» »

Trtni listi

Trtni listi

xsum1 ::

Zanima me kaj mislite so trtni listi teh trt, ki so ponavadi ob hišah kot ograja užitni in brez škropiv? Sosedi v bližini imajo trte in pravijo, da lahko naberemo, samo mi ni, da bi jih ravno spraševala ljudi ali jih škropijo :D

Namreč v balkanski kuhinji jih uporabljajo za sarmo in jih prej blanširajo v vreli vodi pa me zanima če bi bili za kaj ali je bolje, da se jih ne uporablja?

Amdforce ::

Jaz liste, predvsem pa veje trte naberem v kaksnem zapuscenem vinogradu-za zar. Pa imam za dve tri leta, nato ponovim.

xsum1 ::

Amdforce je izjavil:

Jaz liste, predvsem pa veje trte naberem v kaksnem zapuscenem vinogradu-za zar. Pa imam za dve tri leta, nato ponovim.


Pa kaj zblanširate prej? Ker pri sarmi se potem s tem listom vred vse poje. So pa ti listi takšne srčaste oblike.

IL_DIAVOLO ::

Ce so srcaste oblike, potem ni panike.

Mislim wtf
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

xsum1 ::

Lol pravim zato ker obstajajo tudi okrasne trte katerih listi niso užitni.

MasterTade ::

imamo trto in še nikoli špricali tega, niti ne vem zakaj bi kdo to škropil če ne gre za vinograd

če so užitni je odvisno katero rastlino zdaj misliš, kaka slika bi bila v pomoč
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

xsum1 ::

MasterTade je izjavil:

imamo trto in še nikoli špricali tega, niti ne vem zakaj bi kdo to škropil če ne gre za vinograd

če so užitni je odvisno katero rastlino zdaj misliš, kaka slika bi bila v pomoč


 prvi in drugi list

prvi in drugi list




Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

PacificBlue ::

Trtni listi se uporabljajo tudi za vlaganje, kjer se dajo na vrh kozarca in preprečujejo, da bi se vložena vsebina prej pokvarila.

janezvalva ::

spet boste ljubljančani prilezli iz svojih betonskih kock in porabutali vse živo. ste kot invazija kobilic.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

feryz ::

Nihče ne šprica ohišne trte, niti ne vem, zakaj bi jo. Trta praktično nima škodljivcev.

Vinogradniki pa jo izdatno zalivajo, to vemo. Zakaj jo, pa vejo samo oni. Verjetno zato, da vino bolj zadane.

dexterboy ::

Spet boste ljubljančani prilezli iz svojih betonskih kock in porabutali vse živo. ste kot invazija kobilic.

Nihče ne šprica ohišne trte, niti ne vem, zakaj bi jo. Trta praktično nima škodljivcev.
Vinogradniki pa jo izdatno zalivajo, to vemo. Zakaj jo, pa vejo samo oni. Verjetno zato, da vino bolj zadane.

:) :D :))
... smeh...solze...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

starfotr ::

Večina ljbljančanov je priseljencev iz drugih krajev. Zato nobene kulture več med ljudmi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vino

Oddelek: Loža
206675 (632) PacificBlue
»

Vinogradništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612498 (5060) misticnimrk
»

"Delovni stroj" 4x4 za v gozd in na njivo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1138515 (4700) WizzardOfOZ
»

Katero motorno škropilnico?

Oddelek: Loža
177273 (7015) T0RN4D0
»

Zakaj so škropiva škodljiva? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15223368 (16033) Pyr0Beast

Več podobnih tem