» »

Pravica do popravila: tiskalniki

1
2
»

tilen03 ::

murrieta je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Tole, kar si umaknil;
Ta "test" se odvija še dan danes in je dokaz, da so otroci, ki se lahko vzdržijo "naslade", kasneje uspešnejši v življenju od njihovih vrstnikov, ki so takoj zagrabili bombonček. Ampak to je stvar vzgoje, torej tukaj starši pademo na testu odraslosti. Zato jest moja dva pamža že od malih nog učim, da je potrpežljivost "božja lastnost"...


Pozabi, smo v svetu konzumerizma, narcisizma in takojsnje gratifikacije. Tega ni vec, milenijci so zastrupili, naslednje generacije pa ubile.

Recimo, zakaj v politiki ni vec daljnorocnih projektov za drzavo. Ker volilci tega ne nagradijo, vse kar traja vec kot 4 leta (pretiravam, vsak projekt daljsi od enega leta je pa "too much") bojo kaznovali, preprosto bedaki ne razumejo, da rabis za dolocene stvari vec casa kot klik na link za popolno zadovoljstvo momentnega susa endorfina.

In to nas vodi direktno v populizem in idiokracijo. Zanimivo kako so abotne stvari kot so Fejstbukovi in konkretni problemi, kot je usmeritev drzave, hitro povezani v velik problem.

Podjetje, ki izdaja "postene" tiskalnike, na trgu ne prezivi. Ekonomsko se ne izide, da prodajas tiskalnike, ki so tako dobri, da pri 70% ali vec zadeva fura brez problema 5+ let. Tudi, ce jih prodajas po ekstra visoki ceni, ne bos uspel, niti pritegnil investorjev. V prihodnosti bodo najemi in narocnine nekaj normalnega. S tem ni nic narobe, ce je dober plan za tem

dexterboy ::

V prihodnosti bodo najemi in narocnine nekaj normalnega. S tem ni nic narobe, ce je dober plan za tem
In potem svizec zavije nutello? A ste ljudje že čisto brez možganov v glavi? Dejansko UŽIVATE v represiji? Se je Stockholmski sindrom prenesel že v DNK homo sapiensa?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Glugy ::

tilen03 je izjavil:


Podjetje, ki izdaja "postene" tiskalnike, na trgu ne prezivi.

No zato pa rabmo da EU postavi poštena pravila. Da so vsi konkurenti na istem pol bodo pa že tadobri ki se bodo uspel prilagodit preživel. Sej niso podjetja ki delajo tiskalnike tako uboga spet. Ker tok daleč kot so tiskalniki šli z svojimi nepoštenimi praksami je totalno nevzdržno z potrošniške strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

joze67 ::

EU je del problema, ne rešitev. Velik trg ustreza velikim igralcem.

Zimonem ::

Najemi tiskalnikov obstajajo od kar pomnim.
Vsekakor pa to ne sme biti povezano z pravico do popravila.

murrieta ::

tilen03 je izjavil:

Podjetje, ki izdaja "postene" tiskalnike, na trgu ne prezivi. Ekonomsko se ne izide, da prodajas tiskalnike, ki so tako dobri, da pri 70% ali vec zadeva fura brez problema 5+ let. Tudi, ce jih prodajas po ekstra visoki ceni, ne bos uspel, niti pritegnil investorjev.


Neumnost. To je pac klasicen bullshit, s katerim se tolazite, po tem, ko je ze enkrat prepozno.

tilen03 je izjavil:

V prihodnosti bodo najemi in narocnine nekaj normalnega. S tem ni nic narobe, ce je dober plan za tem


S tem je narobe vse. Ves kaj je lastnina? Da posedujes nekaj? Ker vcasih je bilo "dajanje v uporabo" samo stvar nefizicnega. Zdaj pa tehnolosko ubijajo lastnino tudi na fizicnem nivoju.

Oz. ti takole povem, ce je nekaj kar ni storitev (recimo software) na "narocnino", to ne bo videlo niti centa mojega denarja.

Najemnine so samo nacin, da se poveca zasluzke v omejenem sistemu, kjer je neskoncna rast baje mogoca.

Iz enakega razloga pada kvaliteta, ker so managerske nagrade vezane na povecanje revenua, kar je najpreprosteje storiti, da znizas kvaliteto ali zavijes v narocnino, ki jo lahko poljubno navijas, ko enkrat nahookas stranko.

(Si android developer in scitis svoje interese? :)) Ker od tam prihaja veliko tega bullshita.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

darkolord ::

murrieta je izjavil:

Tiskalniki so lep primer, kaj se zgodi, ce potrosniki, kljub svinjarijam, ki jih izvajajo prodajalci, se kar kupujejo njihove izdelke.

Pocasi se zadeve selijo na telefone (recimo, da nimas dostopa do roota - tule je zagotovo kupe kretenov, ki vam bodo povedali, da je to dobro), televizorje (le updatajte firmware, kar dajte), laptope (prilotan ram in ssd, prilotana baterija, vse skupaj zalito v lepilo) in ostalo elektroniko (kondenzatorji z predefinirano zivljensko dobo).

Bolj bojo proizvajalci delali svinjarije, sami pa ne boste prenehali kupovati takih izdelkov, bolj vas bojo, malo po malo, spravljali na nivo tiskalnikov.

Niso problem proizvajalci tiskalnikov, vsaka firma bi to rada pocela. Problem so debilni uporabniki, ki jim to dovolijo. Scasoma, pa nimajo vec izbire.

Iiin? Oborozeni s tem znanjem, boste naslednji telefon kupili z mislijo, da mora imeti moznost rootanja? Baterijo, ki se jo da zamenjati?

Boste kupili laptop, kjer lahko posamezne komponente menjate (recimo Lenovo Thinkpad) namesto najtanjsega laptopa, idealno Applovega?

Seveda ne. Debili.


(mimogrede, obeta se, da tudi Windowsi ne bojo vec imeli dostopa do administratorske skupine, zadeva pa bo enforcana s strani hardwara... skratka, kar pocne Android in Apple, se pocasi seli na PCje, le zakaj? Microsoft Store ste pa ze dobili, ga uporabljate? Have fun, idioti.)
Vse drži, ampak ni fer, da krivdo prevališ na uporabnike/potrošnike.

To, da glasuješ z denarnico, deluje samo v teoriji.

V praksi se proizvajalci - sploh vodilni - dobro zavedajo, kako to deluje, in imaš le opcijo "vse ali nič". Nihče te ne vpraša, ali si želiš fiksne baterije - nikoli nimaš opcije enakega telefona z zamenljivo baterijo in s fiksno, da bi lahko glasoval, kaj je bolje. Lahko karikirano kupiš novega Galaxija z 8K ekranom, UWB, 100+ MP kamero, fiksno baterijo ... ali pa mobi regljo, ki ima zamenljivo baterijo. Ampak če slednjo kupiš zaradi baterije, si hkrati tudi jasno povedal, da NOČEŠ dobre kamere, zaslona in povezljivosti.

Tako da v realnosti izbire kaj dosti ni. Alternative pa imajo žal preveč kompromisov, da bi jih večina ljudi bila pripravljena sprejeti, ampak to jih še ne naredi debile. Samo pač ujeti so v kremplje korporacij, ki jim diktirajo, kako bodo živeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ales85 ::

borut_p je izjavil:

Verjetno ne kupujes ravno prototipov, torej se lahko pred nakupom pozanimas.

Zgresil si bistvo. Problem je v tem, da ljudje sploh ne vedo, da bi to lahko bil problem in nekaj, cemur se lahko izognes.

hbgqzR je izjavil:

Ker verjetno ne ve, da mora. Kot rečeno, printer je poceni, priložena pa so 3/4 prazea kartuše, dovolj za 1. mesec :-). Potem pa je škoda proč metat?

Jaz za android root dostope uporabim adb.exe

Z adb ne dobis kar root dostopa. Vsaj developer mode ni enako root dostop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

MadMax ::

dexterboy je izjavil:

.... ampak se mi zdi, da so ljudje včasih bili bolj "razgledani" in "vedeli več", kot današnji navaden državljan...

Vsekakor.
Zavedali so se, da ima znanje "vrednost v prihodnosti", zato so bolj akumulirali tudi sprotne, četudi za tisti trenutek (ko so bile na voljo) nepomembne informacije.
Danes se pa praktično vsi "navadni državljani" zanašajo na internete, jutube, fejstbukove in podobne "bližnjice", kjer postavijo vprašanje, nanj pričakujejo odgovor "za telebane" serviran na srebrnem pladnju. Seveda serviran "takoj". Če slučajno isto stvar rabijo ponovno čez kako leto, ponovijo vajo. Še po forumih, kjer bi se dalo marsikaj izbrskat, se jim ne ljubi zapravljat "dragocenega" časa...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

murrieta ::

darkolord je izjavil:

V praksi se proizvajalci - sploh vodilni - dobro zavedajo, kako to deluje, in imaš le opcijo "vse ali nič". Nihče te ne vpraša, ali si želiš fiksne baterije - nikoli nimaš opcije enakega telefona z zamenljivo baterijo in s fiksno, da bi lahko glasoval, kaj je bolje. Lahko karikirano kupiš novega Galaxija z 8K ekranom, UWB, 100+ MP kamero, fiksno baterijo ... ali pa mobi regljo, ki ima zamenljivo baterijo. Ampak če slednjo kupiš zaradi baterije, si hkrati tudi jasno povedal, da NOČEŠ dobre kamere, zaslona in povezljivosti.

Tako da v realnosti izbire kaj dosti ni. Alternative pa imajo žal preveč kompromisov, da bi jih večina ljudi bila pripravljena sprejeti, ampak to jih še ne naredi debile. Samo pač ujeti so v kremplje korporacij, ki jim diktirajo, kako bodo živeli.


Seveda, tako, se slisi, ce zacnes pri koncu zgodbe. Kot sem ze povedal, zabo se dolgo kuha in primez korporacij je sama ustvarila. Ker je dojela, kam to pelje (no vecina ni se dojela, niti pri printerjih). Zdaj bo pa treba malo odrekanja, pac ne bos imel 100+ MP kamero (ki je tako ali tako ne rabis), bos imel pa izmenljivo baterijo. Seveda, enkrat ko si bil desetletje in vec tako neumen, da si kupoval vedno bolj omejene izdelke, je pot nazaj tezka in ne momentarna.

In spet, ce ljudje ne bodo kupovali avtomobile z najemninskim sistemom (zdaj smo na zacetku zgodbe), bo zadeva zamrla in najemnin v avtomobilih ne bo. Ce pa boste take avtomobile kupovali, potem boste cez 10 let jamrali. Enako kot se je zgodilo pri printerjih.

Seveda pa, "glasovanje z denarnico" ne bo nikoli delovalo, ce bo to pocelo nekaj malo bolj inteligentnih ljudi, preostanek idiokracije pa ne.

In to je kar se dogaja zdaj. Idioti ne glasujejo. Blejajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Zimonem ::

Eh najem poslovnih prostorov, tiskalnikov, avtomobilov, stanovanj je povsem običajna praksa. Če si ne moreš privoščiti ali se ne splača investirati v lastništvo in vzdrževanje. Nemalokrat je najem cenejši kot pa , da kupiš neko polrešitev.
Posedovanje nekega klumpa je tipično potrošniško. pa najsi gre za orodje iz Lidla ali HP all-in-one poceni multifunkcijski.

rkobarov ::

Imam epson wf 2630, po 1 letu mirovanja, je nehal printat. zamenjal 2 original kartuse pa sevedno ne dela.
v 20 letih uporabe racunalnika sem ugotovil, da je printer scam. tako kot blenderji za smoothie. :D
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

tilen03 ::

murrieta je izjavil:

S tem je narobe vse. Ves kaj je lastnina? Da posedujes nekaj? Ker vcasih je bilo "dajanje v uporabo" samo stvar nefizicnega. Zdaj pa tehnolosko ubijajo lastnino tudi na fizicnem nivoju.

Lastnina kot kontrola, je dobra ideja in lahko funkcionira tudi pri naročnini/najemnini.

Lastnina kot posedovanje nečesa, pa je ideja, ki je prisotna kot zelo pomembna vglavnem pri ultrakapitalistih in liberalnih prepperjih. Oba imata skupno to, da ekonomsko ni nikakor vzdržno(pri prvih zaradi pohlepa, pri drugih zaradi sebičnosti) in da sta oba individualno usmerjena. Predvidevam, da si ti liberalni prepper. Najraje bi kupil napravo za normalno ceno, jo uporabljal 10+ let in vmes 3-4x opravil servis: seveda sam, kupil bi samo potreben del na Kitajskem za đabe. Kako bi podjetje laufalo v takem svetu, ne vem.

Da se bomo lahko spopadli s podnebno krizo, revščino ipd., se mi zdi najemnina/naročnina odlična ideja. Sploh v kombinaciji z zeleno ekonomijo, pravico do servisiranja, enakopravnosti, pa še za denarni tok je poskrbljeno.

opeter ::

murrieta je izjavil:

dexterboy je izjavil:

@Muri; tu pa tam napišeš tudi kaj genialnega. In zgornji post to tudi je. Odlično napisano, brawo!


Bos videl, ko se bo zdaj kaksen Apple fan spotaknil cez kar sem napisal in se mu ne bo zdelo tako zelo "genialno". Enako je v vseh ostalih temah, tisti, ki jih moji zapisi tangirajo se vedno kurcijo cez moje zapise. Ne glede na temo. Tokrat pac nisi v ciljni skupini.


Ne, ne. Dobro si napisal. Sem ravno prejšnjič gledal ta zdaj še skoraj desetletje star video:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

spegli ::

@internetofshit smh

sbawe64 ::

darkolord je izjavil:

Novi HP LaserJet:

Printer not connected to the Internet. The printer cannot print until it is connected to the Internet.

Kateri model ?



dela je izjavil:

Mam par let canona za 70 EUR, ki pridno golta nesramno poceni kompatibilne kitajske kartuše, pusti tiskat ob opozorilu "praznih" kartuš in to opozorilo lahko celo izklopiš. Mam zraven še enega ČB laserca od prej, pa je po moji oceni cena tiska tam-tam, s tem da je ta canon inkjet barven in kopira. Res sem zadovoljen, proti prejšnjim inkjetom je milina, sem pa tudi skor prepričan, da je Canon s tem v minusu, verjetno tudi zato ni nekega pametnega naslednika tega modela. Mogoče so printerji res tako področje, kjer bi rabili open source hardware in software, če bi en tak model postal zelo popularen, bi stroški izdelave šli v poden.

Model ?


Zvezdica27 je izjavil:

lih xerox 3020 je zoprn s kartušami... včasih mi celo original zavrača...

zz

Kako rešiš ?

Ironično je omenjeni xerox najcenejši č/b laserc na trgu (Merkur za 85 eur).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

jerry2 ::

murrieta je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kaj pa ko ti avto prižge lučko in gre v safe mode, in moraš it do serviserja da mu plačaš "ransom" zato da se lahko še naprej z avtom voziš. S tem da oni te oberejo za par sto evrov ali več, samo zato da en flag pobrišejo in rečejo da "so porpavili". Pa se nobenemu ne zdi nič narobe.


Se. Tistim, ki vedo. In ne kupujejo takih avtomobilov, ce bi se enako obnasali sami, tega ne bi vec bilo. In tisti, ki so kdaj programirali kaksen firmware za letala ali avtomobile in se tresejo ob vsakem poletu ali voznji.

In zdaj ste na novem prelomu, boste kupovali avtomobile, ki vam bojo ponujali gretje sedezev za mesecno najemnimo. BaaS (Bremzanje as a Service)...

Boste kupovali? Seveda boste, ker je vecina cloveske populacije idiotov, ki niti pod razno ne pridejo cez Marshmallow experiment.

Avtomobilisti pa to prav poosebljajo.

Ker ni pomembno, kako vas je proizvajalec nategnil, pomembno je, da se avto sveti v sosedove oci. Idioti.


Zmoreš ti še kaj drugega, kot v vsakem postu zmerjati userje, da smo idioti?
tom & jerry

tony1 ::

Ne gre drugače, postanite no bolj razgledani :|

Geho ::

jerry2 je izjavil:

murrieta je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kaj pa ko ti avto prižge lučko in gre v safe mode, in moraš it do serviserja da mu plačaš "ransom" zato da se lahko še naprej z avtom voziš. S tem da oni te oberejo za par sto evrov ali več, samo zato da en flag pobrišejo in rečejo da "so porpavili". Pa se nobenemu ne zdi nič narobe.


Se. Tistim, ki vedo. In ne kupujejo takih avtomobilov, ce bi se enako obnasali sami, tega ne bi vec bilo. In tisti, ki so kdaj programirali kaksen firmware za letala ali avtomobile in se tresejo ob vsakem poletu ali voznji.

In zdaj ste na novem prelomu, boste kupovali avtomobile, ki vam bojo ponujali gretje sedezev za mesecno najemnimo. BaaS (Bremzanje as a Service)...

Boste kupovali? Seveda boste, ker je vecina cloveske populacije idiotov, ki niti pod razno ne pridejo cez Marshmallow experiment.

Avtomobilisti pa to prav poosebljajo.

Ker ni pomembno, kako vas je proizvajalec nategnil, pomembno je, da se avto sveti v sosedove oci. Idioti.


Zmoreš ti še kaj drugega, kot v vsakem postu zmerjati userje, da smo idioti?

Ne, ker je sam na nivoju amebe. Pač ne more dojet, da nekateri kupimo stvari od Apple-a, ker preprosto delujejo, so robustne in so najbolj enostavne za uporabo. Ko bo konkurenca ponudila kaj podobnega in ne tak telefon, da ga po 5 min uporabe hočem zalučat čez okn, naj se pa javi, da bomo kupovali stvari po njegovih standardih! Lahko pa da je samo fouš, ker si ga sam ne more privoščit! >:D

tony1 ::

Otročje razmišljanje. Opravičevanje lastne komoditete.

Pa se trudim biti vljuden.

mat xxl ::

Ma najde se še vedno bulet proff naprave, samo niso po 100 eur.

Sicer pa sam se izogibam, nikoli več Minolt, in Lexmarkov, zdijo se mi pa ok široko potrošni Canoni in Hp. ji.....

driver_x ::

jerry2 je izjavil:

murrieta je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kaj pa ko ti avto prižge lučko in gre v safe mode, in moraš it do serviserja da mu plačaš "ransom" zato da se lahko še naprej z avtom voziš. S tem da oni te oberejo za par sto evrov ali več, samo zato da en flag pobrišejo in rečejo da "so porpavili". Pa se nobenemu ne zdi nič narobe.


Se. Tistim, ki vedo. In ne kupujejo takih avtomobilov, ce bi se enako obnasali sami, tega ne bi vec bilo. In tisti, ki so kdaj programirali kaksen firmware za letala ali avtomobile in se tresejo ob vsakem poletu ali voznji.

In zdaj ste na novem prelomu, boste kupovali avtomobile, ki vam bojo ponujali gretje sedezev za mesecno najemnimo. BaaS (Bremzanje as a Service)...

Boste kupovali? Seveda boste, ker je vecina cloveske populacije idiotov, ki niti pod razno ne pridejo cez Marshmallow experiment.

Avtomobilisti pa to prav poosebljajo.

Ker ni pomembno, kako vas je proizvajalec nategnil, pomembno je, da se avto sveti v sosedove oci. Idioti.


Zmoreš ti še kaj drugega, kot v vsakem postu zmerjati userje, da smo idioti?


Če pa on edini ve, kaj je zate najbolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

tony1 ::

Še malo off-topica: danes sem šravfal eno staro kišto in na 10 let stari graf. kartici sem uvidel ponosno nalepko HDCP [High-Bandwidth Digital Content Protection].

Nato mi je pogled zataval na drugi konec dnevne sobe, na 30 let star SONYjev stereo ojačevalec, ki je imel 6 vhodov (kasetar, CD, DAT, radio,...) in seveda tudi 6 REC izhodov za kvalitetno delanje kopij - ker je bilo nekoč samoumevno, da lahko posameznik kupljeno AV delo za lastne potrebe tudi kopira.

To pravico smo potrošniki že izgubili. You own nothing and you're happy about it.

Kako se reče taki človeški vrsti? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Furbo ::

Hmm, kot da vse te prepreke kaj pomagajo. Danes lažje kot kadarkoli prideš do kopij česarkoli.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dela ::

sbawe64 je izjavil:


dela je izjavil:

Mam par let canona za 70 EUR, ki pridno golta nesramno poceni kompatibilne kitajske kartuše, pusti tiskat ob opozorilu "praznih" kartuš in to opozorilo lahko celo izklopiš. Mam zraven še enega ČB laserca od prej, pa je po moji oceni cena tiska tam-tam, s tem da je ta canon inkjet barven in kopira. Res sem zadovoljen, proti prejšnjim inkjetom je milina, sem pa tudi skor prepričan, da je Canon s tem v minusu, verjetno tudi zato ni nekega pametnega naslednika tega modela. Mogoče so printerji res tako področje, kjer bi rabili open source hardware in software, če bi en tak model postal zelo popularen, bi stroški izdelave šli v poden.

Model ?


TS5050. In drugi modeli s kartušami 570/571. Niso več v prodaji, naslednika pa ni, vsaj tako ugodnega ne.

tony1 ::

Furbo je izjavil:

Hmm, kot da vse te prepreke kaj pomagajo. Danes lažje kot kadarkoli prideš do kopij česarkoli.


Ne, ne, ne. ;(( Daj, no, pomisli še malo. Ja, tako da ukradeš. :))

Polje pravic potrošnika se pa ves čas krči. ;(

plizzzzzz ::

murrieta je izjavil:

dexterboy je izjavil:

@Muri; tu pa tam napišeš tudi kaj genialnega. In zgornji post to tudi je. Odlično napisano, brawo!


Bos videl, ko se bo zdaj kaksen Apple fan spotaknil cez kar sem napisal in se mu ne bo zdelo tako zelo "genialno". Enako je v vseh ostalih temah, tisti, ki jih moji zapisi tangirajo se vedno kurcijo cez moje zapise. Ne glede na temo. Tokrat pac nisi v ciljni skupini.


fajn bi bilo za take stvari imet kako internetno stran, al morda že obstaja, kjer bi označevali uporabniku prijazne produkte oz. hate-ali v potrošništvo usmerjene

Furbo ::

tony1 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Hmm, kot da vse te prepreke kaj pomagajo. Danes lažje kot kadarkoli prideš do kopij česarkoli.


Ne, ne, ne. ;(( Daj, no, pomisli še malo. Ja, tako da ukradeš. :))

Polje pravic potrošnika se pa ves čas krči. ;(

Ne moreš ukrasti, če si že kupil original. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

link_up ::

Dejte no, 30e das za obe kartusi in printas pol leta. Kdo pa danes se natisne 1000+ strani?
In and Out

driver_x ::

darkolord je izjavil:

V praksi se proizvajalci - sploh vodilni - dobro zavedajo, kako to deluje, in imaš le opcijo "vse ali nič". Nihče te ne vpraša, ali si želiš fiksne baterije - nikoli nimaš opcije enakega telefona z zamenljivo baterijo in s fiksno, da bi lahko glasoval, kaj je bolje. Lahko karikirano kupiš novega Galaxija z 8K ekranom, UWB, 100+ MP kamero, fiksno baterijo ... ali pa mobi regljo, ki ima zamenljivo baterijo. Ampak če slednjo kupiš zaradi baterije, si hkrati tudi jasno povedal, da NOČEŠ dobre kamere, zaslona in povezljivosti.


Ne spomnim se, od katerega leta uporabljam mobilne telefone, vendar je bil moj prvi Benefon Delta, še na NMT tehnologiji. Od takrat sem samo dvakrat zamenjal baterijo. Zakaj bi bila potem izmenjliva baterija zame nek odločujoči faktor? Še toliko bolj zato, ker sem bateriji zamenjal (sam) ravno pri iPhonu.

TheRiddle ::

Se napije črnila in se bo razlilo? A naj se nebi tudi sušilo to črnilo?

Pred leti sem imel Epsonov multifunkcijski tiskalnik. Seveda neoriginalne kartuše - prozorne. Ko je bil nivo črnila na cca 5mm, je javil prazno kartušo in ustavil tiskanje. Zmanjkalo rdeče? Veliko sreče pri tiskanju črnega besedila. Bi radi kaj poskenirali? "The printer is in error state. Please Contact support."

Pri Canonu nisem imel nikoli teh problemov. Držiš Cancel tipko par sekund, pa dobiš opozorilo, da se lahko pozna na kvaliteti tiskanja in poškoduje glave. In to je to.

Obožujem pa Epsonove stare igličaste tiskalnike. Sicer nočna mora usposobit na modernih operacijskih sistemih ker ni nobenih pravih gonilnikov.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

svecka ::

Meni je pri canonu bil poln ta rezervar za odvečn črnilo in je tiskalnik postal neodziven. Tudi skenirati nisi mogel. Skratka sranje. OD takrat naprej sem na lasercu.

Upam da v EU vsaj kako pametno potezo naredijo in uveljavijo pravico do popravila.

fujtajksel ::

TheRiddle je izjavil:

...
Pred leti sem imel Epsonov multifunkcijski tiskalnik. Seveda neoriginalne kartuše - prozorne. Ko je bil nivo črnila na cca 5mm, je javil prazno kartušo in ustavil tiskanje. Zmanjkalo rdeče? Veliko sreče pri tiskanju črnega besedila. Bi radi kaj poskenirali? "The printer is in error state. Please Contact support."


Ga imam še, so res nadležne finte, ampak so vsaj neoriginalne kartuše poceni (ni videt da bi v njih veliko ostajalo) in pri njih "samo" malo pogodrnja.

TheRiddle je izjavil:

Pri Canonu nisem imel nikoli teh problemov.


Jaz se spomnim da so me najbolj jezili pljuvalniki HP :) Pa sem že pozabil zakaj :) :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666137092 (995) T-I-N
»

Hewlett-Packard množično onesposobil neoriginalne kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6722475 (16948) svecka
»

Svetovni nateg pri kartušah (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7219982 (16931) mat xxl
»

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Oddelek: Strojna oprema
93179 (3179) Azrael

Več podobnih tem