» »

Onelife Rally

Onelife Rally

dronyx ::

Danes na slovenski cesti sem se počutil kot bi se znašel v kakšni igri GTA. Menda sto športnih avtov parkiranih kar sredi ceste. zadeva se imenuje OneLife Rally. Potem sem šel pa gledat, kakšen je to rally in kot kaže to sploh ni nikakršen rally, saj ne dirkajo ali kakorkoli tekmujejo, ampak se samo vozijo po cestah in upoštevajo vse omejitve. Skratka razkazovanje. Ima pa vse skupaj menda tudi dobrodelno noto (organizatorji so videti neki naši iz balkana) saj piše, da so v 5 letih zbrali 50.000 evrov za otroke. Samo če sem prav razumel stane štartnina več kot 9000 €, torej sto avtov krat štartnina je skoraj milijon evrov na leto plačajo udeleženci organizatorjem za tole razkazovanje. To se meni kljub vsemu zdi bolj dobrodelna prireditev za organizatorje, kot pa za otroke ampak balkanci obvladajo PR (po STA menda ustanavljajo celo Fundacijo OneLife Rally). Vse skupaj je videti kot zbor kripto milijonarjev ali boljši dan v GTA Online.

Če kdo misli, da jim zavidam, se moti. Me pa moti, da tako v ospredje postavljajo neko dobrodelnost ko je jasno, da je to predvsem očitno zelo dober posel za organizatorje in lep izlet za udeležence. Ni pa to seveda nikakršen rally!
  • spremenil: dronyx ()

kriptobog ::

Štartnina ti pokrije tudi hotele in hrano, kar ni poceni, ker se nočuje v hotelih s 5 zvezdicami.

dronyx ::

kriptobog je izjavil:

Štartnina ti pokrije tudi hotele in hrano, kar ni poceni, ker se nočuje v hotelih s 5 zvezdicami.

To verjamem, da stane in da je končni zaslužek organizatorjev "rallya" precej manjši kot štartnina krat število avtov. Je pa sama ideja s humanitarnim ozadjem vrhunska, saj za relativno majhen vložek dobijo organizatorji brezplačno promocijo. Ampak če karikiram meni to vse skupaj deluje tako, kot če grem v hotel na večerjo za 500 € in potem še na prostitutke za 10.000 € na koncu pa dam še klošarju na Čopovi 5 €. In moj izlet ima dobrodelno noto. ha, ha, ha...Zame so predvsem organizatorji tega "rallya" Legende! Balkan obvlada sceno.

In STA pravi da ustanavljajo še Fundacijo OneLife Rally. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mn ::

Kar se tiče same besede "Rally" je tukaj mišljen širši pomen, ne dirkaški. Slovensko bi bil po moje dober prevod za to besedo "zbor" - ala moto-zbor. Res pa je, da nas večina najprej pomisli na tekmovanje.

Kar se pa dobrodelne note tiče - ja whitewashing po moje. Dobrodelnost je tule zraven samo za malce boljši PR, in kakor si pravilno ugotovil, pomen vsega tega je en lep izlet, kjer se nekdo drug zajebava z organizacijo prenočitev, varovanja, ...

Ni pa oznaka "rally" napačna.

maticb492 ::

To je vedno dobrodelnost in a nutshell, pojdi gledat recimo stroške Unicefa ali kaj takega.

Enkrat ko bom veliko bom tudi jaz šel na en tak rally (kot udeleženec) :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

dronyx ::

Očitno tudi organizatorji želijo da opazovalci dobijo vtis, kot da gre res za neko tekmovanje, saj so tudi avtomobili polepljeni z raznimi reklamami, čeprav gre po moje za čisto navadne cestne avtomobile, ki nimajo nobene veze s tekmovanji. Dejansko to je nekakšen zbor, predvsem zabava in izlet za udeležence. Če bi imel jaz za tak avto in tak izlet zlahka dam 500 € za otroke. Torej bi teh 50.000 € za otroke lahko zbrali v enem letu, ne pa v petih. Ampak potem bi pa verjetno otroci dobili napačno predstavo, da denar raste na drevesih. :D

kriptobog ::

Zbor in izlet. Saj imaš tudi HOG rally, za lastnike Harley Davdson, itd, itd. Jaz se verjetno joinam za winter edition. Je več zabave, če je kaj snega :D

dronyx ::

24ur piše o nekih predelanih avtomobilih in tudi na teh njihovih slikah imajo "štartne številke", reklame...skratka tu si očitno nekdo res domišlja, kot da tekmuje. Kot rečeno to so po moje čisto navadni cestni avtomobili, nič predelani. Serijska proizvodnja. Če imaš dober avto in plačaš štartnino ti verjetno kar organizator da te nalepke z reklamami in "štartnimi številkami". To, kar si nekateri lahko privoščijo v GTA Online si ti modeli lahko privoščijo v resničnem življenju. Samo enkrat se živi - moto organizatorja in ime rallya.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

maticb492 ::

Gumball 3000 rally je imel baje štartnino več deset jurjev (baje 50+).

Ampak to da vi tule debatirate o tem kot nekaj slabega, je kot da bi se šli socialkarji bunit zakaj je vstopnica za koncert 50EUR :D

To je meetup event za bogate ljudi, networking in spoznavanje. Si sploh znate predstavljat koliko stroškov za sabo potegne organizacija nekaj takega? Gumball 3000 pred korono so jim avte na letalu peljali na japonsko če se ne motim.

dronyx je izjavil:

24ur piše o nekih predelanih avtomobilih in tudi na teh njihovih slikah imajo "štartne številke", reklame...skratka tu si očitno nekdo res domišlja, kot da tekmuje. Kot rečeno to so po moje čisto navadni cestni avtomobili, nič predelani. Serijska proizvodnja. Če imaš dober avto in plačaš štartnino ti verjetno kar organizator da te nalepke z reklamami in "štartnimi številkami".



Poglej vsak ima svoj hobij, moj avto ima 340 konjev pa me isto pripelje na cilj kot Clio z 50 konji, pa zaradi tega nekateri nikoli ne bojo razumeli zakaj nimam Cliota.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Homelander ::

Jaz besedo rally poznam kot zbor, ampak rally kot dirkaški šport sem pa vedno izgovarjal rejli, ampak je verjetno enako rali oz. po slovensko reli.

Rallying @ Wikipedia
The word 'rally' comes from the French verb 'rallier', meaning to reunite or regroup urgently during a battle. It was in use since at least the seventeenth century and continues to mean to synergise with haste for a purpose.[9][10] By the time of the invention of the motor car, it was in use as a noun to define the organised mass gathering of people, not to protest or demonstrate, but to promote or celebrate a social, political or religious cause.[11] Motor car rallies were probably being arranged as motor clubs and automobile associations were beginning to form shortly after the first motor cars were being produced.

dronyx ::

Kakorkoli že, upam da lahko po vsem skupaj zaključimo, da je tole vse skupaj bolj dobrodelna prireditev za organizatorje zbora, kot pa za otroke. Si pa upam kadarkoli stavit za dimljenega lososa v posteljici iz slame, da so ljubljanski hoteli od te "prireditve" pokasirali več denarja, kot pa je šlo v 5 letih za dobrodelnost.

Ob vseh reklamah in štartnih številkah na teh avtih se pa ne bi čisto nič začudil, če se ti modeli ne vozijo naokrog s čeladami in v negorljivih kombinezonih. :))

kriptobog ::

Saj je vedno tako ko so firme dobrodelne. Saj niso samo oni taki.

dronyx ::

kriptobog je izjavil:

Saj je vedno tako ko so firme dobrodelne. Saj niso samo oni taki.

Miha Deželak pa že ni tak. On zbere z eno dobrodelno akcijo toliko, kot bo tale druščina (računam...računam...) zbrala v...če zberejo 50.000 € v 5 letih in Deželak junak zbere skoraj milijon evrov v enem letu to pomeni da delim milijon evrov s 50.000 € je 20 in to množim krat pet let je 100 let. 100 let!? Ne! To ne more biti prav...(računam...računam...) :D

no comment ::

Če se ne bi šli tega pod dežnikom "dobrodelnosti", bi se vsi mi usajali nad kravalom, ki ga zganjajo. Tako pa jim samo veselo pomahamo.

VsiSrečni(tm).

maticb492 ::

Saj se ne grejo... zbiranje sredstev za charity je obstranska stvar.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

dronyx je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Saj je vedno tako ko so firme dobrodelne. Saj niso samo oni taki.

Miha Deželak pa že ni tak. On zbere z eno dobrodelno akcijo toliko, kot bo tale druščina (računam...računam...) zbrala v...če zberejo 50.000 € v 5 letih in Deželak junak zbere skoraj milijon evrov v enem letu to pomeni da delim milijon evrov s 50.000 € je 20 in to množim krat pet let je 100 let. 100 let!? Ne! To ne more biti prav...(računam...računam...) :D


Deželak ni firma in organizira akcijo kot dobrodelno. Rally ni organiziran z namenom biti dobrodelen, ampak je to vbistvu stranski produkt. Če Mercator organizira neko dobrodelno akcijo ti je isti šmorn kot tole. Ker imajo več oni od tega.

dronyx ::

maticb492 je izjavil:

Saj se ne grejo... zbiranje sredstev za charity je obstranska stvar.

To ni res. Če bi bila res postranska stvar, bi dali ta keš v dobrodelne namene in tega ne bi niti omenjali. Tisti, ki v tej ekipici organizatorjev skrbi za PR, ne gleda v zrak, ampak pridno komunicira z mediji.

STA je recimo objavil tole novičko:
V Ljubljani danes na ogled superšportniki OneLife Rally
Ljubljana, 28. junija - V Ljubljani se je danes ustavila karavana superšportnikov OneLife Rally. Približno sto avtomobilov vodilnih svetovnih proizvajalcev je na ogled na Slovenski cesti. V okviru letošnjega dogodka, ki ima tudi humanitarno ozadje, ustanavljajo Fundacijo OneLife Rally, ki bo namenjena pomoči otrokom v stiski, so sporočili organizatorji.

Upam da pridejo spet naslednje leto, do takrat pa nam socialcem ostane GTA Online. Čas bi že bil sicer za GTA 6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

maticb492 ::

dronyx je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Saj se ne grejo... zbiranje sredstev za charity je obstranska stvar.

To ni res. Če bi bila res postranska stvar, bi dali ta keš v dobrodelne namene in tega ne bi niti omenjali. Tisti, ki v tej ekipici organizatorjev skrbi za PR, ne gleda v zrak, ampak pridno komunicira z mediji.

STA je recimo objavil tole novičko:
V Ljubljani danes na ogled superšportniki OneLife Rally
Ljubljana, 28. junija - V Ljubljani se je danes ustavila karavana superšportnikov OneLife Rally. Približno sto avtomobilov vodilnih svetovnih proizvajalcev je na ogled na Slovenski cesti. V okviru letošnjega dogodka, ki ima tudi humanitarno ozadje, ustanavljajo Fundacijo OneLife Rally, ki bo namenjena pomoči otrokom v stiski, so sporočili organizatorji.



Ja to je napisal novinar, ne pa oni.

https://oneliferally.com/

Na njihovi spletni strani je Charizy zgoraj v menuju med zadnjimi mesti. OneLife fundacija je pa verjetno ločena entiteta od podjetja, ki organizira rally.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

dronyx ::

Tole članek na rtvslo s tem v zvezi.

Citiram neumnosti...

Reli je avtomobilsko športno tekmovanje.

One Life Rally je eden največjih
avtomobilističnih dogodkov na svetu.

Je tudi edini reli odprtega tipa na svetu.
To pomeni, da ni ograjen.
Ali kako drugače ločen od obiskovalcev.
To je v svetu avtomobilističnih športov posebnost.

Na odprtem reliju OneLife Rally
se lahko obiskovalci fotografirajo z avtomobili.
Ali se celo usedejo vanje.


Ta članek je napisal nekdo, ki nima pojma o čem piše in se ni niti pozanimal (razen če te članke ne dela kakšna AI uvožena iz Kitajske). Ampak ta članek potrjuje mojo poanto. Vse skupaj deluje kot dober PR stunt in marsikdo nasede na to. Jih moram pa organizatorje pohvalit, ker so pravi profiji. Ti bi bili super tudi za organiziranje kakšnih kripto dogodkov, potem ko mine kripto zima. tam se tudi običajno zbere smetana raznih nategatorjev, ki delujejo zelo prepričljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

In še ta novinarski biser:

Superavtomobili so najhitrejši in najdražji avtomobili na svetu.

Superavtomobili so predelani avtomobili
prestižnih avtomobilskih znamk,
kot sta na primer Ferrari in Porshe.


Kaj konkretno pa je pri teh avtomobilih predelano, razen da so čez barvo nalepili nalepke? Če ne gre za dirkalnike, ampak za navadne cestne avtomobile, kaj bi pa lastnik pol milijona vrednega Ferrarija predelal in čemu naj bi ta predelava sploh služila? Dobro, mogoče je kdo vgradil naknaden okrasni spojler, samo nisme prepričan, če se to sploh sme, saj moram jaz imeti papirje za navadno vlečno kljuko. Poleg tega pa če voziš po omejitvah tak spojler ne igra nobene vloge.

m0LN4r ::

Ja to so pac najbolj fino pozerji. Jebiga, tak pac je, vsaj neki donirajo. Boljse kot nic.
Pa picke so tudi fajne kljub temu, da so placane.

Seveda bi jaz take pajace poslal na Nordschleifo, pa naj si tam v eni uri skurijo gume, ce so taki ljubitelji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dronyx ::

m0LN4r je izjavil:

Seveda bi jaz take pajace poslal na Nordschleifo, pa naj si tam v eni uri skurijo gume, ce so taki ljubitelji.

Se strinjam, se pa bojim, da se večina ne bi upala na takem dirkališču osmešit. Nekaj je pozirat, nekaj povsem drugega pa je vožnja po dirkališču s povprečno hitrostjo blizu 300 km/h. Te se mi ne zdi da so iz pravega testa za kaj takega. Pa tistega z uzbekistansko registracijo verjetno ni nihče vprašal kako je prišel do denarja za tak avto. Verjetno spet sine nekega lokalnega diktatorja, ki ima v lasti kakšen rudnik ali nahajališče zlata. Lahko pa seveda da imam samo jaz predsodke in da je lik iz švice, ki vozi lambota vrednega več kot pol milijona evrov obogatel s... (nisem imel v mislih kripto ampak "polaganje ploščic"). :))

Ti liki s temi avti dokazujejo samo to, da še kako velja rek iz filma Forrest Gump. Life is like a box of chocolates. You never know what you gonna get.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

m0LN4r ::

s povprečno hitrostjo blizu 300 km/h.
Katero je to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dronyx ::

m0LN4r je izjavil:

s povprečno hitrostjo blizu 300 km/h.
Katero je to?

Monza piše da je rekord povprečje 265 km/h. To se mi zdi kar hitro, sploh če moraš prevoziti veliko krogov. :)

Pac-Man ::

maticb492 je izjavil:

OneLife fundacija je pa verjetno ločena entiteta od podjetja, ki organizira rally.

Ni dvakrat za reč, da je fundacija ustanovljena z namenom davčne optimizacije.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

dronyx ::

LOL! Sem mislil napisati še kakšen komentar te farse, samo se bom raje vzdržal, ker bi me spet obdolžili rasne nestrpnosti. Ta svet je res nor in poln raznih optičnih prevar. Adijo pamet. Ni čudno, da danes lažje srečaš kripto milijonarja, kot pa dobiš kvalitetnega keramičarja. Ta karavana petičnih turistov bi morala v vsakem mestu, ki ga obišče in mimogrede še zapre glavno ulico za ves promet, narediti še častni krog okrog sedeža davkarije. Z iztegnjenim fakičem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

ViperR ::

Ta rally ima po moje še korenine v shemi OneCoin. Organizatorji so namreč eni največjih promotorjev le tega. Teji avti pa najverjetneje samo pranje denarja iz omenjene organizacije.

Kakšna štartnina neki, če so pa vsi avti v njihovi lasti, lol? Sej se stalno furajo po Sloveniji.

kriptobog ::

ViperR je izjavil:

Ta rally ima po moje še korenine v shemi OneCoin. Organizatorji so namreč eni največjih promotorjev le tega. Teji avti pa najverjetneje samo pranje denarja iz omenjene organizacije.

Kakšna štartnina neki, če so pa vsi avti v njihovi lasti, lol? Sej se stalno furajo po Sloveniji.


V čigavi lasti? V lasti organizatorjev? lol.Ne nabijat no

ViperR ::

kriptobog je izjavil:

ViperR je izjavil:

Ta rally ima po moje še korenine v shemi OneCoin. Organizatorji so namreč eni največjih promotorjev le tega. Teji avti pa najverjetneje samo pranje denarja iz omenjene organizacije.

Kakšna štartnina neki, če so pa vsi avti v njihovi lasti, lol? Sej se stalno furajo po Sloveniji.


V čigavi lasti? V lasti organizatorjev? lol.Ne nabijat no


Ja glede na to, da se eden od organizatorjev celo leto vozi v tem avtomobilu, predpostavljam, da je lastnik? Eden izmed avtomobilov se je tudi prodajal na avtonet.

maticb492 ::

Lol, in kaj ma to veze z 99 ostalimi avtomobili?

Sicer verjetno res ima brand name izvor od onecoina (že barva v logotipu je ista, in približno isti čas je bil prvi rally), samo zdaj ga ne omenjajo več nikjer.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

ViperR ::

maticb492 je izjavil:

Lol, in kaj ma to veze z 99 ostalimi avtomobili?

Sicer verjetno res ima brand name izvor od onecoina (že barva v logotipu je ista, in približno isti čas je bil prvi rally), samo zdaj ga ne omenjajo več nikjer.


Jaz vem za 5 takih avtomobilov. Je pa res, da se potem dejansko priključi tudi kakšen outsider, sam ta nima polepljenega avta.

Poanta je, da so avtomobili kupljeni z denarjem nategnenih vlagateljev.

maticb492 ::

Kdor je vložil v Onecoin si zasluži bit nategnjen, ker je smrdelo po ponziju že na 3 kilometre :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

ViperR je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Lol, in kaj ma to veze z 99 ostalimi avtomobili?

Sicer verjetno res ima brand name izvor od onecoina (že barva v logotipu je ista, in približno isti čas je bil prvi rally), samo zdaj ga ne omenjajo več nikjer.


Jaz vem za 5 takih avtomobilov. Je pa res, da se potem dejansko priključi tudi kakšen outsider, sam ta nima polepljenega avta.

Poanta je, da so avtomobili kupljeni z denarjem nategnenih vlagateljev.


lol. Polepljeni so, ker je zaželjeno da udeleženci dajo te nalepke gor. Poznam 4, ki so se udeležili to rundo pa niti en od njih ni vrgel niti minute za kripto, še manj pa za razne ponzi sheme.

dronyx ::

Če bi bili naši novinarji kaj več kot samo naivneži, ki objavljajo karkoli jim kdo pošlje na elektronski naslov kot promocijsko obvestilo za takojšnjo objavo, bi lahko raziskali, če imajo udeleženci tega izleta res kakšne povezave s kripto piramidnimi shemami. Ne želim nikomur narediti krivice ampak obrazi v teh avtih mi ne delujejo kot uspešni podjetniki, ki so denar zaslužili z uspešnimi firmami. Po moje kar drži da jih je vsaj nekaj od teh, če že ne kar večina obogatelo s kriptom. Ampak če gre za zakonite posle jaz nimam s tem problema, nekaj drugega pa je kriminalna dejavnost in razne ponzi sheme, ker tam so pa na drugi strani tudi številni oškodovani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Ali morda kdo ve koliko bi me stala zapora Slovenske ceste za en dan? Razmišljam, da bi si tudi jaz privoščil nek luksuz vsaj za en dan. Zapora Slovenske ceste v Ljubljani se mi zdi dobra ideja.

Če bi se organizatorji tega izleta želeli še bolj norca delat pa bi lahko za par ur zaprli obvoznico in s temi športnimi avtomobili odpeljali par hitrih krogov na čas. To bi bil verjetno večji užitek kot počasna vožnja po centru mesta, čeprav sem opazil, da so mnogi vozniki tudi uživali v tem. Zlasti v pozornosti firbcev, ki so mislili, da gledajo resne dirkače. Sem preveč zloben? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kriptobog ::

dronyx je izjavil:

Ali morda kdo ve koliko bi me stala zapora Slovenske ceste za en dan? Razmišljam, da bi si tudi jaz privoščil nek luksuz vsaj za en dan. Zapora Slovenske ceste v Ljubljani se mi zdi dobra ideja.

Če bi se organizatorji tega izleta želeli še bolj norca delat pa bi lahko za par ur zaprli obvoznico in s temi športnimi avtomobili odpeljali par hitrih krogov na čas. To bi bil verjetno večji užitek kot počasna vožnja po centru mesta, čeprav sem opazil, da so mnogi vozniki tudi uživali v tem. Zlasti v pozornosti firbcev, ki so mislili, da gledajo resne dirkače. Sem preveč zloben? :))


Trg lahko zapreš s cestami je pa večji problem. Sem bil pred leti zraven pri organizaicji enega motozbora in smo lahko zaprli samo trg un ulico do križišča. Za naprej je bilo no go, pa še to smo morali plačati policijo, da so uredili zaporo. Sama cena za dovoljenje za zaporo ni visoka, cca 200€, malo dražje je pa potem še zapora.

maticb492 ::

dronyx je izjavil:

Ali morda kdo ve koliko bi me stala zapora Slovenske ceste za en dan? Razmišljam, da bi si tudi jaz privoščil nek luksuz vsaj za en dan. Zapora Slovenske ceste v Ljubljani se mi zdi dobra ideja.

Če bi se organizatorji tega izleta želeli še bolj norca delat pa bi lahko za par ur zaprli obvoznico in s temi športnimi avtomobili odpeljali par hitrih krogov na čas. To bi bil verjetno večji užitek kot počasna vožnja po centru mesta, čeprav sem opazil, da so mnogi vozniki tudi uživali v tem. Zlasti v pozornosti firbcev, ki so mislili, da gledajo resne dirkače. Sem preveč zloben? :))


Ne da si zloben, samo ne vem če razumeš point rallija.

Noben ne misli da so to sresni dirkači :D Avto greš gledat zato ker je lep, ker o njem sanjaš, ker lepo izgleda in lepo poka, ne pa zato ker bi bil notri dirkač.

Kaj misliš da ko sem bil mulc in sanjal o Lambotu da sem razmišljal kako bom dirkal z njim?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

dronyx ::

maticb492 je izjavil:

Ne da si zloben, samo ne vem če razumeš point rallija.

Razumem jaz dobro sedaj point tega turističnega izleta, sem potreboval pa kar nekaj časa da sem poštudiral, kaj sploh gledam. Dejansko gre za optično prevaro, kjer oči nekaj vidijo, možgani pa to potem napačno interpretirajo.

m0LN4r ::

dronyx je izjavil:

Če bi bili naši novinarji kaj več kot samo naivneži, ki objavljajo karkoli jim kdo pošlje na elektronski naslov kot promocijsko obvestilo za takojšnjo objavo, bi lahko raziskali, če imajo udeleženci tega izleta res kakšne povezave s kripto piramidnimi shemami. Ne želim nikomur narediti krivice ampak obrazi v teh avtih mi ne delujejo kot uspešni podjetniki, ki so denar zaslužili z uspešnimi firmami. Po moje kar drži da jih je vsaj nekaj od teh, če že ne kar večina obogatelo s kriptom. Ampak če gre za zakonite posle jaz nimam s tem problema, nekaj drugega pa je kriminalna dejavnost in razne ponzi sheme, ker tam so pa na drugi strani tudi številni oškodovani.
Ma kripto ni vse, mas tudi nove piramide raznih cistilnih krpic, poceni klumpa, nakita, nekih cokoladic, napitkov, posode in in in.
Ce si na vrhu te piramide, prakticno vec ne delas nic, denar prihaja od samega sebe.
Meni je ze tudi kak na Insta pisal, ja glej ce bi znami sodeloval, prodajamo neke shejkerje, pa napise ful velik dnara, poslje slike dopusta z jahte in slike denarja.
Pac isto mas na tiktok, fb, pa se eni kar ujamejo v ta sistem.
Zadnjic neke krpice ala vileda, cudezne. Stiri krpice 20eur. Verjetno pa iz alibabe za 5 centov.

PS: Bolj zanimivo je, da se od vceraj vozi Grand Tour ekipa po Sloveniji.

maticb492 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Ali morda kdo ve koliko bi me stala zapora Slovenske ceste za en dan? Razmišljam, da bi si tudi jaz privoščil nek luksuz vsaj za en dan. Zapora Slovenske ceste v Ljubljani se mi zdi dobra ideja.

Če bi se organizatorji tega izleta želeli še bolj norca delat pa bi lahko za par ur zaprli obvoznico in s temi športnimi avtomobili odpeljali par hitrih krogov na čas. To bi bil verjetno večji užitek kot počasna vožnja po centru mesta, čeprav sem opazil, da so mnogi vozniki tudi uživali v tem. Zlasti v pozornosti firbcev, ki so mislili, da gledajo resne dirkače. Sem preveč zloben? :))


Ne da si zloben, samo ne vem če razumeš point rallija.

Noben ne misli da so to sresni dirkači :D Avto greš gledat zato ker je lep, ker o njem sanjaš, ker lepo izgleda in lepo poka, ne pa zato ker bi bil notri dirkač.

Kaj misliš da ko sem bil mulc in sanjal o Lambotu da sem razmišljal kako bom dirkal z njim?

Ma jaz nikoli nisem sanjal o lambotih, ker so brezveze. O kaksnem 500 konjskem eno tonskem rally avtu ali racing stage avtu pa ja, ker sem vedel da to je za dirkat.
Lamboti so pa za pozerje v centru mesta in ravno po avtocesti. Skratka res brezveze. Pa se placa ni not nobenga.

Brez semi/slick gumami z hlajenimi zavorami, sportno zavorno tekocino, nastelanim podvozjem. Lamboti so pravim, brezveze.
Rajs kak predelan Ring Taxi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dronyx ::

Tale zemo zmaga, ko vpraša enega od teh šoferjev "Men, what do you do for living?" Ne vem pa kaj mu je odgovoril. Mislim da ni rekel da prodaja vileda čudežne krpice. :D

maticb492 ::

Ta blogger je pa definicija čefurja :)) :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

dronyx ::

maticb492 je izjavil:

Ta blogger je pa definicija čefurja :)) :))

Luli ali kakorkoli mu je že ime je legenda. Upam da mu enkrat uspe in se bo lahko tudi sam udeležil Onelife izleta.

dronyx ::

Življenjski slog velikih humanitarcev. Nisem vedel, da ima hotel Intercontinental na vrhu tak bazen. Res legende. V bistvu so mi ti liki čedalje bolj všeč.

dronyx ::

Tole tudi zabavna situacija, ko so enemu udeležencu OneLife izleta vzeli policaji vozniško za 3 mesece, ker je prehitro vozil v Rigo, njemu pa gre na smeh. Še dobro da ni miličniku zabrusil, da lahko on kupi njega, njegove otroke in celo njegovo country.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRC Rally (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6912296 (2051) Buggy
»

OneCoin

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
243929 (854) gruntfürmich
»

Dobrodelna odprava - vprašanja

Oddelek: Loža
162170 (1644) St235
»

Vožnja v snežnih razmerah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16029466 (26483) PrimozR

Več podobnih tem