» »

Dvojček in dolgoročno oddajanje

Dvojček in dolgoročno oddajanje

Likalnik ::

Mi lahko kdo svetuje/pomaga kako je z dolgoročnim oddajanjem v dvostanovanjski hiši / dvojček.

Primer: glavni vhod v stavbo je skupen (tako kot v bloku) notri sta pa dvoje vhodnih vrat...levo in desno. Etažna lastnina je urejena...če se sosed odloči, da bi njegovo stanovanje oddal....potem on to lahko naredi brez mojega soglasja, privolitve, vednosti? kako je to urejeno, ker je skupni prostor...ali imam jaz pravico vedeti kdo hodi po skupnem prostoru in bi moral biti o tem obveščen?

kako je glede čiščenja, vzdrževanja skupnega prostora...lastnik, ko bo oddal svoj prostor mu bo načeloma vseeno kako pogosto se čisti, vzdržuje...on bo živel na drugi lokaciji in samo kasiral od najemnine denar....vlagal v skupni prostor ne bo nič, ker zakaj bi se metal v določene stroške, če ni treba.
Upravnika kot dve stanovanji po zakonu ni potrebno....

se mogoče kdo kaj več spozna na to tematiko oziroma na koga se naj obrnem kateri mi bo lahko svetoval...kakšne pravice imam jaz kot stanovalec v dvostanovanjski hiši s skupnim glavnim vhodom....in kaj je drugi sostanovalec dolžen mene vse obvestiti, če se odloči slučajno svoje stanovanje oddati.

bbbbbb2015 ::

Likalnik je izjavil:

Mi lahko kdo svetuje/pomaga kako je z dolgoročnim oddajanjem v dvostanovanjski hiši / dvojček.

Primer: glavni vhod v stavbo je skupen (tako kot v bloku) notri sta pa dvoje vhodnih vrat...levo in desno. Etažna lastnina je urejena...če se sosed odloči, da bi njegovo stanovanje oddal....potem on to lahko naredi brez mojega soglasja, privolitve, vednosti? kako je to urejeno, ker je skupni prostor...ali imam jaz pravico vedeti kdo hodi po skupnem prostoru in bi moral biti o tem obveščen?

kako je glede čiščenja, vzdrževanja skupnega prostora...lastnik, ko bo oddal svoj prostor mu bo načeloma vseeno kako pogosto se čisti, vzdržuje...on bo živel na drugi lokaciji in samo kasiral od najemnine denar....vlagal v skupni prostor ne bo nič, ker zakaj bi se metal v določene stroške, če ni treba.
Upravnika kot dve stanovanji po zakonu ni potrebno....

se mogoče kdo kaj več spozna na to tematiko oziroma na koga se naj obrnem kateri mi bo lahko svetoval...kakšne pravice imam jaz kot stanovalec v dvostanovanjski hiši s skupnim glavnim vhodom....in kaj je drugi sostanovalec dolžen mene vse obvestiti, če se odloči slučajno svoje stanovanje oddati.


Etažni lastnik ni dolžan tebe obveščati, če, ko, komu in pod kakšnimi pogoji on oddaja stanovanje.
Za skupno etažno lastnino sta sicer dolžna skrbeti oba - in ti in on (ali pač njegov najemik).

Če te v zvezi s tem kaj skrbi, bi bilo najbolje imeti dve stvari (papirja) podpisana:
- pogodba o medsebojnih razmerjih
- hišni red

Vprašanje, če bo sosed hotel to podpisati. Ponavadi tisti, ki najbolj vse kršijo, nočejo nič podpisati. Vzorca za pogodbo in hišni red pač nekje dobiš, še najbolje pri kakšnih blokarjih, ter malo prilagodiš tekst.

Če najemnik rogovili in dela škodo, pokličeš policijo, oni mu ponavadi napišejo 300+ EUR položnico, kaj več pa ne. Če ta nekdo tebi naredi škodo, ga moraš ti tožiti.

Če najemnik (ali sosed) ne skrbi za skupne dele stavbe sorazmerno razdelno, ga lahko opomniš pisno, če pa to ne pomaga, pa moraš vložiti "tožbo za motenje lastninske pravice".

Zdaj to bi jaz tako po občutku rekel, da mora biti 2000+ EUR škode, ker za manj po sodiščih hoditi, nima smisla.

Zdaj, sosed je sosed, jebiga. Če te sekira in je sploh slab sosed (imaš pač lenuhe, pokvarjence, zlobneže, zafiksance, kradljivce, nevoščljivce, žlehtne...) nepremičnino prodaš - in greš nekam na boljše živet.

Življenje je pač kratko.

Zgodovina sprememb…

2f4u ::

Kot je napisal zgoraj.

Hisni red izobesis v skupni prostor. Ustno oz. ohranis nek odnos do soseda in sobivanje se nadaljuje. Na nož, pomeni, da bo sosed prej kot slej našel tvoje slabosti in napake... seveda pokazal z prstom nate ..
Bolj bodi pozoren na smeti, parkiranje in porabo skupne vode.

bbbbbb2015 ::

2f4u je izjavil:

Kot je napisal zgoraj.

Hisni red izobesis v skupni prostor. Ustno oz. ohranis nek odnos do soseda in sobivanje se nadaljuje. Na nož, pomeni, da bo sosed prej kot slej našel tvoje slabosti in napake... seveda pokazal z prstom nate ..
Bolj bodi pozoren na smeti, parkiranje in porabo skupne vode.


Hišni red mora biti sprejet z 51% glasov etažnih lastnikov. V tem primeru soglasno. Ne moreš ti kar en red delati, kot ti paše.

Likalnik ::

to sprašujem...ker imam jaz kot sosed tudi predkupno pravico....kljub temu, da je etažna lastnina urejena. (določeni pogoji morajo biti za to sicer izpolnjeni...ampak pravico imam) zato sem mislil, da je nekako podobno tudi pri oddajanju....
potrebno bo napisati hišni red in pa kakšno pogodbo...s čim se bo pa sosed strinjal je pa spet drugo vprašanje.

etažna lastnina sicer še ni urejena...ampak je izrazil sosed, da bi jo uredili....ker trenutno je še solastnina in , če je tako potem imam besedo in rabi moje soglasje za oddajanje. (on pa ve, da brez urejene etažne lastnine ne more oddajati
glede etažne lastnine...pa nekaj časa lahko zavlačuješ na koncu se pa, da na sodišče in, če nimaš tehtnega razloga zakaj nočeš to uredit si primoran, da se uredi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

fikus_ ::

Prvo si pisal, da je etažna lastnina določena, sedaj, da ni . . . .

Če ima sosed interes oddajat nepremičnino in interes urediti etažno lastnino ter to financirat, potem se še dogovorita in napišita hišni red ter obesita na hodnik.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Likalnik ::

fikus_ je izjavil:

Prvo si pisal, da je etažna lastnina določena, sedaj, da ni . . . .

Če ima sosed interes oddajat nepremičnino in interes urediti etažno lastnino ter to financirat, potem se še dogovorita in napišita hišni red ter obesita na hodnik.


ja tako je..sem napisal da je etažna lastnina urejena....ker od takrat naprej, ko bo to urejeno se lahko stanovanje odda...brez moje vednosti....trenutno ni urejeno in imam jaz še besedo pri tem.

zanimalo me je kako pa kaj je potem, ko je etažna lastnina urejena...slej kot prej pač bo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mansarda - deljeno lastništvo hiše ali etažna lastnina?

Oddelek: Loža
333414 (2462) Invictus
»

Dve stanovanji?

Oddelek: Loža
142562 (1226) Invictus
»

skupno parkirišče pred blokom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111583 (7826) Timurlenk
»

Življenje v večstanovanjski hiši

Oddelek: Loža
485472 (2745) buttcrack
»

večstanovanjska hiša - delitev stroškov

Oddelek: Loža
212669 (1615) Invictus

Več podobnih tem