» »

Regres vrniti?

Regres vrniti?

«
1
2

Patrik0 ::

Zdravo, vprašanje. Je nujno potrebno preveč izplačanni regres vriti, čeprav delodajalec nič ne reče oz. ti ga pusti? Kako je s tem glede zakonodaje??

wcpapir ::

Kako pa veš da je preveč izplačan ? A si dobil nakazilo višje od cifre na plačilni listi ?

M-XXXX ::

Seveda.
Mora delodajalec tebi plačati plačo če ti je ne in ti nič ne rečeš?
Če je odgovor DA, potem gre zadeva obojestransko...

FireSnake ::

Patrik0 je izjavil:

Zdravo, vprašanje. Je nujno potrebno preveč izplačanni regres vriti, čeprav delodajalec nič ne reče oz. ti ga pusti? Kako je s tem glede zakonodaje??


Ali je to sploh vprašanje???
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kow ::

Patrik0 je izjavil:

Zdravo, vprašanje. Je nujno potrebno preveč izplačanni regres vriti, čeprav delodajalec nič ne reče oz. ti ga pusti? Kako je s tem glede zakonodaje??


Pravkar si na netu pustil pisni dokaz, da si opazil napacno izplacilo. Pravno si naredil slabo potezo. Sta ti pa zgoraj ze odgovorila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

Saj bodo prej ali slej ugotovili, in takrat boš moral vrniti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

OP: Definiraj preveč izplačani regres. Me res zanima kako to zgleda.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

OutOfTheBox ::

Nekaj dni nazaj sem na krajšem pohodu opazil polno škatlico s cigareti v kateri je bilo 20EUR. Po začetnem šusu dopamina pri tem nevsakdanjem odkritju in glasa v glavi, ki je kričal "free money", sem škatlico položil nazaj na tla in jo obrnil da je izgledalo kot še en odpadek v naravi, ki ga itak ne bo noben pobral - razen tisti ki seveda ve kaj je izgubil.




Moj moralni kompas mi pravi da kar ni moje ne vzamem, ne glede na to kaj in koliko je.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

A ti misliš, da bo nekdo pešačil za 10 evrov? Jej, jej, a ne veste, koliko je vaš čas vreden? Baje mnogo, mnogo več.

OutOfTheBox ::

Na triglav verjetno ne, na vsakdanjo obmestno turo v gozdu kjer jaz in mnogo drugih dnevno pešači zastonj, mislim da o tem ni najmanjšega dvoma.

njyngs ::

Jaz še vedno čakam na odgovor kaj je to preveč izplačan regres. Obstaja namreč samo spodnja meja, zgornje meje ni. Obstaja samo še meja, nad katero se začne plačevati davek, to je pa to.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

tomaz- ::

a dej, pa valjda ti je cca jasno, če na listu pri obračunu regresa dosiš obračun recimo 1345, 00€, izplačano pa dobiš na račun 1867,00€.. Torej: dobil sem preveč izplačan regres..
Kateri del bi pa ti rad imel narisan???

Alien123 ::

Zakaj bi bil preveč izplačan? Rečeš si, da si zaslužiš toliko in greš z življenjem naprej

49106 ::

Op je povedal, da je dobil "preveč" regresa. Ali to pomeni, da se je delodajalec zmotil pri obračunu ali pri nakazilu, ne vemo.

feryz ::

Preveč je izplačan, če službo menjaš.
Drugače res ne more biti. Razen papirno.

Scorpy84 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Nekaj dni nazaj sem na krajšem pohodu opazil polno škatlico s cigareti v kateri je bilo 20EUR. Po začetnem šusu dopamina pri tem nevsakdanjem odkritju in glasa v glavi, ki je kričal "free money", sem škatlico položil nazaj na tla in jo obrnil da je izgledalo kot še en odpadek v naravi, ki ga itak ne bo noben pobral - razen tisti ki seveda ve kaj je izgubil.




Moj moralni kompas mi pravi da kar ni moje ne vzamem, ne glede na to kaj in koliko je.


Me prav zanima, kje je meja tvojega moralnega kompasa.

kamiKaZaA ::

Zelo preprosto:

a) na plačilni listi je 1.100,00€. Izplačano pa dobiš 1.101,00€ ali 2.200,00€ ali 11.000,00€. Razliko moraš vrniti.

b) na plačilni listi je 1.800,00€. Izplačano pa dobiš 1.800,00€ a delodajalec pride z idejo, da on več kot 1.100,00€ ni mislil izplačati in se je zmotil. Ni ti potrebno ničesar vrniti, ker je znesek na plačilni listi enak znesku na izplačan TRR.

njyngs ::

feryz je izjavil:

Preveč je izplačan, če službo menjaš.
Drugače res ne more biti. Razen papirno.

Pa še v tem primeru ti ga ni treba vrnit, dokler delodajalec izrecno ne zahteva tega od tebe.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

GupeM ::

Scorpy84 je izjavil:

Me prav zanima, kje je meja tvojega moralnega kompasa.

Zelo zanimivo vprašanje. Bi pa bilo treba tudi razložit, kaj pomeni ta meja. Če bi na tleh našel kovanec za 2 evra, bi skoraj zagotovo vzel. Tudi 10 ali 20 bi verjetno. Če bi pa našel 500 ali še več recimo, bi pa verjetno nesel na policijo (če se ne motim, ti po enem letu zadeva pripada, če se nihče ne oglasi, da zadevo pogreša).

Bi rekel, da ima ta meja moralnega kompasa obratno vlogo kot si ti mislil. Marsikdo bo vzel nizek znesek. Večji če bo znesek, bolj verjetno bo zadevo nesel na policijo in/ali pustil tam. To, da pustiš tam, je pa sicer najslabše, kar lahko narediš. Ker bo vzel naslednji ki pride mimo. Tako nimaš od tega nič niti ti, niti tisti, ki je izgubil zadevo.

MIHAc27 ::

Tistih 20€ jaz priznam, da bi vzel. Recimo temu račun za čiščenje in pospravljanje.

To, da si jih pustil je 20% šanse da bo nekdo drug vzel in enih 80% da bo tam ostalo za vedno. Dež bo pa uničil denar.

Glede regresa pa... pri teh stvareh, ki se beležijo in so iz avijona videti, bi raje omenil in povprašal kje je napaka. Če se delodajalec ne sekira, se tudi sam ne bi.

kixs ::

Placilnih listov ze zadnjih nekaj let nisem niti pogledal... bom takoj padel v depresijo :lol:

AndrejS ::

Lahko da je OP zamenljal vmes službo - in v tem primeru more vrnit razliko regresa

UkrFTW! ::

Precej filozofirate pri tako preprostem vprašanju ;)

kixs ::

AndrejS je izjavil:

Lahko da je OP zamenljal vmes službo - in v tem primeru more vrnit razliko regresa


Ja, ampak to bi mu rekli in tudi pisno poslali. Meni so recimo pri zadnji placi odsteli razliko regresa.

Machete ::

UkrFTW! je izjavil:

Precej filozofirate pri tako preprostem vprašanju ;)

Ti si pa nov tukaj a?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tidule ::

Patrik0 je izjavil:

Zdravo, vprašanje. Je nujno potrebno preveč izplačanni regres vriti, čeprav delodajalec nič ne reče oz. ti ga pusti? Kako je s tem glede zakonodaje??

Pravno formalno na svojo inciativo nisi dolzan popolnoma nic naredit.

Miki N ::

Regresa ne vrniti, delodajalca (če bo težil) v kurac poslati.

UkrFTW! ::

Machete je izjavil:

UkrFTW! je izjavil:

Precej filozofirate pri tako preprostem vprašanju ;)

Ti si pa nov tukaj a?

Po čem se vidi?

ToniT ::

Če bi bil starejši, bi vedel da se na Slo-Techu pri vsakem vprašanju na veliko filozofira...

PacificBlue ::

A ni bil regres izplačan že skoraj 4 mesece nazaj?

Sicer je pa simple..delodajalec lahko poračuna preveč izplacan regres pri zadnji plači, vendar potrebuje zato od delavca pisno soglasje.
V primeru, da delavec ne želi dati soglasja, lahko delodajalec proti delavcu vloži tožbo na delovnem sodišču..

FireSnake ::

Kar, upajmo, tudi bo.
Da se norci naučijo strda.
Samo palica zaleže pri takih.

OutOfTheBox je izjavil:

Nekaj dni nazaj sem na krajšem pohodu opazil polno škatlico s cigareti v kateri je bilo 20EUR. Po začetnem šusu dopamina pri tem nevsakdanjem odkritju in glasa v glavi, ki je kričal "free money", sem škatlico položil nazaj na tla in jo obrnil da je izgledalo kot še en odpadek v naravi, ki ga itak ne bo noben pobral - razen tisti ki seveda ve kaj je izgubil.




Moj moralni kompas mi pravi da kar ni moje ne vzamem, ne glede na to kaj in koliko je.


Si mi polepšal dan! :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Tidule ::

Miki N je izjavil:

Regresa ne vrniti, delodajalca (če bo težil) v kurac poslati.


Odličen nasvet kako delodajalca prepričaš v to, da te prijavi za kaznivo dejanje zatajitve.
Pa nujno ga v kurac poslat pisno, da ne bo imelo sodišče preveč dela.

PacificBlue je izjavil:

A ni bil regres izplačan že skoraj 4 mesece nazaj?

Sicer je pa simple..delodajalec lahko poračuna preveč izplacan regres pri zadnji plači, vendar potrebuje zato od delavca pisno soglasje.
V primeru, da delavec ne želi dati soglasja, lahko delodajalec proti delavcu vloži tožbo na delovnem sodišču..


Odvisno od tega zakaj in kako je do preplačila prišlo si lahko delodajalec prihrani delo in delavca preprosto prijavi za kaznivo dejanje zatajitve in vloži odškodninski zahtevek v okviru kazenskega postopka. Tako, da kar veselo naprej z prodajanjem neumnih nasvetov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

klemenSLO ::

Stvar nadzora.
Če se delodajalec NI pobrigal in te bremenil za preveč izplačan regres živi mirno dalje.
Je pa vprašanje če se na to spomne KASNEJE, koliko časa je pravno gledano zadeva še upravičena?
Torej... recimo zamenjaš službo, po pol leta pa ti bivši delodajalec pošlje dopis da soi dolžan vrniti razliko preveč izplačanega regresa.
@tidule? :)

Moj osebni primer: računovodikanje mi je rekla (ob menjavi službe) da smo tako dobro delali... da mi bu pustila regres :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Tidule je izjavil:

Miki N je izjavil:

Regresa ne vrniti, delodajalca (če bo težil) v kurac poslati.


Odličen nasvet kako delodajalca prepričaš v to, da te prijavi za kaznivo dejanje zatajitve.
Pa nujno ga v kurac poslat pisno, da ne bo imelo sodišče preveč dela.

PacificBlue je izjavil:

A ni bil regres izplačan že skoraj 4 mesece nazaj?

Sicer je pa simple..delodajalec lahko poračuna preveč izplacan regres pri zadnji plači, vendar potrebuje zato od delavca pisno soglasje.
V primeru, da delavec ne želi dati soglasja, lahko delodajalec proti delavcu vloži tožbo na delovnem sodišču..


Odvisno od tega zakaj in kako je do preplačila prišlo si lahko delodajalec prihrani delo in delavca preprosto prijavi za kaznivo dejanje zatajitve in vloži odškodninski zahtevek v okviru kazenskega postopka. Tako, da kar veselo naprej z prodajanjem neumnih nasvetov.


Ne gre to tako..to si ti mal narobe predstavljaš.
Sploh, če je delavec še zaposlen pri tem podjetju..
Vračilo preveč placanega regresa pa lahko delodajalec zahteva , če se prej delavec ne strinja edino po zakljucenem delovnem razmerju in edino na delovnem sodiscu.

Tidule ::

Je pa vprašanje če se na to spomne KASNEJE, koliko časa je pravno gledano zadeva še upravičena?

Mislim, da je zataralni rok za terjatve pet let. Za obresti pa tri. Je pa tudi odvisno v čem točno je težava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

WhiteAngel ::

Patrik0 je izjavil:

Zdravo, vprašanje. Je nujno potrebno preveč izplačanni regres vriti, čeprav delodajalec nič ne reče oz. ti ga pusti? Kako je s tem glede zakonodaje??


Kako je to sploh možno? V računovodstvu točno vejo, koliko so izplačali, ko so delali plače. Ne moreš imeti kar na plačilni listi X cifro, izplačajo pa Y. Na koncu meseca nekaj ne bo štimalo. Preveri in ti bodo naredili potem poračun ob naslednji plači, če so res preveč izplačali. Pa še frajer boš izpadel.

Tidule ::

PacificBlue je izjavil:

Tidule je izjavil:

Miki N je izjavil:

Regresa ne vrniti, delodajalca (če bo težil) v kurac poslati.


Odličen nasvet kako delodajalca prepričaš v to, da te prijavi za kaznivo dejanje zatajitve.
Pa nujno ga v kurac poslat pisno, da ne bo imelo sodišče preveč dela.

PacificBlue je izjavil:

A ni bil regres izplačan že skoraj 4 mesece nazaj?

Sicer je pa simple..delodajalec lahko poračuna preveč izplacan regres pri zadnji plači, vendar potrebuje zato od delavca pisno soglasje.
V primeru, da delavec ne želi dati soglasja, lahko delodajalec proti delavcu vloži tožbo na delovnem sodišču..


Odvisno od tega zakaj in kako je do preplačila prišlo si lahko delodajalec prihrani delo in delavca preprosto prijavi za kaznivo dejanje zatajitve in vloži odškodninski zahtevek v okviru kazenskega postopka. Tako, da kar veselo naprej z prodajanjem neumnih nasvetov.


Ne gre to tako..to si ti mal narobe predstavljaš.
Sploh, če je delavec še zaposlen pri tem podjetju..
Vračilo preveč placanega regresa pa lahko delodajalec zahteva , če se prej delavec ne strinja edino po zakljucenem delovnem razmerju in edino na delovnem sodiscu.


zakaj razlagaš stvari, ki jih ne razumeš? Vse je odvisno od tega v čem točno je težava. Če se je računovodja zatipkala in namesto 1200 nakazala 2100 je to tipičen primer zatajitve, če delavec tega denarja noče vrnit na poziv delodajalca. Tukaj ne gre za nikakšrno delovno pravno zadevo.

WhiteAngel je izjavil:

Patrik0 je izjavil:

Zdravo, vprašanje. Je nujno potrebno preveč izplačanni regres vriti, čeprav delodajalec nič ne reče oz. ti ga pusti? Kako je s tem glede zakonodaje??


Kako je to sploh možno? V računovodstvu točno vejo, koliko so izplačali, ko so delali plače. Ne moreš imeti kar na plačilni listi X cifro, izplačajo pa Y. Na koncu meseca nekaj ne bo štimalo. Preveri in ti bodo naredili potem poračun ob naslednji plači, če so res preveč izplačali. Pa še frajer boš izpadel.


Delodajalec ne sme naredit poračuna pri naslednji plači, brez izrecnega soglasja delavca.

Dokler se OP ne zjasni kaj točno je bilo lahko samo ugibamo v čem točno je problem.

Če gre za napako v smislu napačnega nakazila, potem je zadeva črno bela. Delavec mora to na poziv nemudoma vrnit, drugače tvega ovadbo za kaznivo dejanje zatajitve.

Če gre za to, da mora vrnit regres, ker je prekinil delovno razmerje pred koncem leta, potem gre za delovno pravni spor, ki ga bo delavec po hitrem postopku izgubil.

Če gre pa za to, da mu je bil regres narobe obračunan, pa je zadeva bolj kompleksta, ker tukaj bo imel delodajalec precej dela, da bo dokazal kako točno gre za napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

PacificBlue ::

V primeru , dabi delodajalec to napako ugotovil in pozval delavca k vracilu prevec izplacanega regresa, pa delavec tega ne bi želel vrnit..šele potem ga lahko delodajalec prijavi za kaznivo dejanje zatajitve..
Do takrat je pa vse samo ena teorija

Tidule ::

PacificBlue je izjavil:

V primeru , dabi delodajalec to napako ugotovil in pozval delavca k vracilu prevec izplacanega regresa, pa delavec tega ne bi želel vrnit..šele potem ga lahko delodajalec prijavi za kaznivo dejanje zatajitve..
Do takrat je pa vse samo ena teorija


Prosim nehaj dokazovat svojo nepismenost...

Če se je računovodja zatipkala in namesto 1200 nakazala 2100 je to tipičen primer zatajitve, če delavec tega denarja noče vrnit na poziv delodajalca.


Delavec mora to na poziv nemudoma vrnit, drugače tvega ovadbo za kaznivo dejanje zatajitve.

urli ::

Patrik0 je izjavil:

Zdravo, vprašanje. Je nujno potrebno preveč izplačanni regres vriti, čeprav delodajalec nič ne reče oz. ti ga pusti? Kako je s tem glede zakonodaje??


Tiho bodi. Po 5ih letih tako zastara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Magic1 ::

Ali je tvoja dolžnost, da spremljaš svoj bančni račun, če so vsi prilivi do centa natančni? Verjetno da, da lahko na koncu leta tudi preveriš, če je dohodnina pravilna. Zelo verjetno pa tega nihče ne gleda tako podrobno. Zdaj je samo vprašanje, za kakšno vsoto se lahko sodišče ali davčna nate obesi in te obtoži odtajitve/utajitve. Jaz sploh ne bi opazil, če bi kdaj prišlo na računu +- par sto evrov od pravilnega zneska.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

PacificBlue ::

Tidule je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

V primeru , dabi delodajalec to napako ugotovil in pozval delavca k vracilu prevec izplacanega regresa, pa delavec tega ne bi želel vrnit..šele potem ga lahko delodajalec prijavi za kaznivo dejanje zatajitve..
Do takrat je pa vse samo ena teorija


Prosim nehaj dokazovat svojo nepismenost...

Če se je računovodja zatipkala in namesto 1200 nakazala 2100 je to tipičen primer zatajitve, če delavec tega denarja noče vrnit na poziv delodajalca.


Delavec mora to na poziv nemudoma vrnit, drugače tvega ovadbo za kaznivo dejanje zatajitve.


Ajde, če je kdo nepismen si to ti..

OP ni nikjer omenil, da ga je delodajalec obvestil, da naj vrne prevec placan regres..oziroma da je delodajalec to sploh opazil.
Kako bo kdorkoli v tem primeru delavcu dokazal naklep zatajitve, ce niti delodajalec tega ne ve??

Tvoje teorije gredo v kak kriminalni roman, ne pa v realnost.

MadMicka ::

Verjetno si dobil izplačan regres za celo leto, delovno razmerje pa ti je sedaj prenehalo. V takšnem primeru jaz ne bi nič vračal, če pa me delodajalec pozove, potem pa bi vrnil razliko. Ni pa res, kar pravi Tidule, da nisi sam dolžan nič narediti. Npr. delodajalec bi lahko v roku petih let vložil tožbo in bi moral poleg glavnice plačati še zamudne obresti (za tri leta nazaj) ter plačati pravdne stroške.
Ampak običajno vedno prej pozovejo, zato pravim, da zaenkrat ne bi nič vračal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Tidule ::

PacificBlue je izjavil:

Tidule je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

V primeru , dabi delodajalec to napako ugotovil in pozval delavca k vracilu prevec izplacanega regresa, pa delavec tega ne bi želel vrnit..šele potem ga lahko delodajalec prijavi za kaznivo dejanje zatajitve..
Do takrat je pa vse samo ena teorija


Prosim nehaj dokazovat svojo nepismenost...

Če se je računovodja zatipkala in namesto 1200 nakazala 2100 je to tipičen primer zatajitve, če delavec tega denarja noče vrnit na poziv delodajalca.


Delavec mora to na poziv nemudoma vrnit, drugače tvega ovadbo za kaznivo dejanje zatajitve.


Ajde, če je kdo nepismen si to ti..

OP ni nikjer omenil, da ga je delodajalec obvestil, da naj vrne prevec placan regres..oziroma da je delodajalec to sploh opazil.
Kako bo kdorkoli v tem primeru delavcu dokazal naklep zatajitve, ce niti delodajalec tega ne ve??

Tvoje teorije gredo v kak kriminalni roman, ne pa v realnost.


Zato sem za pismene, kamor očitno ne sodiš, že uvodoma napisal, da pravno formalno ne rabi naredit popolnoma nič dokler delodajalec ne zahteva denarja nazaj.

Magic1 je izjavil:

Ali je tvoja dolžnost, da spremljaš svoj bančni račun, če so vsi prilivi do centa natančni? Verjetno da, da lahko na koncu leta tudi preveriš, če je dohodnina pravilna. Zelo verjetno pa tega nihče ne gleda tako podrobno. Zdaj je samo vprašanje, za kakšno vsoto se lahko sodišče ali davčna nate obesi in te obtoži odtajitve/utajitve. Jaz sploh ne bi opazil, če bi kdaj prišlo na računu +- par sto evrov od pravilnega zneska.


Vsota je nepomembna, pomembno je, da delodajalec zahteva denar nazaj. Kot sem uvodoma napisal. Dokler delodajalec ne zahteva denarja nazaj, delavec ni sotril nič narobe. O zatajitvi lahko govorimo šele, če denarja ne bi hotel vrnit, četudi bi ga delodajalec zahteval. Je pa to vse ugibanje, ker ne vemo kakšne so sploh okoliščine.

MadMicka je izjavil:

Verjetno si dobil izplačan regres za celo leto, delovno razmerje pa ti je sedaj prenehalo. V takšnem primeru jaz ne bi nič vračal, če pa me delodajalec pozove, potem pa bi vrnil razliko. Ni pa res, kar pravi Tidule, da nisi sam dolžan nič narediti. Npr. delodajalec bi lahko v roku petih let vložil tožbo in bi moral poleg glavnice plačati še zamudne obresti (za tri leta nazaj) ter plačati pravdne stroške.
Ampak običajno vedno prej pozovejo, zato pravim, da zaenkrat ne bi nič vračal.


Tožba, ki bi temeljila na tem, da je delavec odgovoren za napako delodajalca, je nebuloza, da glava peče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

PacificBlue ::

Tidule je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Tidule je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

V primeru , dabi delodajalec to napako ugotovil in pozval delavca k vracilu prevec izplacanega regresa, pa delavec tega ne bi želel vrnit..šele potem ga lahko delodajalec prijavi za kaznivo dejanje zatajitve..
Do takrat je pa vse samo ena teorija


Prosim nehaj dokazovat svojo nepismenost...

Če se je računovodja zatipkala in namesto 1200 nakazala 2100 je to tipičen primer zatajitve, če delavec tega denarja noče vrnit na poziv delodajalca.


Delavec mora to na poziv nemudoma vrnit, drugače tvega ovadbo za kaznivo dejanje zatajitve.


Ajde, če je kdo nepismen si to ti..

OP ni nikjer omenil, da ga je delodajalec obvestil, da naj vrne prevec placan regres..oziroma da je delodajalec to sploh opazil.
Kako bo kdorkoli v tem primeru delavcu dokazal naklep zatajitve, ce niti delodajalec tega ne ve??

Tvoje teorije gredo v kak kriminalni roman, ne pa v realnost.


Zato sem za pismene, kamor očitno ne sodiš, že uvodoma napisal, da pravno formalno ne rabi naredit popolnoma nič dokler delodajalec ne zahteva denarja nazaj.


Seveda ne rabi nič naredit, menda logicno a ne??
Ti si začel z kaznivim dejanjem zatajitve, čeprav bi vsaj po minimalnih standardih bilo lepo, da te delodajalec vsaj obvesti o tem in da moras vrnit razliko.
Ker OP ni nic omenil, da je do tega prislo, mi je bila tvoja omembma kaznivega dejanja zatajitve čisto mimo.

Tidule ::

daj se prosim nehaj smešit in beri temo. Začel si blodit o delovno pravnem sprou in sem te opozoril, da dokler ni jasnih okoliščin je nemogoče vleč take sklepe, ker gre lahko tudi za zatajitev, ki nima nič z delovno pravom, zdaj se pa veselo usajaš v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

MadMicka ::

Kaj tebi ni jasno? Dobil je regres recimo 1.7.2022, pred koncem leta mu je prenehalo delovno razmerje, vseeno iz katerega razloga, razliko mora vrniti. A zdej ti praviš Tidule, če delodajalec vloži direkt tožbo, bo delodajalec na sodišču izgubil?

Tidule ::

MadMicka je izjavil:

Kaj tebi ni jasno? Dobil je regres recimo 1.7.2022, pred koncem leta mu je prenehalo delovno razmerje, vseeno iz katerega razloga, razliko mora vrniti. A zdej ti praviš Tidule, če delodajalec vloži direkt tožbo, bo delodajalec na sodišču izgubil?

Aha, zdaj smo že pri tem, da mora delavec pravzarpav sam izračunat koliko je delodajalcu dolžan in mu vrnit denar, da se izogne tožbi? Jao, kaj vse ne izveš na tem forumu.

PacificBlue ::

facepalm\o/

Ni čudno, da se postopki tako vlečejo na sodiščih..

MadMicka ::

Dej Tidule, če nimaš pojma, ne rabiš odgovarjat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prejem napačno obračunane plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505864 (3661) solatko
»

Regres

Oddelek: Loža
394400 (2510) Mato989
»

Me je firma nategnila?

Oddelek: Loža
366222 (3535) MadMicka
»

Delodajalec je me ogoljufal (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519432 (14432) bambam20

Več podobnih tem