varčevanje, kak kredit pa gre skozi. Drugi imajo v sorodstvu starše iz gradbeništva, pa kredit, varčevanje.... So pa večinoma poročeni, družine.
Da bi sam vse to uspel je težko, edino imam sorodnika samega, ki si je v okolici LJ kupil stanovanje pred parimi leti za 100.000 evrov, danes vrjetno vredno 150.000 evrov in več. Živel doma....pa nobene punce. Varčeval je cca 20 let. Treba je vedet da tud v času varčevanaj so stroški, hrana, položnice, kak hobij, mtor, avto.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ti bom jaz povedal:
2. Varčuj, varčuj, varčuj, skenslaj 90% luksuza in dajaj na stran, cilj je da prihraniš 40.000 EUR gotovine, če živiš v hotelu mama je to ob solidni službi možno v 3-4 letih


Če si prišparal 40k v zadnjih 3-4 letih, nisi naredil čisto nič, kajti cena normalnega stanovanja je šla gor najmanj za toliko. Bolje da bi vzel takoj kredit - samo vprašanje kako, če ni pologa.

Kako bi to rešil?


Vedno je bolje imet 40k, kot 0 k ko iščeš stanovanje... še vedno lahko znižaš standarde in lokacijo.

Tako ti bom povedal... z 0EUR na računu ne moreš NIKJER v Sloveniji kupit stanovanja na kredit ki zahteva 20% udeležbo (polog) z 40k, pa marsikje, morda ali verjetno pa res ne tam kjer si si ob začetku varčevanja pred 4 leti zamišljal.

Ampak cilj je nepremičnina ali ne? In z 40k na računu si bližje nepremičnini kot z 0k na računu 8-)


Ni res, jaz sem dobil kredit z 0€ na računu okrog 80k€. Če nimaš nič našparano še vzameš dodatni kredit. Mam 80% hipotekarskiga in 20% stanovanjskiga, edino kaj rabiš je večja plača. Jaz pa nisem tip, da bi šparal :P

Mato989 ::

Ni res, jaz sem dobil kredit z 0€ na računu okrog 80k€. Če nimaš nič našparano še vzameš dodatni kredit. Mam 80% hipotekarskiga in 20% stanovanjskiga, edino kaj rabiš je večja plača. Jaz pa nisem tip, da bi šparal


Jemanje stanovanjskega in potrošniškega kredita hkrati je izjemno nespametno in tudi dokaj drago... Lahko se izplača ampak jaz osebno to odsvetujem...

Ne vem sicer kako lahko danes dobiš 80% hipotekarnega in 20% stanovanjskega (to je oboje enako ker za stanovanjskega rabiš hipoteko NAČELOMA) ampak to so nekateri delali tako da so vzeli za 20% POTROŠNIŠKEGA ki ima recimo OM tam okrog 7-8% letno in za ostalih 80% hipotekarno-stanovanjskega... suma sumarum se zakreditiraš skoraj do nosu, dihaš pa na slamico, razen če imaš res dobro plačo, ampak OP je nima.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kuall ::

Šparajo starši in pol tamladim, ki so na minimalcih, zgradijo bajte. Tako je pr sosedih, ki zidajo bajto na vrtu.
Jaz če bi max šparal sem zmožen v 4 letih prišparat 80k. Če bi še malo več delal 100 jurju. ampak komu se da.

Machete ::

Bajte na vrtu so top bajte.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

Ni res, jaz sem dobil kredit z 0€ na računu okrog 80k€. Če nimaš nič našparano še vzameš dodatni kredit. Mam 80% hipotekarskiga in 20% stanovanjskiga, edino kaj rabiš je večja plača. Jaz pa nisem tip, da bi šparal


Jemanje stanovanjskega in potrošniškega kredita hkrati je izjemno nespametno in tudi dokaj drago... Lahko se izplača ampak jaz osebno to odsvetujem...

Ne vem sicer kako lahko danes dobiš 80% hipotekarnega in 20% stanovanjskega (to je oboje enako ker za stanovanjskega rabiš hipoteko NAČELOMA) ampak to so nekateri delali tako da so vzeli za 20% POTROŠNIŠKEGA ki ima recimo OM tam okrog 7-8% letno in za ostalih 80% hipotekarno-stanovanjskega... suma sumarum se zakreditiraš skoraj do nosu, dihaš pa na slamico, razen če imaš res dobro plačo, ampak OP je nima.


Pri meni sta oba kredita 1.9% variabilna. Če imaš kolko tolko vredi plačo, se komot zmeniš na banki. Glede opja pa je tak, da tudi če špara denar, vsakoleto gre vse gor in sploh ni poante reveža pičit 5 let.

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ni res, jaz sem dobil kredit z 0€ na računu okrog 80k€. Če nimaš nič našparano še vzameš dodatni kredit. Mam 80% hipotekarskiga in 20% stanovanjskiga, edino kaj rabiš je večja plača. Jaz pa nisem tip, da bi šparal


Jemanje stanovanjskega in potrošniškega kredita hkrati je izjemno nespametno in tudi dokaj drago... Lahko se izplača ampak jaz osebno to odsvetujem...

Ne vem sicer kako lahko danes dobiš 80% hipotekarnega in 20% stanovanjskega (to je oboje enako ker za stanovanjskega rabiš hipoteko NAČELOMA) ampak to so nekateri delali tako da so vzeli za 20% POTROŠNIŠKEGA ki ima recimo OM tam okrog 7-8% letno in za ostalih 80% hipotekarno-stanovanjskega... suma sumarum se zakreditiraš skoraj do nosu, dihaš pa na slamico, razen če imaš res dobro plačo, ampak OP je nima.


Pri meni sta oba kredita 1.9% variabilna. Če imaš kolko tolko vredi plačo, se komot zmeniš na banki. Glede opja pa je tak, da tudi če špara denar, vsakoleto gre vse gor in sploh ni poante reveža pičit 5 let.

Ja seveda, ampak bistveno je da tip NIMA dobre plače...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

Osebno imam namen za lastnega otroka investirati nekaj denarja na strani, da bo potem imel vsaj za polog (čez 20 let) ali nakup celotne nepremičnine. Meni se to zdi smiselno, čeprav mi tega lastni starši niso omogočili (čeprav bi lahko, pa sta finančno nepismena).

Kaj pa vi mislite, a bom imel razvajenega otroka in potencialnega poklicnega dediča? :))

Se mi zdi, da je to najlažji način, da si nekdo potem ustvari normalno življenje..

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Prikupno zme je izjavil:

Pozdravljeni,
premalo vem o teh stvareh katere omenja naslov. Kako si lahko človek ustvari nek svoj objekt kjer lahko živi sam (stanovanje/majhna hiša). Vse je tako drago in traja da dobiš dovoljenja. Faks mam, službo mam imam pa tudi 28 let in hočem čimprej na svoje. Ovira pa so finance.
Kakšen nasvet mogoče?

Za koristne nasvete 100x hvala, kakšnih trapastih pa prosim niti se ne trudi pisat


Pejt v tujino kjer boš lahko od zaslužka dobil kaj!
S Arabija praktično nima davka...20 let delaš tam ali v državah ki so podobne potem pa tukaj kupiš nepremičnino..

kuall ::

velikBrokoli je izjavil:

Osebno imam namen za lastnega otroka investirati nekaj denarja na strani, da bo potem imel vsaj za polog (čez 20 let) ali nakup celotne nepremičnine. Meni se to zdi smiselno, čeprav mi tega lastni starši niso omogočili (čeprav bi lahko, pa sta finančno nepismena).

Kaj pa vi mislite, a bom imel razvajenega otroka in potencialnega poklicnega dediča? :))

Se mi zdi, da je to najlažji način, da si nekdo potem ustvari normalno življenje..

meni se to zdi smiselno. stari naj šparajo, mladi naj uživajo, ker ko si mlad lahko bolj uživaš kot ko si star. da bo mlad tam stiskal na polno tudi ni človeško.

Kapitan Jack ::

Prikupno zme je izjavil:

Pozdravljeni,
premalo vem o teh stvareh katere omenja naslov. Kako si lahko človek ustvari nek svoj objekt kjer lahko živi sam (stanovanje/majhna hiša). Vse je tako drago in traja da dobiš dovoljenja. Faks mam, službo mam imam pa tudi 28 let in hočem čimprej na svoje. Ovira pa so finance.
Kakšen nasvet mogoče?

Za koristne nasvete 100x hvala, kakšnih trapastih pa prosim niti se ne trudi pisat

Ob tako trapastem postu pricakuj, trapaste odgovore! Ker sem dobre volje, naj ti bo, ampak najprej odgovori na vprasanja.

Koliksna je trenutna mesecna placa?
Na katerem delovnem mestu si zaposlen?
Koliko pricakujes povisico na letni ravni?
Kje trenutno zivis, ter koliko placujes najemnino?
Kje zelis kupiti nepremicnino, v katerem koncu Slovenije?
Koliksne imas trenutne osnovne oziroma fiksne mesecne izdatke?
Brez cesa od luksuza ne mores mesecno preziveti in koliko je to denarja?
Planiras kupiti nepremicno sam ali s partnerico?

Toliko za zacetek.

Invictus ::

če hočeš kupiti nepremičnino, moraš najprej narediti sledeče:

GROW A PAIR

Brez tega in z non stop jamranjem pač ne bo šlo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Mladi smo zajebali, ker smo šli po drugi poti, kot jo je predlagal Mato.
Vem, ker sem zajebal sam.
LP

Aja, en nasvet: Ljubljana/Osrednjeslovenska regija je overrated. LP

Lahko bolj podrobno opišeš kje oz. kaj misliš da si zajebal? Jaz sem se selil v LJ pred 15 leti pa nimam nekega občutka, da bi kar koli zajebal.

dvojka ::

Ne delat za nepremičnino oz naj ti ne bo cilj delat, da boš kupil nepremičnino. Nepremičnina naj bo posledica dela. Če si lahko v hotel starši nekaj časa izkoristi to, drugače v najem. Ne pretiravat z velikostjo pri najemu ali luksuzom pač išči najcenejšo opcijo najema. Delaj na sebi, menjaj službe, uči se, bodi najboljši. Dolgoročno ti bo to prineslo več kot dovolj sredstev za nakup nepremičnine in zelo ugodnega življenja. Najslabše je, da se kot mlad do vratu zakreditiraš, ne upaš menjat službe etc. in si potem ujetnik tega. Vlagaj vase, ker bo dolgoročno to veliko bolje. In tko kot je že blo rečeno, ne jambrat ampak naredit.

Malidelničar ::

johnnyyy je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mladi smo zajebali, ker smo šli po drugi poti, kot jo je predlagal Mato.
Vem, ker sem zajebal sam.
LP

Aja, en nasvet: Ljubljana/Osrednjeslovenska regija je overrated. LP

Lahko bolj podrobno opišeš kje oz. kaj misliš da si zajebal? Jaz sem se selil v LJ pred 15 leti pa nimam nekega občutka, da bi kar koli zajebal.


Ja lahko ni panike. Saj vem, da je odgovornost povsem moja. V bistvu sem zajebal kar kapitalno.
L. 2008 oz. 2010 (takoj po diplomi) v času izbruha krize sem dobil zaposlitev. To je bila res velika sreča, ki je nisem cenil, nisem se zavedal situacije (je pa res, da je slovenska zadeva s prekariatom izbruhnila tam cca 2011-2013). Moje napake:

1) Kar nekaj časa sem bil še v 'hotelu mama' zaradi okoliščin in obdobja nisem izkoristil za to, da bi res večji del plače dal na stran (pa sem imel vse možnosti za to, kljub nizki prvi plači in glede na to da sem bil suficitaren kader)
2) Popolen umik iz investiranja v obdobju 2008-2015, pa še kasneje, kljub temu, da sem pa v obdobju 2000-2008 investiral v slovenske vzajemce (pa še LJSE; imel delnice še izpred leta 2000).
3) Nobenega šparanja, preveč denarja za hobije, predrag avto

Seveda kasneje tam čez 10 let in več nisem bil brez denarja. Ocenjujem pa, da sem takrat oportunitetno izgubil najmanj 30k EUR. S katerimi bi se dalo delati čudeže na nepremičninskem trgu, sploh, če bi ta dodaten znesek imel pripravljen za deployment tam 2014-2016, ko je bil še zadnji trenutek za res ugoden nakup nepremičnine (po 2016 se je zgodila nepremičninska eksplozija, ki traja praktično do danes, z najhujšim dvigom v 2020 po koroni).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

dvojka je izjavil:

Ne delat za nepremičnino oz naj ti ne bo cilj delat, da boš kupil nepremičnino. Nepremičnina naj bo posledica dela. Če si lahko v hotel starši nekaj časa izkoristi to, drugače v najem. Ne pretiravat z velikostjo pri najemu ali luksuzom pač išči najcenejšo opcijo najema. Delaj na sebi, menjaj službe, uči se, bodi najboljši. Dolgoročno ti bo to prineslo več kot dovolj sredstev za nakup nepremičnine in zelo ugodnega življenja. Najslabše je, da se kot mlad do vratu zakreditiraš, ne upaš menjat službe etc. in si potem ujetnik tega. Vlagaj vase, ker bo dolgoročno to veliko bolje. In tko kot je že blo rečeno, ne jambrat ampak naredit.


Tole je super nasvet!

Posebej ta del "Delaj na sebi, menjaj službe, uči se, bodi najboljši." :)8-)

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mladi smo zajebali, ker smo šli po drugi poti, kot jo je predlagal Mato.
Vem, ker sem zajebal sam.
LP

Aja, en nasvet: Ljubljana/Osrednjeslovenska regija je overrated. LP

Lahko bolj podrobno opišeš kje oz. kaj misliš da si zajebal? Jaz sem se selil v LJ pred 15 leti pa nimam nekega občutka, da bi kar koli zajebal.


Ja lahko ni panike. Saj vem, da je odgovornost povsem moja. V bistvu sem zajebal kar kapitalno.
L. 2008 oz. 2010 (takoj po diplomi) v času izbruha krize sem dobil zaposlitev. To je bila res velika sreča, ki je nisem cenil, nisem se zavedal situacije (je pa res, da je slovenska zadeva s prekariatom izbruhnila tam cca 2011-2013). Moje napake:

1) Kar nekaj časa sem bil še v 'hotelu mama' zaradi okoliščin in obdobja nisem izkoristil za to, da bi res večji del plače dal na stran (pa sem imel vse možnosti za to, kljub nizki prvi plači in glede na to da sem bil suficitaren kader)
2) Popolen umik iz investiranja v obdobju 2008-2015, pa še kasneje, kljub temu, da sem pa v obdobju 2000-2008 investiral v slovenske vzajemce (pa še LJSE; imel delnice še izpred leta 2000).
3) Nobenega šparanja, preveč denarja za hobije, predrag avto

Seveda kasneje tam čez 10 let in več nisem bil brez denarja. Ocenjujem pa, da sem takrat oportunitetno izgubil najmanj 30k EUR. S katerimi bi se dalo delati čudeže na nepremičninskem trgu, sploh, če bi ta dodaten znesek imel pripravljen za deployment tam 2014-2016, ko je bil še zadnji trenutek za res ugoden nakup nepremičnine (po 2016 se je zgodila nepremičninska eksplozija, ki traja praktično do danes, z najhujšim dvigom v 2020 po koroni).

Kapitalno?! Ah daj no, živ si, zdrav upam da tudi. Vmes nisi naredil napake, ki bi te stala življenja ali pa da bi imel neke navade, ki bi ti ogrožale življenje. Če nisi ujel vseh šans, oz. če nisi nobene zagrabil si še vedno v nekem povprečju. Glede na to da smo trenutno v neki ekonomski spremembi ti lahko to znanje, ki ga imaš skupaj s srečo prineseta precej, seveda pa lahko tudi kaj izgubiš. Takšen je pač lajf in važno je da te porazi ne ubijejo in da iz njih greš močnejši.

LeQuack ::

Kayzon je izjavil:

dvojka je izjavil:

Ne delat za nepremičnino oz naj ti ne bo cilj delat, da boš kupil nepremičnino. Nepremičnina naj bo posledica dela. Če si lahko v hotel starši nekaj časa izkoristi to, drugače v najem. Ne pretiravat z velikostjo pri najemu ali luksuzom pač išči najcenejšo opcijo najema. Delaj na sebi, menjaj službe, uči se, bodi najboljši. Dolgoročno ti bo to prineslo več kot dovolj sredstev za nakup nepremičnine in zelo ugodnega življenja. Najslabše je, da se kot mlad do vratu zakreditiraš, ne upaš menjat službe etc. in si potem ujetnik tega. Vlagaj vase, ker bo dolgoročno to veliko bolje. In tko kot je že blo rečeno, ne jambrat ampak naredit.


Tole je super nasvet!

Posebej ta del "Delaj na sebi, menjaj službe, uči se, bodi najboljši." :)8-)


In pa pojdi v tujino, kjer boš avtomatsko imel 3x boljšo plačo in delujoče javne storitve, brez da bi rabil karkolil naresti.
Quack !

zobnik ::

Pri nas doma je ogromna kmetija z ogromnim gozdom, sama debelina, mamo tud plohe, tramičke, lastno žago, gozdarsko prikolco....ni da ni...vse bi se dalo naredit leseno hiško.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samski do lastnega stanovanja (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2066214902 (81341) hujsk1999
»

Hiše se prodajajo precej hitro...

Oddelek: Loža
4911544 (8013) PreviousUser

Več podobnih tem