» »

AirPower 2022

AirPower 2022

Okapi ::

A je bil kdo včeraj/danes v Zeltwegu, na letalskem mitingu? Danes je bilo blizu 200.000 obiskovalcev. Zelo zanimivo, med drugim B-52, Lockheed Lightning, replika Me 262, Frecce Tricolore...

s1m0n ::

Preveč gužve, predolge kolne pred stranišči :)
Drugače pa je bilo za otroke, ki so prvič videli tak show in reaktivna letala nepozaben dogodek.

Okapi ::

Tudi tastari smo uživali.;)

Ena bolj ali manj naključno izbrana fotka.

s1m0n ::

Še nisem vseh prebrskal... Bo pa treba kak večji objektiv kot 200mm (tole spodaj je 200% crop)



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

s1m0n ::

Prelet B-52 je pa bil pravi spektakel...



Pa tudi C-130 in oba Eurofigherja :)

svecka ::

Program je skoraj vsakič isti. Tako da greš pogledat enkrat in vidiš skoraj vse. Sem bil že 4x. Je pa res, da sedaj na vhodu storjijo z mitrajljezi varnostne sile, ograjen miting in pregled oseb...prvič ko sem prišel, o teh ni bilo ne duha ne sluha. NIZKO SMO PADLI V EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

pegasus ::

C-130J in Eurofighterje imam tu praktično vsak teden, občasno še kak Mustang in Stearman pribrenči mimo.

Sicer pa prosto po Jimmy's World: Look at all these money to noise converters! :D

chucki ::

svecka je izjavil:

Program je skoraj vsakič isti. Tako da greš pogledat enkrat in vidiš skoraj vse. Sem bil že 4x. Je pa res, da sedaj na vhodu storjijo z mitrajljezi varnostne sile, ograjen miting in pregled oseb...prvič ko sem prišel, o teh ni bilo ne duha ne sluha. NIZKO SMO PADLI V EU.


Ne dojames sveta vidim. Da imas pregled in varovanje js visok standard in ne nizek.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

svecka ::

Zame je nizek, zate pa visok, ker se očitno ti ne moreš drugače počutiti varnega kot v bogatih zagrajenih naseljih z varnostnikih, kot je to v domeni Brazilije. Kmalu bo tako tudi pri nas v EU. Če ne boš bogat, boš pač vsak teden "daroval" daroval neznancem.

JeBelaCesta ::

jah, Airpower je res še vedno isti program,včahis je res kako presenečenje (Awacs,Stratotanker,...)
Niso pa to več časi kot npr l.'96 (ali pa 95, sem pozabil), ko je SU-27 delal Kobro v Celovcu, ko te je pilot F16 lepo povprašal če bi se rad vsedel v cockpit, in pilotom F18 s katerim smo skupaj vedrili in debatirali med ploho pod krilom njegovega letal... :-(
lep pozdrav iz višav ;-)

s1m0n ::

Verjetno te ne bodo kar tak spustili v kak cockpit zaradi varnosti, vsaj ne v funkcionalnem letalu. Včasih se je pač požvižgalo na varnost...
Drugače pa sem se lepo včeraj pogovarjal s pilotom F-16 (Demo team) še vprašal je če nas kaj več zanima.

Če si navdušenec nad letalstvom ti je ja vseeno, če je program enak... Stacionarna so bila kar drugačna od tistih 2019.

Okapi ::

Tale je bil tudi zanimiv. Sicer replika, narejena v ZDA, ampak vseeno.

s1m0n ::

Ah ta pravega bi bilo malo škoda :) Je bolj za kak muzej.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Sem bil prvič tam. Seveda sem zadovoljen, zame prav impresiven program, bi pa težko kaj izdvojil. Mogoče nekaj povsem tihega, elegantnega... Red Bullov team Blanix...

Lp

Jože

GregiB ::

Sem šel... smer Velenje - Lavamünd - Wolsberg... Rezerviral P&R v Fischingu... Od doma ob 6:45, prišel do 7km do parkinga... zastoj. V uri in pol, med 9h in 10:45 smo se premaknili za kilometer in pol... imeli smo še 5,5km do parkinga... Smo se obrnili, šli v Wolsbergu na kavico in domov... Prometna katastrofa...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

s1m0n ::

Mi smo prišli v Zeltweg ob ca 8h... (no izvoz z AC 7km prej iz smeri Gradca), do parkirnega je trajalo dodatne pol ure (P8 na travniku) + še kakšne 30min da smo prišli do vhoda in not...

Okapi ::

Iz smeri Gradca je kar šlo. Mi smo prišli do parkirišča na travniku (ne vem katera številka) nekaj čez 9 (iz Ljubljane smo šli ob šestih), potem pa dobre pol ure peš do prizorišča. Med počasnim premikanjem do parkirišča in potem hoji do prizorščia smo videli prvih nekaj točk programa, tako da zamudili nismo nič.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

smile- ::

start 5.30 iz gorenjske, čez Ljubelj, Celovec in po hitri cesti naprej do Zeltweg-a. Preskočili izvoz Zeltweg zahod, kjer je bila par km stoječe kolone, brez zastoja do izvoza vzhod, potem 15 min počasne kolone do parkirišča 8 in dobrih 30 min hoje do sredine prizorišča. Prišli malo čez 9 uro, ravno ob uradnem začetku.
Bilo fino fajn, verjetno ne bomo ponovili čez 2 leti, ampak čez 4 pa že mogoče...

Invictus ::

Bil 2x, že leta nazaj, mislim da 2009, potem še 1x tam 2015, danes je program isti kot takrat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10320250 (80) Kurzweil
»

A1 ULTRA (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Omrežja in internet
598105411 (1513) Jakkob
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1228208073 (2388) MrGTO
»

Družabne, namizne igre (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1244157417 (7888) J.McLane

Navijači ali huligani?

Oddelek: Loža
6862 (708) Voss

Več podobnih tem