» »

Cena mleka iz 65 centov na 1 evro

Cena mleka iz 65 centov na 1 evro

Temo vidijo: vsi
«
1
2

zobnik ::

Podlo in grdo iz strani vseh, ki so vpleteni v mlečno industrijo, država pa kot da se ji je*e. Če ga vi ne pijete ga pa 10000 drugih ljudi uporablja pri peki, kuhanju, tud otroc ga radi pijejo. Zato taki ki ga ne pijete mirno preskočte objavo.....Kmetu plačajo mlek po 35 centov, kar je 10 centov več kot pred podražitvam, ostalo je zaslužek ostalih, država ki industrijo tudi zalaga s subvencijam dobiš pa končno ceno mleka v trgovini 1 evro.
Pod ga namreč več nikjer ne dobiš.
Osnovno hrano dražit, kje so odgovorni, da bi pomagal ljudem pri osnovni hrani.

kow ::

Pojdi direktno kmetu, ce te odirajo. Pa zapri temo. Hvala.

Utk ::

Sem poskušal kupovat direkt od kmeta, na mlekomatu. Je stalo že par let nazaj 1 evro (kolk bi šele zdaj), pa še nikoli se nisi res mogel zanest, da bo tista krava (avtomat) res pljunila kaj mleka. Včasih je, včasih ni. Nič, potem sem obupal...če je kmetu vseeno ali prodaja za evro ali 30 centov, zakaj se bi jaz sekiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kow ::

No, lepo da si povedal bistvo. Ko se gredo kmetje sami distribucijo: dobimo visje cene. Kako nepricakovano!

Utk ::

Ne samo da dobimo višje cene, dostikrat sploh ne dobimo.
Za ceno na avtomatu bi še lahko rekli, avtomat stane, vzdrževanje, polnjenje, itd., ja...ampak avtomat je koštal enako tudi, če sploh ni prodajal mleka, ker se nekomu ni dalo ga napolnit. To je šele izguba. Cena ok, da sploh ne dela, to je pa katastrofa. Kot da bi bil hofer pol časa zaprt...kako bi ta biznis laufal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Itak, nekoga bom okoli štale lovil za liter mleka.

l0g1t3ch ::

Utk je izjavil:

Itak, nekoga bom okoli štale lovil za liter mleka.



Ful kmetov postavlja mlekomate.
Ali pa imajo sistem da prineseš kanglico enkrat čez dan, zvečer pa jo pobereš polno mleka.

kow ::

Kaj se pol zobnik razburja? Naj gre (pes?) po kanglico. Pa naj mu da 50c na liter. Pa bosta oba zadovoljna.

l0g1t3ch ::

Tu blizu mene je kmetija kjer je liter 70c, moreš pa ponj z kanglico.
V drugo stran pa ima drug kmet mlekomat, ki ti mleko toči v steklenico, ki jo moraš imeti sam za 80c/liter.

Ta avtomat koristim občasno že vsaj 5 let, še ni bilo težave.

GupeM ::

Utk je izjavil:

Ne samo da dobimo višje cene, dostikrat sploh ne dobimo.
Za ceno na avtomatu bi še lahko rekli, avtomat stane, vzdrževanje, polnjenje, itd., ja...ampak avtomat je koštal enako tudi, če sploh ni prodajal mleka, ker se nekomu ni dalo ga napolnit. To je šele izguba. Cena ok, da sploh ne dela, to je pa katastrofa. Kot da bi bil hofer pol časa zaprt...kako bi ta biznis laufal.

Ni nujno, da se nekomu ne da napolnit mlekomata. Kmet ima končno mnogo krav, ki dajo končno mnogo mleka. Ko tega mleka zmanjka, je treba počakati na naslednjo molžo, da ga lahko spet dostavijo.

Utk ::

Ja sej če ga kje proda za več kot evro, potem ni krize...

kow ::

Vids, zobnik. Kaj vse trgovine naredijo zate, da ti ni treba nic casa zapravljati. Samo vrzes paket mleka v prtljaznik.

GupeM ::

Utk je izjavil:

Ja sej če ga kje proda za več kot evro, potem ni krize...

Ne razumem ... Če njemu krave proizvedejo 200 l mleka na molžo, iz mlekomata pa kupci pokupijo vseh 200 l, nima več od kje vzeti, dokler ni na vrsti naslednja molža.

Pa tudi če mu krave proizvedejo 200 l mleka na molžo, njemu pa lokalni slaščičar in frizer odkupita 150 litrov mleka po 1,1 € na liter, ostalih 50 da pa v mlekomat, tudi nima od kje vzeti, ko je mlekomat enkrat prazen.

mr_chai ::

kow je izjavil:

No, lepo da si povedal bistvo. Ko se gredo kmetje sami distribucijo: dobimo visje cene. Kako nepricakovano!


Hja, ne bi tako hitro udaril po kmetu. Tist avtomat verjetno tudi nekaj stane in vejretno traja, da se tista zadeva amortizira. Tak avtomat, ki ga ima kmet parkiranega pred hlevom, ni ekonomija obsega a ne in zato je tam tudi taka cena mleka.

Če pa boš šel ti do kmeta in kupil več hektolitrov mleka, pol ti jih bo pa dal po nižji ceni. Aja, sj res, ne rabiš tolk mleka. Case closed.

Ampak te svinjarije ,ki jih op opisuje so trenutno povsod, v vseh dobavnih verigah. Trgovci so kot vedno, največji frajerji in največji dobičkarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Utk ::

GupeM je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja sej če ga kje proda za več kot evro, potem ni krize...

Ne razumem ... Če njemu krave proizvedejo 200 l mleka na molžo, iz mlekomata pa kupci pokupijo vseh 200 l, nima več od kje vzeti, dokler ni na vrsti naslednja molža.

Pa tudi če mu krave proizvedejo 200 l mleka na molžo, njemu pa lokalni slaščičar in frizer odkupita 150 litrov mleka po 1,1 € na liter, ostalih 50 da pa v mlekomat, tudi nima od kje vzeti, ko je mlekomat enkrat prazen.

Dvomim, da mu mlekomat tako hitro spraznejo. Sej če doma dela jogurt ali nekaj, hvala bogu, naj. Če imaš pa mlekomat, mora bit stalno poln. Če ne, kmalu ne bo več _NIHČE_ hodu tam po mleko. Ker ko ga 3x zmanjka zame, me drugič tam več ne bo. In drugih tudi ne.

Tidule ::

GupeM je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja sej če ga kje proda za več kot evro, potem ni krize...

Ne razumem ... Če njemu krave proizvedejo 200 l mleka na molžo, iz mlekomata pa kupci pokupijo vseh 200 l, nima več od kje vzeti, dokler ni na vrsti naslednja molža.

Pa tudi če mu krave proizvedejo 200 l mleka na molžo, njemu pa lokalni slaščičar in frizer odkupita 150 litrov mleka po 1,1 € na liter, ostalih 50 da pa v mlekomat, tudi nima od kje vzeti, ko je mlekomat enkrat prazen.

Ce je ta pravljica resnicna, zakaj ga pol raje prodaja za 35 centov velikim predelovalcem, kot da bi ga za 1,1 eur lokalnemu frizejem ali za 1 eur na mlekomatu?

Utk ::

Problem avtomatov in NEKATERIH kmetov je v tem, da je tam nujen nek odpadek. Ali bo zmanjkalo, kar ni kul za kupce, ali bo pa odpadek, druge možnosti ni. To je pa pri NEKATERIH no-go.

GupeM ::

Utk je izjavil:

Dvomim, da mu mlekomat tako hitro spraznejo. Sej če doma dela jogurt ali nekaj, hvala bogu, naj. Če imaš pa mlekomat, mora bit stalno poln. Če ne, kmalu ne bo več _NIHČE_ hodu tam po mleko. Ker ko ga 3x zmanjka zame, me drugič tam več ne bo. In drugih tudi ne.

Ne vem, kdaj hodiš ti po mleko. Ampak penzionisti imajo med tvojim delovnim časom čas hodit po mleko in ga lahko izpraznijo.

Ne pravim, da ni kmet kriv, da je mlekomat prazen. Samo takoj sklepati da je len in ne napolni, pa tudi ni prav.

Tidule je izjavil:

GupeM je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja sej če ga kje proda za več kot evro, potem ni krize...

Ne razumem ... Če njemu krave proizvedejo 200 l mleka na molžo, iz mlekomata pa kupci pokupijo vseh 200 l, nima več od kje vzeti, dokler ni na vrsti naslednja molža.

Pa tudi če mu krave proizvedejo 200 l mleka na molžo, njemu pa lokalni slaščičar in frizer odkupita 150 litrov mleka po 1,1 € na liter, ostalih 50 da pa v mlekomat, tudi nima od kje vzeti, ko je mlekomat enkrat prazen.

Ce je ta pravljica resnicna, zakaj ga pol raje prodaja za 35 centov velikim predelovalcem, kot da bi ga za 1,1 eur lokalnemu frizejem ali za 1 eur na mlekomatu?

Si nepismen, al ja?

Če je ta pravljica resnična, ga proda lokalnemu frizerju za 1,1 eur, ne za 35 centov velikim predelovalcem. Zadeva je zgolj hipotetičen primer, zakaj bi mlekomat lahko bil prazen, ne pa dejansko stanje.

Velikim predelovalcem ga prodajajo kmetje, ki nimajo svojih mlekomatov in/ali drugih oseb, ki bi to od njega kupile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

PacificBlue ::

Sem hotel postavit mlekomat, pa je obcina zahtevala 4eur na dan in kar se tice same higiene je mleko specificno, zdaj to poleg sluzbe itd..no go.
Prodajal sem ga doma za 80 centov, par let. Po vnaprejsnem narocilu. Pa so potem nekateri hodili po mleko ob 8 zvecer, ko se bil ze v "pizami."
Zadnja leta imam pa živino poleti odzunaj in ga je sam za lastno potrebo.
V surovi obliki pa mleka ne konzurimam. Uporabi se za skuto pa sir.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

BuDi79 ::

PacificBlue je izjavil:

Sem hotel postavit mlekomat, pa je obcina zahtevala 4eur na dan
Ker na postavitev na zasebni zemlji nisi pomislil.

scipascapa ::

pa ni samo mleko, vse je šlo 30% gor...plače pa iste.

PacificBlue ::

BuDi79 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Sem hotel postavit mlekomat, pa je obcina zahtevala 4eur na dan
Ker na postavitev na zasebni zemlji nisi pomislil.


Na 800m nad visine, ne bi bilo ravno profitabilno;)
Zato sem razmisljal o postavitvi avtomata v mestu. Če bi bil to edini vir zasluzka, potem ja. Pa da vi zraven prodajal se skuto in sire…
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Horas ::

čudno da se ljudje nikol ne bunte ko gre pivo gor, pa čiki, pa take raznorqzne škodljive stvari. recimo nisem še bral ali slišal da bo se ženske bunle da so šla ličila pa šminkerija gor??! niti enkrat. samo položnce pa hrana.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

scipascapa ::

to kar je nuja, ostalo ni nuja, ampak razvada.

dice7 ::

kow je izjavil:

Pojdi direktno kmetu, ce te odirajo. Pa zapri temo. Hvala.

Saj bi, pa te pride drazje kupovat direkt pri kmetu, kot pa v lidlu. Podlost teh kvazi podjetnikov ne pozna meja

Spxy ::

Horas je izjavil:

čudno da se ljudje nikol ne bunte ko gre pivo gor, pa čiki, pa take raznorqzne škodljive stvari. recimo nisem še bral ali slišal da bo se ženske bunle da so šla ličila pa šminkerija gor??! niti enkrat. samo položnce pa hrana.


Normalno, to je luksuz.

kow ::

dice7 je izjavil:

kow je izjavil:

Pojdi direktno kmetu, ce te odirajo. Pa zapri temo. Hvala.

Saj bi, pa te pride drazje kupovat direkt pri kmetu, kot pa v lidlu. Podlost teh kvazi podjetnikov ne pozna meja


Nihce ti ne preprecuje, da nam nudis boljse storitve.

jotunn2 ::

kow je izjavil:

Kaj se pol zobnik razburja? Naj gre (pes?) po kanglico. Pa naj mu da 50c na liter. Pa bosta oba zadovoljna.

Po njegovih ostalih temah, se najbrz razburja ker doma dobijo "samo" 35 centov za neobdelano, nepreverjetno itd. mleko, medtem ko barabe, ki mleko odpeljejo, predelajo, dostavijo na police, katere so najprej morali zgraditi itd. zasluzijo preostalih 65centov. S tem da je pozabil, da vecji delez drzavnih subvencij zares dobijo ravno ti "revezi" s 35centi/liter in ne nek Mercator recimo. Glede na njegove ostale prispevke, predvidevam da je najvecji problem, ker pri ceni mleka 1eur/liter, kmet ne dobi 1.5eur/liter :))

kow ::

Saj ne kritiziramo kmetov. Kritiziramo zobnika, ki misli da je transport, mesanje, termicna obdelava, kontrola kakovosti, pakiranje, skladiscenje, distribucija, privabljanje potrosniskov itd. "brezvezno in nicvredno delo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Ja, sej vsak štromar, vodovodar, šlosar ali programer tudi zasluži 3x več, če dela direktno za stranke, brez posrednikov vmes.

joze67 ::

Utk je izjavil:

Ker ko ga 3x zmanjka zame, me drugič tam več ne bo.
Tehnično, ko ga 3x zmanjka zate, te četrtič več ne bo tam.

zobnik ::

jotunn2 je izjavil:

kow je izjavil:

Kaj se pol zobnik razburja? Naj gre (pes?) po kanglico. Pa naj mu da 50c na liter. Pa bosta oba zadovoljna.

Po njegovih ostalih temah, se najbrz razburja ker doma dobijo "samo" 35 centov za neobdelano, nepreverjetno itd. mleko, medtem ko barabe, ki mleko odpeljejo, predelajo, dostavijo na police, katere so najprej morali zgraditi itd. zasluzijo preostalih 65centov. S tem da je pozabil, da vecji delez drzavnih subvencij zares dobijo ravno ti "revezi" s 35centi/liter in ne nek Mercator recimo. Glede na njegove ostale prispevke, predvidevam da je najvecji problem, ker pri ceni mleka 1eur/liter, kmet ne dobi 1.5eur/liter :))


Kak bedn komentar, a ti k prideš v trgovino tud postavljaš svoja pravila? Ne ! A ko greš v UKC in ZD imaš tud svoje zahteve in pravila, NE ! A ko greš na šiht si tud kr naenkrat šef čeprav obstaja lastnik, nisi a ne !
A ko greš na cesto tud po svojih pravilih voziš , ne...!!!!!!!!!!!!Kmetija torej ni moja, in ne odločam jaz kako in kaj. Lahko se pa kmetje grejo samooskrbo potem bo pa litr mleka 3 evre....in kg mesa 50 evrov, ker bo uvoz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kuall ::

danes sem ga kupil 12 l za 9e. 25 % kupon.
pa un jogurt od kmetov rad kupim, ki ga sami proizvajajo, posbeej če je 50% znižan pred rokom.
v mlekomatu kupovat pa je sitno, sem nekaj časa pa se mi ne da več. je pa dobro surovo mleko, okusno.

Utk ::

Lahko se pa kmetje grejo samooskrbo potem bo pa litr mleka 3 evre....in kg mesa 50 evrov, ker bo uvoz.

Bolj verjetno je, da bi bilo ceneje.
Kaj bi kmeti s 100 litri mleka na dan in 10 tonami krompirja pa ne vem...še manj od kod jim potem denar za vse ostalo.

Kmetija torej ni moja, in ne odločam jaz kako in kaj.

Še dobro. Predvsem za kmetijo. Pa tudi tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kuall ::

Utk je izjavil:

Problem avtomatov in NEKATERIH kmetov je v tem, da je tam nujen nek odpadek. Ali bo zmanjkalo, kar ni kul za kupce, ali bo pa odpadek, druge možnosti ni. To je pa pri NEKATERIH no-go.

po moje ni odpadka, vzame neporabljeno mleko in ga da piti teletu, prej ga malo segreje.

Utk je izjavil:


Kmetija torej ni moja, in ne odločam jaz kako in kaj.

Še dobro. Predvsem za kmetijo. Pa tudi tebe.

tole je pa tipičen nesramen slo techovski komentar. lahko da bi bil zobnik čist sposoben gospodar, zakaj pa ne? saj ga ne poznaš. bolj kot ti po moje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Utk ::

Poglej ga kakšne klafta...

kuall ::

jamranje kmetov o nizkih cenah me ne gane preveč, ker spominja na komunajzarje , ki ne razumejo trga. trg pravi, da naj bodo megafarme, moderni stroji in robotska molža, ne pa male kmetijce, kjer resnici na ljubo nikoli ni človek niti žival pretirano užival, megafarme niso tako slaba stvar. lahko so male kmetijce ampak take kot jo imam jaz, za hobi ob šihtu malo za veselje, tam par glav na izi spuščene v velikem hlevu, brez živciranja, ali bo zadost fotra za čez zimo, kakšne so cene. včasih sem celo jebeno zimo kalkuliral, ali bom imel zadost mrve, tako zdejle kmetje delajo na veliko ob tej suši, jih že vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Blinder ::

zobnik je izjavil:

Kmetu plačajo mlek po 35 centov, kar je 10 centov več kot pred podražitvam, ostalo je zaslužek ostalih, država ki industrijo tudi zalaga s subvencijam dobiš pa končno ceno mleka v trgovini 1 evro.


Od teh 35 ¢ višje cene gre 10 ¢ kmetom, preostalih 25 ¢ si preostali člani posparvijo v žep. Ko se petrol in omv dogovarjajo za cene goriva na črpalki ste vsi glasni, ko trgovci glumijo izgovor vojne za se naskrivaj zmenit za ceno mleka pa trobite zobniku da je tako vse v redu, ker je trg prost, dvojna merila ..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ales85 ::

Saj trgovcem so se tudi dvignili stroški. Dvomim sicer, da za teh .25, ampak vseeno.

cias ::

Horas je izjavil:

čudno da se ljudje nikol ne bunte ko gre pivo gor, pa čiki, pa take raznorqzne škodljive stvari. recimo nisem še bral ali slišal da bo se ženske bunle da so šla ličila pa šminkerija gor??! niti enkrat. samo položnce pa hrana.


Kamionarji ki so vozili v USSR so s sabo nosili šminke in makeup za, saj veste kaj. Za mleko te nobeni niti pogledala ni.

kuall je izjavil:

jamranje kmetov o nizkih cenah me ne gane preveč, ker spominja na komunajzarje , ki ne razumejo trga. trg pravi, da naj bodo megafarme, moderni stroji in robotska molža, ne pa male kmetijce, kjer resnici na ljubo nikoli ni človek niti žival pretirano užival, megafarme niso tako slaba stvar.


Ja, kapitalisti danes grozno sovražite konkurenco mega korporacijam. Ne vem kje v kapitalističnem manifestu piše da mora obstajati samo ena korporacija ki jo podpiramo z davkoplačevalskim denarjem in posebnimi zakoni da lahko zaposlujejo tujce pod minimalcem.

Kapitalisti ste največji komunajzari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

Daniel ::

Odkupna cena mleka je sedaj tam nekje 46, 47 centov in ne 35. Vsaj pri nas. Zahodna EU je sicer že tam na 55+

Megafarme v slovenskih razmerah pridelave ne pridejo v poštev.

kuall ::

Pridejo v poštev ampak ne v smislu, da bo 1 kmetija v slo ampak 1 na občino. V napši občini je 1 dolina s tam tisoč hektarji, kmetov pa preveč, par 100 vsaj.

kuall ::

kuall je izjavil:

Ne vem kje v kapitalističnem manifestu piše da mora obstajati samo ena korporacija ki jo podpiramo z davkoplačevalskim denarjem in posebnimi zakoni da lahko zaposlujejo tujce pod minimalcem.

Kapitalisti ste največji komunajzari.

Zdaj ste komunajzarji pa kar naenkrat proti tujcem. Če hočejo delat za minimalca in ne viset na socialni in krast vas pa takoj motijo. Itak pa ne bi delal ravno za minimalca če bi farmi šlo dobro bi jih lastnik že plačal bolje, posebej, če bi si farme kradle delavce. Megafarme bi spodbujela napredek modernih strojev, ker bi jih veliko pokupile in bi potem v teh tovarnah bilo več zaposlenih, kjer proizvajajo te moderne stroje.

Daniel ::

kuall je izjavil:

Pridejo v poštev ampak ne v smislu, da bo 1 kmetija v slo ampak 1 na občino. V napši občini je 1 dolina s tam tisoč hektarji, kmetov pa preveč, par 100 vsaj.


V naši občini pa Natura2000, krajinski park, en kup mejic in OOTTjev ipd. eko mega super duper pogruntavščin. Tega ti ena kmetija nikoli ne more obdelati, ker niti ene poštene njive ne moreš spraviti skupaj, ne da bi naletel na kakšno omejitveno območje. Tvoje želje in ideje so utopija.

kuall ::

no utopija ravno ne. jaz pravim pustimo trgu, da naj pove kam naj gredo stvari. utopija je, če popolnoma ignoriraš trg, tako kot delajo komunajzarji. jamranje kmetov o nizkih cenah govori o tem, da so premalo učinkoviti, da morajo postati večji, z večjimi stroji.

Daniel ::

Žal tvoja želja o povečanju ne gre ravno skupaj z eko agendo. Vsi vemo, da z več imaš manjše stroške na enoto. Zakaj pa to pri nas ni izvedljivo pa sem ti tudi napisal. Novi program razvoja podeželja ima nekje 760 strani. Koliko kmetov lahko gre vseh teh litanij brat? Itak že vnaprej vemo, da so spisane po željah okoljskih lobijev in raznoraznih iniciativ za proučevanje tega in onega, za kar se delijo eu sredstva.

kuall ::

ne razumem, zakaj naj bi bil večji kmet večji onesnaževalec?

Daniel ::

Vprašaj Nizozemce kaj menijo o velikih kmetijah.

Tam je sicer dovoljen GVŽ/HA 5, pri nas pa 1,7.

dice7 ::

Slovenija je na prvem mestu po stevilu traktorjev na prebivalca, pa spada med kmetijsko najmanj ucinkovite. Tako zelo opevana zdrava kmecka pamet ocitno ne deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Daniel ::

In kaj ima število traktorjev s tem? Daj bodi junak pa napiši še povprečno starost le teh. Slovenske male kmetije pač večinoma nimajo financ za nove traktorje, zato jih večina drži na kmetiji tudi 50 let stare traktorje, ker pač z njimi ni praktično nobenega stroška, uporabni so še zmeraj, če ga prodaš pa dobiš za njega morda 2 do 4000 eur.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukrepi, ukrepi, se vrstijo...kaj pa finančna pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14914694 (8532) sunshine403
»

Lokalna hrana v času korone (in drugih neželenih dogodkov)

Oddelek: Problemi človeštva
394041 (2141) hr_natakar
»

Odkupne cene mesa, mleka in lesa dol

Oddelek: Loža
343346 (2118) jocoj
»

Mleko iz mlekomata (preverjeno) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18237409 (32842) Terman
»

Mleko iz mlekomata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6516188 (13683) janhar

Več podobnih tem