» »

Kako zaščititi stene in vogale garaže?

Kako zaščititi stene in vogale garaže?

PireCrompir ::

Zdravo,

imam večji avto, ki ga komaj spravim v garažo in komaj odprem vrata, da izstopim. Trenutni je starejši letnik in se ne obremenjujem pretirano, če nastane kakšna praska, kupujem pa novega podobne velikosti, ki ga ne bi rad poškodoval pri parkiranju v garažo in odpiranju vrat. Mi lahko kdo svetuje, kako in s čim je najbolje zaščititi stene garaže in vogale pri vhodu v garažo, da se temu izognem?

Hvala!

Invictus ::

Lahko nalimaš na steno polovico tistega črva za plavanje, ali pa kako gumijato cev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PireCrompir ::

Invictus je izjavil:

Lahko nalimaš na steno polovico tistega črva za plavanje, ali pa kako gumijato cev.


Ok, na voznikovi strani, kjer odpiram vrata, je to verjetno dovolj, da zaščitim točno tisto mesto, kamor se naslonijo vrata. Kaj pa na sovoznikovi strani, kjer je celoten avto par mm od stene? Razmišljal sem, da bi tam zaščitil večjo, plosko površino na steni. Kaj podobnega, kot je recimo podloga za ležanje ali telovadbo, t.i. armaflex, kaj takega? Se dobi kaj podobnega penastega, kar ti odrežejo na določeno dimenzijo?

Hvala
-- PireCrompir

CrustyDOD ::

Gumo/peno na steno.. Poglej v lidlu, če imajo še na zalogi, ker ravno prejšni teden so imeli točno to. V mojem lidlu jih imajo še par na zalogi.. https://www.lidl.si/sl/katalog/lidlov-k...
Ali pa armaflex blazine ali kaj podobnega..

Imam podobno situacijo v garaži v bloku ampak po prenovi nisem nič gor dal.. Zaenkrat še zlezem ven, ko bo pa bauhi malo večji...... ;) Prej so pa na steni imeli les od palet..

PireCrompir je izjavil:


Ok, na voznikovi strani, kjer odpiram vrata, je to verjetno dovolj, da zaščitim točno tisto mesto, kamor se naslonijo vrata. Kaj pa na sovoznikovi strani, kjer je celoten avto par mm od stene? Razmišljal sem, da bi tam zaščitil večjo, plosko površino na steni. Kaj podobnega, kot je recimo podloga za ležanje ali telovadbo, t.i. armaflex, kaj takega? Se dobi kaj podobnega penastega, kar ti odrežejo na določeno dimenzijo?

Hvala


Na drugi strani, kjer je avto par cm od stene, je bil prej na tleh les narejen na tak način kot je robnik pločnika.. Ko si dal avto notri in si zadel z gumo ta "pločnik" si vedel, da si preveč blizu stene in si pač popravil.. Zadeva delala v nulo..

Zgodovina sprememb…

PireCrompir ::

CrustyDOD je izjavil:

Gumo/peno na steno.. Poglej v lidlu, če imajo še na zalogi, ker ravno prejšni teden so imeli točno to. V mojem lidlu jih imajo še par na zalogi.. https://www.lidl.si/sl/katalog/lidlov-k...
Ali pa armaflex blazine ali kaj podobnega..

Imam podobno situacijo v garaži v bloku ampak po prenovi nisem nič gor dal.. Zaenkrat še zlezem ven, ko bo pa bauhi malo večji...... ;) Prej so pa na steni imeli les od palet..


Aha, hvala, nekaj takega sem imel v mislih :). Bi pa za na sovoznikovo stran garaže potreboval kar nekaj tega...

CrustyDOD je izjavil:

Na drugi strani, kjer je avto par cm od stene, je bil prej na tleh les narejen na tak način kot je robnik pločnika.. Ko si dal avto notri in si zadel z gumo ta "pločnik" si vedel, da si preveč blizu stene in si pač popravil.. Zadeva delala v nulo..


Hehe, dobra finta :)
-- PireCrompir

Zgodovina sprememb…

CrustyDOD ::

PireCrompir je izjavil:


Aha, hvala, nekaj takega sem imel v mislih :). Bi pa za na sovoznikovo stran garaže potreboval kar nekaj tega...


Vrjetno imaš par točk na avtu, kjer bo prvi stik s steno.. Poglej kera je prva in potem pač nalepiš ravno toliko kot rabiš.. Eno je ogledalo kar pač vidiš in ne rabiš.. drugo bo pa kakšen odbijač vzadi ali pa blatnik.. Tako, da tudi ne rabiš veliko..

PireCrompir ::

CrustyDOD je izjavil:

Vrjetno imaš par točk na avtu, kjer bo prvi stik s steno.. Poglej kera je prva in potem pač nalepiš ravno toliko kot rabiš.. Eno je ogledalo kar pač vidiš in ne rabiš.. drugo bo pa kakšen odbijač vzadi ali pa blatnik.. Tako, da tudi ne rabiš veliko..


Ja, verjetno bo tako res najboljše. Hvala :)! V drugem forumu so mi svetovali kakšen gradbeni material a la stiropor ali stirodur.
-- PireCrompir

fikus_ ::

Na tla daš/pritrdiš leseno letev na primerni razdalji, kupiš v baubau, . . .. Tudi nalepljene pene se ne želiš dotakniti z avtom, ker ne bo samo dotik. Pri voznikovih vratih pa nalepiš zgoraj predlagano peno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Steinkauz ::

Namest une kupiš za manj
https://www.gumitehna.si/pena-debeline-... + silokon pa si

recmajkemi ::

Dobro se obnesejo tudi navtični bočni profili in kanalne letvice. Namestiš na najbolj izpostavljen del stene oz. višino kjer bi se vrata zadela ob steno. Ne zgleda grdo, funkcionalno je in dolgotrajna rešitev.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Invictus ::

Skratka, gor kar karkoli je mehkejše od pleha :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Od laka oz barve. Ponavadi je to bolj problem kot pleh.

Horzen ::

Uporabiš trdo in prožno plastiko debeline 4-5mm, če se da zapigano v L kotnik, pa fiksiraš v vogal z rahlim odmikom od stene, se pravi malo podložiš tam kjer je najmanja verjetnosti da zadaneš.

V industrijskih halah kjer so kamioni in viljuškarji se daje tankovski pleh na robove betonskih sten in debele jeklene cevi npr okrog hidrantov in kandelabrov. Tega verjetno ne rabiš razen če boš razbil plastiko...
Obična ofca specializirana za beketanje!

IL_DIAVOLO ::

Novi avti so praviloma se širši, tako da poisci resitev nekje drugje, ker to zna biti mučenje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

Nabavi večjo garažo. V mojo bi bp spravil 2 hummerja.

GupeM ::

c3p0 je izjavil:

Nabavi večjo garažo. V mojo bi bp spravil 2 hummerja.

Hudo. A sem zdaj lahko tvoj prijatelj? Jaz v svoji garaži namreč nimam prostora za dva Hummerja. Moram najprej helikopter prodat, da plac nardim.

IL_DIAVOLO ::

Jaz sploh garaže nimam. Imam podaljšek drvarnice, pa se ta ni moja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

GupeM je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Nabavi večjo garažo. V mojo bi bp spravil 2 hummerja.

Hudo. A sem zdaj lahko tvoj prijatelj? Jaz v svoji garaži namreč nimam prostora za dva Hummerja. Moram najprej helikopter prodat, da plac nardim.


Helipad je na strehi seveda, any day now...

borut_p ::

Jaz sem na steno nabil lepo .... predpraznik.

starfotr ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fid stikalo-nova razdelilna omara

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252660 (1646) Sabljak
»

Garaža v Lj (Vič) - previsoka cena?

Oddelek: Loža
152018 (1215) MIHAc27
»

Ogrevanje garaže

Oddelek: Loža
363269 (1647) WizzardOfOZ
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153398 (28663) Matejjjjj
»

Senzor za parkiranje avtomobila?

Oddelek: Kaj kupiti
233026 (2424) oemdzi

Več podobnih tem