» »

Podnebni ekstremizem

Podnebni ekstremizem

««
66 / 89
»»

sbawe64 ::

Globalno segrevanje
opozorilo je
https://global.chinadaily.com.cn/a/2023...


Medtem v Verkhoyansku
https://www.timeanddate.com/weather/rus...
opozorila ni
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

feryz ::

Saj se bo otoplilo.
Samo minus 30 bo kmalu.

WizzardOfOZ ::

sbawe64 je izjavil:

Medtem v Verkhoyansku
https://www.timeanddate.com/weather/rus...
opozorila ni


To je za njih lep in sončen dan.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Polda ::

Men je smešno,da se gremo v Sloveniji ta zeleni prehod, ker mi smo en prdec proti svetu.

sbawe64 ::

Trust the science

On this date 51 years ago, climate scientists predicted a new ice age was coming
March 21, 2022
https://www.washingtonexaminer.com/opin...


Naslovnice Msm med 1969-1976
https://www.washingtonpolicy.org/public...

o "The Earth's Cooling Climate," Science News, November 15, 1969.
o "Colder Winters Held Dawn of New Ice Age," Washington Post, January 11, 1970.
o "Science: Another Ice Age?" Time Magazine, June 24, 1974.
o "The Ice Age Cometh!" Science News, March 1, 1975.
o "The Cooling World," Newsweek, April 28, 1975.
https://longreads.com/2017/04/13/in-197...
o "Scientists Ask Why World Climate is Changing; Major Cooling May Be Ahead," New York Times, May 21, 1975.
o "In the Grip of a New Ice Age?" International Wildlife July-August, 1975.
o "A Major Cooling Widely Considered to Be Inevitable," New York Times, September 14, 1975.
o "Variations in the Earth's Orbit, Pacemaker of the Ice Ages," Science magazine, December 10, 1976.



https://daily.jstor.org/new-york-city-u...
In 1932, an article published in The Science News-Letter proclaimed, in big, bold type: "New York Will Be Flooded by Melting of Great Ice Caps." "New York is destined to become the American Venice," reads the copy. "Her streets, canyoned by skyscrapers, will be filled with water to the twelfth floor." This prediction came from the US Weather Bureau--the Earth is getting warmer, it said, causing the ice caps to melt and the oceans to rise. Someday, they warned, New York City, and all other lowland cities, would be filled with water.



NY in WA pod vodo do 2000
https://capitalresearch.org/article/moy...
September 17, 1969


Over the years the hypothesis has been refined, and more evidence has come along to support it. It is now pretty clearly agreed that the C02 content will rise 25% by 2000. This could increase the average temperature near the earth' s surface by 7 degrees Fahrenheit. This in turn could raise the level of the sea by 10 feet. Goodbye New York. Goodbye Washington, for that matter. We have no data on Seattle.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

pegasus ::

Lušten povzetek tragikomike, znane kot COP28:

Tudi v obliki slikanice za tiste z manjšo sposobnostjo dojemanja ;)

feryz ::

Ok, hvala za pravljico. Kot tudi za vse ostale, ki jih prodajaš tu.
Ker ne glede na vse gobezdanje v Dubaju, gobezdanje, ki ga sproducira greta in ostali, ki se limajo na asfalt, ali pa v končni fazi tvoje, je dejstvo samo eno.
V tem trenutku, trenutku ki meri še vsaj to stoletje, je nafta nenadomestljiva. In premog. In plin.
Če jutri nehajo to pumpati, mi jutri nehamo obstajati. In dokler ne bo neke strašansko velike alternative, zgolj sami iz sebe delamo norca. Prav je, da se alternative razvijajo, ni prav pa, da do takrat stigmatiziramo to, kar danes zagotavlja naš obstoj.

Ker drugače izpadete kot mulci, ki se v cunjah iz nafte, prilimajo na asfalt iz nafte, z lepilom iz nafte, delajo selfije s telefoni iz nafte, pošiljajo slike preko baznih iz nafte in vpijejo, da je treba prepovedati nafto.

pegasus ::

Ne vem koliko si star, ampak očitno se nisi iz izkušnje Jugoslavije nič naučil.

Če si tako zaljubljen v nafto, zakaj potem montiraš fotovoltaiko na bajto? Ker se ti ekonomsko splača? Se mi je zdelo. Enako počne cel svet, iz istega razloga. Tranzicija je že v teku, hočeš ali nočeš. Je pa to civilizacijski projekt takega obsega, da se ne bo zgodil čez noč in tudi ne v samo enem desetletju. Daj času čas ... želimo si samo, da se zgodi čim prej, kar se da hitro.

WizzardOfOZ ::

Za kaj takega bi rabili še NEK2 in NEK3. Dokler ne začnemo graditi še dveh jedrskih, jwe vse ostalo bolj malo vredno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Malidelničar ::

feryz je izjavil:

Ok, hvala za pravljico. Kot tudi za vse ostale, ki jih prodajaš tu.
Ker ne glede na vse gobezdanje v Dubaju, gobezdanje, ki ga sproducira greta in ostali, ki se limajo na asfalt, ali pa v končni fazi tvoje, je dejstvo samo eno.
V tem trenutku, trenutku ki meri še vsaj to stoletje, je nafta nenadomestljiva. In premog. In plin.
Če jutri nehajo to pumpati, mi jutri nehamo obstajati. In dokler ne bo neke strašansko velike alternative, zgolj sami iz sebe delamo norca. Prav je, da se alternative razvijajo, ni prav pa, da do takrat stigmatiziramo to, kar danes zagotavlja naš obstoj.

Ker drugače izpadete kot mulci, ki se v cunjah iz nafte, prilimajo na asfalt iz nafte, z lepilom iz nafte, delajo selfije s telefoni iz nafte, pošiljajo slike preko baznih iz nafte in vpijejo, da je treba prepovedati nafto.


Po mojem je to najbolj realno napisano. In na koncu bodo največji eko-ludisti morali temu pritrditi.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

PersonaRuda ::

Malidelničar je izjavil:


Po mojem je to najbolj realno napisano.

+1

se pridružujem zgornji pritrditvi.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

pegasus je izjavil:

Če si tako zaljubljen v nafto, zakaj potem montiraš fotovoltaiko na bajto? Ker se ti ekonomsko splača? Se mi je zdelo. Enako počne cel svet, iz istega razloga. Tranzicija je že v teku, hočeš ali nočeš. Je pa to civilizacijski projekt takega obsega, da se ne bo zgodil čez noč in tudi ne v samo enem desetletju. Daj času čas ... želimo si samo, da se zgodi čim prej, kar se da hitro.
Zato, ker sem zaljubljen v nafto in je tudi fotovoltaika produkt nafte. Če slučajno nafto res kdaj prepovejo, jo bom imel še vedno nad sabo in jo bom lahko dnevno občudoval.
In s starim galaxijem visel na slo techu, ker novih pač ne bo.

Malidelničar ::

Mislim, da je težava, da se veliko ljudi sploh ne zaveda, za koliko izdelkov je nafta predpogoj in obenem kolikšen del energije v modernem svetu zagotavljajo nafta in naftni proizvodi ....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

fikus_ ::

Približno pol surove nafte se predela v gorivo in pokurimo, ostalo se predela v plastiko,....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cvalsr ::

Če jutri nehajo to pumpati, mi jutri nehamo obstajati. In dokler ne bo neke strašansko velike alternative, zgolj sami iz sebe delamo norca. Prav je, da se alternative razvijajo, ni prav pa, da do takrat stigmatiziramo to, kar danes zagotavlja naš obstoj.

Se precej strinjam, a si tudi sam zašel v ekstrem. Obstaja kar velika alternativa: Jedrska energija. Fizijska. In ne bi smelo biti velikih dilem glede odločitve zanjo. (Ker na fuzijo še vedno čakamo, da "bo čez 50 let".) Namreč za energent; za surovine pa seveda še dolgo ne bo alternativ.

Edina prava dilema glede tega je, ali velik NEK2 ali pa raje počakati na modularne reaktorje SMR. Ki bodo gotovo že komercialno dosegljivi, preden bo JEK2 zgrajen! Navsezadnje že dolga leta veselo pluje kar znatna flota jedrskih podmornic, letalonosilk, ledolomilcev itd ... ZAKAJ na kopnem tega še ni?!

no comment ::

fikus_ je izjavil:

Približno pol surove nafte se predela v gorivo in pokurimo, ostalo se predela v plastiko,....

Šur.

Malidelničar ::

Priporočam tale članek, če koga zanima:

COP od blizu: Podnebne konference vas ne bodo rešile, pomagajte si sami
https://n1info.si/novice/svet/cop-od-bl...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

feryz ::

A to je še ena izmed tistih, ki je skočila na avion na nafto in odletela v Dubaj protestirat proti avionom na nafto, ki letijo v Dubaj?

trancer01 ::

Iz nafte se izdeluje tudi ogromno zdravil.

FoxKnox ::

V postkoronskem obdobju je postala solarna energija sveti gral in portfelj Nr.1 za cel svet.Ves poceni denar se je stekel v solarno industrijo, uradniki in komisarji zahodnih parlamentov so, pod vplivom zelenega koronskega papirja, ustvarili energetske programe in ponudili zelene rešitve, ki jih je naivni narod, naveličan omejevalnih ukrepov in poln nezapravljenega denarja, vzel za sveto in kot eno postkoronsko razodetje, vzel za must have tehnologijo, ki bo prinesla novo obdobje v popolni ozdravitvi planeta in blaginji tega sveta.
Vsi pa so pozabili, da se največje dobičke ustvarja od proizvodnje solarnih elementov do prodajnih količin proizvedenega produkta.
Potem pa se dobičkonosnost ustavi. Ostane pa čista vest in zavest, da delaš nekaj dobrega za planet.
Čeprav samo polneš nekogaršni žep .

D3m ::

Danes me je prešinilo. :D



Da moram kupiti slanino. :*
|HP EliteBook|R5 6650U|

kow ::

kow je izjavil:

kow je izjavil:

V državnem povprečju je bil januar 2,5 C toplejši od normale
V državnem povprečju je bil februar 2023 za 0,8 °C toplejši od povprečja obdobja 1991-2020
Marec 2023 je bil v državnem povprečju 1,4 °C toplejši kot normalno,
April je bil 1,4 °C hladnejši kot v povprečju obdobja 1991-2020
Na državni ravni je bil maj 0,1 °C hladnejši od majskega povprečja obdobja 1991-2020
Na državni ravni je bil junij 2023 za 0,8 °C toplejši od normale
V primerjavi s povprečjem je bil julij 2023 na državni ravni za 1,0 °C toplejši
V primerjavi s povprečjem obdobja 1991–2020 je bil avgust 2023 na državni ravni za 0,6 °C toplejši


je bil september 2023 2,9 °C toplejši od septembrskega povprečja v obdobju 1991–2020


Oktober 2023 je bil na državni ravni rekordno topel; temperaturni odklon za območje Slovenije je bil 3.8°C

Slogarji so zopet imeli neverjetno sreco, letos je izredno toplo. Ocitno bomo cakali se desetletja, preden bomo doziveli kaksno bolj mrzlo zimo - zanikovalci imajo res neverjetno smolo. Jebiga, nekdo na koncu tudi zadane loto.

trancer01 je izjavil:

Iz nafte se izdeluje tudi ogromno zdravil.


Zdaj nam pa se povej v stevilkah, koliko je "ogromno". Naj uganem, "ogromno" v resnici pomeni "zanemarljivo malo"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Sparkxl ::

Zakaj bi ugibal? Če bi znal uporabljati gugl, nebi spraševal takih kozlarij

"Pharmaceuticals represent about 3% of petrochemical use but almost 99% of pharmaceuticals contain petrochemicals."

Torej end of oil je tudi end of zdravila. Ali je že kaki plan, da bodo zdravila delali propelerji?

In zakaj govoriš o "šlogarji so zopet", če pa si sam kralj šlogarjev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

pegasus ::

Sparkxl je izjavil:

Ali je že kaki plan, da bodo zdravila delali propelerji?
Plan? V švici je to že v produkciji. Poglej malo nazaj moje objave, sem že vsaj 3x tu objavil.

Sparkxl ::

Kaj je v produkciji? Propelerji so v zdravilih? Vprašanje se nanaša na to: "almost 99% of pharmaceuticals contain petrochemicals."

pegasus ::

Glej, če ne razumeš osnovnošolske kemije, ti ne morem pomagat.

Sparkxl ::

Res je, je ne razumem. Razumem pa par besed angleško, da vem kaj zgornji citat pomeni. Torej, ko bo glih zdaj end of oil, kaj bomo not dali namesto petrochemicals? Mlete propelerje?

pegasus ::

Ogljikovodike, sintetizirane iz co2 iz zraka.

Sparkxl ::

Kak co2? Če je co2 sam hudič in ga moramo eliminirati iz zraka? Zdaj pa da bomo to v zdravila devali???

WizzardOfOZ ::

Mercedes polni klime s CO2 pri svojih avtomobilih. Mogoče bi moral vse klime, TČ in kar ima kompresorje predelat, da delajo na CO2.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Urbano#Desno ::


kow je izjavil:



je bil september 2023 2,9 °C toplejši od septembrskega povprečja v obdobju 1991–2020


Oktober 2023 je bil na državni ravni rekordno topel; temperaturni odklon za območje Slovenije je bil 3.8°C

Slogarji so zopet imeli neverjetno sreco, letos je izredno toplo. Ocitno bomo cakali se desetletja, preden bomo doziveli kaksno bolj mrzlo zimo - zanikovalci imajo res neverjetno smolo. Jebiga, nekdo na koncu tudi zadane loto.



A ni luštno da je malo topleje?
Investicija v fosilna goriva se nam končno vrača.
:))

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Sparkxl je izjavil:

Kak co2? Če je co2 sam hudič in ga moramo eliminirati iz zraka? Zdaj pa da bomo to v zdravila devali???
Zelo očitno ne razumeš osnovnošolske kemije. Že to, da daješ večjo težo "par besedam angleško", je popolnoma bizarno in skregano z vso logiko. Predlagam ti, da si najprej snameš plašnice z oči in se razgledaš malo naokrog po realnem svetu, preden nadaljujeva pogovor.

kow ::

Sparxl je ocitno sprical med kemijo. Nic nepricakovanega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Malidelničar ::

Zadnja novica:

EU's green funds are under the guillotine
Billions of euros earmarked to boost renewable energy and slash emissions are on the cutting block after EU leaders proposed moving them over to fund immigration and defense efforts instead.
https://www.politico.eu/article/eu-rene...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Sparkxl ::

kow je izjavil:

Sparxl je ocitno sprical med kemijo. Nic nepricakovanega.


Šenkano 2 sem imel :( Ampak na mojo srečo imam tu vaju kemika, klimatologa, med kovidom predvidevam da epidemiologa in virologa? Anyway...mi lahko razložita, ker ne razumem. Kako bomo zdaj, ko je end of oil pred vrati, jedli zdravila iz co2, če pa je co2 sam satan, ki ga je treba iztrebit? Ni to potem nevarno za nas?

Sparkxl ::

Malidelničar je izjavil:

Zadnja novica:

EU's green funds are under the guillotine
Billions of euros earmarked to boost renewable energy and slash emissions are on the cutting block after EU leaders proposed moving them over to fund immigration and defense efforts instead.
https://www.politico.eu/article/eu-rene...


"President Charles Michel proposed axing nearly all of a €10 billion fund meant to help Europe build out energy networks of the future — wind turbines, hydrogen plants, carbon capture."

Oh shiit...end of propeler? Trenutno delajo masivne izgube, zdaj pa bi jih skenslali?? Ne razumem, če pa bi naj nadomestili nafto? Torej imamo pred vrati end of oil in end of propeler? Kow???

hydrogen plants? Pozabi....isti ekologi to ne pustijo, ker so tam redki črvi
carbon capture? Kaj bolj blesavega za uničevanje denarja si človek ne more izmislit

Sparkxl ::

Priporačam branje članka, ker je tragikomedija

"The "reality is really tough," the diplomat added"

Umrl od smeha :))) ko se sanje srečajo z realnostjo, postane really tough :)))

"For the EU, that means a regression in key climate funding just as scientists insist much more money is needed. "

Od kdaj so znanstveniki finančni eksperti? Ali so to spet "znanstveniki" na delu?

"And railing against the EU's green transition costs has proved a winning political talking point for some on the right."

Čisto šokiran sem, da prvič po dolgem času ob besedi "right" ni zraven "far, radical, extreme..."
Ampak ja, živa resnica. Samo zakaj? Čisto malo mogoče zato, ker se bo folku počasi že odfookalo od vsega zelenega in trajnostnega?

Mimogrede v nemčiji včeraj afd na novem rekodru...24%. Vladajoč zeleni ekoteroristični režim SKUPAJ ne spravi 33%.

Malidelničar ::

Sparkxl: ja ampak vseeno se sam osebno bolje počutim, ko berem takšne zadeve.

Stvari se bodo normalizirale in razvoj bo šel bolj v tržni smeri in ne centralnoplanski smeri.

Podobno kot internet in razvoj računalnikov sploh po 1990. Z nekaj izjemami so bili sicer pomembni vladni pushi (računalniki nekaj malega na začetku v sedemdesetih v Kaliforniji in na začetku interneta DARPANET in malo evropskega nacionalnega sofinanciranja) bolj ali manj nadomeščeni z tržnim pushem in konkurenčnostjo glavnih playerjev, ki so tekmovali v tehnologijah (ameriška podjetja med sabo in z japonskimi, Nokia in Ericcson sta bila en tržni evroski play).

Takšne novice me navzajajo z upanjem, da ima moj stari zanesljivi dizel pred sabo še lepo prihodnost in da nikoli ne bom obtičal z avtomobilom sredi ničesar.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

pegasus ::

Sparkxl je izjavil:

Šenkano 2 sem imel :( ...mi lahko razložita, ker ne razumem.
Začni z lego kockami. C je ena kocka, O je druga kocka, cel periodni sistem so kocke, ki jih po nekih pravilih zlagaš skupaj in razstavljaš. Določene poteze zahtevajo vložek energije, določene poteze sproščajo energijo. Sestavljaš lahko zanimive zadeve, sploh na osnovi ogljika. Samo poglej skozi okno, kaj vse je narava uspela sestaviti :)

Sparkxl ::

Daj ne bluzi in mi kot strokovnjak kemik odgovori: Kako bomo zdaj, ko je end of oil pred vrati, jedli zdravila iz co2, če pa je co2 sam satan, ki ga je treba iztrebit? Ni to potem nevarno za nas?

@Delničar...res je, tudi mene veselijo taki članki. Ampak vseeno se dobro nasmejiš ko vidiš da ta sekta doživlja svoj wtf moment. Ker ta stavek "The "reality is really tough," the diplomat added" povzame vso dogajanje najboljše.

pegasus ::

Sparkxl je izjavil:

Daj ne bluzi in mi kot strokovnjak kemik odgovori: Kako bomo zdaj, ko je end of oil pred vrati, jedli zdravila iz co2, če pa je co2 sam satan, ki ga je treba iztrebit? Ni to potem nevarno za nas?
Če vztrajaš, da nočeš razumeti, ne bom tratil časa s tabo. Raje uživaš, ko ti MSM ponujajo interpretacijo sveta ... To te dela odlično tarčo za vostok ekipo in s takim pristopom nezavedno postaneš njihov aktivni sodelavec.

feryz ::

Glavnina pegasusovih postov je itak nabijanje o falirani izobrazbi, linkanje nekih obskurnih člankov, lepljenje nekih you tube filmčkov, žaljenje drugače mislečih in podobne fore.
Neke hudo uporabne vrednosti nimajo. Čeprav on misli drugače.

PersonaRuda ::

+1 bravo feryz za zapis. Res ni nobene dodane vrednosti v pegasusovih zapisih.

Najprej sem mislil, da je pegasus trol zdaj pa vidim, da je tro(t)l. Ampak ta trotl misli, da je genij, no mi vemo, da je med genijem in norcem le zavesa in da je pegasus že zdavnaj prestopil to zaveso.

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

Nakupovalna mrzlica v letalstvu: Airbus z rekordnimi naročili

Airbus je letos prejel naročila za več kot 2.000 letal. S tem je z lahkoto podrl svoj rekord iz leta 2014, ko je prodal nekaj manj kot 1.800 letal. Boeingova knjiga naročil obsega približno 1.200 letal, lani jih je 800.

Zaradi večjega povpraševanja po letalih sta oba proizvajalca praktično razprodala svoji proizvodni liniji do prihodnjega desetletja. Letalske družbe, ki si še niso zagotovile novih letal, so pod pritiskom, da ostanejo na koncu vse večje vrste, piše Bloomberg.

https://forbes.n1info.si/posel/nakupova...

Nagradno vprašanje za pegasusa: Koliko od teh letal bo imelo tehnologijo SAF? Odg: Nula, nijente. Ampak norc pegasus še vedno misli, da bodo s čarobno palico čez noč s čirule-čarule vsa letala uporabljala SAF, ker je trenutno 1 samo letalo v svetu poletelo na SAF. Samo norci tako razmišljajo. ;((:8)

SAF Airbus

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

PersonaRuda je izjavil:

Nagradno vprašanje za pegasusa: Koliko od teh letal bo imelo tehnologijo SAF? Odg: Nula, nijente.
Eni se res radi delate norca iz sebe v javnosti ...
Sploh razumeš, kaj "tehnologija SAF" je? Gre zgolj za način priprave goriva in letala sama nimajo s tem prav nič. Tako da odgovor na tvoje nagradno vprašanje je: na dolgi rok vsa, na kratki rok skladno s povečevanjem proizvodnih kapacitet SAF goriv. Krivulja je tu ekonomska, dokler SAF goriva kuhajo v laboratorijih, so draga, ko se proces industrializira in doseže primeren obseg, bodo poceni.

Urbano#Desno ::

pegasus je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Nagradno vprašanje za pegasusa: Koliko od teh letal bo imelo tehnologijo SAF? Odg: Nula, nijente.
Eni se res radi delate norca iz sebe v javnosti ...
Sploh razumeš, kaj "tehnologija SAF" je? Gre zgolj za način priprave goriva in letala sama nimajo s tem prav nič. Tako da odgovor na tvoje nagradno vprašanje je: na dolgi rok vsa, na kratki rok skladno s povečevanjem proizvodnih kapacitet SAF goriv. Krivulja je tu ekonomska, dokler SAF goriva kuhajo v laboratorijih, so draga, ko se proces industrializira in doseže primeren obseg, bodo poceni.



Rabiš sicer več energije da ga skuhaš kot pa jo potem dobiš ven. ...ampak bodo pa poceni. :))
Sej razumem eko norčki imate polno idej ki jih premza samo nesposobnost inženirjev in pokvarjenost naftnega lobija

pegasus ::

Urbano#Desno je izjavil:

Rabiš sicer več energije da ga skuhaš kot pa jo potem dobiš ven.
To je univerzalna fizikalna resnica. Pri vsaki konverziji energije je prisoten davek v obliki entropije, ponavadi toplote.
Pri konkretnem SAF primeru se računica izzide, ker uporabljaš "free" energijo sonca, da ustvariš krožno ekonomijo co2->kerozin->co2 in se tako znebiš odvisnosti od fosilnih goriv.
Če pa bi človeštvo bilo sposobno in voljno sprejeti počasnejša potovanja, pa te konverzije ne bi potrebovali in bi lahko leteli direkt na sonce.

fikus_ ::

Pri tem si pa pozabil da za pretvorbo free energijo sonca rabiš narediti neko napravo, ki bo to naredila.

Na koncu te pa ekonomska računica povozi, letelo se bo pa na fosilce.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Jnou ::

Kakšne so sploh napovedi za Slovenijo in regijo za recimo naslednjih 50 let glede podbnebja? Kaj bi nek navaden človek občutil? Manj snega, malo bolj pogosta neurja, poleti kak toplejši dan več, še kaj?

trancer01 ::

pegasus je izjavil:

Ogljikovodike, sintetizirane iz co2 iz zraka.

To je gotovo zelo ekološka in gospodarna metoda. Seveda se gospodarnost med drugim ustrezno povečuje s količino CO2 v ozračju.>:D

Jnou je izjavil:

Kakšne so sploh napovedi za Slovenijo in regijo za recimo naslednjih 50 let glede podbnebja? Kaj bi nek navaden človek občutil? Manj snega, malo bolj pogosta neurja, poleti kak toplejši dan več, še kaj?

Malce toplejše bo, če se slučajno ne začne prej kakšna ledena doba.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()
««
66 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpusti ogljikovega dioksida še vedno rekordni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15811843 (6712) kow
»

Udarec za podnebne alarmiste? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18133009 (16884) zmaugy
»

Univerza Brown: Podnebni zanikovalci še vedno nesorazmerno visoko zastopani v medijih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11919906 (16105) gruntfürmich
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11836220 (26182) NSA Agent

Več podobnih tem