» »

Pošta Slovenije ne preverja izvora gotovine?

Pošta Slovenije ne preverja izvora gotovine?

enemon ::

Ravno s Pošte, sem bil priča poslovanju samooklicanih Ilirov (priseljencev s Kosova). Prinesla sta nakazat 10 kEUR, ni jima bilo potrebno dokazati, od kod gotovina. Mene banka za vsak polog okrog 5k terja za dokazilo, davčna me buzerira za vsak priliv na račun. Onadva pa lepo 10k prineseta in brez zapletov (ob seveda standardnih vložkih "ni bilo sam tolk denarja, pogledaj kameru" "nisam reku da si ti zajebala gospa") nakažeta/položita 10k. Še celo rekla sta, da so jih z banke poslali na pošto. In se je lepo opralo 10k in šlo najverjetneje nekam na Kosovo. Tam pa itak ne bo noben preverjal, od kje nakazilo. Nista pa bila edina v tej poslovalnici, ki sta nakazovala velike zneske. Super domišljen sistem, poštenost se ne splača.

Zakaj torej ni nobene kontrole pri nakazilih in pologih na Pošti? Če opravljajo bančne storitve, bi to nekako moralo biti zahtevano.
  • zaklenil: bluefish ()

scipascapa ::

Šiptarjadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Čez nekaj let bodo manjšina v Ustavi RS....

Zgodovina sprememb…

Groot ::

In namesto da bi poklical na Urad za preprečevanje pranja denarja, raje odpiraš brezvezne teme po forumu. Clap clap

scipascapa ::

Prepozno, rekla kazala. Dvomim, da bodo izvedli kako kontrolo?

enemon ::

Groot je izjavil:

In namesto da bi poklical na Urad za preprečevanje pranja denarja, raje odpiraš brezvezne teme po forumu. Clap clap


In kaj naj jim rečem? A ni to naloga tistega, ki prejema nakazilo?

shadeX ::

Kako veš da je bilo ravno 10k? In res misliš, da tudi če je izvor gotovine nelegalen, bo neka uslužbenka (bančna ali poštna), polog dejansko ustavila? Za to so pristojne druge službe, ne pa da mora uboga teta, ki ima 1000 strank, še s tem se dajat.

In se je lepo opralo 10k in šlo najverjetneje nekam na Kosovo.


Mja no - rekla kazala.

Zakaj torej ni nobene kontrole pri nakazilih in pologih na Pošti? Če opravljajo bančne storitve, bi to nekako moralo biti zahtevano.


Dej povej mi na podlagi česa bo teta preverjala in na koncu ustavila ali sprostila postopek pologa? Kaj pa če Janez prinese 5k za položit, ker se mu je "nabralo" doma? A zej boš res vsak drobiž mogu dokazovat kje si ga dobil lol.

Kot rečeno, prav je da se preverja pristnost denarja, ampak za to niso tetke za šalterjem.

Groot ::

enemon je izjavil:

Groot je izjavil:

In namesto da bi poklical na Urad za preprečevanje pranja denarja, raje odpiraš brezvezne teme po forumu. Clap clap


In kaj naj jim rečem? A ni to naloga tistega, ki prejema nakazilo?


Da si videl na tej in tej pošti to in to. Saj ni uslužbenka po golobu poslala denarja, transakcija je z lahkoto sledljiva. Morda ne bo koristilo v tem primeru, bo pa zagotovo spremenilo potek poslovanja na dotični pošti, če njihovi uslužbenci delajo malo po domače.

enemon ::

shadeX je izjavil:

Kako veš da je bilo ravno 10k? In res misliš, da tudi če je izvor gotovine nelegalen, bo neka uslužbenka (bančna ali poštna), polog dejansko ustavila? Za to so pristojne druge službe, ne pa da mora uboga teta, ki ima 1000 strank, še s tem se dajat.

In se je lepo opralo 10k in šlo najverjetneje nekam na Kosovo.


Mja no - rekla kazala.

Zakaj torej ni nobene kontrole pri nakazilih in pologih na Pošti? Če opravljajo bančne storitve, bi to nekako moralo biti zahtevano.


Dej povej mi na podlagi česa bo teta preverjala in na koncu ustavila ali sprostila postopek pologa? Kaj pa če Janez prinese 5k za položit, ker se mu je "nabralo" doma? A zej boš res vsak drobiž mogu dokazovat kje si ga dobil lol.

Kot rečeno, prav je da se preverja pristnost denarja, ampak za to niso tetke za šalterjem.


Na banki mi pri pologu tetka za šalterjem teži z dokazovanjem izvora. Potem pa naj Pošti odvzamejo licenco za opravljanje bančnih storitev.

shadeX ::

Na banki mi pri pologu tetka za šalterjem teži z dokazovanjem izvora.


Za kolk denarja se je šlo? Kako si potem izvor denarja dokazal, da je bila teta zadovoljna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

scipascapa ::

Jaz ko grem na banko dvigniti jebeno mizerijo od plače, mi vsakič mori z osebno recimo.

Groot ::

shadeX je izjavil:

Dej povej mi na podlagi česa bo teta preverjala in na koncu ustavila ali sprostila postopek pologa? Kaj pa če Janez prinese 5k za položit, ker se mu je "nabralo" doma? A zej boš res vsak drobiž mogu dokazovat kje si ga dobil lol.

Kot rečeno, prav je da se preverja pristnost denarja, ampak za to niso tetke za šalterjem.


Ne ni naloga tetke za šalterjem da pregleduje izvor denarja. Je pa njena naloga za določene transakcije (vključno s tistimi, ki presegajo določeno mejo) poročati Uradu za preprečevanje pranja denarja in hkrati pozvati stranko, da izpolni izjavo glede izvora sredstev. Na to izjavo lahko sicer napišeš tudi da si denar našel v parku, ampak če se na uradu odločijo da gre za sumljivo transakcijo, tak odgovor ne bo ravno pomagal.

Utk ::

Dej povej mi na podlagi česa bo teta preverjala in na koncu ustavila ali sprostila postopek pologa? Kaj pa če Janez prinese 5k za položit, ker se mu je "nabralo" doma? A zej boš res vsak drobiž mogu dokazovat kje si ga dobil lol.

Ne, sej ni tako. Ona mora denar sprejet in nakazat kamor hočeš. Razen, če ga bi nakazoval Miki Miški, za to rabiš odobritev nekoga višjega, potem je v redu tudi to. Ona pač "preveri" v mejah normale, če si izpolnil ime, iban, itd, izvora pa ne more preverit, ampak samo napiše kaj si izjavil. Potem to FURS pogleda, če hoče, in se FURS ukvarja s tem. Ne pa banka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

shadeX ::

No torej smo razčistili, da je delo tete poročanje ustreznim službam, transakcije pa pač ne more ustavit. In v OP-jevem primeru je teta na pošti to tudi pač morala narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Utk ::

Sej ni reku, da bi morala ustavit. Samo da bi morala jih vprašat od kod je denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Groot ::

shadeX je izjavil:

No torej smo razčistili, da je delo tete poročanje ustreznim službam, transakcije pa pač ne more ustavit. In v OP-jevem primeru je teta na pošti to tudi pač morala narediti.


Smo razčistili ja, da ti bralno razumevanje ne gre. Karkoli o ustavitvi nakazila si v tej temi omenil zgolj in le ti sam. Vsem ostalim je pa že od začetka jasno, da OP govori o preverjanju izvora gotovine. Še celo naslov teme je jasno napisal.

FoxKnox ::

Lej, slovendka državljana sta pač opravila finančno transakcijo po zakonu s nakazilom denarja, verjetno kot plačilo storitve, blaga ali za nakup vozila, namesto ,da bi opravila na roke pod pultom .Vse po zakonu . Zgledna državljana.

shadeX ::

Ja in vi verjamete da obstaja samo njegov del zgodbe :)) Ne poznamo celotne zgodbe kaj in kako se je dogajalo. OP je (lahko) pač videl samo tisto kar je želel. Videl je:

1. Albance (ki jih lahko ne mara)
2. Veliko denarja (ki ga sam verjetno nima)
3. Spomin kako so njega jebali na banki za par tisoč €.

In smo tam, kako si človek lahko spesni svojo zgodbico. Če so določeni protokoli, se jih uslužbenci pač morajo držat.

enemon ::

shadeX je izjavil:

Ja in vi verjamete da obstaja samo njegov del zgodbe :)) Ne poznamo celotne zgodbe kaj in kako se je dogajalo. OP je (lahko) pač videl samo tisto kar je želel. Videl je:

1. Albance (ki jih lahko ne mara)
2. Veliko denarja (ki ga sam verjetno nima)
3. Spomin kako so njega jebali na banki za par tisoč €.

In smo tam, kako si človek lahko spesni svojo zgodbico. Če so določeni protokoli, se jih uslužbenci pač morajo držat.


Še dobro, da imamo tebe, ki vse veš o meni.

shadeX ::

Iz tvojega prvotnega zapisa, ni težko razbrati da imaš neke predispozícija proti določenim narodom. Drugače pa - ne te ne poznam, mi je pa dovolj jasno kako človek razmišlja in kako si človek zna spesnit določene zgodbice in jih vzame za svete (lep primer s čipi v cepivu in podobno).

Kot rečeno v tvojem primeru - če so protokoli glede pologa večje vsote gotovine (ne vem, nikoli nisem polagal 10 jurjev, za cca jurja me pa niso spraševali), potem tudi albanci niso imuni na te postopke, neglede na to kaj si sam (oz. nisi) videl.

Utk ::

Čudno, da sicer ne veš kako bi moralo bit, ampak vseeno veš, da je tako.

(sicer je vsakemu, ki je kadarkoli imel opravka z njimi, čisto jasno zakaj jih ni nič vprašala, in sama vnesla kar se ji je zazdelo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

shadeX ::

Vi pravite da je tako, jaz nikoli nisem napisal da je tako. Mi je pa jasno da človek ne more prinest torbe z 1M v gotovini in rečt "dajte mi to na račun".

Common sense.

enemon ::

shadeX je izjavil:

Iz tvojega prvotnega zapisa, ni težko razbrati da imaš neke predispozícija proti določenim narodom. Drugače pa - ne te ne poznam, mi je pa dovolj jasno kako človek razmišlja in kako si človek zna spesnit določene zgodbice in jih vzame za svete (lep primer s čipi v cepivu in podobno).

Kot rečeno v tvojem primeru - če so protokoli glede pologa večje vsote gotovine (ne vem, nikoli nisem polagal 10 jurjev, za cca jurja me pa niso spraševali), potem tudi albanci niso imuni na te postopke, neglede na to kaj si sam (oz. nisi) videl.


Velja tudi, da mora biti na stanovalca določena stanovanjska površina - Kosovarjev je prijavljenih več sto v eni garsonjeri, pa niso uvedeni nobeni postopki, samo obljube, da bo rešeno.

Old Spice ::

Na Pošti lahko položiš denarja kolikor želiš, vsaj za račune NoveKBM to velja. Tetica na šalterju sam čez mašino spusti, niti za osebno ne vpraša. Preverjeno in sprobano večkrat.

enemon ::

Old Spice je izjavil:

Na Pošti lahko položiš denarja kolikor želiš, vsaj za račune NoveKBM to velja. Tetica na šalterju sam čez mašino spusti, niti za osebno ne vpraša. Preverjeno in sprobano večkrat.


Ja, gotovo je razlog, da hodijo na Pošto in to kljub temu, da so provizije ubijalske.

shadeX ::

Velja tudi, da mora biti na stanovalca določena stanovanjska površina - Kosovarjev je prijavljenih več sto v eni garsonjeri, pa niso uvedeni nobeni postopki, samo obljube, da bo rešeno.



Sem slišal ampak ne morem komentirat točno te situacije ker ne vem. Je pa tako, da imaš spodaj lahko več podproblemov ki nastanejo ko začneš problem reševat, zato mogoče določene stvari trajajo ali pa se jih gladko ignorira, ker na koncu koristi lahko sploh ni ali pa je minimalna.

In se strinjam da je v tem problem. Ampak dejmo se raje fokusirat na probleme ki dejansko obstajajo in bi njihova rešitev prinesla mnogo večje koristi, kot pa da si med sabo bv. nagajamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

enemon ::

shadeX je izjavil:

Velja tudi, da mora biti na stanovalca določena stanovanjska površina - Kosovarjev je prijavljenih več sto v eni garsonjeri, pa niso uvedeni nobeni postopki, samo obljube, da bo rešeno.



Sem slišal ampak ne morem komentirat točno te situacije ker ne vem. Je pa tako, da imaš spodaj lahko več podproblemov ki nastanejo ko začneš problem reševat, zato mogoče določene stvari trajajo ali pa se jih gladko ignorira, ker na koncu koristi lahko sploh ni ali pa je minimalna.

In se strinjam da je v tem problem. Ampak dejmo se raje fokusirat na probleme ki dejansko obstajajo in bi njihova rešitev prinesla mnogo večje koristi, kot pa da si med sabo bv. nagajamo.


To verjetno ni osamljen primer in dejansko se po mojem mnenju ogromno denarja takole opere. Samo zanimivo, da se določenih skupin ne tika in za njih ne veljajo nobena pravila.

shadeX ::

in dejansko se po mojem mnenju ogromno denarja takole opere.


Mi pred meseci pravi partnerka da je bila na banki in tam neobičajno velika vrsta ljudi - samih "črnih". Tisti dan ni šla je pa potem drugi dan, vprašala uslužbenko kaj je bilo tisto.

Bili so sirijci (mislim da je rekla sirijci), ki so na račun polagali denar, ki so ga prinesli v žepu od tam kjer so bežali.

Verjameš? Misliš da teta na pultu jim je? FURS bo verjel? hmmm

DePalmo ::

Zanimivo. Nekaj časa nazaj sem moral kazati osebno za vsako plačilo po povzetju zaradi "preprečitve pranja denarja" in mislim na dobesedno vsako, tudi za par evrov! Isto je bilo če sem šel paket prevzet na pošto. Nato so to mejo dvignili na 1000 evrov. Je pa res da nikoli nisem na pošti dvigoval ali polagal denarja, tako da te izkušnje nimam, sem pa že večkrat opazil na večih področjih da jebejo samo tiste katere lahko in je preprosteje (pridne slovenceljne), manjšin si pa ne upajo ker jih lahko dobijo po ... in jim načeloma pustijo da delajo kar hočejo.

lemur233 ::

Čakejte no mal. A mi vi dejansko pravte, da jaz lahko po cesti dilam svoj hašiš, travco pa razne tabletke in vso gotovino mirne volje nakažem preko Pošta Slovenije na nek tuj račun v Bulgariji ? :O

Whoa! Ajd se vidmo...

Vsak dan se neki novga naučim, samo tole je pa life changing. Hvala SLOTECH!!

Gogo ::

A lahko OP malce bolj detaljno pove kje točno se je to zgodilo? Poznam ljudi na pošti, ki bi to z veseljem preverili.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

feryz ::

Foter je zadnjič hotel plačati račun na pošti za sončno elektrarno, 4560 evrov. Prinesel je original račun in keš. Na pošti so ga odslovili, ker ne morejo sprejeti toliko gotovine neznanega izvora.
Na svoji banki so mu kasneje dovolili plačati.

nokia6310 ::

Ne vem zakaj se poslužujejo nakazil prek pošte ko je toliko drugih možnosti razne predplačniške kartice itd.

Bolt ::

nokia6310 je izjavil:

Ne vem zakaj se poslužujejo nakazil prek pošte ko je toliko drugih možnosti razne predplačniške kartice itd.

Sedaj pa razloži kako in kje naložit 10k na predplačniško kartico?
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

nejclp ::

Mal lahkotnega rasizma za dobro jutro.

Furbo ::

Ni to rasizem, samo ena zanimivost, ki se pojavlja v Sloveniji.

Slovence vedno jebejo vsi birotati, ker se pač pustimo. Tako je imel problem tisti s slabimi 5 jurji na pošti, medtem ko jih šiptar za 10k nima. Ker bi sledila scena.

Isto s socialnimi transferji. Kdo dobiva pomoč, socialna stanovanja itd.. medtem ko slovence odslavljajo?

Isto z inšpekcijami.. policijo..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

nejclp ::

Kar daj si belo kapico na glavo, pa bojo vsi tvoji problemi izginili. Ker pošta ma prakso, da na obrazec uslužbenka napiše "Albanec" in potem ta lahko položi poljubno vsoto, za razliko od ostalih.

Invictus ::

Šiptarji imajo tako ali tako cel kup privilegijev, ki jih ostali tujci nimajo.

Dostikrat tudi ne Slovenci...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

V-i-p ::

Bolt je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Ne vem zakaj se poslužujejo nakazil prek pošte ko je toliko drugih možnosti razne predplačniške kartice itd.

Sedaj pa razloži kako in kje naložit 10k na predplačniško kartico?

Tole, jih imaš lahko pet na enem računu, samo ne najdem podatka, koliko je lahko maksimalen znesek na eni kartici.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

sekvap ::

Pred korono sem jim moral dat še življenjepis in številko od punce zraven, ko sem plačal pošiljko za 10€ po povzemu...

nejclp ::

Se ne znajdete, jaz si dam vedno qeleshe na glavo, ko grem na pošto, brez težav vse zrihtam.

Kapitan Jack ::

V-i-p je izjavil:

Bolt je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Ne vem zakaj se poslužujejo nakazil prek pošte ko je toliko drugih možnosti razne predplačniške kartice itd.

Sedaj pa razloži kako in kje naložit 10k na predplačniško kartico?

Tole, jih imaš lahko pet na enem računu, samo ne najdem podatka, koliko je lahko maksimalen znesek na eni kartici.


Navaden hrvaski scam. Na pol prevedena stran in da jim verjamem zakaj ze?

bobiii16 ::

resnično ste vsi skupaj eni veliki luzerji, naznalci, budale , cepci. Če je pač zakon tak , se ga enostvano zaobide. Kako pa, je pa v domeni pametnih ljudi , ne pa luzerjev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobiii16 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večji polog gotovine na bančni račun (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20856117 (208) Johnny QJ
»

Trr nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8333909 (9150) Leko
»

Preverjanje večje količine gotovine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
638943 (6260) Furbo
»

Oderuška provizija na Pošti Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9420346 (17827) gruntfürmich
»

Polog denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5016776 (11506) OZZY

Več podobnih tem