» »

Samsungovi televizorji v testih lažejo

Samsungovi televizorji v testih lažejo

Slo-Tech - Samsung so ponovno zalotili pri manipuliranju in zavajanju uporabnikov, in sicer to pot pri televizorjih. Goljufanje ima pri tem južnokorejskem velikanu že dolgo brado, saj so na primer pred devetimi leti zavajali pri testih Galaxyja Note 3, pred kratkim pa na primer pri Galaxyju S22.

Za zdaj vemo, da televizorji S95B in QN95B zaznajo, kdaj jih ocenjujejo ocenjevalci in tedaj začasno preklopijo v boljši način delovanja. Testi se običajno izvajajo v oknih, ki zavzamejo deset odstotkov površine zaslona. Zato je Samsung sprogramiral televizorje tako, da tedaj začasno povečajo svetlost (s 1300 na 2300 nit). To obnašanje se pojavi izključno, kadar testni vzorec teče na 10 odstotkih zaslona, ne pa recimo na 9 odstotkih ali pri normalni uporabi - tedaj sveti s 1300 nit. Zdi se, da je Samsung računal na to, da večina uporabnikov po nakupu posebej ne nastavlja televizorja, zato ne bodo opazili, da iz njega ni možno iztisniti toliko kot v testih. A na internetu so prevaro razkrinkali. Poleg spremembe svetlosti televizor spremeni tudi barve in osvetlitev.

Samsung je v odzivu dejal, da si prizadevajo za zagotavljanje najboljše možne slike svojim strankam. Zato so obljubili programsko posodobitev, ki bo zagotavljala konstantno svetlost v širšem območju uporabe zaslona. Kaj točno to pomeni, bomo še videli.


28 komentarjev

Daliborg ::

Edini izdelek od samsunga ki kaj velja so spominski(ddr) čipi. Zadnji potrošniški proizvod od Samsunga, ki sem ga kupil je bil galaxy s3, ta je bil še nekako vreden svojega denarja in še danes dela začuda tudi baterija ki je zamenljiva in se še vedno polni. Ampak nekje od leta 2010 naprej so pa ratali dinozavri in predvsem požrešneži. Zato pa take novice prihajajo ven in isto velja za ostale velikane, ko so enkrat požrešni se jim pod prst gleda in prav je tako, v končni fazi smo mi potrošniki zavedeni.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

kow ::

Gre za prevaro, ki jo je potrebno sankcionirati. Kaksne 3-6 mesecev zapora za tistega, ki je odgovoren, se zdi primerna kazen.

japol ::

k dizelgate...

m3k ::

DamijanD ::

Pa mislim, da zaradi tega tudi enega televizorja več niso prodali - sam ugled si mažejo...

filip007 ::

Višja svetilnost ima višjo porabo, mogoče to delajo zaradi tega.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Horas ::

GNUSmas pfujpfej
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Seljak ::

Torej Samsung odpade.

ales85 ::

Horas je izjavil:

GNUSmas pfujpfej

Ha, dobra! :D

filip007 ::

Kaj potem LG NanoCell?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

WhiteAngel ::

filip007 je izjavil:

Višja svetilnost ima višjo porabo, mogoče to delajo zaradi tega.


Ali pa krajšo življenjsko dobo...

Ne vem, če bi mi bila pomembna kakovost slike na TVju, bi se sprehodil do bigbang,a kjer imaš 20 TVjev v vrsti prižganih z istim kanalom, potem pa primerjal sliko.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

WhiteAngel je izjavil:

Ne vem, če bi mi bila pomembna kakovost slike na TVju, bi se sprehodil do bigbang,a kjer imaš 20 TVjev v vrsti prižganih z istim kanalom, potem pa primerjal sliko.


In to je največja napaka povprečnega potrošnika, ki ni dovolj informiran. V trgovini lahko ocenjuješ vse, samo kvalitete slike ne. Televizorji tam goljufajo podobno, kot omenja članek. Ker jih je na kupu več deset, se vsak od njih trudi prikazati bolj kričečo, svetlo sliko, samo da privabi tvoj pogled. Obstajajo posebne nastavitve za razstavne prostore.

WhiteAngel ::

Ganon je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Ne vem, če bi mi bila pomembna kakovost slike na TVju, bi se sprehodil do bigbang,a kjer imaš 20 TVjev v vrsti prižganih z istim kanalom, potem pa primerjal sliko.


In to je največja napaka povprečnega potrošnika, ki ni dovolj informiran. V trgovini lahko ocenjuješ vse, samo kvalitete slike ne. Televizorji tam goljufajo podobno, kot omenja članek. Ker jih je na kupu več deset, se vsak od njih trudi prikazati bolj kričečo, svetlo sliko, samo da privabi tvoj pogled. Obstajajo posebne nastavitve za razstavne prostore.


Kaj pa vem, med TVji tam so zelo velike razlike. Že samo pod kotom pogledaš in takoj vidiš, kakšna je vidljivost, pa hitrost izrisa/lag, pa koliko se greje reč... tega ne moreš fejkat.

hojnikb ::

Precej debilno da cheatajo, ampak za LCD imajo se vedno precej spodobno sliko. Mam sicer A razlicico in je ze out of the box precej legit.
Ni seveda oled, ampak so situacije k oled pac ne pride v postev ;)
#brezpodpisa

#000000 ::

Enako Gorenje, ki prodaja barebone TV naprave, pa še kdo drug tudi.

harvey ::

japol je izjavil:

k dizelgate...

točno tako, zgledi vlečejo in sankcije, ki štejejo so krepek udarec po žepu. Verjetno pa niso edini taki playerji na trgu in meja med 'zavajanjem' in dobrimi praksami se vse bolj zabrisuje, žal.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

srus ::

Omejujejo svetilnost? Verjetno zaradi ekoteroristov.

Podobno kot kolega v službi, ki nam je s plovcem nižal nivo vode v WC kotličkih, pripiral kotne ventile za toplo vodo pri umivalnikih in fizično ugašal serverje. Ter s takim početjem povzročil ravno nasprotni učinek od željenega.

BT52 ::

srus je izjavil:

Omejujejo svetilnost? Verjetno zaradi ekoteroristov.

Podobno kot kolega v službi, ki nam je s plovcem nižal nivo vode v WC kotličkih, pripiral kotne ventile za toplo vodo pri umivalnikih in fizično ugašal serverje. Ter s takim početjem povzročil ravno nasprotni učinek od željenega.


BRUH hahha

Tole Samsungovo početje pa je vsekakor bil kalkuliran riziko.

Če pa greste v BigBanga gledat sliko pa potem vprašaš če imajo 4K source pa rečejo NOPE. LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

gruntfürmich ::

nimaš kaj, ideje proizvajalcev da ti podturijo slabšo robo nimajo meja :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekikr ::

Naravnost šokiran sem. Šokiran, vam rečem! Da firma v reklami laže in pretirava, nezaslišano!
Grem pomit posodo z dvema kapljicama Prila, potem pridem nazaj, da še enkrat povem kako nezaslišano šokiran sem.

gruntfürmich ::

če bi imel jar, bi pomil samo z eno!

zapravljivec...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Pri prašku pač ne šparam. Sem pa zato kupil avto, ki porabi samo 4,5l/100km (v testu, kakopak, sicer pa kar lepo 7), čeprav gledam, da bi menjal za električnega, ki ima do* 420km dosega (*ne vedno in povsod, se pravi nikdar in nikoli in niti približno).
Je pa res, da mi dol visi za te laži, dokler imam tiča dolgega 25cm*.
*V določenih pogojih z uporabo natezalnice.

Horas ::

lol :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

DamijanD ::

lol zakon dialog :-)

simnov ::

ko tista grafična ki ima čisto malo hitrega rama ostalo pa počasnega 970 se mi zdi.

sds ::

DamijanD je izjavil:

Pa mislim, da zaradi tega tudi enega televizorja več niso prodali - sam ugled si mažejo...


Seveda so jih, na kontejnerje! Pojdi si pogledat temo o OLED televizorjih, cela tema temelji na nekih fake testih in vsi drkajo na to kateri televizor je bolje ocenjen. Nobenega ne zanima nic drugega, tudi burn in so pripravljeni pozreti, samo, da imajo nekaj kar je na testih prvo.

Pac idiokracija.

BT52 je izjavil:

Če pa greste v BigBanga gledat sliko pa potem vprašaš če imajo 4K source pa rečejo NOPE. LOL


V osnovi je se huje. Televizorje, ki bi se jih radi znebili priklopijo na 4K source, ostale pa na "sobno anteno". In potem izberes tistega, ki ima najboljso sliko, dejansko pa ima samo najbolj kakovostni vir slike. In tako je povsod.

Jaz sem prisel z dvema raspberryema in delal bisekcijo (to so se cudili, ko sem jim razlozil, da ne uporabljajo isti vir slike za vse TVje :))), delal bisekcijo, potem pa kupil zaslon v tujini. Ce lahko oni mene goljufajo, lahko tudi jaz njih.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

BT52 ::

Jaz sem prisel z dvema raspberryema in delal bisekcijo (to so se cudili, ko sem jim razlozil, da ne uporabljajo isti vir slike za vse TVje :))), delal bisekcijo, potem pa kupil zaslon v tujini. Ce lahko oni mene goljufajo, lahko tudi jaz njih.


Lol jaz hotel enako naredit pa sem si mislil f*** pa raje naročil tudi iz Nemčije hah

SebaR ::

Sony je tudi nategnil tisoče uporabnikov z xh90 modelom in 120Hz pa ni bilo nič iz tega.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung naposled predstavil tehnologijo QD-OLED

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
387465 (3558) Nikonja
»

Samsung, LG in Vizio goljufajo pri porabi svojih televizorjev

Oddelek: Novice / Ostale najave
247358 (5169) Markoff
»

Evropska komisija bo preiskala morebitno goljufanje proizvajalcev televizorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6926891 (21617) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem