» »

Iz .CSV v excel sheet

Iz .CSV v excel sheet

borzon ::

Pozdravljeni,

Pri mojem neznanju potrebujem vaš nasvet oziroma pomoč.

Imam neko excelovo datoteko v kateri je posnet makro in nekaj dela.
V tej excelovi datoteki imam 4 liste do 8 listov (Shee1, Sheet2, Shee3...) v katere moram vedno znova kopirati podatke iz nekih .CSV datotek, pri katerih pa imena niso vedno enaka. Te .csv datoteke vsebujejo neke podatke, ki jih nato z .vba uredim v pravilno obliko.

Zanima me vaš nasvet, kako bi bilo najlažje naredit, da bi nekako avtomatsko oziroma vsaj polavtomatsko prekopiral vsebino .csv datotek v excelovo datoteko (v določen sheet). (da ne bi vedno odprl .csv datoreke jo kopiral in nato to vsebino prilepil v excelovo datotelko)

Obstaja kaka možnost, da bi datoteko tipa .csv kar potegnil v shee1?
Bi se to dalo kako naredit z . vba?
Glede na to da imam kreirano formo v vba. a je mogoče narediti kaj s tem?

Za vsako konstruktivno pomoč se vam že v naprej zahvaljujem

reeves ::

Power Automate for desktop

Zna zaganjati makre in brati iz datotek. In skorajda vse kar je možno.

Zimonem ::

O moj bog kam smo padli.


Za vsako konstruktivno pomoč se vam že v naprej zahvaljujem

Kako naj ti človek pomaga, če ne znaš odpreti datoteke. Pa v vba je tudi trivialno. Očitno dela spet nekdo seminarsko pred izpiti.

DostMam ::

Pravzaprav enostvno.
Z Excelom lahko posnamete zaporedje korakov, ki jih sicer vedno ponavljate pri prenosu podatkov v tabele. Zaporedje shranite kot makro in ga naslednjič izvršite. Pogoj je, da je zaporedje vedno enako. Odpiranje CSV in kopiranje v "sheet 1" bi to moralo biti.

Google: Excel, record macro.

borzon ::

Vsem se iskreno zahvaljujem za bolj ali manj konstruktivne odgovore.

Zimonem je izjavil:

O moj bog kam smo padli.


Za vsako konstruktivno pomoč se vam že v naprej zahvaljujem

Kako naj ti človek pomaga, če ne znaš odpreti datoteke. Pa v vba je tudi trivialno. Očitno dela spet nekdo seminarsko pred izpiti.



Z vsem spoštovanjem... A mi lahko poveste kakšna je po vaše rešitev ali ne? Zaradi takih odgovorov sem prosil za konstruktivne odgovore in ne zgolj natolcevanje tipa "O maj bog ..."

Glede .vba .... Znam odpret datoteko in tudi marsi kaj drugega... Prosim pa mi vi povejte, kako ti to naredil z .vba glede na to, da se imena .csv datok spreminjajo oziroma niso enaka?
Prosim za odgovor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borzon ()

Jure14 ::

Na začetku tistega makra, kjer zda jverjetno ročno vpišeš ime datoteke, dodaj:
Dim imeDatoteke as String
	imeDatoteke = Application.GetOpenFilename("CSV datoteke (*.csv*), *csv*", , "Izber idatoteko")


In poetm to "imeDatoteke" uporabljaš naprej v ukazih.

smarkic ::

Če prav razumem, datoteko CSV sedaj odpreš kot ločen dokument in od tu kopiraš podatke na list v glavni/delovni dokument? Hitreje je, da se postaviš direktno na ta (prazen) list, klikneš na menu "Podatki" in potem levo gumb "Dobi podatke > Iz datoteke", ali kar "Iz besedila/CSV". Podatki iz izbrane datoteke CSV se uvozijo na ta list.

Argonavt ::

To tudi jaz ne kapiram. Zakaj folk odpira CSV,će ga lahko importira, vmes pa s Power Query v nulo uredi. Lahko tud z VBA za izbor dat in samo kažeš novo ime CSVja, če ni vedno enako za isti Sheet.

smarkic je izjavil:

Če prav razumem, datoteko CSV sedaj odpreš kot ločen dokument in od tu kopiraš podatke na list v glavni/delovni dokument? Hitreje je, da se postaviš direktno na ta (prazen) list, klikneš na menu "Podatki" in potem levo gumb "Dobi podatke > Iz datoteke", ali kar "Iz besedila/CSV". Podatki iz izbrane datoteke CSV se uvozijo na ta list.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako so Angleži izgubili 16.000 pozitivnih testov na covid-19 zaradi Excela (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
639531 (5689) suzej
»

Izračun normale v C++ in povezava z Excelom

Oddelek: Programiranje
141514 (1164) primoz4p
»

Brezplačen program za reševanje poškodovane XLS datoteke

Oddelek: Programska oprema
183182 (2744) imagodei
»

Kateri program za spreminjanje v CSV datoteko?

Oddelek: Programska oprema
61920 (1842) uroszo
»

Microsoft Access

Oddelek: Programska oprema
122180 (1625) enco11

Več podobnih tem