» »

Ognjemet na Krimu

Ognjemet na Krimu

««
23 / 49
»»

Unchancy ::

sbawe64 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

scythe je izjavil:

Evropa bi morala isto narediti kot Rusija, če širiš tujo propagando oz. lažno propagando, da se kaznuje z zaporom. Kaj bi bil mir po forumih, to je edini veliki minus EU, da nimajo jajc to narediti, tak ko je naredila Rusija.


Po tvojem se bi morala EU spustiti na podoben nivo kot RU?! Sicer se pri omejevanju info bližamo RU (prepoved RT in druge info iz RU). Zgleda, da je politike strah, da bi ljudje poleg domači verjeli se RU propagandi.

EU je že pod nivojem RF.


President of Latvia, Egils Levits, allegedly, offered to cancel the residence permit for the “pro-Kremlin-minded” people of Latvia - "such people" “will have to leave” the country.
Every day the West teaches great lessons in what the West calls "democracy" & the "free world"

Vir je RT?:)
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

D3m ::

D3m kaj tebi je treba res vse razložit? :D Indija koromandija je domišljijska dežela iz pravljic s polno čokolade in sladkarij! :D


How Britain stole $45 trillion from India

Malo za hec malo za res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fikus_ ::

Nejc, fur, pričakovano odgovor brez argumentov, samo obtoževanje, pljuvanje, ...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

fur80 ::

fikus_ je izjavil:

Nejc, fur, pričakovano odgovor brez argumentov, samo obtoževanje, pljuvanje, ...


Malo se postavi v kožo Latvijcev!? Zakaj baltske države, Poljaki, Čehi, Slovaki najbolj podpirajo Ukrajince? Če kdo Ruse oni najbolj poznajo!

fikus_ ::

Logično da podpirajo UA. Ne razumem pa, zakaj nasedajo amerikancem in njihovemu pumpanju sovraštva.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

fur80 ::

fikus_ je izjavil:

Logično da podpirajo UA. Ne razumem pa, zakaj nasedajo amerikancem in njihovemu pumpanju sovraštva.


Misliš, da so se sposobni sami ubranit pred Rusi? Raje korenček in palica, kot samo palica, smo tu že 100X premleli! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

D3m ::

fur80 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Nejc, fur, pričakovano odgovor brez argumentov, samo obtoževanje, pljuvanje, ...


Malo se postavi v kožo Latvijcev!? Zakaj baltske države, Poljaki, Čehi, Slovaki najbolj podpirajo Ukrajince? Če kdo Ruse oni najbolj poznajo!


Sem se ..

Polish%E2%80%93Lithuanian Commonwealth @ Wikipedia

Voss ::

fur80 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Logično da podpirajo UA. Ne razumem pa, zakaj nasedajo amerikancem in njihovemu pumpanju sovraštva.


Misliš, da so se sposobni sami ubranit pred Rusi? Raje korenček in palica, kot samo palica, smo tu že 100X premleli! :D


Poljska ima dejansko res zastrašujočo obrambo. Rusi ne bi prebili 10 km v notranjost, tako močno bi jih tolkli. Z ofenzivo bi verjetno imeli pod kontrolo Kaliningrad v enem tednu. Seveda je o tem brezmiselno debatirati, ker je Poljska v NATO, je pa to ena popolnoma druga žival kot Ukrajina.

Sem pa bil na Češkem 2-3 mesce nazaj. Povsod Ukrajinske zastave, res povsod. Celo v avtomobilih tiste mini na špeglu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

nejclp ::

fikus_ je izjavil:

Nejc, fur, pričakovano odgovor brez argumentov, samo obtoževanje, pljuvanje, ...

Kakšno obtoževanje in pljuvanje? A je kaj narobe s tabo?

DarkSite ::

Tudi Poljska: https://twitter.com/visegrad24/status/1...

poleg Finland, Estonia, Latvia and Denmark

kdaj pa bo Slovenija(Fajonka spi, ne upa, čaka na signal nesposobnega ruskega Olafa)?

fikus_ ::

fur80 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Logično da podpirajo UA. Ne razumem pa, zakaj nasedajo amerikancem in njihovemu pumpanju sovraštva.


Misliš, da so se sposobni sami ubranit pred Rusi? Raje korenček in palica, kot samo palica, smo tu že 100X premleli! :D


To da so Latvijci v NATO in interes amerikancev, da uničijo RU, jim daje zagotovilo za varnost.
Imajo pa kar nekaj drzavljanov RU narodnosti, za večino verjamem, da so raje v Latviji kot v RU. Ce bodo počeli takšne stvari, je to recept za nezadovoljstvo in nemire. Tako da mora njihova politika ravnati razumno in premišljeno, kar pa ti "izgoni" niso.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

D3m ::

DarkSite je izjavil:

Tudi Poljska: https://twitter.com/visegrad24/status/1...

poleg Finland, Estonia, Latvia and Denmark

kdaj pa bo Slovenija(Fajonka spi, ne upa, čaka na signal nesposobnega ruskega Olafa)?


Ne rabimo se pridružiti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fikus_ ::

DarkSite je izjavil:

Tudi Poljska: https://twitter.com/visegrad24/status/1...

poleg Finland, Estonia, Latvia and Denmark

kdaj pa bo Slovenija(Fajonka spi, ne upa, čaka na signal nesposobnega ruskega Olafa)?


To je stvar posamezne države.



PS Za SLO bi bilo bolje, da bi Fajonova ostala v Bruslju.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TESKAn ::

sbawe64 je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Ti ti imperjalisti zahodni ti:
https://twitter.com/apmassaro3/status/1...

ZDA 1776
File:United States Central change 1776-07-04.png @ Wikipedia

Kaj si hotel s tem povedat?
1. ZDA so delale isto kot rusi, ergo je imperializem ok
2. ZDA so delale isto kot rusi, ergo imperializem ni ok
3. ZDA so delale isto kot rusi, ergo rusi ok, ZDA not ok
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

fur80 ::

fikus_ je izjavil:

fur80 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Logično da podpirajo UA. Ne razumem pa, zakaj nasedajo amerikancem in njihovemu pumpanju sovraštva.


Misliš, da so se sposobni sami ubranit pred Rusi? Raje korenček in palica, kot samo palica, smo tu že 100X premleli! :D


To da so Latvijci v NATO in interes amerikancev, da uničijo RU, jim daje zagotovilo za varnost.
Imajo pa kar nekaj drzavljanov RU narodnosti, za večino verjamem, da so raje v Latviji kot v RU. Ce bodo počeli takšne stvari, je to recept za nezadovoljstvo in nemire. Tako da mora njihova politika ravnati razumno in premišljeno, kar pa ti "izgoni" niso.


Se ti ne zdi, da so zato veliko krivi tudi Rusi sami! Cecenija, Gruzija, Ukrajina, Moldavija,... ;)

gozdar1 ::

KGb proagandni priročnik:
https://pbs.twimg.com/media/FY8YUIUWIAA...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

D3m ::

TESKAn je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Ti ti imperjalisti zahodni ti:
https://twitter.com/apmassaro3/status/1...

ZDA 1776
File:United States Central change 1776-07-04.png @ Wikipedia

Kaj si hotel s tem povedat?
1. ZDA so delale isto kot rusi, ergo je imperializem ok
2. ZDA so delale isto kot rusi, ergo imperializem ni ok
3. ZDA so delale isto kot rusi, ergo rusi ok, ZDA not ok


4.opcijo si namerno izpustil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sbawe64 ::

https://www.reuters.com/world/europe/uk...

Crackhead cocaine Zeleni
Vsak ruski vojak, ki bodisi strelja na elektrarno ali strelja pod zaščito elektrarne, mora razumeti, da bo postal posebna tarča za naše obveščevalce, naše posebne enote in našo vojsko," je dejal v nočnem nagovoru.


Kdo lahko razume ta odstavek? Elektrarna je že od marca pod ruskim nadzorom, da bi pa sedaj Rusi obstreljevali sami sebe, je pa že blaznost.

Ta vojna je višek vojaške logike. Ukrajinci zmagovito tolčejo Ruse iz čedalje manjšega teritorija medtem, ko Rusi tolčejo lastne čete v jedrski elektrarni.Saj bi človek rekel, da so to rahlo prirejene informacije, če ih ne bi navajal tako "verodostojen" vir, kot je Zelenski.

Obstaja še ena mala skepsa. S čim pa se Rusi obstreljujejo, če pa jim je zmanjkalo vsega, že pred parimi meseci?


#Bollywood
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Poldi112 ::

Pithlit je izjavil:

Moje vulgarnosti pa zbledijo v primerjavi s tvojim vulgarnim opravičevanjem morilcev in posiljevalcev.


Kakšno opravičevanje? Jaz zgolj izpostavljam očitno - da zahodu rusi ne sežejo do kolen po zatiranju človekovih pravic, ter da "pomoč", ki jo nudimo Ukrajini, dejansko ni pomoč.

Medtem ko ti cepetaš z nožicami in me žališ, ker si drznem izpostavljati tvojo hinavščino.

Pithlit je izjavil:

Neumnega se delaš (no, po mojem... at this point, se ne delaš ampak dejansko si glup) ti. Pogovarjamo se o Rusiji in Ukrajini, ne pa 3/4 sveta.


Seveva. 3/4 sveta je zgolj primer zahodne hinavščine. Imperij ti prodaja pravljice o širjenju demokracije, ti jih pa veselo konzumiraš in zmerjaš vse, ki si drznijo izpostaviti, da gre le za - pravljice.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Pithlit ::

sbawe64 je izjavil:

https://www.reuters.com/world/europe/uk...

Crackhead cocaine Zeleni
Vsak ruski vojak, ki bodisi strelja na elektrarno ali strelja pod zaščito elektrarne, mora razumeti, da bo postal posebna tarča za naše obveščevalce, naše posebne enote in našo vojsko," je dejal v nočnem nagovoru.


Kdo lahko razume ta odstavek? Elektrarna je že od marca pod ruskim nadzorom, da bi pa sedaj Rusi obstreljevali sami sebe, je pa že blaznost.

Ta vojna je višek vojaške logike. Ukrajinci zmagovito tolčejo Ruse iz čedalje manjšega teritorija medtem, ko Rusi tolčejo lastne čete v jedrski elektrarni.Saj bi človek rekel, da so to rahlo prirejene informacije, če ih ne bi navajal tako "verodostojen" vir, kot je Zelenski.

Obstaja še ena mala skepsa. S čim pa se Rusi obstreljujejo, če pa jim je zmanjkalo vsega, že pred parimi meseci?

Za prevajanje iz tujih jezikov je nekak pogoj da dotični jezik človek obvlada malo bolj kot "jaz biti butl".

Poldi112 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Moje vulgarnosti pa zbledijo v primerjavi s tvojim vulgarnim opravičevanjem morilcev in posiljevalcev.


Kakšno opravičevanje? Jaz zgolj izpostavljam očitno - da zahodu rusi ne sežejo do kolen po zatiranju človekovih pravic, ter da "pomoč", ki jo nudimo Ukrajini, dejansko ni pomoč.

Medtem ko ti cepetaš z nožicami in me žališ, ker si drznem izpostavljati tvojo hinavščino.

Pithlit je izjavil:

Neumnega se delaš (no, po mojem... at this point, se ne delaš ampak dejansko si glup) ti. Pogovarjamo se o Rusiji in Ukrajini, ne pa 3/4 sveta.


Seveva. 3/4 sveta je zgolj primer zahodne hinavščine. Imperij ti prodaja pravljice o širjenju demokracije, ti jih pa veselo konzumiraš in zmerjaš vse, ki si drznijo izpostaviti, da gre le za - pravljice.

Se hočeš otresti vulgarnosti? Odgovori na moja vprašanja drekolizec. To da se jim vztrajno izogibaš in gladko praviš "če zahod to dela pol lahko tud Rusija" je pa tvoje opravičevanje.

Boš odgovoril?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

nejclp ::

Bogi Rusi, kakšna krivica se jim godi.

Pithlit ::

nejclp je izjavil:

Bogi Rusi, kakšna krivica se jim godi.

Najhujša! Ne smejo posiljeval brez da bi nekdo s prstom nanje kazal... Se bo Poldi razpočil.
Life is as complicated as we make it...

nejclp ::

Poldi112 je izjavil:



Kakšno opravičevanje? Jaz zgolj izpostavljam očitno - da zahodu rusi ne sežejo do kolen po zatiranju človekovih pravic, ter da "pomoč", ki jo nudimo Ukrajini, dejansko ni pomoč.

Medtem ko ti cepetaš z nožicami in me žališ, ker si drznem izpostavljati tvojo hinavščino.

.

Ej, Poldi, glede človekovih pravic, a veš da majo Rusi zakon, po katerem lahko mož nekaznovano pretepe ženo, če ji pri tem ne zlomi nobene kosti oz. jo ubije?

gozdar1 ::

sbawe64 je izjavil:

https://www.reuters.com/world/europe/uk...

Crackhead cocaine Zeleni
Vsak ruski vojak, ki bodisi strelja na elektrarno ali strelja pod zaščito elektrarne, mora razumeti, da bo postal posebna tarča za naše obveščevalce, naše posebne enote in našo vojsko," je dejal v nočnem nagovoru.


Kdo lahko razume ta odstavek? Elektrarna je že od marca pod ruskim nadzorom, da bi pa sedaj Rusi obstreljevali sami sebe, je pa že blaznost.

Ta vojna je višek vojaške logike. Ukrajinci zmagovito tolčejo Ruse iz čedalje manjšega teritorija medtem, ko Rusi tolčejo lastne čete v jedrski elektrarni.Saj bi človek rekel, da so to rahlo prirejene informacije, če ih ne bi navajal tako "verodostojen" vir, kot je Zelenski.

Obstaja še ena mala skepsa. S čim pa se Rusi obstreljujejo, če pa jim je zmanjkalo vsega, že pred parimi meseci?


#Bollywood


Kakršnekoli ruska vojaška prisotnost na teritoriju elektrarne jo dela legitimen cilj. Rusi do sedaj niso imeli težav ravnati celih mesti samo zato, ker je bil tam kakšen ukrajinski vojak.
Torej za kakršnokoli škodo na elektrarni so odgovorni rusi, ki so zavrnili pozive k demilitarizaciji področja.

Pac-Man ::

video & komentar

https://twitter.com/noclador/status/155...

The first 4 seconds of this video of a russian attempt to intercept GMLRS rockets hitting the Antonovsky Bridge are revealing:

1) three russian air defense missiles rise & detonate in the same area, which means the russian air defense operators fired the missiles into the air on a pre-set course and with a timed fuze. Proof that russian radars are incapable to detect & target GMLRS rockets.

2) and the russian air defense operators fire the missiles into the air to the West and South of the bridge. Proof that they don't know the actual flight profile of a GMLRS rocket.

As I said before: the russians can't jam GMLRS rockets, they can't spoof P/Y GPS, they can't shoot down GMLRS rockets.

Now we also know that russian radars can't detect them and are useless.

Firing ammo into the air on a timed fuze and hoping the shrapnell will hit an enemy airborne object is early WWII tech... but that is what the clownish russian army is doing now with their expensive missiles.

Let me repeat it: GMLRS rockets ALWAYS hit. Nothing can stop them.


Še upočasnjenih prvih par sekund:

https://twitter.com/SanderRegter/status...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Poldi112 ::

Pithlit je izjavil:

To da se jim vztrajno izogibaš in gladko praviš "če zahod to dela pol lahko tud Rusija" je pa tvoje opravičevanje.


To je ponovno grda laž. Jaz se z moralnimi vprašanji ne ukvarjam, ker vem, da gre za poceni propagadno. Iraka nismo bombardirali, stradali in okupirali, ker smo želeli pomagati iračanom, ampak ker sedijo na nafti.

Primer zahodne brutalizacije je pa tu zgolj kot ogledalo vsem hinavcem oziroma ovčicam, ki po pol tisočletja zahodne brutalizacije sveta še kar verjamete v Božička.

nejclp je izjavil:

Ej, Poldi, glede človekovih pravic, a veš da majo Rusi zakon, po katerem lahko mož nekaznovano pretepe ženo, če ji pri tem ne zlomi nobene kosti oz. jo ubije?


Zakaj bi me zanimalo, kaj delajo rusi? Njihov problem. Če ignoriramo lastne zločine, potem nima smisla, da se ukvarjamo z ruskimi. Sploh, ker nas zgodovina uči, da pomoč državam pač ne pomaga. Saj veš, Afganistan, Irak, Libija, ... praktično kjerkoli "pomagamo", pustimo za seboj ruševine in lakoto.

Kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen pa to.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

nejclp ::

Poldi112 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

To da se jim vztrajno izogibaš in gladko praviš "če zahod to dela pol lahko tud Rusija" je pa tvoje opravičevanje.


To je ponovno grda laž. Jaz se z moralnimi vprašanji ne ukvarjam, ker vem, da gre za poceni propagadno. Iraka nismo bombardirali, stradali in okupirali, ker smo želeli pomagati iračanom, ampak ker sedijo na nafti.

Primer zahodne brutalizacije je pa tu zgolj kot ogledalo vsem hinavcem oziroma ovčicam, ki po pol tisočletja zahodne brutalizacije sveta še kar verjamete v Božička.

Ne ukvarjaš se z moralnimi vprašanji, potem pa apeliraš na moralo ob napadu na Irak?

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

To da se jim vztrajno izogibaš in gladko praviš "če zahod to dela pol lahko tud Rusija" je pa tvoje opravičevanje.


To je ponovno grda laž. Jaz se z moralnimi vprašanji ne ukvarjam, ker vem, da gre za poceni propagadno. Iraka nismo bombardirali, stradali in okupirali, ker smo želeli pomagati iračanom, ampak ker sedijo na nafti.

Primer zahodne brutalizacije je pa tu zgolj kot ogledalo vsem hinavcem oziroma ovčicam, ki po pol tisočletja zahodne brutalizacije sveta še kar verjamete v Božička.

nejclp je izjavil:

Ej, Poldi, glede človekovih pravic, a veš da majo Rusi zakon, po katerem lahko mož nekaznovano pretepe ženo, če ji pri tem ne zlomi nobene kosti oz. jo ubije?


Zakaj bi me zanimalo, kaj delajo rusi? Njihov problem. Če ignoriramo lastne zločine, potem nima smisla, da se ukvarjamo z ruskimi. Sploh, ker nas zgodovina uči, da pomoč državam pač ne pomaga. Saj veš, Afganistan, Irak, Libija, ... praktično kjerkoli "pomagamo", pustimo za seboj ruševine in lakoto.

Kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen pa to.

"NATO je agresor" tvoje besede. Kje v Rusiji je NATO ti bizgec?

"Rusi počnejo to kar mi, le v 10x manjšem obsegu" tvoje besede. Kako mi pobijamo in posiljuje o Ruse ti bizgec lažnivi?

Explain. Dokler tega ne razložiš, si la] ni več ti. In to velik. Sam pazi to "mi jebemo 3/4 sveta" je samo tvoje izmikanje odgovoru in zavajanje ter opravičevanje ruskih dejanj. Mi se tu ukvarjamo s specifičnimi zadevami. Na tak način se iz lastne driske ki jo po tem forumu bruhaš ne boš izvlekel.
Life is as complicated as we make it...

nejclp ::

Poldi112 je izjavil:



Zakaj bi me zanimalo, kaj delajo rusi? Njihov problem. Če ignoriramo lastne zločine, potem nima smisla, da se ukvarjamo z ruskimi. Sploh, ker nas zgodovina uči, da pomoč državam pač ne pomaga. Saj veš, Afganistan, Irak, Libija, ... praktično kjerkoli "pomagamo", pustimo za seboj ruševine in lakoto.

Kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen pa to.

Genijalc, napisal si, da zahodu Rusi ne zežejo do kolen po zatiranju človekovih pravic. Zdaj te pa rusko zatiranje človekovih pravic ne zanima?

TezkoDihanje ::

Fritz je izjavil:


Če se 'ne spomniš', potem nisi sposoben opazovanja sveta okrog sebe. Sankcije proti Rusiji vračajo EU na uporabo premoga in ameriškega plina pridobljenega s frackingom, kar je glede globalnega segrevanja še slabše. Zanimivo pa je, da to vodijo prav nemški 'Zeleni', že pred leti prepoznani kot stranka, ki jo obvladujejo obveščevalne službe ZDA.


Ijoj.. seveda da je Evropa TRENUTNO povečala uporabo premoga, ker nočemo financirat ruskega vojaškega stroja. Ampak ta kriza bo samo pospešila prehod STRAN od fosilnih goriv k zelenim virom.

Pac-Man ::

Poldi112 je izjavil:

Zakaj bi me zanimalo, kaj delajo rusi? Njihov problem.


Mogoče zato, ker se tudi nekaterim Rusom že svetlika, da kar počnejo ni kul?

https://meduza.io/en/feature/2022/08/12...

On the morning of February 24, thousands of Russian troops poured into Ukraine in a full-blown invasion. Pavel Filatiev was one of them. The 33-year-old paratroop spent two months on the front line before resigning from the army for health reasons. Now, he openly opposes the war. In a new book titled “ZOV” (after the symbols painted on Russian military vehicles), Filatiev offers an inside look at the state of the Russian army in the lead-up to the war and details his experience in the early days of the invasion. The following translated excerpts from his book were first published (in Russian) by the investigative journalism outlet iStories.

...

We had no moral right to attack another country, especially the people closest to us. When all of this started, I knew few people who believed in Nazis and, moreover, wanted to fight against Ukraine. We didn’t have hatred and we didn’t think of Ukrainians as enemies.

Most of the army is dissatisfied with what is happening there. [They’re] dissatisfied with the government and their commander, with Putin and his policies, [and] with the defense minister, who isn’t serving in the army.

We have all become hostages of many forces and I believe that we got carried away. We started a terrible war. A war in which cities are destroyed and which leads to the deaths of children, women, and the elderly.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Poldi112 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

To da se jim vztrajno izogibaš in gladko praviš "če zahod to dela pol lahko tud Rusija" je pa tvoje opravičevanje.


To je ponovno grda laž. Jaz se z moralnimi vprašanji ne ukvarjam, ker vem, da gre za poceni propagadno. Iraka nismo bombardirali, stradali in okupirali, ker smo želeli pomagati iračanom, ampak ker sedijo na nafti.

Primer zahodne brutalizacije je pa tu zgolj kot ogledalo vsem hinavcem oziroma ovčicam, ki po pol tisočletja zahodne brutalizacije sveta še kar verjamete v Božička.

nejclp je izjavil:

Ej, Poldi, glede človekovih pravic, a veš da majo Rusi zakon, po katerem lahko mož nekaznovano pretepe ženo, če ji pri tem ne zlomi nobene kosti oz. jo ubije?


Zakaj bi me zanimalo, kaj delajo rusi? Njihov problem. Če ignoriramo lastne zločine, potem nima smisla, da se ukvarjamo z ruskimi. Sploh, ker nas zgodovina uči, da pomoč državam pač ne pomaga. Saj veš, Afganistan, Irak, Libija, ... praktično kjerkoli "pomagamo", pustimo za seboj ruševine in lakoto.

Kdor je brez greha, naj prvi vrže kamen pa to.

Zakaj te zanima kaj delajo Američani,če te ne zanima kaj delajo Rusi? Obsodi oboje al pa nič.

bbbbbb2015 ::

Pac-Man je izjavil:

video & komentar

https://twitter.com/noclador/status/155...

The first 4 seconds of this video of a russian attempt to intercept GMLRS rockets hitting the Antonovsky Bridge are revealing:

1) three russian air defense missiles rise & detonate in the same area, which means the russian air defense operators fired the missiles into the air on a pre-set course and with a timed fuze. Proof that russian radars are incapable to detect & target GMLRS rockets.

2) and the russian air defense operators fire the missiles into the air to the West and South of the bridge. Proof that they don't know the actual flight profile of a GMLRS rocket.

As I said before: the russians can't jam GMLRS rockets, they can't spoof P/Y GPS, they can't shoot down GMLRS rockets.

Now we also know that russian radars can't detect them and are useless.


Komentar je sicer butast in nima veze z realnostjo. To so verjetno streljali z S-300 sistemom, ki ima dva radarja, eden je vrteči se L band, ki skenira nebo, drugi pa je (verjetno) X band reflektor, ki osvetli cilj z radarskim sevanjem, da ga raketa pobere gor.

Rusi so bili preprosto prepočasni. Izstrelke GMLRS so zaznali, reflektor obrnili, rakete S-300 izstrelili - samo so bili pozni. V tem času je GMLRS že zadel cilj. Problem je verjetno slab radarski odsev GMLRS in dejstvo, da Rusi zaznavajo te rakete *ZELO* pozno kaže na to, da ali so ti GMLRS izstrelki prevlečeni s kakšno snovjo, ki absorbira mikrovalovno sevanje ali je tak profil leta, da izstrelek težko zaznajo.

Tukaj je S-300:


Ta velik radar je tisti, ki skenira nebo, ta mali krožnik je reflektor - ta usmeri sevanje v nasprotnikov izstrelek, da ga potem S-300 raketa pobere gor.

Če S-300 raketa ne pobere gor sevanja, potem po določenem času sama eksplodira - ni to noben časovni vžigalnik, ampak bolj varnostni mehanizem, da če raketa ne zazna odbitega sevanja, gre v auto-destruct mode.

Tako da gre bolj za to, da Rusi prihajajočih izstrelkov ne morejo zaznati, dokler ni že prepozno. Po moje ima S-400 ravno tako probleme z zaznavanjem.
To so problemi, ki jih Rusi ne morejo čez noč odpraviti. Morali bi dobiti eno GMLRS raketo celo, preštudirati, kaj to za ene snovi je, ter videti, kako se zoperstaviti se temu. To je 3-5 let razvojnega dela.

Zgodovina sprememb…

TezkoDihanje ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Komentar je sicer butast in nima veze z realnostjo.

Precej bolj kot ti misliš.

To so verjetno streljali z S-300 sistemom, ki ima dva radarja, eden je vrteči se L band, ki skenira nebo, drugi pa je (verjetno) X band reflektor, ki osvetli cilj z radarskim sevanjem, da ga raketa pobere gor.

Rusi so bili preprosto prepočasni. Izstrelke GMLRS so zaznali, reflektor obrnili, rakete S-300 izstrelili - samo so bili pozni. V tem času je GMLRS že zadel cilj. Problem je verjetno slab radarski odsev GMLRS in dejstvo, da Rusi zaznavajo te rakete *ZELO* pozno kaže na to, da ali so ti GMLRS izstrelki prevlečeni s kakšno snovjo, ki absorbira mikrovalovno sevanje ali je tak profil leta, da izstrelek težko zaznajo.

Tukaj je S-300:


Ta velik radar je tisti, ki skenira nebo, ta mali krožnik je reflektor - ta usmeri sevanje v nasprotnikov izstrelek, da ga potem S-300 raketa pobere gor.

Če S-300 raketa ne pobere gor sevanja, potem po določenem času sama eksplodira - ni to noben časovni vžigalnik, ampak bolj varnostni mehanizem, da če raketa ne zazna odbitega sevanja, gre v auto-destruct mode.

Tako da gre bolj za to, da Rusi prihajajočih izstrelkov ne morejo zaznati, dokler ni že prepozno.


Hecno je predvsem to, da nihče ne omenja jamming capabilities teh GMLRS raket... sami strokovnjaki...

---
https://twitter.com/MacaesBruno/status/...
Kissinger has changed his mind on Ukraine.After seeing what this war has been like, he no longer thinks the problem was Ukrainian alignment with the West. He now thinks it's the solution. Wish others would be as humble and recognise their mistakes.

Lepo, da je prišel k pameti.

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

TezkoDihanje je izjavil:

https://twitter.com/MacaesBruno/status/...
Kissinger has changed his mind on Ukraine.After seeing what this war has been like, he no longer thinks the problem was Ukrainian alignment with the West. He now thinks it's the solution. Wish others would be as humble and recognise their mistakes.


Nah, pa ga bodo rusofili spet imeli za vojnega zločinca. Vračamo se k rednemu programu.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

bbbbbb2015 ::

TezkoDihanje je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Komentar je sicer butast in nima veze z realnostjo.

Precej bolj kot ti misliš.

To so verjetno streljali z S-300 sistemom, ki ima dva radarja, eden je vrteči se L band, ki skenira nebo, drugi pa je (verjetno) X band reflektor, ki osvetli cilj z radarskim sevanjem, da ga raketa pobere gor.

Rusi so bili preprosto prepočasni. Izstrelke GMLRS so zaznali, reflektor obrnili, rakete S-300 izstrelili - samo so bili pozni. V tem času je GMLRS že zadel cilj. Problem je verjetno slab radarski odsev GMLRS in dejstvo, da Rusi zaznavajo te rakete *ZELO* pozno kaže na to, da ali so ti GMLRS izstrelki prevlečeni s kakšno snovjo, ki absorbira mikrovalovno sevanje ali je tak profil leta, da izstrelek težko zaznajo.

Tukaj je S-300:


Ta velik radar je tisti, ki skenira nebo, ta mali krožnik je reflektor - ta usmeri sevanje v nasprotnikov izstrelek, da ga potem S-300 raketa pobere gor.

Če S-300 raketa ne pobere gor sevanja, potem po določenem času sama eksplodira - ni to noben časovni vžigalnik, ampak bolj varnostni mehanizem, da če raketa ne zazna odbitega sevanja, gre v auto-destruct mode.

Tako da gre bolj za to, da Rusi prihajajočih izstrelkov ne morejo zaznati, dokler ni že prepozno.


Hecno je predvsem to, da nihče ne omenja jamming capabilities teh GMLRS raket... sami strokovnjaki...



Jaz mislim, glede na to, da je vsak kubični centimeter rakete izkoriščen, da tu ne gre za jamming, kvečjemu je raketa prevlečena s čim, kar precej zmanjšuje radarski odsev. Saj teh materialov je kar nekaj. Tvoj komentar je že bil v redu. Originalni angleški pa ni bil, ker je omenjal časovni vžigalnik.

Časovnih vžigalnikov ni več od leta 1942.

gazibo ::

Russia buys 1,000 drones from Iran and expands the level of strategic cooperation

https://ejmagnier.com/2022/08/13/russia...

mackilla ::

Pac-Man je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

https://twitter.com/MacaesBruno/status/...
Kissinger has changed his mind on Ukraine.After seeing what this war has been like, he no longer thinks the problem was Ukrainian alignment with the West. He now thinks it's the solution. Wish others would be as humble and recognise their mistakes.


Nah, pa ga bodo rusofili spet imeli za vojnega zločinca. Vračamo se k rednemu programu.

Ojoj. Ložarjev glavni vzornik. Počakajmo na komentar našega strokovnjaka za ekonomijo in mednarodno politiko. Polda a se je stari dobri Kissinger motil?

nejclp ::

Pac-Man je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

https://twitter.com/MacaesBruno/status/...
Kissinger has changed his mind on Ukraine.After seeing what this war has been like, he no longer thinks the problem was Ukrainian alignment with the West. He now thinks it's the solution. Wish others would be as humble and recognise their mistakes.


Nah, pa ga bodo rusofili spet imeli za vojnega zločinca. Vračamo se k rednemu programu.

Fak, meni je bilo pa fino, da sta Kissinger in Chomsky delila mnenje. Mam rad ironijo.

bbbbbb2015 ::

gazibo je izjavil:

Russia buys 1,000 drones from Iran and expands the level of strategic cooperation

https://ejmagnier.com/2022/08/13/russia...


Novica je sigurno - taka kot je fake. 1000 dronov? Na sliki jih je 16 - 20. Rusi so z droni pozni. Sicer pa tudi Ukrajinci precej zmanjšujejo uporabo dronov. Ker te pa se da relativno lahko sestreliti. Razen če bodo Turki tudi prišli na dan s kakimi premazi in podobnim.

Voss ::

gazibo je izjavil:

Russia buys 1,000 drones from Iran and expands the level of strategic cooperation

https://ejmagnier.com/2022/08/13/russia...


Lihkar si priznal, da Rusija nima vec dovolj lastnih kapacitet za borbo v tej vojni in, da je Putin moral klečoplaziti pred Ayatollo.

Bravo res :))

DarkSite ::

Fajn bi bilo, da drugic posljejo se HARMe poleg Himarsov, da unicijo vse radarje na tem obmocju. Glede na to, da je most poln radarjev :)

gazibo ::

Voss je izjavil:

gazibo je izjavil:

Russia buys 1,000 drones from Iran and expands the level of strategic cooperation

https://ejmagnier.com/2022/08/13/russia...


Lihkar si priznal, da Rusija nima vec dovolj lastnih kapacitet za borbo v tej vojni in, da je Putin moral klečoplaziti pred Ayatollo.

Bravo res :))


Zarad mene mu ga lah vleče pod mizo za te drone, dokler gledamo ukronacistični propad, podpiram.

Only good ukraine nazi is dead ukraiine nazi


Z

DarkSite ::

Pa se je začelo pocasi ..
https://twitter.com/WarMonitor3/status/...

TezkoDihanje ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Jaz mislim, glede na to, da je vsak kubični centimeter rakete izkoriščen, da tu ne gre za jamming, kvečjemu je raketa prevlečena s čim, kar precej zmanjšuje radarski odsev. Saj teh materialov je kar nekaj. Tvoj komentar je že bil v redu. Originalni angleški pa ni bil, ker je omenjal časovni vžigalnik.


Ne verjamem, da Američani vse povejo na glas, kaj določene rakete zmorejo.

Za antijamming je znano, da jih to ne moti:
Successful Tests For Lockheed Martin GMLRS In Jamming Environment

Voss ::

DarkSite je izjavil:

Pa se je začelo pocasi ..
https://twitter.com/WarMonitor3/status/...


Bežimo, bežimo za svoja življenja :))

D3m ::

DarkSite je izjavil:

Pa se je začelo pocasi ..
https://twitter.com/WarMonitor3/status/...


To so rekli že parkrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TezkoDihanje ::

DarkSite je izjavil:

Pa se je začelo pocasi ..
https://twitter.com/WarMonitor3/status/...


Saj ne morejo brez mostov dolgoročno logistično vzdrževat 200 tisoč ljudi na drugi strani Dniepra.

Voss ::

gazibo je izjavil:

Voss je izjavil:

gazibo je izjavil:

Russia buys 1,000 drones from Iran and expands the level of strategic cooperation

https://ejmagnier.com/2022/08/13/russia...


Lihkar si priznal, da Rusija nima vec dovolj lastnih kapacitet za borbo v tej vojni in, da je Putin moral klečoplaziti pred Ayatollo.

Bravo res :))


Zarad mene mu ga lah vleče pod mizo za te drone, dokler gledamo ukronacistični propad, podpiram.

Only good ukraine nazi is dead ukraiine nazi


Z


To je kontrakdiktorno temu, kar pišete že od začetka vojne ;)

Kdaj na plano potegnete napredbo orožje hahahaha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

gazibo ::



ukronacistični pešadija pošilja kokehead zelenog v 3PM vpričo celega sveta hahaha

:))
««
23 / 49
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vojaška premoč na nebu-teoretični primer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21831500 (27713) fikus_

Ukrajinska kontraofenziva (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
1791184691 (149247) zee
»

V vzhodni Ukrajini internetni promet že teče prek Rusije (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3851211007 (155825) Pithlit

Ukrajina part VII (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20725141 (22493) gozdar1

Več podobnih tem