» »

Oderuška provizija na Pošti Slovenije

Oderuška provizija na Pošti Slovenije

1
2
»

nergac ::

showsover je izjavil:

No, ne vem, nergač, zelo verjetno se ne bova nikdar srečala in se 'forumsko' prepoznala.
Imam veliko izzivov, tole je non-issue, 5EUR za provizije za UPN, ker sicer koristim e-banko že vsaj ene 20 let, vsaj zdi se mi.

gruntfürmich je izjavil:

ne more biti v tem fora, ker po mojem vedo da lahko plačajo vsepovsod... možno da imajo nižjo provizijo.

Potem je vsak sam odgovoren, da na samem mestu vpraša (!), koliko znaša provizija za največji znesek položnic.
In se potem odloči ali se izplača ali ne.


Saj zame ni problem, pa so me uspeli nategnit.
Pomisli na druge.
Je pa problem težko rešljiv.
Pošte se izogibam.
Poštarji so OK.

P.S. Samo na Pošti te vprašajo, kje si rojen.

tikitoki ::

Utk je izjavil:

frke je izjavil:

Včasih je bila provizija na Pošti 0,56 EUR. Cena danes je skoraj 10-kratnik
Pa so imeli še bistveno več papirja (papirnatega denarja in papirnatih dokumentov)

Logično. Če so itak vsak dan vozili gotovino v sef, je čisto vseeno če odpelješ 1 mio ali 5. Danes, ko se z gotovino dela bolj malo, pa ni več vseeno, strošek pa ni nič manjši. Kar pozanimaj se kolk stane "poštnina" v blindiranem kombiju za recimo 10,000 evrov.


Cost of doing business. TO morajo narediti v vaskame primeru. Razen, ce so ostale storitve sedaj gratis in clovek pri njih ne pusca vec denarja, zgolj grdi placniki poloznic. Tak, da ne dajaj bedastih obrazlozitev.

Utk ::

Ne, ne rabijo naredit v vsakem primeru. Zarad mene, če plačam tam s kartico, ne rabijo tega delat. Varnostna služba pa to zaračuna glede na znesek gotovine. Ne nese tega denarja en poštar s tomosom mimogrede ko gre domov.

_Denny_ ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak zakaj nekateri še vedno plačujejo položnice na pošti?
imajo nižje provizije ali je to tudi njihova 'banka' in imajo tako nižje provizije?

Delo na črno, preprodaja in ostali posli kjer "sledenje" banke iz takih ali drugačnih razlogov ni zaželeno. Iz istega razloga se tudi naročajo stvari s plačilom po povzetju, ker bi recimo CSD malo čudno gledal pri 500+€ nakazilih za iPhone ipd.

Tisti, ki dobivamo denar na banko pa itak nimamo razloga za imetje gotovine...no ja, mogoče kak drobiž pod 20€ za lokacije kjer ni opcije uporabe kartice.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

nergac ::

_Denny_ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak zakaj nekateri še vedno plačujejo položnice na pošti?
imajo nižje provizije ali je to tudi njihova 'banka' in imajo tako nižje provizije?

Delo na črno, preprodaja in ostali posli kjer "sledenje" banke iz takih ali drugačnih razlogov ni zaželeno. Iz istega razloga se tudi naročajo stvari s plačilom po povzetju, ker bi recimo CSD malo čudno gledal pri 500+€ nakazilih za iPhone ipd.

Tisti, ki dobivamo denar na banko pa itak nimamo razloga za imetje gotovine...no ja, mogoče kak drobiž pod 20€ za lokacije kjer ni opcije uporabe kartice.


Ja, notarje pa ne problematiziraš, cepec.
Pa na bolhi smo sami težki kriminalci in utajevalci davkov.
Potegni glavo iz riti!

Gagarin ::

Notarje? Pejd k notarju, kjer lahko plačaš s kartico. Jih je kar nekaj.

P.s.: pa tale osebek nergač v prav vsakem postu žali sogovornike, pa nima nobenega naziva. Dočim pa jaz ki imam drugačen svetovnonazorski pogled kot naši moderatorji pa seveda imam...

frke ::

showsover je izjavil:


vidim da je problem v tem ker se je avtor zlagal, cenik je tak kot si ga ti podal: 1,17% med 98 in 501EUR, in ne 4,45EUR


Nič se nisem zlagal, samo ti slabo bereš: Na pripetem skeniranem računu (v prvem postu) piše:
Vpl.UPN 98,00-501,00 EUR KOS 1,00 4,45 EUR

Račun torej ni v skladu s cenikom, moralo bi torej pisati 1.17% provizije, kar bi ravnotako zneslo 4.45 EUR.

nergac ::

Gagarin je izjavil:

Notarje? Pejd k notarju, kjer lahko plačaš s kartico. Jih je kar nekaj.

P.s.: pa tale osebek nergač v prav vsakem postu žali sogovornike, pa nima nobenega naziva. Dočim pa jaz ki imam drugačen svetovnonazorski pogled kot naši moderatorji pa seveda imam...


Kje živiš, dragec?

Ja, dobil bom oznako persona rudis in boš happy.

Šele takrat boš videl kaj je to nerganje ...

Mogoče pa dobim kako drugo oznako.

Nimamo kristalne krogle.

Pantha Rhei, so rekli stari Grki ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

tikitoki ::

Utk je izjavil:

Ne, ne rabijo naredit v vsakem primeru. Zarad mene, če plačam tam s kartico, ne rabijo tega delat. Varnostna služba pa to zaračuna glede na znesek gotovine. Ne nese tega denarja en poštar s tomosom mimogrede ko gre domov.


Ti razumes kaj sem napisal?

showsover ::

frke je izjavil:

Nič se nisem zlagal

Vem, da ne, narobe imas strukturirane citate, pa tudi sam praviloma ne uporabljam tako moralisticno obarvanih glagolov, sploh ne za taksne, recimo, malenkostne zadeve.

Utk ::

tikitoki je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, ne rabijo naredit v vsakem primeru. Zarad mene, če plačam tam s kartico, ne rabijo tega delat. Varnostna služba pa to zaračuna glede na znesek gotovine. Ne nese tega denarja en poštar s tomosom mimogrede ko gre domov.


Ti razumes kaj sem napisal?

Razumeš ti kaj si napisal? Kak cost of doing business? Tako kot pri čokoladi, ki njih stane 50 centov, zaračunajo 1 evro, tako pri plačilo položnice, ki njih stane 2 evra, zaračunajo 4. Kaj tu ni jasno, mi res ni jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tikitoki ::

Utk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, ne rabijo naredit v vsakem primeru. Zarad mene, če plačam tam s kartico, ne rabijo tega delat. Varnostna služba pa to zaračuna glede na znesek gotovine. Ne nese tega denarja en poštar s tomosom mimogrede ko gre domov.


Ti razumes kaj sem napisal?

Razumeš ti kaj si napisal? Kak cost of doing business? Tako kot pri čokoladi, ki njih stane 50 centov, zaračunajo 1 evro, tako pri plačilo položnice, ki njih stane 2 evra, zaračunajo 4. Kaj tu ni jasno, mi res ni jasno.


Ocitno ti ni jasno, da je to firma, kjer stranke placujejo z gotovino. A si res tako omejen, da ne razumes, da so stvari, ki jih pises samoumevne cetudi ukines placevanje poloznic? Ocitno ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Goblin ::

Ne da zagovarjam našo pošto, ker sem že doživel marsikaj, ampak po drugi strani pa zaposlujejo šitload folka in sigurno več denarja ostane v Sloveniji kot pri drugih firmah, ki so v tujem lastništvu.
Ful računajo tudi, če pošlješ kaj z nakaznico, pa še vrednostno storitev radi prodajo. Prav tako so ena izmed redkih firm, ki jim ni treba takoj izdati računa (npr provizija pri plačilu če ti dostavlja poštar), oziroma ga sploh ne dobiš.
http://www.goblin.si

Utk ::

tikitoki je izjavil:

Utk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, ne rabijo naredit v vsakem primeru. Zarad mene, če plačam tam s kartico, ne rabijo tega delat. Varnostna služba pa to zaračuna glede na znesek gotovine. Ne nese tega denarja en poštar s tomosom mimogrede ko gre domov.


Ti razumes kaj sem napisal?

Razumeš ti kaj si napisal? Kak cost of doing business? Tako kot pri čokoladi, ki njih stane 50 centov, zaračunajo 1 evro, tako pri plačilo položnice, ki njih stane 2 evra, zaračunajo 4. Kaj tu ni jasno, mi res ni jasno.


Ocitno ti ni jasno, da je to firma, kjer stranke placujejo z gotovino. A si res tako omejen, da ne razumes, da so stvari, ki jih pises samoumevne cetudi ukines placevanje poloznic? Ocitno ne.

Ja in? A misliš da trgovine pa nimajo vključenega v ceno stroška hendlanja gotovine? Pri 400 evrih to pač pride 2 evra, recimo, lahko tudi več. Je vseeno, če plačaš pralni stroj ali položnico. Samo da pri pralnem stroju imaš vsaj par 10 evrov fore, pri položnici je pa nimaš, ker gre tist denar naprej. Res raketna znanost za nekatere, zgleda...
Kar odpri firmo za plačevanje položnic in kasiraj po 2 evra provizije do jurja, pa da vidimo kolk profita boš naredu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nergac ::

Goblin je izjavil:

Ne da zagovarjam našo pošto, ker sem že doživel marsikaj, ampak po drugi strani pa zaposlujejo šitload folka in sigurno več denarja ostane v Sloveniji kot pri drugih firmah, ki so v tujem lastništvu.
Ful računajo tudi, če pošlješ kaj z nakaznico, pa še vrednostno storitev radi prodajo. Prav tako so ena izmed redkih firm, ki jim ni treba takoj izdati računa (npr provizija pri plačilu če ti dostavlja poštar), oziroma ga sploh ne dobiš.


To delajo načrtno.
Primanjkuje kao poštnih delavcev, zavračajo pa recimo tiste s končano VI. izobrazbo ...

Ki bi bili pripravljeni opravljati delo poštarja.

Vsaj za določen čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Comandante ::

A ste res pripravljeni placevati taksne provizije za nekaj kar je lahko zastonj? Nisem placal nobene provizije na poloznico zadnjih 6 let. En racun v Avstriji (Steiermärkische Sparkasse), en v Nemciji (N26). Za evrska nakazila nikjer nobene provizije. Na mesec placam ene 15 poloznic, torej letno prihranim vsaj 200 evrov.

Lupili vas bodo, kolikor se jim boste pustili. Posta je v tem dobra, zato jih uporabljam samo kadar je neizogibno.

showsover ::

Ma ja, najbrz imas prav, sam imam sicer raje direktne bremenitve in e-racune.
Pa tudi ne vem, kolikor €€€ je pametno nakazati v N26 ali Revolut.

Comandante ::

showsover je izjavil:

Ma ja, najbrz imas prav, sam imam sicer raje direktne bremenitve in e-racune.
Pa tudi ne vem, kolikor €€€ je pametno nakazati v N26 ali Revolut.

N26 je banka kot vsaka ostala, tvoj racun je po evropski zakonodaji zavarovan do 100k€ tako kot pri fizicni banki. Ce banka propade, te bo Nemcija izplacala.

Slabost tujih bank je, da ne poznajo UPN, ne znajo brati QR UPNja in ponavadi trajniki zaradi butastih slovenskih sklicev niso mozni. Ampak vseeno, placilo poloznice mi vzame minuto. Predloga je, le znesek in sklic vsakic vpisem rocno.

UganiKdo ::

frke je izjavil:

showsover je izjavil:


vidim da je problem v tem ker se je avtor zlagal, cenik je tak kot si ga ti podal: 1,17% med 98 in 501EUR, in ne 4,45EUR


Nič se nisem zlagal, samo ti slabo bereš: Na pripetem skeniranem računu (v prvem postu) piše:
Vpl.UPN 98,00-501,00 EUR KOS 1,00 4,45 EUR

Račun torej ni v skladu s cenikom, moralo bi torej pisati 1.17% provizije, kar bi ravnotako zneslo 4.45 EUR.


dokler je 4,45 EUR kolikor si plačač 1,17% zneska položnice, potem so ti povsem pravilno zaračunal. Kaj se tebi zdi da bo moralo pisat na računu je tvoj problem.

frke je izjavil:

Včeraj sem po dolgem času plačal položnico z gotovino na Pošti Slovenije.

Provizija: 4,45 EUR za eno položnico.
Iz računa vidim, da imajo tako provizijo za vse položnice od 98-501 EUR.
To pomeni,da je provizija od 0,88 do 4,54% od vplačanega zneska.

Pri obrestih je poznan termin oderuške obresti. Mislim, da bi v zakonodajo lahko uvedli in sankcionirali termin Oderuške provizije.

Spodaj tudi piše, da je DDV 0,00 % To je pa za extra nagrado Pošti Slovenije.

To je plačilo pošti za storitev, ki si jo naročil in niti pod razno ni 0,88% do 4,45% ampak je v tem razponu zneska vedno 1,17%. Kar je prekleto majhna provizija zato, da ti opravijo neko storitev. Predvsme pa ti ni nihče držal pište na glavi, da moraš to urejat na pošti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

zasekaroza ::

_Denny_ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak zakaj nekateri še vedno plačujejo položnice na pošti?
imajo nižje provizije ali je to tudi njihova 'banka' in imajo tako nižje provizije?

Delo na črno, preprodaja in ostali posli kjer "sledenje" banke iz takih ali drugačnih razlogov ni zaželeno. Iz istega razloga se tudi naročajo stvari s plačilom po povzetju, ker bi recimo CSD malo čudno gledal pri 500+€ nakazilih za iPhone ipd.

Tisti, ki dobivamo denar na banko pa itak nimamo razloga za imetje gotovine...no ja, mogoče kak drobiž pod 20€ za lokacije kjer ni opcije uporabe kartice.

Pri plačilu položnice na pošti moraš na žalost tudi dat osebni dokument, tako da sledenju se ne izogneš.

nergac ::

Gagarin je izjavil:

Notarje? Pejd k notarju, kjer lahko plačaš s kartico. Jih je kar nekaj.

P.s.: pa tale osebek nergač v prav vsakem postu žali sogovornike, pa nima nobenega naziva. Dočim pa jaz ki imam drugačen svetovnonazorski pogled kot naši moderatorji pa seveda imam...


(beep) (beep)

Glugy ::

Najbl se splača kakšno mbills / N26 kombinacijo imet. Pošta pa slovenske banke so oderuška zadevšna za tiste k majo preveč dnarja.

Kvinta ::

Pošta ma tud zelo lepe provizije če s kartico plačaš tam ene 5€ se mi zdi so me nasrali enkrat :))
A.C.A.B

joze67 ::

frke je izjavil:

Spodaj tudi piše, da je DDV 0,00 % To je pa za extra nagrado Pošti Slovenije.

To ni nobena nagrada za Pošto. Če bi morali obračunati DDV, bi končno ceno ustrezno popravili. Pa bi spet imel material za pritoževanje.

Meizu ::

nergac je izjavil:

Enkrat sem plačal Vzajemno (celoletno).
Sem vprašal če lahko s kartico.
Pa so rekli da ja.
Potem sem videl da so me na suho.

Sem pa enkrat dobil poceni šahovski komplet.
20 evrov.
Vreden svoje cene, prav prisrčen.
Lesen.
Staunton figure.
Vse po pravilih, nobenega kiča.

¸
V izmeri 5cm x 5?

gruntfürmich ::

dejstvo ostaja da za položnice do 100€ ni velika provizija. veliko spletnih bank ti pobere polovico tega zneska, pa še sam se moraš zafrkavat z vnosi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IL_DIAVOLO ::

Kaj bi človek sploh na pošti plačeval? Za nakazilo na trr je spletna banka, za položnice tudi, za dvig bankomat, drugega pa itak ne rabis.

Redorange ::

Ker Pošta Slovenije mora ustvarjat dobiček. Tako zahteva država. Po drugi strani je pošta dolžna izvajat univerzalno poštno storitev. Ampak to stane. Npr konkurenca postavlja sama cene dostave in dostavlja samo po mesnih jedrih, medtem mora pošta dostavit do vsake hiše na koncu hriba 20km stran. Pravijo da je poštni trg liberaliziran, ampak ni, ker pošta mora izvajat vse s ceno ki jo postavlja akos. Na drugi strani je SDH ki zahteva vsako leto večji dobiček. Od nekje ga mora dobit, ker v nasprotnem primeru odstavi upravo. Uprava pa potem sprejema določene ukrepe, zapiranje pošt, krajšanje delovnega časa pošt, zapiranje ob sobotah, raznos pošte trikrat tedensko,... Tega bo še več in več.
Zato imate pa sedaj možnost do konca oktobra (gre se za vas in za vse pravice), da na vaših upravnih enotah, krajevnih uradih podpišete obrazec za spremembo zakona o poštnih storitvah in se stvari uredijo.
Namreč izvajanje univerzalne poštne storitve zahteva tako slovenska kot EU zakonodaja. Po nekaterih EU državah imajo to že urejeno.

Bolj na dolgo tukaj
Za tiste, ki imate digitalno potrdilo pa lahko podpišete preko e-uprave.

Pa da še odgovorim za provizije, vso gotovinsko poslovanje na Pošti Slovenije se v bistvu dela preko KBM. Kake provizije postavlja KBM pa pitaj boga.

Lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Meizu je izjavil:

nergac je izjavil:

Enkrat sem plačal Vzajemno (celoletno).
Sem vprašal če lahko s kartico.
Pa so rekli da ja.
Potem sem videl da so me na suho.

Sem pa enkrat dobil poceni šahovski komplet.
20 evrov.
Vreden svoje cene, prav prisrčen.
Lesen.
Staunton figure.
Vse po pravilih, nobenega kiča.

¸
V izmeri 5cm x 5?


Nisem meril.
Kakih 20x20 cm.
Prodajajo za darila.

Sam imam profi podlogo s staunton figurami (celo bolj všeč so mi tudi dubrovnik btw), ura pa ni profi (danes se igra s tistimi na baterije), bolj je retro (Ruhla Garde I. generacije, tisto so delali še v DDR)

Off topic: vedno začnem z e4 kot beli ...
Kramnik style ---

Nekako pa ne najdem soigralca, ha ha ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Poleg vsega tega sem vzoren državljan.

Že drugi dan zaporedoma sem dobil v kaslc pošto, ki ni bila moja.

Dal sem jo v dva druga različna kaslca.

Seveda sem vedel prebrati priimek na kuvertah in jih povezati s priimki na kaslcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

nergac ::

Naš poštar je očitno na dopustu pa ga nekdo nadomešča ...

Kuverte vedno prihajajo točno.

Razen ko so dopusti ...

Žalostna tema.
Sicer 10/10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Kvinta ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj bi človek sploh na pošti plačeval? Za nakazilo na trr je spletna banka, za položnice tudi, za dvig bankomat, drugega pa itak ne rabis.


Spletna banka je za vas lenuhe in njim podobne ,ko se med drugim po 300m z avtom vozijo v trgovino .... itn
A.C.A.B

Meizu ::

Itak, tako kot ti ki uporabljaš telefon, lenuh sakramenski, namesto da bi se šel s človekom pogovarjat na 4 oči. Jebentiš ja.

nergac ::

Vsaka stvar je orodje.
Lahko jo uporabimo pozitivno ali negativno.

Tudi znanost je orodje.
Pa religija.
Pa človeško telo.

Gregex ::

Jaz ne vem kaj se s pošto dogaja. Grem danes odnest paket in v teh časih se izogibam gotovini, kar se da. Rečem, da bom plačal s kartico, ki je povrhu še brezstična itak, da se ja nič ne rabim dotikat. Za plačat je bilo 3,84€ in mi gospa vzame kartico v svoje roke, ročno vpiše znesek 5 €, jaz moral vpisat pin in mi preostanek vrne v kovancih. Jaz sem samo gledal, kaj se dogaja, ni blo nič jasno. Pravi gospa, da ker je manj od 5€, mora tako naredit. WTF? Mislim halo, tolko o spoštovanju ukrepov v času covida. Greš z brezstično kartico, da se ja ne boš nič dotikal in ti teta vlači kartico po svojih rokah in še pin treba vpisovat. Lahko kdo razloži v čem je fora, da pri manj od 5€, mora ona ročno vpisovat znesek. Na netu nisem našel nikjer nič o tem.

darkolord ::

Pošta nima kartičnega poslovanja (plačilo s kartico), ampak imajo samo dvig gotovine prek POS terminala. Zakaj točno, ne vem.

Torej ti si dvignil 5 € gotovine in s tem plačal račun.

Gregex ::

Ne vem, če bo to točno. 2 meseca nazaj sem brez problema plačal okol 2€ brezstično z n26 kartico. Nič jasno, res.

UganiKdo ::

Na isti posti?

Gregex ::

Na isti ja. Res, da na drugem okencu, pa saj so vsi pos terminali enaki ali niso? Saj bi teto vprašal zakaj je temu tako, pa je bilo za mano še par oseb in nisem hotel gužve delat.

showsover ::

Pojdi ali pokliči in vprašaj.

kixs ::

darkolord je izjavil:

Pošta nima kartičnega poslovanja (plačilo s kartico), ampak imajo samo dvig gotovine prek POS terminala. Zakaj točno, ne vem.

Torej ti si dvignil 5 € gotovine in s tem plačal račun.


Imajo ze kaksno leto ali dve normalno POS placevanje. Razen kaksne manjse nimajo.

UganiKdo ::

Gregex je izjavil:

Na isti ja. Res, da na drugem okencu, pa saj so vsi pos terminali enaki ali niso? Saj bi teto vprašal zakaj je temu tako, pa je bilo za mano še par oseb in nisem hotel gužve delat.


Pa si moral plačat kako provizijo za plačlo? Ker možno da samo teti za šalterjem niso povedal da imajo sedaj klasične POS terminale in ne gre več za dvige gotovine? Mogoče pa ona dalje dela kot je bilo pred petimi leti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Gregex ::

UganiKdo je izjavil:

Gregex je izjavil:

Na isti ja. Res, da na drugem okencu, pa saj so vsi pos terminali enaki ali niso? Saj bi teto vprašal zakaj je temu tako, pa je bilo za mano še par oseb in nisem hotel gužve delat.


Pa si moral plačat kako provizijo za plačlo? Ker možno da samo teti za šalterjem niso povedal da imajo sedaj klasične POS terminale in ne gre več za dvige gotovine? Mogoče pa ona dalje dela kot je bilo pred petimi leti :)


Nobene provizije. Na to sem tudi sam pomislil, da teta ni ravno seznanjena s sodobnim načinom poslovanja.

Groot ::

Morda imajo interno navodilo, da za plačila, ki so nižja od 5 EUR načeloma ne dopuščajo plačila s kartico in je tako pač "prikrila" nižje plačilo (sicer mi ni čisto jasno kako potem v blagajni poknjiži izdajo gotovine, ampak ok). Tak sistem ima še vedno zelo veliko trafik.

gruntfürmich ::

po mojem vsaka teta dela drugače, ker to ni folk ki bi doumel spremembe.
pa še več posla imajo s preverjanjem roka uporabe keksov in kako naj bodo slovenske novice postavljene na šalterju in katere napolitanke bodo gor, kot pa s samim osnovnim poslanstvom pošte...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23553291 (3673) starfotr
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038365 (16521) sbawe64
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224658 (13668) CyberPunk
»

Petrol po novem zaračunal 70 centov za papirnato položnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12819131 (16194) opeter
»

Gotovine pri Telemachu ne sprejemajo

Oddelek: Loža
469238 (7139) BlaY0

Več podobnih tem