» »

OneCoin

OneCoin

Dpool ::

Pozdravljeni,

Znanec (niti malo nima znanje o kripto valutah in Blockchain zadeva, pa tudi ni racunalniski tip, da bi visel za netom in sam brskal take zadeve) me je prosil za nasvet kaj naredi glede One Coin-a. Pravi, da mu nek njegov znanec ponuja to in priporoca. Jaz tudi nisem poznavalec, zato se obracam na vas.

Meni seveda disi zelo po scam-u, tezko najdem pozitivne clanke na temo One Coin-a. Sedaj je dobil e-mail, da bi bilo potrebno naloziti scan-e osebna + vozniskega delovanja na njihovo stran, da pridobijo OneCoin-e.

Ne bi pa rad apriori mu rekel "nikakor ne", ker kot pravim, nisem poznavalec. Rad bi izkoristil to forum kategorijo, morda kdo od vas, ki se s tem ukvarja malce bolj pozna to podrocje in lazje zazna kaksne scams.

Prosim za nasvet.

LP

janig ::

Zihr ni scam

Dpool ::

Tezko razbrati ali si mislil sarkasticno, pa vendar video je iz leta 2015, skoraj 3 leta ze star. Ce je ze takrat bil tako uspesen, kako to da ni duha ni sluha o njem in moznih placilih z OneCoin? Edino borza ki je, koliko vidim, je samo njihova lastna.

Letos januarja so raid-ali sedez podjetje in zasegli dokumente. Stevilne drzave imajo nalog za aretacijo lastnice, ki je ze nekaj let ni v medijih.

Vazelin ::

Dpool je izjavil:

Letos januarja so raid-ali sedez podjetje in zasegli dokumente. Stevilne drzave imajo nalog za aretacijo lastnice, ki je ze nekaj let ni v medijih.

A ni to dovolj dober razlog, da se človek izogne?

Dpool ::

Vazelin, zame je - ampak potem na neki Quora najdem odgovore ces da vsi promovirajo samo slabe novice na spletu in da temu sploh ni tako. Ravno toliko mi zbudi suma, da grem na SloTech temo odprt. Tukaj najdem precej kriticna mnenja hitro, je ST dober vir za take novice. :)

Furbo ::

Tvoj znanec naj teče, kolikor ga nesejo noge.
Imaš kupe slovencev, ki bi mu z veseljem prodali njihove onecoin vložke. Pa mu jih ne morejo, ker to ni noben 'coin' ampak nateg.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dpool ::

Furbo, velja. Mislim, da je veliko slovencev, ki morda nisi poznavalci kriptovalut ali pa vsaj v svetu interneta vestni, nasedli propagandam. Se spomnim pred 2 leti je tudi do mene pristopil en, ce bi sodeloval v OneCoin, ampak sem ze takrat odklonil - ni mi bilo za reskirati.

Ampak sedaj v tem posredovanem emailu od znanca prav vidim celotno listo ljudi, ki jih sicer nekaj tudi poznam, a so to predvsem starejsi - zdi se mi, da so morda ti obticali se vedno v tem sistemu. Saj tudi ta oseba mi je ravno posredovala email, kaj naj stori, saj posiljatelj zahteva da v OneLife je treba vnest scan od Osebne + vozniskega da pridobis OneCoine, za katere so ze placali 100EUR pred 2 leti.

facepalm ::

Jaz sem mnenja, da je nateg. Imam kolega, ki je vlozil vecjo kolicino denarja v onescam in sam se vedno verjame, da bo nekoc izplacan. Vsi moji proti argumenti ga niso prepricali. Bomo videli kaj bo:)

Takrat, ko mi je razlagal za kaj se gre, se mi je prva rdeca lucka prizgala po factu, da ti s svojim denarjem kupis le "izobrazevalni materjal" katerega dobis na mail.

Ko sem se lotil googlat pa...

Oni pravijo da niso scammerji, just don't google it:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Dpool ::

Za znanca nevem kako je bilo.. ampak ko so do mene osebno pristopili, so rekli, da moram dati 100 EUR (na roke) in mi potem on kreira racun na OneLife. In potem bi se nahajal pod njim v piramidi. Vsak nadaljni rekrut, pa naj bi bil pod mano, in jaz bi od vsakega pod mano imel nek dobicek.

Pac ze s prvim stavkom me je izgubil takrat, ampak me je presenetil zdaj ta posredovan e-mail, da nekdo v SLO se vedno dejansko rekruta in vzpodbuja ljudi da vlagajo. Sem rekel znancu, da naj kar ponudi tej osebi svoj delez OneCoin v zameno za 100 EUR.

Tilen ::

Samo Mojca še manjka v tej temi in kak njen prijatelj, ki je dobil vse izplačano s trikratnim vložkom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

janig ::

Pac ze s prvim stavkom me je izgubil takrat, ampak me je presenetil zdaj ta posredovan e-mail, da nekdo v SLO se vedno dejansko rekruta in vzpodbuja ljudi da vlagajo.

To je verjetno Andrej Bohinc :D

forplan ::

Tegale vpraši Media Marketing - Edvard Kurnik s.p.

Je bil eden izmed ta glavnih za Slovenijo... (Ti bo potem vse jasno :) )
da se strinjam

Machete ::

Ah te nedelje.. praznik 30km/h voznikov in odpiranja trol tem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Čudno, na forumih vedno prosijo za nasvete znanci in stare mame forumašev. Kot po čudežu nimajo interneta in ne morejo sami vprašati.
Vedo pa za Onecoin-e in podobne norosti.

Furbo ::

V glavnem, onecoin je nateg, lahko mi nakažete poljubne vsote denarja na paypal za zahvalo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dpool ::

@feryz, moj znanec je preko 50 let star in ni ravno 'internet user'. Za OneCoin ve, ker pac zivi v mestecu kjer se vsi skoraj poznajo in mu je njegov znanec predlagal OneCoin investicijo. Sicer ni tak clovek, da bi verjel, da bi ga nekdo, ki ga pozna nategnil..ampak ker je slo za denarno investicijo v nekemu digitalnem svetu, je mene prosil za nasvet kljub temu. Sam niti ne ve dobro anglesko.

toke963 ::

Dpool je izjavil:

@feryz, moj znanec je preko 50 let star in ni ravno 'internet user'. Za OneCoin ve, ker pac zivi v mestecu kjer se vsi skoraj poznajo in mu je njegov znanec predlagal OneCoin investicijo. Sicer ni tak clovek, da bi verjel, da bi ga nekdo, ki ga pozna nategnil..ampak ker je slo za denarno investicijo v nekemu digitalnem svetu, je mene prosil za nasvet kljub temu. Sam niti ne ve dobro anglesko.


Tipično kako ljudje nasedejo. Znanec znancu predlaga investicijo... bodoči investitor pa niti ne ve o čem se gre le upa oz. nasede besedam človeka, ki mu obljublja bajni dobiček.

Isto kot če bi mene laika nekdo prepričeval da naj vložim v raketno tehniko, ki bo poletela na Mars ali podobno, sam pa nimam blage veze o raketni tehniki.

Pa srečno tvojemu znancu.

PS. če ima ta znanec višek denarja za stran metat mi piši, da mu še jaz pošljem svoj TRR (pa oprosti za sarkazem)

Dpool ::

Ja res je drugace to precej tipicen primer.. iskreno mislim da tudi ta, ki mu je predlagal OneCoin ni poznavalec le-tega, ampak je ze prej bil hooked. In ker je to piramidna shema.. nekaj denarja le dobi, ce koga recruita pod sabo.

No, ampak ti bi verjetno odklonil in rekel, da se premalo spoznas v to tehnologijo in ne bi rad v tej fazi investiral vanjo.

gruntfürmich ::

kdor lepi 3 leta stare videe o nekem 'scam' kovancu je mentalno moten in predvsem favšen na vse ki so s kriptom zaslužili; leto 2015 je bilo idealno za vstop na kripto sceno, vi pa ste to zamudili in ne morete preboleti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

Vazelin ::

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Machete ::

FUD, only FUD
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

popo985 ::

Ko te začnejo preiskovat američani je konec. Mi pa še vedno ni jasno, kako lahko kdo zaupa en sam cent takim ljudem. Enim res ni pomoči.

Malidelničar ::

A je kaj novega glede tega?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

gruntfürmich ::

one coin is not a scam! dokaz:

tako kot bitconnect ni bil scam in tudi imamo dokaz za to:
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MLM(piramidne) sheme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11425801 (3772) maticb492
»

Onelife Rally

Oddelek: Loža
433027 (2122) dronyx
»

Team phoenix Slovenija - kriptovalute?

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
123882 (2752) Kebo
»

Venezuelci se pred inflacijo zatekajo v bitcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
6020143 (15796) Totscha

Onecoin

Oddelek: Loža
136081 (4997) Tilen

Več podobnih tem