» »

Brezplačen program za reševanje poškodovane XLS datoteke

Brezplačen program za reševanje poškodovane XLS datoteke

imagodei ::

Kot je razvidno iz naslova, bi rabil brezplačen program za reševanje podatkov iz poškodovane Excelove tabele.

Iskanje na Googlu res vrne goro zadetkov, vendar ti programi niso zares zastonj (je samo demo verzija, podatke vidiš, vendar jih ne moreš shraniti), ali pa rešujejo podatke iz XSLX datoteke (Excel 2007 in novejši). Sploh v false oglaševanju prednjači Excel Recovery Assistant, na stotinah strani, ki sem jih pogledal, je povezava do tega "brezplačnega" programa.

Vem, da je bilo pred časom možno dobiti nekaj takega povsem zastonj (morda celo Microsoftovo lastno orodje), ker sem že uporabljal. Žal se ne spomnim več imena.
- Hoc est qui sumus -

Duhec ::

Že Excel (2003, 2007) ima orodje za repair.
Datoteka ---> Odpri (odpre se klasično explorer okno), klikni (izberi) kritično .xls datoteko, na tipki "Odpri" klikni puščico navzdol, ki odpre drop-down meni in izberi "Odpri in Popravi".
Mogoče bo že to dovolj.

imagodei ::

Ne dela to. Sem poskusil klasične variante najprej. Rabil bi program. Vsaj za cca 5 let nazaj vem, da je obstajal zastonjski. Sedaj najdem samo plačljive, od brezplačnih pa xslx2csv, ki sicer obeta, ampak kaj, ko dela samo na Excel datotekah 2007 in novejših.
- Hoc est qui sumus -

Duhec ::

Kakšno napako prijavi, ko poizkušaš odpret z Excelom ? Se sploh ne odpre, pokaže smeti ?
Poizkusi odpreti z Wordom 2007, Excelom 2007, OpenOffice.
Lahko je poškodovan samo header. Poizkusi še s tem programom.
Stran: http://www.filerepair1.com/

technolog ::

Jst mam xls2csv je pa del catdoc paketa.

Duhec ::

Mičken me firbec matra, če ti je uspelo kaj rešiti s programom Filerepair ali mogoče s xls2csv ?

imagodei ::

Ne, z nobenim ni uspelo. :8) Se še trudim.
- Hoc est qui sumus -

Duhec ::

Kakšno napako pa prijavi, če hočeš odpreti poškodovano datoteko ?
Poizkusi odpreti še z Excel Viewerjem.
Poizkusi odpreti v OO !

Tule je od MS link, razširi peti primer pod sekcijo "If you can't open the file in Excel" kjer je napisan en makro, sicer za primer, če je graf povezan s poškodovano datoteko, da povleče ven podatke. Sledi navodilom.

imagodei ::

Če odpiram s Filerepair ne javi nobene napake, samo pove, da ni našel podatkov za obnovitev.

Bom poskusil še ostale zadeve. Mislim, da sem z OO že probal, no, me nič ne stane, če še enkrat.
- Hoc est qui sumus -

fosil ::

Probi še na google docs odpret.
Tako je!

imagodei ::

OpenOffice (LibreOffice) ne odpre, pač pa ponudi možnost uvoza tekstovne datoteke. Kao CSV uvoz. Google Docs tudi ne odpre. Pri uploadu napiše "Server rejected".
- Hoc est qui sumus -

Duhec ::

Kakšno napako javi Excel, če hočeš odpreti poškodovano datoteko ? Kaj v stilu "Excel ne more odpreti datoteke xxx.xls, ker oblika datoteke ali nejan pripona ni veljavna..." ?

Naredi kopijo poškodovane .xls datoteke in če ti ni težko poglej s HexEditorjem (tale je Free)header recimo 160 bytov tvoje poškodovane xls datoteke.
Je podoben prvi (xls_header), drugi (xlsx_header) ali tretji (xls_krneki) sliki ?





Če je podoben prvi sliki, s tem mislim tudi na tiste FF polne naslove, potem komot vpišeš na novo prvih 44 bytov (glej prvo sliko), ki so pri .xls formatu enaki (pri .xlsx je enakih prvih 14 bytov), shraniš in poizkušaš odpret z Excelom 2003 preko Datoteka ---> Odpri_in_Popravi.

imagodei ::

Živjo,

Excel mi datoteko odpre direktno, brez pritoževanja, pokaže pa naslednje kvake:



Če odprem file v hex editorju, je header podoben tretji sliki. A je še kakšna rešitev?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: imagodei ()

amigo_no1 ::

Kot kaže je cel fajl v malori, ne samo header.Ne.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Kot rečeno - s tral verzijo Excel Recovery Assistant lahko vidim celo tabelo - popolnoma normalno. Žal samo v plačljivi verziji lahko shranim vsebino.

Zato tudi iščem kako zastonj alternativo.
- Hoc est qui sumus -

Ajrina ::

obstaja mogoče kakšna možnost, da odpiraš xlsx datoteko? to se namreč zgodi, ko gre compatibility pack nekam in ne zna več odpret.

imagodei ::

Datoteka je xls.
- Hoc est qui sumus -

amigo_no1 ::

En kup nasvetov
http://groups.google.com/group/microsof...

How to Use the Registry to Override the Default Behavior When Excel Tries to Recover Data
http://support.microsoft.com/default.as...

btw, je $27 preveć zate (toliko stane Excel Recovery Assistant) ?

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

> "btw, je $27 preveć zate (toliko stane Excel Recovery Assistant) ?"

Moraš vprašat stranko. Jaz nisem razmišljal, da bi to kupoval. Ampak zdaj, ko si že ravno omenil, morda bi se mi pa splačalo. :)
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel grafikon

Oddelek: Programska oprema
101532 (1403) superb_
»

Pomagam prijatelju: za koliko lahko proda tele komponente ?

Oddelek: Loža
5727 (659) ;-)
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203839 (3388) fr4nc
»

Kje je virtualna tipkovnica na google search?

Oddelek: Omrežja in internet
51149 (954) bf4ed
»

Proračun za informatizacijo slovenske javne uprave za leto 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
5714694 (12872) Daedalus

Več podobnih tem