» »

OneDrive download počasen in ne gre

OneDrive download počasen in ne gre

MrStein ::

OneDrive na enem laptopu "noče sodelovati".

Povezan je z account-om, ki ima nekje 300 GB fajlov in po več dnevih še niti polovice ni downloadal. Internetna povezava je 500 Mbps in bi lahko v dveh urah vse dol povleklo.
Ko downloada, gre nekje z 80 Mbps. Večino časa pa "gleda v zrak" in gre nekaj kilobajtov na sekundo.

Smo tudi nastavili opcijo On-Demand in označili, da downloada, samo nekatere folderje, ki jih rabimo, ampak niti to ne pomaga. Tako počasi gre, da bo do konca projekta mogoče končalo.

Ker je en drug PC povezan na isti OneDrive account in ime vse fajle, smo na koncu z njega prenesli te na problematičen PC, konkretno:
- ustavi (quit) OneDrive
- posnami fajle v lokalni OneDrive folder
- poženi OneDrive

... in javi, da ne najde OneDrive mape.... Čeprav je tam kot že ves čas (zgolj v eno podmapo smo fajle posneli).

Sem malo prej na reddit dal:
https://www.reddit.com/r/onedrive/comme...

Tile "sync" app-i mi nikoli niso dišali, zdaj pa mi še manj...

Ampak, smo kjer smo, ima kdo kako idejo? Ker online debate so bolj tipanje v mraku kot kaj konkretnega. Recimo vmes (po poskusu ponovne nastavitve OneDrive aplikacije) je pokazal napako v stilu "Can't sync your folder right now" (se ne spomnim zdaj točno besedila), za katero vse online rešitve predlagajo neke spremembe na serverju, kar je nesmisel, ker na serverju je vse OK. Account je delal več mesecev, in na tem PC tudi po reboot-u gre dalje. Torej z nastavitvami na serverju ni nič narobe. Za to gre: https://docs.microsoft.com/en-us/sharep...

------

Kot že piše na reddit-u: trenutno piše "Processing N changes", kjer se N počasi zmanjšuje (je nekje okoli 300 000). Občasno za 100 na sekundo, včasih le 1-5 na sekundo. Torej bo rabilo nekje med eno in sto urami, da pride na ničlo. Potem pa vprašanje, kaj bo dalje počel...

Računalnik je Windows 10 Pro 21H2 , i7-1185G7 4 core/8 thread , 16 GB RAM
Priklopljen na AC.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Zdaj sem opazil, da je sporočilo na reddit-u blokirano:
Sorry, this post was removed by Reddit's spam filters.

Sem jih prosil, da nazaj dajo, medtem tule kopija post-a:

I (well someone else actually) set up OneDrive on one PC (laptop) and connected to an existing (company license) account.

After days, it still did not download everything. It is about 350 GB in 400 000 files.

When it downloads, it goes about 80 Mbps. My connection can do 450 Mbps (measured with speedtest.net). But most of the time the download rate is below 1 Mbps.

Currently I have enabled On-Demand, to at least get the files I really need. (I marked the files and folders that I need as "Always keep on this device" while set the rest to online-only, which means "don't download those" ) Not even that is finished.

I also see high CPU load. The processes using the CPU are OneDrive, SearchIndexer and MsMpEng.

I'm am thinking about nuking it all and transferring the files with an USB Flash Drive (AKA "key").

Any ideas?

Environment: Windows 10 Pro 21H2 i7-1185G7 4 core/8 thread 16 GB RAM
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fsegula62 ::

Če imaš telemach, imajo grozne počasne povezave z tujino.

Meni na 1 giga liniji doma in 5 giga na dedicated strežniku downloada med 200-350Mbps.
Poleg tega vsaj 1x na 5min prekine povezavo s strežnikom za nekaj sekund in nadaljuje.

Hetzner
 Speedtest Hetner

Speedtest Hetner



Telemach
 Speedtest Telemach

Speedtest Telemach



Hitrost prenosa
 Prenos

Prenos

MrStein ::

Fsegula62 je izjavil:

Če imaš telemach, imajo grozne počasne povezave z tujino.

A1 je. FTTH by Telekom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Fsegula62 ::

MrStein je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Če imaš telemach, imajo grozne počasne povezave z tujino.

A1 je.


Bom probal danes v pisarni koliko bo dam spravil skupaj in ti javim.
Verjetno je pa vsesplošen problem s tujino, ker na primer pri torrentih vedno
dosežem skoraj polno oglaševano hitrost.

Fsegula62 ::

Lahko poizkusiš downloadat test file iz mojega strežnika in javi kakšno hitrost dosežeš.
bos videl ali je problem A1 ali OneDrive

http://168.119.245.0/speed_test_10GB (10Gb)

MrStein ::

32Mbps gre (testirano z drugega PC v istem omrežju, ker je laptop trenutno na terenu)


Sicer pa kot sem rekel, trenutno nič ne downloada, ampak "processing X changes".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dober dan ::

Meni je 60gb z One Drive dol vleklo 12 dni, med tem ko sem to spravil na Google drive in na drugi strani dol v enem dnevu. Ne spomnim se natančne hitrosti povezave, je bila pa dovolj hitra, da sem ukinil naročnino in si kupil WD My Cloud.

Fsegula62 ::

Dober dan je izjavil:

Meni je 60gb z One Drive dol vleklo 12 dni, med tem ko sem to spravil na Google drive in na drugi strani dol v enem dnevu. Ne spomnim se natančne hitrosti povezave, je bila pa dovolj hitra, da sem ukinil naročnino in si kupil WD My Cloud.


Ti si še tako dober :)).
Meni je iz contabo VPS-ja 15GB .zip file vleklo skoraj cel teden :D.
Skupek slabe infrastrukture telemacha in contabota.

o0o0o0o0o0 ::

Jaz vedno downloadam onedrive datoteke z jdownloader. Gre vedno z max. hitrostjo

MrStein ::

Ja, saj kot rečeno fajle že imam.

Zdaj samo treba OneDrive spraviti v "normalno stanje".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Povzetek: po še nekaj urah je procesiral vse change, potem downloadal še nekaj "drobiža" in potem dela OK. Vsaj zaenkrat tako kaže.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OneDrive z več računi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61610 (1283) TheBlueOne
»

Onedrive meče datoteke v koš..

Oddelek: Programska oprema
223229 (2357) hdx
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614690 (8265) crniangeo
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5225838 (22835) Mr.B
»

Portfolio za slike, katera foto-stran za implementacijo

Oddelek: Izdelava spletišč
221884 (1600) dottor

Več podobnih tem