» »

backup iCloud Photos

backup iCloud Photos

sumoborac ::

Iscem ideje kako bi lahko naredil backup slik, ki jih imam v iCloudu. Rabim nekaj, kar bo samostojno vsak dan skopiralo slike iz iCloud na nekega zunanjega ponudnika (ali celo boljše - na zunanji/mrezni disk).
Vse kar najdm vključuje je nasvet, da se kopira Photos Library na Macu kar pa ne pride v poštev (ker je slik več kokr je disk velik).

Ideas?
Prid sm al pa tm ostan...

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sumoborac ::

Ja. to pomeni zunanji disk, ki je povezan na mac in potem backup Photos Library konstantno. Upam, da ni to edina varjanta.
Prid sm al pa tm ostan...

Likalnik ::

jaz uporabljam NAS synology...kar pomeni, da se mi slike avtomatsko prenesejo na disk kjer koli sem...važno, da je internet.

vse to se prenese samodejno...kar pomeni, da meni ni potrebno skrbeti ali so slike prenešene ali ne.
manjša težava nastane....ko se dogaja, da dobiš razne slike preko kolegov na viber, messineger ali pa narediš razne screen shote na telefonu in se vse to prenese na NAS...ko izbrišeš to iz telefona moraš posebej tudi iz NAS diska...ker se pač te slike praktično takoj shranijo na disk

sumoborac ::

@Likalnik torej mas backup nastavljen ze na iPhone-u? Vzporedno z iCloudom?
Prid sm al pa tm ostan...

Likalnik ::

ja tako je...nastavljeno na Iphonu, da se dela avtomatsko backup na NAS disk + dodatno tudi iCloud....

na NAS-u imam pa dva diska...eden je za backup drugega...če slučajno en disk odpove je še vedno na drugem disku praktično vse isto kot na prvem...

prav tako pa lahko tako narediš prenos/backup kakšnih dokumentov ali drugih zadev (word,excel,pdf) v tem primeru imaš potem vse shranjeno na domači mreži...tudi, če si v tujini in ti ukradejo telefon....super pa je ker ni mesečnega fee-ja...res pa je da moraš kupiti diske, in pa samo NAS synology postajo.

lahko pa narediš tudi sam...kolega je ravno pred kratkim na stari kišti..dodal disk in naložil Synology brezplačni SW in ima praktično enako zadevo kot jaz..za praktično malo denarja...
mora pač biti računalnik oziroma NAS 24/7 prižgan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Dober dan ::

Jaz uporabljam za backup OneDrive. Onedrive se sinhronizira s PCjem, iz PCja pa na Synology. Sem pa bil mlad in butast, pa sem takrat kupil osnovni Synology z enim diskom. Počasi mislim nadgraditi. Obstaja verzija Synologya, da se sam meni direkt z Onedrive, ali pa z iCloudom? Seveda mora imeti dva diska v raidu.

Apple ::

Synology ima podporo za sync z OneDriveom, etc. Za iCloud zal nima.
LP, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisarna za 3 geeke :)

Oddelek: Kaj kupiti
162592 (1642) SeMiNeSanja
»

Kako deliti video posnetke?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101632 (746) jype
»

Applova ponudba za prevzem Dropboxa zavrnjena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5217723 (14051) CaqKa
»

Apple WWDC: iCloud (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6928901 (26457) Lonsarg

Več podobnih tem