» »

Težave s particijami

Težave s particijami

cheff ::

Imam en problem z diski in particijami.
Moj trenuten setup je en ssd in en hdd. Na ssd je gor windows, na hdd pa sem nalagal programe itd…
Zdaj sem kupil nov, večji ssd in ga hotel klonirati s clonezillo, kar ni šlo zaradi mešanih tipov particij (mbr in gpt mismatch), čeprav po preverjanju je samo mbr.

Sedaj sem pa še ugotovil, da je drugi disk kateri je namenjen za nalaganje programov tudi označen kot sistemski in aktiven.
In če ta disk odstranim se windows več ne zažene, pa sploh ni sistemskih datotek gor.

Torej disk0 je trenutni ssd, disk1 je hdd kjer so gor programi, disk2 pa nov ssd.

Kak sploh naj ugotovim kaj je sistemskega na disk1 in da se mi bo disk0 zagnal brez disk1?
Tudi če odklopim disk1 in dam windows bootable usb in hočem popravit zagon, ne gre.
Disk1 sem označil iz active na inactive, pc se več ni zagnal.
Prosim, če ma kdo kako idejo kaj naj naredim da uredim to brez da brišem disk1, disk0 bi še že formatiral, če nebo šlo klonirati na novega.

Slika disk managementa
https://file.si/1DA5/20b44775-e34f-4a75...
  • spremenil: cheff ()

darkolord ::

Iz recovery oz iz USB cmdja:

bcdboot c:\windows /f BIOS

Če ne uspe, nastavi C: na aktivno.

Če googlaš za "bcdboot", bi moral najti vse informacije.

Lahko uporabiš tudi Macrium Reflect Free in tam izbereš "Fix Windows Boot Issues" in ti bo naredilo samo.

cheff ::

Hvala, bom probal pa javim.

cheff ::

darkolord je izjavil:

Iz recovery oz iz USB cmdja:

bcdboot c:\windows /f BIOS

Če ne uspe, nastavi C: na aktivno.

Če googlaš za "bcdboot", bi moral najti vse informacije.

Lahko uporabiš tudi Macrium Reflect Free in tam izbereš "Fix Windows Boot Issues" in ti bo naredilo samo.


/f se uporablja v kombinaciji z /s torej če prav razumem se bcd kopira z C na željeno lokacijo?
Torej bi jaz moral to kopirati iz D na C?

MIHAc27 ::

Iz osebnih iskušenj...tole z boot particijami je kar jeba.
Moj nasvet je da odklopiš HDD, lepo poinštaliraš na frišno na SSD pa bo (bo pa verjetno treba vse programe naložit še enkrat).

sej imaš zgornjo foro, pa bootrec /rebuildbcd ter /fixmbr ampak bolj malokrat delujejo. Sploh na 10.

Enkrat reinštaliraš, pol bo pa mir za nekaj časa.

solatko ::

cheff - Zmešnjavo v sistemu, ki si jo sam naredil, ne boš mogel rešiti na drug način, kot, da sistem naložiš na novo in ravno tako programe. Imaš dva sistema in sicer GPT za sistem in MBR za programe. Dokler pustiš kot je, bo delovalo, če bi pa to cloniral na drug disk pa ni šans. Verjetno te muči to, da imaš veliko skrekanih programov in bi moral to ponoviti.
Delo krepa človeka

darkolord ::

cheff je izjavil:

/f se uporablja v kombinaciji z /s torej če prav razumem se bcd kopira z C na željeno lokacijo?
Torej bi jaz moral to kopirati iz D na C?
Ne, iz C:\windows bi rad kopiral na C. Kar je na D, ni važno, bo že naredil na novo.

Ne poslušaj solatkota, to se da popraviti.

cheff ::

darkolord je izjavil:

cheff je izjavil:

/f se uporablja v kombinaciji z /s torej če prav razumem se bcd kopira z C na željeno lokacijo?
Torej bi jaz moral to kopirati iz D na C?
Ne, iz C:\windows bi rad kopiral na C. Kar je na D, ni važno, bo že naredil na novo.

Ne poslušaj solatkota, to se da popraviti.


Ampak nisem potem na istem? Če prav razumem to ne popravi ampak samo kopira bcd?

Pa ta gpt mi ni jasen, preverjal sem in povsod pise, da mam samo mbr…

cheff ::

darkolord je izjavil:

cheff je izjavil:

/f se uporablja v kombinaciji z /s torej če prav razumem se bcd kopira z C na željeno lokacijo?
Torej bi jaz moral to kopirati iz D na C?
Ne, iz C:\windows bi rad kopiral na C. Kar je na D, ni važno, bo že naredil na novo.

Ne poslušaj solatkota, to se da popraviti.


Je šlo, iz C na C sem kopiral in sedaj se zažene brez drugega diska. Zaj pa še samo klonirat pa bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MBR GPT,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
677003 (3581) mailer
»

dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
332394 (1116) zuz3k
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7913098 (10512) hojnikb
»

Problem s kloniranjem - Boot D, Winsi na C

Oddelek: Pomoč in nasveti
7978 (835) Oldi
»

slika.exe? kar blokira pa blokira

Oddelek: Pomoč in nasveti
5793 (661) ToniT

Več podobnih tem