» »

Kreirana routa Lj - Obala

Kreirana routa Lj - Obala

zanimame38 ::

Zdravo,

plan imam iti s kolesom iz Ljubljane do Obale. Na pot sem enkrat že šel, sedaj pa bi se rad malo bolje pripravil. Zanima me, če ima kdo kreirano pot do Obale. Ciljam na to, da je čim krajša in s čim manj vzponi. Važno, da pridem dol. Ni to sedaj nek izlet. Italije bi se trenutno ognil, ker bom imel verjetno težave glede epidemije.
Ob prvi poti na morje sem precej lutal okoli zaradi del na cesti in sproti gledal, kam moram zaviti, ker nisem imel vrisane poti. Z vrisano potjo pa bi čas precej skrajšal.

Če mi bo uspelo iti tudi nazaj (morda vsaj del poti), pa bom verjetno šel po isti poti. Ali pa obstaja še kaj drugega?

Hvala za odgovore.

martincek1 ::

Ne komplicirat. Greš čez Horjul, Vrhnika, Logatec, Divača, Črni kal in si na morju. Tudi brez kondicije je to cirka 6 ur vožnje.
Če že moraš trasirat lahko uporabiš Kamoot.

Likalnik ::

tako je...mi gremo vsako leto s skuerji (50cmm) na morje v Savudrijo...in čez SLO se vozimo po zgoraj omenjeni trasi...praktično ne moreš falit.
jaz sicer štartam iz Gorenjske...in naprej do Ljubljane-Horjul-Vrhnika-Logatec-Divača-Črni kal in to je to.
mi se sicer vozimo cel dan 10+ ur:)

DamijanD ::

Iz gorenjske lahko greš tudi po Poljanski dolini do Logatca, da se ogneš Ljubljani - ampak drugače je pa to to.

nadlipnik ::

Sam za kreiranje kolesarskih izletov uporabljam Komoot. Je zelo priročen in vsebuje mnogo možnosti. Poleg tega lahko track naložiš še na uro, GPS ali pa ga uporabljaš direktno s telefona. In s tem se ti ni treba zajebavati z ad-hoc navigacijo ko si na terenu.

Pazi edino da izbereš pravi stil (Cestno, Gravel, Gorsko), ker zna včasih kar malo poenostaviti z routo.

Zdi se mi, da ima Komoot vsaj pol Slovenije zastonj. Če ni in če boš uporabil samo 1x me pa kontakitraj preko ZS in ti dam gpx.

Likalnik ::

DamijanD je izjavil:

Iz gorenjske lahko greš tudi po Poljanski dolini do Logatca, da se ogneš Ljubljani - ampak drugače je pa to to.


grem skozi Ljubljano ker se tam dobimo s kolegi pa potem naprej:)

zanimame38 ::

Štartal bom iz LJ zaradi vlaka nazaj. Za Koper - LJ je ok, potem LJ - Kranj pa imam pri večernem ob 20:15 iz Kopra samo 6 minut za prestop v LJ, kar mi ne bo uspelo.

Tole sem kreiral: routa Kaj menite? Za nazaj gre po isti trasi.

@nadlipnik ... prosim, če mi lahko pošlješ gpx za tole routo. Free je samo za osrednji del Slovenije. To si potem naložim kot offline in laufam samo z gps-om?

btw ... ali je kje v Kopru možno napolniti telefon. Imam sicer 2, vendar je na enem baterija bolj tako tako.
Če ni drugače bom rekel v kakšnem lokalu za pol ure. Powerbanka pa nimam.

Zgodovina sprememb…

nadlipnik ::

Evo, sem exportal tvojo routo, download je na Dropbox

LeQuack ::

Kolk pa so prometne te regionalke, po moje je dobro najti kake obrobne ceste kot voziti ob prometu ki gre 90kmh in so vmes tovornjaki in podobno.
Quack !

val46 ::

Ne kompliciraj z nekimi "obvozi" ker boš na koncu imel daljšo pot, pa kak dodatni klanec odveč. Prvo kar vidim po tvoji trasi, lahko greš v Logatcu do Kalc in nato proti planini(se izogneš ovinku in klancu proti Lazam), nato pa nadaljuj po glavni cesti planina-postojna. Nima smisla delat tisti ovinek čez Studeno in Predjamo. V bistvu sam po glavni regionalni cesti, pa bo. Promet je pa tako kot povsod. Ampak če ti je point čim hitreje priti s kolesom do kopra, nima smisla nekih ovinkov počet v iskanju manj prometne ceste. Nenazadnje, če boš imel srečo in ne bo na AC kakih zastojev, je stara cesta dokaj prazna. Vsaj od Logatca dalje. Tista iz LJ-Horjul-Vrhnika-Logatec je pa tko in tko vedno prometna.

UkrFTW! ::

Malo vkalkuliraš še, da motoristi oz. promet teče v petek proti obali, v nedeljo pa od obale. Motoristi v glavnem ne jebejo biciklistov, avtomobilisti so relativno bolj pazljivi, dokler ne gre avto nasproti. Potem so večinoma škarje.
Sicer pa kot je napisal Val. Ne želiš si dodatnih klancev na 100 km dolgi poti.

LeQuack ::

Strava ima global heatmap, to je uporabno za poti delati. To so najbolj popularne poti, ki jih vozijo drugi kolesarji, oziom pohodniki itd.
https://www.strava.com/heatmap
Quack !

martincek1 ::

martincek1 je izjavil:

Ne komplicirat. Greš čez Horjul, Vrhnika, Logatec, Divača, Črni kal in si na morju. Tudi brez kondicije je to cirka 6 ur vožnje.
Če že moraš trasirat lahko uporabiš Kamoot.


Aja še to, ker greš nazaj z vlakom. Če bo prepoln, te ne bodo vzeli gor in boš ostal v Kopru. Bodi tam več kot pol ure prej.
Pa določeni vlaki imajo prestop in nekaj poti z busom - tam je še veliko večja jeba.

GupeM ::

val46 je izjavil:

Ne kompliciraj z nekimi "obvozi" ker boš na koncu imel daljšo pot, pa kak dodatni klanec odveč. Prvo kar vidim po tvoji trasi, lahko greš v Logatcu do Kalc in nato proti planini(se izogneš ovinku in klancu proti Lazam), nato pa nadaljuj po glavni cesti planina-postojna. Nima smisla delat tisti ovinek čez Studeno in Predjamo. V bistvu sam po glavni regionalni cesti, pa bo. Promet je pa tako kot povsod. Ampak če ti je point čim hitreje priti s kolesom do kopra, nima smisla nekih ovinkov počet v iskanju manj prometne ceste. Nenazadnje, če boš imel srečo in ne bo na AC kakih zastojev, je stara cesta dokaj prazna. Vsaj od Logatca dalje. Tista iz LJ-Horjul-Vrhnika-Logatec je pa tko in tko vedno prometna.

Tako nekako, kot je val napisal. Pa startaj ob 4:00 zjutraj in do Kozine nimaš nič prometa. Od Črnega Kala naprej imaš pa kmalu kolesarsko do Kopra.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarjenje na daljše razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
589394 (6125) energetik
»

Kolesarjenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11215081 (4262) cresh
»

Neprometen in dolg klanec z visokim naklonom

Oddelek: Šport
455584 (3942) jype
»

SŽ - 5 ur na vlaku od MB do KP? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12634759 (28832) DuleKrtola
»

S kolesom na morje

Oddelek: Loža
3917743 (14410) BrezCilja

Več podobnih tem