» »

"Slonček"

"Slonček"

«
1
2

Anney ::

Se ga gdo spomni? Ga poznate? Modelu je očitno dobro uspelo.

Legendarni Slovenec v ZDA tiho zgradil milijonski YouTube imperij
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tilen03 ::

Ne.

vinkop ::

spomnim se suprnove, osebe pa res ne...Vsa čast, da si je ustvaril tak youtube kanal, ki ima ogromno obiskovalcev in naročnikov. €€€€ pa lepo kapljajo, oziroma kar dežujejo ob tolikih številkah.

Bostjan_321 ::

Lepo slišat, da je uspel tudi z legalnimi vsebinami.
Bom pogledal kaj ima na svojem kanalu.

Evolve ::

Why You Wouldn't Survive Alcatraz Prison

in prvi video ki nima smisla

projektih iskal strokovnjake za videoigro Minecraft

a to je ta bednik ki išče za male pare minecraft igralce rofl

kixs ::

Na netu sem od 1994 in nimam pojma o temle sloncku... morda zato, ker torrentov nikoli nisem uporabljal :lol:

Se pa vidi, da ima tip mocno zeljo uspeti... in mu je uspelo...

Anney ::

Kle mate malo več o slončku in supernovi napisano. ja dobr mu je ratalo, ala mu vera.

https://slo-tech.com/novice/t197250/0
https://slo-tech.com/novice/t282243
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

c3p0 ::

Skupaj smo igrali Nokiagame pred daljnjimi leti (in zmagali). Očitno ima žilico za take projekte. Zdaj je zgleda milijonar.

karafeka ::

Dandanes je že vsak drugi milijonar....
Počas boš že revež z enim milijonom.

bedarija ::

nimam pojma kdo je to

hendriks ::

Slonček, legenda. V enem intervjuju je priznal, da je s suprnovo zaslužil toliko, da si je lahko plačal 1 letnik faksa v USA. Je pa super da mu je ratalo.

mtosev ::

Ne poznam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Anney ::

Potem ste premaladi, ali pa propozno v spletu. že takrat je bil nekaj več, zdaj mu je pa lepo uspelo in je svojo zgodbo peljal naprej, zgleda da do pravljice.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mtosev ::

Jaz sem na spletu od leta 1999.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

stratosD ::

Slončka in Suprnove se spominjam, smo kar vlekli dol zadeve...vedelo se je da je za Suprnovo Slonček samo se ni nikoli izpostavljal ali duval neki...potem je prišel SloReactor za bolj SLO relise, Suprnova je počasi ugašala.
Me veseli da mu je uspelo ker je bil res pionir v panogi hehe...

meho7 ::

Jap se iz casov Suprnove. Sem bral njegov intervju takrat kako so mu policisti zasegli vso robo. In me cudi zakaj kaj takega niso storili s Partisom ter podobnimi slo trackerji?

mr_chai ::

kixs je izjavil:

Na netu sem od 1994 in nimam pojma o temle sloncku... morda zato, ker torrentov nikoli nisem uporabljal :lol:



Kako si lahko na netu od '94 in nikol prek torrenta vleku ??8-O

DamijanD ::

94 leta jih še ni blo - pol se je pa tako navadu :-)

Daliborg ::

mr_chai je izjavil:

kixs je izjavil:

Na netu sem od 1994 in nimam pojma o temle sloncku... morda zato, ker torrentov nikoli nisem uporabljal :lol:



Kako si lahko na netu od '94 in nikol prek torrenta vleku ??8-O

Kaj se sprenevedaš, to je tipičen "sm dobu računalnik za birmo" slovenc iz 90ih :))
Imam tudi sam internetse od leta 94', pa se tudi spomnim leak-anih passwordsov od siola.
Slonček pa zdaj veselo oglašuje na redditu da išče streamerje za minecraft. :)
Tako da nima veze od kdaj imaš internetse, tudi dandanes je OGROMNA razlika med uporabniki. Nekateri brez "google" ne morejo, drugi pa ne poznajo niti "duckduckgo".

Lp.

DamijanD je izjavil:

94 leta jih še ni blo - pol se je pa tako navadu :-)

Nismo imel takrat torrentsov to je res, so bili direkno websiti z linki do rar/arj fajlov. To je bilo za pogumne sicer, ostali pa smo DCC-jal iz IRC-a. 8-)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Anney ::

A nobeden ni prodajal audio Cdjev, kjer si waw fajle vlačil preko DC++ in kasneje Emule, Kazaa, Edonkey, pa je po par dni trajalo da si dol dobil par 10 komadov. Sej veste modem je začel peti šele po 19.00 uri. Vem, da sem jih za enga prešerna prodajal, točno kdaj je pa to bilo pa ne vem. Pentium 386 je bil.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

kamiKaZaA ::

Za Slončeka sem že prej vedel, da je Slovenec, nisem pa vedel kdo je. Vsa čast kaj mu je ratalo in da še danes ima nos za projekte, kateri prinašajo denar. Kapa dol.

Kar se pa tiče starih dobrih časov. Od Napsterja naprej, pa razni eMule, Donkey, Supernova.org in pa tudi KaZaA. Od tod tudi moje ime, kamikaza, katera vsebuje popularen download za mp3 pesmi KaZaA (torej kamiKaZaA), ko sem skoraj vsako večer starše na kolenih prosil za tistih 45 minut ali pa 1,5 uro, da sem si lahko downloadal 1 pesem ali 2, medtem pa naš "telefon" ni bil dosegljiv, linija pa dial-up 56 Kbps.

Ja slo-tech-ovci, včasih (pred letom 2000) smo potrebovali nekje 45 minut, da smo downloadali pesem 3 MB oz. dolžine 3 minute. Stari dobri časi. :)

Šele kasneje so prišle linije, ISDN/ADSL in pa kabelski internet z neomejenim dostopom, kar je danes nekaj samoumevnega (neomejen dostop z linijo vsaj 20 Mbps oz. vsaj 100 Mbps na optiki).

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Meni mp3 sploh niso špilali na takratni kišti, sem vlačil dol razne sampler fajle iz BBSov, še tisto je trajalo.

stratosD ::

je off topic - ampak ne morem da ne bi :)

je kdo snemal še z Radia Študent (10 min pred oddajanjem ob 15h se mi zdi) igrce pa programe za ZX Spectruma dol na kasetnik? Kontrabant je bil ena prvih SLO iger pa neki word procesorji so bli tudi) - pa pol nastavljal glavo na kasetniku da se je zadeva naloadala?

#000000 ::

stratosD je izjavil:

je off topic - ampak ne morem da ne bi :)

je kdo snemal še z Radia Študent (10 min pred oddajanjem ob 15h se mi zdi) igrce pa programe za ZX Spectruma dol na kasetnik? Kontrabant je bil ena prvih SLO iger pa neki word procesorji so bli tudi) - pa pol nastavljal glavo na kasetniku da se je zadeva naloadala?


Verjetno vsi ki smo mel Spectume takrat, blo je dvakrat, nekje ob 11 zjutraj in ob koncu programa zatemnitev mislim da se je rekl večernim piskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

red_baron ::

#000000 je izjavil:

stratosD je izjavil:

je off topic - ampak ne morem da ne bi :)

je kdo snemal še z Radia Študent (10 min pred oddajanjem ob 15h se mi zdi) igrce pa programe za ZX Spectruma dol na kasetnik? Kontrabant je bil ena prvih SLO iger pa neki word procesorji so bli tudi) - pa pol nastavljal glavo na kasetniku da se je zadeva naloadala?


Verjetno vsi ki smo mel Spectume takrat, blo je dvakrat, nekje ob 11 zjutraj in ob koncu programa zatemnitev mislim da se je rekl večernim piskom.


Hehe tem dolvlekom prek radia študent bi sedaj rekli AIRDROP. Hahahaha.

Ja to so bili časi.....
Potem je pa prišel na sceno Commodore 64 pa un modul zadaj TURBO 250 ali nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: red_baron ()

feryz ::

stratosD je izjavil:

je off topic - ampak ne morem da ne bi :)

je kdo snemal še z Radia Študent (10 min pred oddajanjem ob 15h se mi zdi) igrce pa programe za ZX Spectruma dol na kasetnik? Kontrabant je bil ena prvih SLO iger pa neki word procesorji so bli tudi) - pa pol nastavljal glavo na kasetniku da se je zadeva naloadala?
Jaz se spomnim, da sem si posnel Arcadio. Pa še par brezveznih. Mislim pa da celo eno ultimatovo.

Gagatronix ::

Vsi s Spectrumom. Pa takrat smo vsi imeli doma dvojne kasetarje. :)) Jaz mislim, da sem imel samo eno originalno igro za Spectruma.

kamiKaZaA ::

Imel sem tako ZX Spectrum, katerega je oče pred več kot desetletjem enemu podaril brez moje vednosti (bil sem jezen kot ris). Še danes pa imam v enem predalu shranjen Commodore64 s kasetnikom in par kasetami (10+ kaset, original in piratske) z igricami. Vse to pa sem (smo) takrat kupovali v trgovini z rabljenimi stvarmi (piratske kasete) ali pa na kramarskem sejmu. Kasneje sem za C64 dokupil modul, da mi ni bilo potrebno štartati software pred vsako novo naloženo igrico, ampak sem samo zaštartal kaseto z željeno igrico, počakal par minut, da se naloži in že igral. 8-)

Stari dobri časi.

billy ::

Slonček, stara faca. Lepo, da mu je "uspelo", če je to za nekoga uspeh - imeti YT kanal.

Ne vemo pa, če je zadovoljen, srečen v RL, če tega nima, ima lahko miljarde in ni uspel.

c3p0 ::

>> Potem je pa prišel na sceno Commodore 64 pa un modul zadaj TURBO 250 ali nekaj takega.

C64 je v originalnem formatu imel zelo nizek bitrate, Turbo 250 (in ostalih X klonov) je bil lifesaver.

Je pa bilo posledično bolj občutljivo na vse živo in si moral pogosto štelat glavo. Razvili smo neverjeten posluh za tista piskanja. :D

kamiKaZaA ::

billy je izjavil:

Lepo, da mu je "uspelo", če je to za nekoga uspeh - imeti YT kanal.

Seveda je uspeh, če od tega YouTube kanala živiš (ustvarjaš zmes nove in nove videje) in ti ni treba oditi delati v službo za nekoga drugega...

Takoj podpišem za tak način življenja, kjer si sam svoj gospodar časa in živiš od svojega osebnega ustvarjanja, ter nimaš zjutraj budilke, katera ti prekine spanec od ponedeljka do petka.

c3p0 ::

billy je izjavil:

Slonček, stara faca. Lepo, da mu je "uspelo", če je to za nekoga uspeh - imeti YT kanal.

Ne vemo pa, če je zadovoljen, srečen v RL, če tega nima, ima lahko miljarde in ni uspel.


V denarju se kopa, torej lahko zdaj dela na projektu, ki ga zanima, če že do zdaj ne bi?

Sicer pa mislim, da on kar uživa v tem.

Gagatronix ::

Moj takratni kolega je imel C64 z disketnikom, nobenega jebanja s kasetami.

Samael ::

billy je izjavil:

Ne vemo pa, če je zadovoljen, srečen v RL, če tega nima, ima lahko miljarde in ni uspel.

Za to se boš moral pa na Lady naročiti.
Samael != Samuel

billy ::

kamiKaZaA je izjavil:

billy je izjavil:

Lepo, da mu je "uspelo", če je to za nekoga uspeh - imeti YT kanal.

Seveda je uspeh, če od tega YouTube kanala živiš (ustvarjaš zmes nove in nove videje) in ti ni treba oditi delati v službo za nekoga drugega...

Takoj podpišem za tak način življenja, kjer si sam svoj gospodar časa in živiš od svojega osebnega ustvarjanja, ter nimaš zjutraj budilke, katera ti prekine spanec od ponedeljka do petka.


Jaz tudi uživam v službi...pa nimam YT kanala. Največ pogrešam osebno srečo, ker je materialne dobrine ne kupijo - čeprav jo poskusimo s tem.

PS, ali pa utopično mislimo da mora človek bit srečen. mogoče pa ne more biti.

c3p0 ::

Gagatronix je izjavil:

Moj takratni kolega je imel C64 z disketnikom, nobenega jebanja s kasetami.


Rich kiddo. Jaz sem s tem čudom tehnike delal le v šoli, tam smo imeli tudi C. printer, izredno glasen in počasen.

mtosev ::

Moj prvi data medij je bil disketa. 1.44MB unformatted, 1.38MB uporabnega. Prvi komp iz leta 1997 je imel CD ROM in disketnik. Se spomnim sn rabil imeti boot floppy, ker komp ni podpiral boot iz CDja. Windows start-up disk in v meniju si izbral with CD support, da je mountalo CD in si dobil D: oz drugo črko. Od tam naprej si šel na CD in vtipkal setup.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kamiKaZaA ::

Gagatronix je izjavil:

Moj takratni kolega je imel C64 z disketnikom, nobenega jebanja s kasetami.

Tudi moja želja je bil disketnik, pa je cena takrat bila toliko kot cel C64 z kasetnikom (drago kot žafran za tiste čase v Jugi) in ga enostavno nisem dobil, ker je že C64 bil drag in sem ga skomaj "sfehtal". Kot tudi nisem dobil Amige500 (predrago za takrat) in je bil moj prehod iz C64 šele, ko je več let pozneje prišel na tržišče Playstation (enka) in šele par let pozneje sem dobil svoj prvi PC, kateri je bil Pentium oz. x86 oz. 586, kateri se nikoli ni tako imenoval (torej sem tudi 286, 386 in 486 preskočil oz. mi ga starša nista kupila, čeprav je kakšen sošolec, sosed ali prijatelj to posedoval in sem tam igral Prince of Persia ali pa Wolfstein, Doom, Duke Nukem...).

c3p0 ::

Jaz sem pa iz C64 šel na A500 in s tem na prvi floppy (3.5", cca. 800kB?), heavy machinery, kaj šele ko sem memory nadgradil na 1MB (not a typo).

Gagatronix ::

mtosev je izjavil:

Moj prvi data medij je bil disketa. 1.44MB unformatted, 1.38MB uporabnega. Prvi komp iz leta 1997 je imel CD ROM in disketnik. Se spomnim sn rabil imeti boot floppy, ker komp ni podpiral boot iz CDja. Windows start-up disk in v meniju si izbral with CD support, da je mountalo CD in si dobil D: oz drugo črko. Od tam naprej si šel na CD in vtipkal setup.


IBM 5150, 2x5.25" floppy. Kasneje je bil menjan za 5160, ki je imel 1x5.25" floppy in 10MB MFM disk.

buttcrack ::

Se spomnim nadgradnje diska na 386 iz 60 na 400 MB... potem so pa čez nekaj let pricurljali pekači kjer si za "drobiž" gor zapekel 650/700MB.
Disk ni bil drobiž :)

Baja ::

Anney je izjavil:

A nobeden ni prodajal audio Cdjev, kjer si waw fajle vlačil preko DC++ in kasneje Emule, Kazaa, Edonkey, pa je po par dni trajalo da si dol dobil par 10 komadov. Sej veste modem je začel peti šele po 19.00 uri. Vem, da sem jih za enga prešerna prodajal, točno kdaj je pa to bilo pa ne vem. Pentium 386 je bil.


lol, ja. s kolegom sma mela enih 200 cdjev mp3-jev. pa katalog(e) obojestransko sprintan v treh kolonah v 8pt fontu. lep kupček papirja :P

je pa bilo to aktualno tam od 95-00.

Gagatronix ::

buttcrack je izjavil:

Se spomnim nadgradnje diska na 386 iz 60 na 400 MB... potem so pa čez nekaj let pricurljali pekači kjer si za "drobiž" gor zapekel 650/700MB.
Disk ni bil drobiž :)


Moj prvi pekac me je kostal skoraj toliko kot komp, skoraj 100k SIT. Prazni CD-ji niso bili pretirano poceni, pa se peklo je poln CD skoraj eno uro ker je bila zadeva zmozna samo 1x hitrosti.

Anney ::

Baja je izjavil:

Anney je izjavil:

A nobeden ni prodajal audio Cdjev, kjer si waw fajle vlačil preko DC++ in kasneje Emule, Kazaa, Edonkey, pa je po par dni trajalo da si dol dobil par 10 komadov. Sej veste modem je začel peti šele po 19.00 uri. Vem, da sem jih za enga prešerna prodajal, točno kdaj je pa to bilo pa ne vem. Pentium 386 je bil.


lol, ja. s kolegom sma mela enih 200 cdjev mp3-jev. pa katalog(e) obojestransko sprintan v treh kolonah v 8pt fontu. lep kupček papirja :P

je pa bilo to aktualno tam od 95-00.


Točno ja, da so katalogi bili, pa če me spomin ne vara je najbolj v promet šlo Bravo Hits izdaje. N začetku smo še waw fajle pekli 10-12 komadov na cd, mp3 kasneje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Baja ::

Anney je izjavil:

Baja je izjavil:

Anney je izjavil:

A nobeden ni prodajal audio Cdjev, kjer si waw fajle vlačil preko DC++ in kasneje Emule, Kazaa, Edonkey, pa je po par dni trajalo da si dol dobil par 10 komadov. Sej veste modem je začel peti šele po 19.00 uri. Vem, da sem jih za enga prešerna prodajal, točno kdaj je pa to bilo pa ne vem. Pentium 386 je bil.


lol, ja. s kolegom sma mela enih 200 cdjev mp3-jev. pa katalog(e) obojestransko sprintan v treh kolonah v 8pt fontu. lep kupček papirja :P

je pa bilo to aktualno tam od 95-00.


Točno ja, da so katalogi bili, pa če me spomin ne vara je najbolj v promet šlo Bravo Hits izdaje. N začetku smo še waw fajle pekli 10-12 komadov na cd, mp3 kasneje.


saj za prešerne so se pekli audio cd-ji (wav), arhiv pa si mel v mp3. 99.9% tega se je predvajalo na cheap shit robi, tako da zguba kvalitete ni bla problem. če bi jim midi gor zapeko bi polovica skakala od veselja :)

ripmork ::

Se ga sicer ne spomnim, sem pa že dostikrat pristal na kakem animiranem informativnem videu tega njegovega kanala (a niti nisem vedel, da je delo slovenca). Fajn slišat zgodbo o uspehu :)

Gagatronix ::

Hmm, jaz imam bezno v spominu Masterboy AVI-ja in njegove kataloge.

Glugy ::

Jz sm na netu od 1996 leta iz časov mIRC-a ipd pa sem dost aktiven ves ta čas pa spremljam zadeve pa nimam pojma o tem slončku. drgač pa lepo nimam kej rečt vsa čast.

Zdej berem...
"izmenjavo datotek na svetu, sam ugasnil decembra leta 2004. Mesec dni pozneje so ga na domu obiskali policisti"
tip more bit ful brihtn...takoj vedel da se časi spreminjajo ...zaslutil zadevo ..videl kaj se po svet dogaja..ugasnil. Ampak ja lahko bi rekel da je svoboden internet v najbolj čisti obliki nekako začel umirat leta 2004. Prisvojili so se ga razni lobiji ki bi radi služili z internetom.

O wow ..prov poslovensko je preimenoval kanal. : o noro dobr : ]]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

xseki ::

Vsaka čast Slonček! Nisem vedel, da je slovenec tak jack na Youtube. Skoraj vsak teden gledam The Infographics Show. Bravo.

Daliborg ::

stratosD je izjavil:

je off topic - ampak ne morem da ne bi :)

je kdo snemal še z Radia Študent (10 min pred oddajanjem ob 15h se mi zdi) igrce pa programe za ZX Spectruma dol na kasetnik? Kontrabant je bil ena prvih SLO iger pa neki word procesorji so bli tudi) - pa pol nastavljal glavo na kasetniku da se je zadeva naloadala?

KOCINE SI MI VZDIGNIL ZDAJ!! ITAK ....pa ne pozabi dretja fotra ker si ga zbudil :))
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Članek "Včasih smo Slovenci Kitajce učili računalništva" v časopisu DELo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22420760 (6316) cvalsr
»

Umrl je legendary Sir Clive Sinclair (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
504664 (2968) driver_x
»

Apple II po 23 letih dobil novo nadgradnjo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
236154 (3917) Zvezdica27
»

Piratstvo v Sloveniji - nekoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8915131 (11662) ZaphodBB

Več podobnih tem